Anderlecht haakte af voor clubicoon: "Beneden alle peil"

699 stemmen
Anderlecht haakte af voor clubicoon:

Hij was zonder twijfel een van de meest talentvolle spitsen die ons land ooit voortbracht, maar helaas was Luc Nilis geen lange carrière gegund. Sindsdien probeert de voormalig goalgetter van Winterslag, Anderlecht, PSV en Aston Villa een loopbaan als (spitsen)trainer van de grond te krijgen, zij het evenmin met al te veel succes.

De tweebenige aanvaller maakt zich nu wel op voor een nieuwe uitdaging, want zopas geraakte bekend dat hij opnieuw in Turkije aan de slag gaat. Nochtans had Nilis recent nog aangegeven graag eens ergens op het hoogste niveau in België zijn kans te krijgen. Hoewel dat er dus niet van kwam, doet de 56-voudige Rode Duivel bij Het Belang van Limburg nu uit de doeken dat er toch wel degelijk sprake was van enige concrete interesse aan de absolute top van de Jupiler Pro League.

Zo zou Nilis naar eigen zeggen vooral dicht bij Club Brugge hebben gestaan, waar Vincent Mannaert open stond voor zijn komst maar Philippe Clement geen plaats in zijn staf voorzag. Met ex-club Anderlecht was er eveneens contact via nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute, die tot Nilis zijn ontgoocheling zijn belofte om terug te bellen evenwel niet nakwam. Tot slot zag de Limburger zelf wel wat zitten in een verblijf met Genk, maar ook daar werden de gesprekken nooit concreet.

UPDATE 11/08

Luc Nilis maakt dus geen terugkeer naar België. Ook niet naar zijn ex-club Anderlecht die beloofden terug te bellen. De oud-aanvaller zegt in Het Laatste Nieuws vandaag echter nog altijd aan het wachten te zijn op dat belletje: “Ik vind dat beneden alle peil, ik stel me daar vragen bij, maar heel ver kom ik niet met die constatering”, is Nilis streng.

Nochtans zou Paars-Wit hem effectief wel aan boord hebben willen halen, zo weten ze bij Het Laatste Nieuws. Echter kwamen ze bij de Brusselaars al snel tot de conclusie dat ze hem niet voltijds in dienst konden nemen. Een telefoontje had voor Nilis echter duidelijkheid gebracht.

LEES OOK: 'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

Snap je zijn frustratie?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

32
32
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

32
32
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

31
31
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

133
133
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

61
61
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

230
230
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

241
241
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

291
291
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

444
444
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

316
316
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

389
389
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

148
148
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

222
222
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

280
280
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

811
811
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

530
530
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

294
294

Meer sportnieuws