'Club Brugge geeft geloof in eigen jeugd nog niet op'

door
'Club Brugge geeft geloof in eigen jeugd nog niet op'

Club Brugge probeerde de laatste jaren voor iets meer voor doorstroming vanuit de jeugd te zorgen, maar niet iedereen blijkt te voldoen aan de Blauw-Zwarte eisen. Zo kreeg Thibault Vlietinck van Philippe Clement heel wat minder kansen dan van diens voorganger Ivan Leko, met als gevolg dat de 22-jarige flankspeler recent zelfs in de B-kern belandde.


Het eigen jeugdproduct zal het seizoen echter niet bij de Brugse beloften in 1B doorbrengen, want volgens Club Brugge-watcher Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws staat de landskampioen op het punt om een deal met OH Leuven af te ronden. Vlietinck zou dan op huurbasis naar Den Dreef trekken, waar Marc Brys en co uiteraard nog steeds dringend op zoek zijn naar aanwinsten om de kern te stofferen.

Of er sprake is van een aankoopoptie wordt niet verduidelijkt, maar allicht staat Club niet weigerachtig tegenover een definitief vertrek van de voormalig jeugdinternational die nog tot medio 2022 onder contract ligt. In Leuven hoopt Vlietinck alvast in de voetsporen te treden van iemand als Nikola Storm, nog een Brugse ex-winger die ooit werd uitgeleend aan de Leuvenaars vooraleer hij in Mechelen volop zijn draai vond.

UPDATE 16u55
De overgang van Vlietinck naar Leuven wordt nu ook door Het Nieuwsblad bevestigd. De krant weet zelfs dat alle partijen reeds een akkoord bereikten en de transfer woensdag dus gefinaliseerd zal worden, waardoor de flankspeler dit weekend tegen KRC Genk al kan aantreden voor zijn nieuwe werkgever. Wie weet start Vlietinck daarbij meteen in de basis, want omwille van de vele blessures heeft Marc Brys momenteel geen opties meer op overschot.

Het Laatste Nieuws verduidelijkt op zijn beurt dan weer dat OHL normaal gezien géén aankoopoptie wist te bedingen. Ondanks zijn verminderde status in Jan Breydel lijkt Vlietinck intern hier en daar dus toch nog wat vertrouwen te genieten, want blijkbaar houdt Club de touwtjes net zoals bij Loïs Openda bij Vitesse liefst zelf nog in handen. KV Mechelen beschikt daarentegen wél over een optie om verdediger Siemen Voet definitief over te nemen.

LEES OOK: Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

In wie gelooft u nog het meest bij Club Brugge?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

26
26
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

84
84
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

31
31
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

246
246
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

120
120
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

116
116
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

61
61
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

69
69
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

69
69
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

166
166
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

174
174
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

309
309
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

400
400
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

370
370
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

198
198
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

211
211
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

267
267

Meer sportnieuws