Anderlecht haakte af voor clubicoon: "Beneden alle peil"

699 stemmen
Anderlecht haakte af voor clubicoon:

Hij was zonder twijfel een van de meest talentvolle spitsen die ons land ooit voortbracht, maar helaas was Luc Nilis geen lange carrière gegund. Sindsdien probeert de voormalig goalgetter van Winterslag, Anderlecht, PSV en Aston Villa een loopbaan als (spitsen)trainer van de grond te krijgen, zij het evenmin met al te veel succes.

De tweebenige aanvaller maakt zich nu wel op voor een nieuwe uitdaging, want zopas geraakte bekend dat hij opnieuw in Turkije aan de slag gaat. Nochtans had Nilis recent nog aangegeven graag eens ergens op het hoogste niveau in België zijn kans te krijgen. Hoewel dat er dus niet van kwam, doet de 56-voudige Rode Duivel bij Het Belang van Limburg nu uit de doeken dat er toch wel degelijk sprake was van enige concrete interesse aan de absolute top van de Jupiler Pro League.

Zo zou Nilis naar eigen zeggen vooral dicht bij Club Brugge hebben gestaan, waar Vincent Mannaert open stond voor zijn komst maar Philippe Clement geen plaats in zijn staf voorzag. Met ex-club Anderlecht was er eveneens contact via nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute, die tot Nilis zijn ontgoocheling zijn belofte om terug te bellen evenwel niet nakwam. Tot slot zag de Limburger zelf wel wat zitten in een verblijf met Genk, maar ook daar werden de gesprekken nooit concreet.

UPDATE 11/08

Luc Nilis maakt dus geen terugkeer naar België. Ook niet naar zijn ex-club Anderlecht die beloofden terug te bellen. De oud-aanvaller zegt in Het Laatste Nieuws vandaag echter nog altijd aan het wachten te zijn op dat belletje: “Ik vind dat beneden alle peil, ik stel me daar vragen bij, maar heel ver kom ik niet met die constatering”, is Nilis streng.

Nochtans zou Paars-Wit hem effectief wel aan boord hebben willen halen, zo weten ze bij Het Laatste Nieuws. Echter kwamen ze bij de Brusselaars al snel tot de conclusie dat ze hem niet voltijds in dienst konden nemen. Een telefoontje had voor Nilis echter duidelijkheid gebracht.

LEES OOK: Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Snap je zijn frustratie?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

58
58
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

22
22
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

83
83
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

108
108
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

43
43
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

247
247
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

149
149
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

37
37
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

199
199
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

139
139
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

415
415
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

326
326
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

128
128
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

163
163
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

194
194
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws