Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

door
Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

Marc Brys en OHL hebben één puntje overgehouden aan hun comeback in de Jupiler Pro League. Een fel versterkt Eupen had voortdurend het betere van het spel maar kon pas in de laatste twintig minuten een achterstand omzetten in een gelijkspel.

OHL ging uiteindelijk via een achterpoortje richting de Jupiler Pro League. Sportief gezien hadden de Vlaams-Brabanters geen recht op de promotie, door de uitbreiding naar 18 ploegen kwam het uiteindelijk wel in 1A terecht. De ploeg van Brys begon echter met een pak vraagtekens aangezien het nauwelijks tijd kreeg om zich voor te bereiden. Dan verging het de Panda's beter tijdens de corona-break. Naar Eupense normen werd er zwaar uitgehaald op de transfermarkt: onder meer Stef Peeters, Poulain en Baby (Antwerp) maakten de overstap naar het Oostkanton.
Eupen versiert de meeste kansen maar is voorlopig niet efficiënt
Eupen nam het meeste initiatief in de beginfase en was een paar keer gevaarlijk met enkele scherpe voorzetten, Keet was elke keer bij de pinken. OHL slaagde er aan de overzijde voorlopig niet één keer in om doelman De Wolf te bedreigen, verder dan enkele hoekschoppen kwam het niet. Op het halfuur was er plots toch een dot van een kans voor de ploeg van Marc Brys: Duplus schoot in de draai op de benen van De Wolf. Aan de overzijde had Keet opnieuw een prima redding in huis op het schot van Cools. De Panda's bleven de betere ploeg en OHL had geluk dat een schot van Heris rakelings over vloog. Een doelpunt viel er uiteindelijk niet meer in de eerste helft, Musona schoot de laatste kans hoog over.

Eupen drong een hele helft aan maar OHL houdt voorlopig stand.
OHL komt gevleid op voorsprong, Panda's slaan verdiend terug
Ook na de rust schoten de bezoekers het beste uit de startblokken met een vroege kans voor N'Dri die hoog over schoot. Aan de overzijde toonde OHL dat het wel efficiënt kan zijn: snel genomen vrije trap van Mercier en Kotysch knalde droog in de verre hoek: 1-0 voor de thuisploeg. De Duitse verdediger was tien minuten later de anti-held toen hij bij een voorzet van Ngoy zijn eigen doelman verraste, de goed gevolgde Nuho kon simpel de gelijkmaker in doel leggen: 1-1. Ngoy zorgde met een prima invalbeurt voor een pak gevaar en scoorde ei zo na meteen de 1-2, knappe redding van Keet. In de laatste tien minuten waren de kansen schaars en zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel.
Scoreverloop:
1-0 (57') Kotysch, 1-1 (72') Nuhu

LEES OOK: OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

Verdiende Eupen meer?

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

133
133
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

45
45
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

38
38
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

262
262
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

50
50
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

171
171
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

217
217
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

449
449
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

114
114
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

21
21
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

151
151
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

479
479
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

45
45
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

100
100
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

119
119
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1226
1226
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

78
78
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

54
54
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

181
181
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

333
333
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

64
64
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

269
269
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

280
280

Meer sportnieuws