Didillon spuit mist over transferdetails, Anderlecht neemt afscheid

door
Didillon spuit mist over transferdetails, Anderlecht neemt afscheid

Zijn overgang hing al een tijdje in de lucht, nu lijkt de transfer stilaan ook officieel rond: Thomas Didillon wordt de nieuwe nummer één van Cercle Brugge. De 24-jarige doelman op overschot ruilt Anderlecht in voor de Vereniging, dat graag uitpakt met zijn komst.


Voorlopig beperkte Groen-Zwart zich immers tot een nogal cryptische video waarin een 'onbekende' nieuwkomer zijn medische testen ondergaat, al wordt op basis van de tatoeages snel duidelijk dat het om Didillon gaat. Zijn verhuis wordt intussen ook door diverse media bevestigd, waarbij Het Nieuwsblad weet dat de Fransman zijn kribbel onder een contract voor vier seizoenen zet in Jan Breydel. Daar sluit hij woensdag reeds aan op de training, al krijgt komend weekend tegen Antwerp wellicht Warleson nog even de voorkeur.

Hoewel hij eerder enkel leek open te staan voor een constructie via moederclub AS Monaco, tekent Didillon volgens de krant zo uiteindelijk dus toch gewoon in Brugge zelf. Het sluitstuk begint op die manier al aan zijn derde avontuur in België, want na nieuwjaar werd hij ook reeds uitgeleend aan KRC Genk. De Limburgers hebben als gevolg recht op een deel van de transfersom, waarover voorlopig echter nog niks bekend werd gemaakt. Paars-Wit hoopte alvast zelf haar investering van een tweetal miljoen terug te verdienen.

UPDATE 18u25
Voor wie nog twijfelde aan de identiteit van de man in het filmpje, is nu ook het laatste restje onduidelijkheid de wereld uit geholpen. Op haar clubwebsite neemt Anderlecht immers officieel afscheid van de doelman, die nog de allerbeste wensen meekrijgt voor de rest van zijn carrière. Alleen op basis daarvan valt echter af te leiden dat het een definitieve transfer betreft, want verder stelt Paars-Wit enkel dat Didillon "volgend seizoen tussen de palen zal staan bij Cercle Brugge".

Daar werd de Fransman intussen ook formeel verwelkomd, waarbij hij zelf tevens het woord nam. Didillon verwees hierbij onder meer naar zijn ontmoeting met Paul Mitchell, de sportief directeur van AS Monaco, die net zoals CEO Oleg Petrov ook door Cercle-voorzitter Vincent Goemaere uitvoerig bedankt werd. In welke mate de Monegasken dus al dan niet betrokken zijn in de transfer, en wie weet zelfs de eigenlijke rechten op Didillon in handen hebben, blijft zo een mysterie.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

Denkt u dat Didillon op termijn in Monaco zal belanden?

Meest recent

'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

11
11
Alarm in Anderlecht: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

46
46
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

96
96
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

104
104
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

301
301
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

204
204
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

102
102
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

248
248
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

50
50
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

131
131
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

123
123
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

70
70
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

256
256
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

252
252
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

401
401
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

60
60
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

190
190
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

92
92
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

90
90
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

318
318
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

141
141
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

529
529
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

203
203
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

102
102
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

468
468

Meer sportnieuws