Lukaku knalt Inter naar halve finale, United speelt verlengingen

door
Lukaku knalt Inter naar halve finale, United speelt verlengingen

Internazionale plaatste zich vanavond voor de halve finale van de Europa League. De Italianen waren te sterk voor tegenstander Leverkusen. De wedstrijd tussen Manchester United en Kopenhagen is nog steeds aan de gang, want verder dan een 0-0 kwamen de Mancunians niet. Beide wedstrijden werden gespeeld op neutraal terrein in Duitsland. 


Internazionale - Leverkusen
In het begin van de wedstrijd zochten beide ploegen naar de eerste kans. Nadat de bal in de voeten van Lukaku belandde, miste de Rode Duivel zijn schot maar viel de bal plots voor de voet van Niccolo Barella. De jonge Italiaan liet zijn kans niet onbenut, en knalde de bal knap met buitenkant rechts tegen de touwen. De droomstart van Inter was een feit. Amper vijf minuten na de openingstreffer van Barella was het opnieuw raak voor de ploeg van Antonio Conte. Romelu Lukaku hield zijn tegenstander uitstekend af, en scoorde een typische 'Lukaku-goal'. 

Lang liet Leverkusen de dubbele voorsprong van Inter niet op het scorebord staan. Amper enkele minuten na het doelpunt van Lukaku was het de beurt aan Kai Havertz. Het Duitse toptalent trapte de aansluitingstreffer binnen, en bracht een sprankeltje hoop voor Leverkusen. Uiteindelijk gingen beide ploegen rusten met een 2-1 stand in het voordeel van Internazionale. 

Leverkusen moest alles uit de kast halen in de tweede helft, maar de Duitsers zorgden opnieuw amper voor gevaar. Een kansje van Demirbay in het begin van de tweede helft was het enige wapenfeit van de manschappen van Peter Bosz. Ondertussen counterde Inter lustig voort en liet Alexis Sanchez het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

In het slot van de wedstrijd slaagde Lukaku er niet in om zijn doelpunten te verdubbelen. De Rode Duivel werd maar net op tijd tegengehouden door Tapsoba om de beslissende 3-1 binnen te leggen. Uiteindelijk loonde het slotoffensief van Leverkusen niet, en gaat Internazionale al bij al 'makkelijk' richting de halve finale van de Europa League. De tegenstander van dienst wordt Shakhtar Donetsk of FC Basel. 

Manchester United - FC Kopenhagen
In een saaie eerste helft leek Manchester United amper aanspraak te willen maken op winst. De Mancunians speelden laks en de Denen kregen de beste kansen. Op het einde van de eerste helft wist toptalent Greenwood zijn ploeg dan toch op voorsprong te zetten, al stond de spits duidelijk buitenspel. De VAR keurde de openingsgoal dan ook terecht af. Beide ploegen gingen rusten met een brilscore op het scorebord. 

De tweede helft verliep een stuk beter voor United. Mason Greenwood trof net zoals Bruno Fernandes de paal, en de Denen konden enkel op de counter nog gevaarlijk zijn. Desondanks slaagde Kopenhagen erin om de ruimtes bijzonder compact te houden, waardoor United amper kansen kon afdwingen. In het slot van de wedstrijd raakte een uitstekende poging van Martial ook niet voorbij Kopenhagen-doelman Johnsson. Op naar verlengingen dus voor de Mancunians. De uiteindelijke eindstand kan u hier later op de avond ongetwijfeld vinden. 




LEES OOK: Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Wie plaatst zich voor de halve finale?

Meest recent

Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

3
3
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

49
49
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

38
38
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

173
173
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

21
21
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

102
102
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

258
258
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

290
290
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

161
161
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

524
524
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

340
340
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

75
75
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

178
178
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

121
121
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

111
111
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

153
153
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

427
427
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

648
648
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

329
329
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

184
184
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

151
151
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

538
538
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

521
521
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

154
154
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

154
154

Meer sportnieuws