Lukaku knalt Inter naar halve finale, United speelt verlengingen

181 stemmen
Lukaku knalt Inter naar halve finale, United speelt verlengingen

Internazionale plaatste zich vanavond voor de halve finale van de Europa League. De Italianen waren te sterk voor tegenstander Leverkusen. De wedstrijd tussen Manchester United en Kopenhagen is nog steeds aan de gang, want verder dan een 0-0 kwamen de Mancunians niet. Beide wedstrijden werden gespeeld op neutraal terrein in Duitsland. 


Internazionale - Leverkusen
In het begin van de wedstrijd zochten beide ploegen naar de eerste kans. Nadat de bal in de voeten van Lukaku belandde, miste de Rode Duivel zijn schot maar viel de bal plots voor de voet van Niccolo Barella. De jonge Italiaan liet zijn kans niet onbenut, en knalde de bal knap met buitenkant rechts tegen de touwen. De droomstart van Inter was een feit. Amper vijf minuten na de openingstreffer van Barella was het opnieuw raak voor de ploeg van Antonio Conte. Romelu Lukaku hield zijn tegenstander uitstekend af, en scoorde een typische 'Lukaku-goal'. 

Lang liet Leverkusen de dubbele voorsprong van Inter niet op het scorebord staan. Amper enkele minuten na het doelpunt van Lukaku was het de beurt aan Kai Havertz. Het Duitse toptalent trapte de aansluitingstreffer binnen, en bracht een sprankeltje hoop voor Leverkusen. Uiteindelijk gingen beide ploegen rusten met een 2-1 stand in het voordeel van Internazionale. 

Leverkusen moest alles uit de kast halen in de tweede helft, maar de Duitsers zorgden opnieuw amper voor gevaar. Een kansje van Demirbay in het begin van de tweede helft was het enige wapenfeit van de manschappen van Peter Bosz. Ondertussen counterde Inter lustig voort en liet Alexis Sanchez het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

In het slot van de wedstrijd slaagde Lukaku er niet in om zijn doelpunten te verdubbelen. De Rode Duivel werd maar net op tijd tegengehouden door Tapsoba om de beslissende 3-1 binnen te leggen. Uiteindelijk loonde het slotoffensief van Leverkusen niet, en gaat Internazionale al bij al 'makkelijk' richting de halve finale van de Europa League. De tegenstander van dienst wordt Shakhtar Donetsk of FC Basel. 

Manchester United - FC Kopenhagen
In een saaie eerste helft leek Manchester United amper aanspraak te willen maken op winst. De Mancunians speelden laks en de Denen kregen de beste kansen. Op het einde van de eerste helft wist toptalent Greenwood zijn ploeg dan toch op voorsprong te zetten, al stond de spits duidelijk buitenspel. De VAR keurde de openingsgoal dan ook terecht af. Beide ploegen gingen rusten met een brilscore op het scorebord. 

De tweede helft verliep een stuk beter voor United. Mason Greenwood trof net zoals Bruno Fernandes de paal, en de Denen konden enkel op de counter nog gevaarlijk zijn. Desondanks slaagde Kopenhagen erin om de ruimtes bijzonder compact te houden, waardoor United amper kansen kon afdwingen. In het slot van de wedstrijd raakte een uitstekende poging van Martial ook niet voorbij Kopenhagen-doelman Johnsson. Op naar verlengingen dus voor de Mancunians. De uiteindelijke eindstand kan u hier later op de avond ongetwijfeld vinden. 




LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

Wie plaatst zich voor de halve finale?

Meest recent

Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

26
26
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

86
86
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

15
15
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

107
107
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

60
60
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

360
360
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

324
324
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

128
128
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

75
75
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

363
363
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

102
102
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

193
193
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

459
459
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

131
131
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

320
320
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

540
540
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

296
296
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

955
955
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

452
452
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

348
348
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

318
318
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

91
91
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

644
644
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

102
102

Meer sportnieuws