TRANSFERUURTJE: 'Milan wil sterkhouder Club, Benteke kost spotprijs'

door
TRANSFERUURTJE: 'Milan wil sterkhouder Club, Benteke kost spotprijs'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De recordtransfer van Jonathan David naar Lille OSC is volgens diverse media in binnen- en buitenland in kannen en kruiken. En AA Gent zou een absoluut recordbedrag vangen. Volgens HLN zou Lille een vaste som van zo'n 27.5 miljoen euro betalen. Maar via allerlei bonussen en variabelen zal dit zeker stijgen tot ongeveer 30 miljoen euro, in het beste geval zelfs een slordige 35 miljoen. Dinsdag wordt mogelijk alles nog officieel aangekondigd.

Emmanuel Dennis staat weer een stap dichter bij een vertrek bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws had hij zondag informele gesprekken met een geïnteresseerde club. Er zou evenwel nog geen bod zijn binnen gekomen dat aan de voorwaarden van Club voldoet, al kan daar snel verandering in komen. Bij HLN weet men wel dat Leeds United, Newcastle en Wolverhampton interesse tonen, net zoals verschillende Bundesliga-clubs. En ook AC Milan zou zich bij het lijstje geïnteresseerden hebben geschaard.

Anderlecht moet opnieuw afscheid nemen van een jong toptalent. De 16-jarige Samuel Mbangula kiest immers voor een avontuur bij Juventus. Dat meldt de website Giovani Bianconeri. Anderlecht had de flankaanvaller, die jeugdinternational is bij de U16, vorige zomer weggeplukt bij Club Brugge, maar verliest hem nu dus weer na één seizoen. De Nigeriaan Peter Olawale zou dan weer een transfer naar Israël verkiezen.

Standard had bij AS Monaco een voorstel neergelegd om Francesco Antonucci te huren. Maar de Rouches lijken naast het net te vissen, want volgens La Dernière Heure staat hij zeer dicht bij een overgang naar Feyenoord. Bij de traditieclub uit Rotterdam zou hem wel meteen weer uitlenen aan FC Volendam, waar hij vorig seizoen al op huurbasis speelde.

Waasland-Beveren heeft afscheid genomen van een middenvelder. Karlo Lulic speelde vorig seizoen al op huurbasis bij Slaven Belupo en liet daar een sterke indruk achter. De Kroatische club laat dan ook weten dat de aankoopoptie op Lulic werd gelicht, en dat hij een contract van drie jaar heeft getekend.

BUITENLAND
Christian Benteke moet mogelijk op zoek naar een nieuwe club. Crystal Palace zou hem voor een beperkte som willen verkopen en zou volgens de Daily Mail tevreden zijn met 9 miljoen euro. Of Benteke zelf ook weg wil valt echter te betwijfelen. Zijn makelaar Kismet Eris liet een tijd geleden al verstaan dat hij niet wil vertrekken. Vandaar ook dat winterse interesse van Club Brugge en Aston Villa werd afgewimpeld.

Nadat zijn contract bij Antwerp FC niet werd verlengd, heeft Jens Teunckens nu een verrassende club in het buitenland gevonden. De 22-jarige keeper tekende een contract voor twee seizoenen bij AEK Larnaca, dat vorig seizoen als vijfde eindigde in de Cypriotische competitie. De belofte-international wil er eindelijk zijn doorbraak forceren, nadat hij bij Antwerp nooit uit de schaduw van Bolat kon treden.

Zoals verwacht heeft Liverpool zich versterkt met Konstantinos Tsimikas. De Griekse linksback maakt de overgang van Olympiakos Piraeus, en kost de Engelse landskampioen ongeveer 13 miljoen euro. Bij Liverpool moet Tsimikas de concurrentiestrijd aangaan met sterkhouder Andrew Robertson.

Real Madrid zou een grote kuis plannen. Volgens het Spaanse AS moeten heel wat grote namen de Spaanse topclub volgend seizoen verlaten. Gareth Bale, James Rodriguez, Isco, Marcelo, Luka Jovic, Brahim Diaz, Mariano Diaz, Nacho Fernandez en Lucas Vazquez afscheid nemen van de Koninklijke. Met de verkoop van het negental wil men enkele jonge en grote namen halen.

Cristiano Ronaldo zou overwegen om Juventus na twee seizoenen alweer te verlaten. Vlak na de uitschakeling in de Champions League werd Paris Saint-Germain genoemd als nieuwe club voor Ronaldo. Volgens SPORT zou zijn entourage hem echter liever zien terugkeren naar Real Madrid. De Koninklijke staat evenwel niet te springen voor een comeback.

LEES OOK: Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

Club moet een nieuwe poging wagen voor Benteke ...

Meest recent

Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

15
15
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

4
4
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

121
121
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

72
72
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

21
21
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

262
262
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

63
63
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

75
75
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

41
41
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

136
136
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

79
79
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

73
73
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

21
21
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

30
30
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

153
153
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

76
76
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

172
172
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

134
134
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

133
133
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

255
255
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

330
330
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

136
136
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

524
524

Meer sportnieuws