Didillon spuit mist over transferdetails, Anderlecht neemt afscheid

door
Didillon spuit mist over transferdetails, Anderlecht neemt afscheid

Zijn overgang hing al een tijdje in de lucht, nu lijkt de transfer stilaan ook officieel rond: Thomas Didillon wordt de nieuwe nummer één van Cercle Brugge. De 24-jarige doelman op overschot ruilt Anderlecht in voor de Vereniging, dat graag uitpakt met zijn komst.


Voorlopig beperkte Groen-Zwart zich immers tot een nogal cryptische video waarin een 'onbekende' nieuwkomer zijn medische testen ondergaat, al wordt op basis van de tatoeages snel duidelijk dat het om Didillon gaat. Zijn verhuis wordt intussen ook door diverse media bevestigd, waarbij Het Nieuwsblad weet dat de Fransman zijn kribbel onder een contract voor vier seizoenen zet in Jan Breydel. Daar sluit hij woensdag reeds aan op de training, al krijgt komend weekend tegen Antwerp wellicht Warleson nog even de voorkeur.

Hoewel hij eerder enkel leek open te staan voor een constructie via moederclub AS Monaco, tekent Didillon volgens de krant zo uiteindelijk dus toch gewoon in Brugge zelf. Het sluitstuk begint op die manier al aan zijn derde avontuur in België, want na nieuwjaar werd hij ook reeds uitgeleend aan KRC Genk. De Limburgers hebben als gevolg recht op een deel van de transfersom, waarover voorlopig echter nog niks bekend werd gemaakt. Paars-Wit hoopte alvast zelf haar investering van een tweetal miljoen terug te verdienen.

UPDATE 18u25
Voor wie nog twijfelde aan de identiteit van de man in het filmpje, is nu ook het laatste restje onduidelijkheid de wereld uit geholpen. Op haar clubwebsite neemt Anderlecht immers officieel afscheid van de doelman, die nog de allerbeste wensen meekrijgt voor de rest van zijn carrière. Alleen op basis daarvan valt echter af te leiden dat het een definitieve transfer betreft, want verder stelt Paars-Wit enkel dat Didillon "volgend seizoen tussen de palen zal staan bij Cercle Brugge".

Daar werd de Fransman intussen ook formeel verwelkomd, waarbij hij zelf tevens het woord nam. Didillon verwees hierbij onder meer naar zijn ontmoeting met Paul Mitchell, de sportief directeur van AS Monaco, die net zoals CEO Oleg Petrov ook door Cercle-voorzitter Vincent Goemaere uitvoerig bedankt werd. In welke mate de Monegasken dus al dan niet betrokken zijn in de transfer, en wie weet zelfs de eigenlijke rechten op Didillon in handen hebben, blijft zo een mysterie.

LEES OOK: 'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

Denkt u dat Didillon op termijn in Monaco zal belanden?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

29
29
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

116
116
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

87
87
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

135
135
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

166
166
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

63
63
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

125
125
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

164
164
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

208
208
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

422
422
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

402
402
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

248
248
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

218
218
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

505
505
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

389
389
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

104
104
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

282
282
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

502
502
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

205
205

Meer sportnieuws