Lukaku knalt Inter naar halve finale, United speelt verlengingen

door
Lukaku knalt Inter naar halve finale, United speelt verlengingen

Internazionale plaatste zich vanavond voor de halve finale van de Europa League. De Italianen waren te sterk voor tegenstander Leverkusen. De wedstrijd tussen Manchester United en Kopenhagen is nog steeds aan de gang, want verder dan een 0-0 kwamen de Mancunians niet. Beide wedstrijden werden gespeeld op neutraal terrein in Duitsland. 


Internazionale - Leverkusen
In het begin van de wedstrijd zochten beide ploegen naar de eerste kans. Nadat de bal in de voeten van Lukaku belandde, miste de Rode Duivel zijn schot maar viel de bal plots voor de voet van Niccolo Barella. De jonge Italiaan liet zijn kans niet onbenut, en knalde de bal knap met buitenkant rechts tegen de touwen. De droomstart van Inter was een feit. Amper vijf minuten na de openingstreffer van Barella was het opnieuw raak voor de ploeg van Antonio Conte. Romelu Lukaku hield zijn tegenstander uitstekend af, en scoorde een typische 'Lukaku-goal'. 

Lang liet Leverkusen de dubbele voorsprong van Inter niet op het scorebord staan. Amper enkele minuten na het doelpunt van Lukaku was het de beurt aan Kai Havertz. Het Duitse toptalent trapte de aansluitingstreffer binnen, en bracht een sprankeltje hoop voor Leverkusen. Uiteindelijk gingen beide ploegen rusten met een 2-1 stand in het voordeel van Internazionale. 

Leverkusen moest alles uit de kast halen in de tweede helft, maar de Duitsers zorgden opnieuw amper voor gevaar. Een kansje van Demirbay in het begin van de tweede helft was het enige wapenfeit van de manschappen van Peter Bosz. Ondertussen counterde Inter lustig voort en liet Alexis Sanchez het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

In het slot van de wedstrijd slaagde Lukaku er niet in om zijn doelpunten te verdubbelen. De Rode Duivel werd maar net op tijd tegengehouden door Tapsoba om de beslissende 3-1 binnen te leggen. Uiteindelijk loonde het slotoffensief van Leverkusen niet, en gaat Internazionale al bij al 'makkelijk' richting de halve finale van de Europa League. De tegenstander van dienst wordt Shakhtar Donetsk of FC Basel. 

Manchester United - FC Kopenhagen
In een saaie eerste helft leek Manchester United amper aanspraak te willen maken op winst. De Mancunians speelden laks en de Denen kregen de beste kansen. Op het einde van de eerste helft wist toptalent Greenwood zijn ploeg dan toch op voorsprong te zetten, al stond de spits duidelijk buitenspel. De VAR keurde de openingsgoal dan ook terecht af. Beide ploegen gingen rusten met een brilscore op het scorebord. 

De tweede helft verliep een stuk beter voor United. Mason Greenwood trof net zoals Bruno Fernandes de paal, en de Denen konden enkel op de counter nog gevaarlijk zijn. Desondanks slaagde Kopenhagen erin om de ruimtes bijzonder compact te houden, waardoor United amper kansen kon afdwingen. In het slot van de wedstrijd raakte een uitstekende poging van Martial ook niet voorbij Kopenhagen-doelman Johnsson. Op naar verlengingen dus voor de Mancunians. De uiteindelijke eindstand kan u hier later op de avond ongetwijfeld vinden. 




LEES OOK: Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Wie plaatst zich voor de halve finale?

Meest recent

Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

13
13
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

118
118
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

45
45
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

359
359
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

220
220
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

250
250
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

79
79
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

125
125
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

45
45
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

70
70
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

357
357
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

49
49
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

51
51
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

118
118
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

115
115
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

177
177
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

38
38
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

157
157
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

358
358
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

114
114
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

209
209
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

58
58
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

53
53
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

236
236
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

382
382

Meer sportnieuws