Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

door
Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

Marc Brys en OHL hebben één puntje overgehouden aan hun comeback in de Jupiler Pro League. Een fel versterkt Eupen had voortdurend het betere van het spel maar kon pas in de laatste twintig minuten een achterstand omzetten in een gelijkspel.

OHL ging uiteindelijk via een achterpoortje richting de Jupiler Pro League. Sportief gezien hadden de Vlaams-Brabanters geen recht op de promotie, door de uitbreiding naar 18 ploegen kwam het uiteindelijk wel in 1A terecht. De ploeg van Brys begon echter met een pak vraagtekens aangezien het nauwelijks tijd kreeg om zich voor te bereiden. Dan verging het de Panda's beter tijdens de corona-break. Naar Eupense normen werd er zwaar uitgehaald op de transfermarkt: onder meer Stef Peeters, Poulain en Baby (Antwerp) maakten de overstap naar het Oostkanton.
Eupen versiert de meeste kansen maar is voorlopig niet efficiënt
Eupen nam het meeste initiatief in de beginfase en was een paar keer gevaarlijk met enkele scherpe voorzetten, Keet was elke keer bij de pinken. OHL slaagde er aan de overzijde voorlopig niet één keer in om doelman De Wolf te bedreigen, verder dan enkele hoekschoppen kwam het niet. Op het halfuur was er plots toch een dot van een kans voor de ploeg van Marc Brys: Duplus schoot in de draai op de benen van De Wolf. Aan de overzijde had Keet opnieuw een prima redding in huis op het schot van Cools. De Panda's bleven de betere ploeg en OHL had geluk dat een schot van Heris rakelings over vloog. Een doelpunt viel er uiteindelijk niet meer in de eerste helft, Musona schoot de laatste kans hoog over.

Eupen drong een hele helft aan maar OHL houdt voorlopig stand.
OHL komt gevleid op voorsprong, Panda's slaan verdiend terug
Ook na de rust schoten de bezoekers het beste uit de startblokken met een vroege kans voor N'Dri die hoog over schoot. Aan de overzijde toonde OHL dat het wel efficiënt kan zijn: snel genomen vrije trap van Mercier en Kotysch knalde droog in de verre hoek: 1-0 voor de thuisploeg. De Duitse verdediger was tien minuten later de anti-held toen hij bij een voorzet van Ngoy zijn eigen doelman verraste, de goed gevolgde Nuho kon simpel de gelijkmaker in doel leggen: 1-1. Ngoy zorgde met een prima invalbeurt voor een pak gevaar en scoorde ei zo na meteen de 1-2, knappe redding van Keet. In de laatste tien minuten waren de kansen schaars en zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel.
Scoreverloop:
1-0 (57') Kotysch, 1-1 (72') Nuhu

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Verdiende Eupen meer?

Meest recent

'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

13
13
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

255
255
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

362
362
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

146
146
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

199
199
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

204
204
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

288
288
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

491
491
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

379
379
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

320
320
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

230
230
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

116
116
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

244
244
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

78
78
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

58
58
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

201
201
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

54
54
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

163
163
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

367
367
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

54
54
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

533
533
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

114
114
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

240
240
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

122
122
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

538
538

Meer sportnieuws