Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

door
Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

Marc Brys en OHL hebben één puntje overgehouden aan hun comeback in de Jupiler Pro League. Een fel versterkt Eupen had voortdurend het betere van het spel maar kon pas in de laatste twintig minuten een achterstand omzetten in een gelijkspel.

OHL ging uiteindelijk via een achterpoortje richting de Jupiler Pro League. Sportief gezien hadden de Vlaams-Brabanters geen recht op de promotie, door de uitbreiding naar 18 ploegen kwam het uiteindelijk wel in 1A terecht. De ploeg van Brys begon echter met een pak vraagtekens aangezien het nauwelijks tijd kreeg om zich voor te bereiden. Dan verging het de Panda's beter tijdens de corona-break. Naar Eupense normen werd er zwaar uitgehaald op de transfermarkt: onder meer Stef Peeters, Poulain en Baby (Antwerp) maakten de overstap naar het Oostkanton.
Eupen versiert de meeste kansen maar is voorlopig niet efficiënt
Eupen nam het meeste initiatief in de beginfase en was een paar keer gevaarlijk met enkele scherpe voorzetten, Keet was elke keer bij de pinken. OHL slaagde er aan de overzijde voorlopig niet één keer in om doelman De Wolf te bedreigen, verder dan enkele hoekschoppen kwam het niet. Op het halfuur was er plots toch een dot van een kans voor de ploeg van Marc Brys: Duplus schoot in de draai op de benen van De Wolf. Aan de overzijde had Keet opnieuw een prima redding in huis op het schot van Cools. De Panda's bleven de betere ploeg en OHL had geluk dat een schot van Heris rakelings over vloog. Een doelpunt viel er uiteindelijk niet meer in de eerste helft, Musona schoot de laatste kans hoog over.

Eupen drong een hele helft aan maar OHL houdt voorlopig stand.
OHL komt gevleid op voorsprong, Panda's slaan verdiend terug
Ook na de rust schoten de bezoekers het beste uit de startblokken met een vroege kans voor N'Dri die hoog over schoot. Aan de overzijde toonde OHL dat het wel efficiënt kan zijn: snel genomen vrije trap van Mercier en Kotysch knalde droog in de verre hoek: 1-0 voor de thuisploeg. De Duitse verdediger was tien minuten later de anti-held toen hij bij een voorzet van Ngoy zijn eigen doelman verraste, de goed gevolgde Nuho kon simpel de gelijkmaker in doel leggen: 1-1. Ngoy zorgde met een prima invalbeurt voor een pak gevaar en scoorde ei zo na meteen de 1-2, knappe redding van Keet. In de laatste tien minuten waren de kansen schaars en zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel.
Scoreverloop:
1-0 (57') Kotysch, 1-1 (72') Nuhu

LEES OOK: PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Verdiende Eupen meer?

Meest recent

Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

8
8
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

71
71
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

854
854
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

48
48
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

100
100
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

185
185
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

174
174
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

144
144
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

255
255
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

377
377
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

59
59
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

265
265
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

419
419
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

601
601
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

274
274
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

59
59
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

187
187
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

22
22
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

133
133
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1376
1376
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

641
641
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

60
60
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

136
136
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

168
168

Meer sportnieuws