TRANSFERUURTJE: 'Milan wil sterkhouder Club, Benteke kost spotprijs'

door
TRANSFERUURTJE: 'Milan wil sterkhouder Club, Benteke kost spotprijs'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De recordtransfer van Jonathan David naar Lille OSC is volgens diverse media in binnen- en buitenland in kannen en kruiken. En AA Gent zou een absoluut recordbedrag vangen. Volgens HLN zou Lille een vaste som van zo'n 27.5 miljoen euro betalen. Maar via allerlei bonussen en variabelen zal dit zeker stijgen tot ongeveer 30 miljoen euro, in het beste geval zelfs een slordige 35 miljoen. Dinsdag wordt mogelijk alles nog officieel aangekondigd.

Emmanuel Dennis staat weer een stap dichter bij een vertrek bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws had hij zondag informele gesprekken met een geïnteresseerde club. Er zou evenwel nog geen bod zijn binnen gekomen dat aan de voorwaarden van Club voldoet, al kan daar snel verandering in komen. Bij HLN weet men wel dat Leeds United, Newcastle en Wolverhampton interesse tonen, net zoals verschillende Bundesliga-clubs. En ook AC Milan zou zich bij het lijstje geïnteresseerden hebben geschaard.

Anderlecht moet opnieuw afscheid nemen van een jong toptalent. De 16-jarige Samuel Mbangula kiest immers voor een avontuur bij Juventus. Dat meldt de website Giovani Bianconeri. Anderlecht had de flankaanvaller, die jeugdinternational is bij de U16, vorige zomer weggeplukt bij Club Brugge, maar verliest hem nu dus weer na één seizoen. De Nigeriaan Peter Olawale zou dan weer een transfer naar Israël verkiezen.

Standard had bij AS Monaco een voorstel neergelegd om Francesco Antonucci te huren. Maar de Rouches lijken naast het net te vissen, want volgens La Dernière Heure staat hij zeer dicht bij een overgang naar Feyenoord. Bij de traditieclub uit Rotterdam zou hem wel meteen weer uitlenen aan FC Volendam, waar hij vorig seizoen al op huurbasis speelde.

Waasland-Beveren heeft afscheid genomen van een middenvelder. Karlo Lulic speelde vorig seizoen al op huurbasis bij Slaven Belupo en liet daar een sterke indruk achter. De Kroatische club laat dan ook weten dat de aankoopoptie op Lulic werd gelicht, en dat hij een contract van drie jaar heeft getekend.

BUITENLAND
Christian Benteke moet mogelijk op zoek naar een nieuwe club. Crystal Palace zou hem voor een beperkte som willen verkopen en zou volgens de Daily Mail tevreden zijn met 9 miljoen euro. Of Benteke zelf ook weg wil valt echter te betwijfelen. Zijn makelaar Kismet Eris liet een tijd geleden al verstaan dat hij niet wil vertrekken. Vandaar ook dat winterse interesse van Club Brugge en Aston Villa werd afgewimpeld.

Nadat zijn contract bij Antwerp FC niet werd verlengd, heeft Jens Teunckens nu een verrassende club in het buitenland gevonden. De 22-jarige keeper tekende een contract voor twee seizoenen bij AEK Larnaca, dat vorig seizoen als vijfde eindigde in de Cypriotische competitie. De belofte-international wil er eindelijk zijn doorbraak forceren, nadat hij bij Antwerp nooit uit de schaduw van Bolat kon treden.

Zoals verwacht heeft Liverpool zich versterkt met Konstantinos Tsimikas. De Griekse linksback maakt de overgang van Olympiakos Piraeus, en kost de Engelse landskampioen ongeveer 13 miljoen euro. Bij Liverpool moet Tsimikas de concurrentiestrijd aangaan met sterkhouder Andrew Robertson.

Real Madrid zou een grote kuis plannen. Volgens het Spaanse AS moeten heel wat grote namen de Spaanse topclub volgend seizoen verlaten. Gareth Bale, James Rodriguez, Isco, Marcelo, Luka Jovic, Brahim Diaz, Mariano Diaz, Nacho Fernandez en Lucas Vazquez afscheid nemen van de Koninklijke. Met de verkoop van het negental wil men enkele jonge en grote namen halen.

Cristiano Ronaldo zou overwegen om Juventus na twee seizoenen alweer te verlaten. Vlak na de uitschakeling in de Champions League werd Paris Saint-Germain genoemd als nieuwe club voor Ronaldo. Volgens SPORT zou zijn entourage hem echter liever zien terugkeren naar Real Madrid. De Koninklijke staat evenwel niet te springen voor een comeback.

LEES OOK: 'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

Club moet een nieuwe poging wagen voor Benteke ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

66
66
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

23
23
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

70
70
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

132
132
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

127
127
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

105
105
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

154
154
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

283
283
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

440
440
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

732
732
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

158
158
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

109
109
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

123
123
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

303
303
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

146
146
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

458
458
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

669
669
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

336
336
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws