Anderlecht haakte af voor clubicoon: "Beneden alle peil"

699
Anderlecht haakte af voor clubicoon:

Hij was zonder twijfel een van de meest talentvolle spitsen die ons land ooit voortbracht, maar helaas was Luc Nilis geen lange carrière gegund. Sindsdien probeert de voormalig goalgetter van Winterslag, Anderlecht, PSV en Aston Villa een loopbaan als (spitsen)trainer van de grond te krijgen, zij het evenmin met al te veel succes.

De tweebenige aanvaller maakt zich nu wel op voor een nieuwe uitdaging, want zopas geraakte bekend dat hij opnieuw in Turkije aan de slag gaat. Nochtans had Nilis recent nog aangegeven graag eens ergens op het hoogste niveau in België zijn kans te krijgen. Hoewel dat er dus niet van kwam, doet de 56-voudige Rode Duivel bij Het Belang van Limburg nu uit de doeken dat er toch wel degelijk sprake was van enige concrete interesse aan de absolute top van de Jupiler Pro League.

Zo zou Nilis naar eigen zeggen vooral dicht bij Club Brugge hebben gestaan, waar Vincent Mannaert open stond voor zijn komst maar Philippe Clement geen plaats in zijn staf voorzag. Met ex-club Anderlecht was er eveneens contact via nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute, die tot Nilis zijn ontgoocheling zijn belofte om terug te bellen evenwel niet nakwam. Tot slot zag de Limburger zelf wel wat zitten in een verblijf met Genk, maar ook daar werden de gesprekken nooit concreet.

UPDATE 11/08

Luc Nilis maakt dus geen terugkeer naar België. Ook niet naar zijn ex-club Anderlecht die beloofden terug te bellen. De oud-aanvaller zegt in Het Laatste Nieuws vandaag echter nog altijd aan het wachten te zijn op dat belletje: “Ik vind dat beneden alle peil, ik stel me daar vragen bij, maar heel ver kom ik niet met die constatering”, is Nilis streng.

Nochtans zou Paars-Wit hem effectief wel aan boord hebben willen halen, zo weten ze bij Het Laatste Nieuws. Echter kwamen ze bij de Brusselaars al snel tot de conclusie dat ze hem niet voltijds in dienst konden nemen. Een telefoontje had voor Nilis echter duidelijkheid gebracht.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Snap je zijn frustratie?

Meest recent

Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

0
0
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

8
8
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

21
21
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

43
43
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

130
130
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

10
10
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

72
72
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

25
25
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

216
216
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

91
91
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

40
40
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

27
27
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

68
68
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

166
166
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

48
48
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

38
38
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

121
121
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

65
65
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

106
106
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

59
59
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

51
51
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

137
137

Meer sportnieuws