Anderlecht haakte af voor clubicoon: "Beneden alle peil"

699 stemmen
Anderlecht haakte af voor clubicoon:

Hij was zonder twijfel een van de meest talentvolle spitsen die ons land ooit voortbracht, maar helaas was Luc Nilis geen lange carrière gegund. Sindsdien probeert de voormalig goalgetter van Winterslag, Anderlecht, PSV en Aston Villa een loopbaan als (spitsen)trainer van de grond te krijgen, zij het evenmin met al te veel succes.

De tweebenige aanvaller maakt zich nu wel op voor een nieuwe uitdaging, want zopas geraakte bekend dat hij opnieuw in Turkije aan de slag gaat. Nochtans had Nilis recent nog aangegeven graag eens ergens op het hoogste niveau in België zijn kans te krijgen. Hoewel dat er dus niet van kwam, doet de 56-voudige Rode Duivel bij Het Belang van Limburg nu uit de doeken dat er toch wel degelijk sprake was van enige concrete interesse aan de absolute top van de Jupiler Pro League.

Zo zou Nilis naar eigen zeggen vooral dicht bij Club Brugge hebben gestaan, waar Vincent Mannaert open stond voor zijn komst maar Philippe Clement geen plaats in zijn staf voorzag. Met ex-club Anderlecht was er eveneens contact via nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute, die tot Nilis zijn ontgoocheling zijn belofte om terug te bellen evenwel niet nakwam. Tot slot zag de Limburger zelf wel wat zitten in een verblijf met Genk, maar ook daar werden de gesprekken nooit concreet.

UPDATE 11/08

Luc Nilis maakt dus geen terugkeer naar België. Ook niet naar zijn ex-club Anderlecht die beloofden terug te bellen. De oud-aanvaller zegt in Het Laatste Nieuws vandaag echter nog altijd aan het wachten te zijn op dat belletje: “Ik vind dat beneden alle peil, ik stel me daar vragen bij, maar heel ver kom ik niet met die constatering”, is Nilis streng.

Nochtans zou Paars-Wit hem effectief wel aan boord hebben willen halen, zo weten ze bij Het Laatste Nieuws. Echter kwamen ze bij de Brusselaars al snel tot de conclusie dat ze hem niet voltijds in dienst konden nemen. Een telefoontje had voor Nilis echter duidelijkheid gebracht.

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Snap je zijn frustratie?

Meest recent

Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

0
0
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

4
4
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

30
30
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

23
23
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

38
38
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

250
250
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

24
24
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

123
123
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

73
73
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

242
242
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

124
124
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

57
57
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

623
623
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

242
242
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

112
112
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

130
130
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

189
189
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

539
539
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

142
142
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

162
162
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

203
203
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

254
254
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

267
267
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

208
208

Meer sportnieuws