Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

143 stemmen
Promovendus OHL begint met gevleid gelijkspel tegen de Panda's

Marc Brys en OHL hebben één puntje overgehouden aan hun comeback in de Jupiler Pro League. Een fel versterkt Eupen had voortdurend het betere van het spel maar kon pas in de laatste twintig minuten een achterstand omzetten in een gelijkspel.

OHL ging uiteindelijk via een achterpoortje richting de Jupiler Pro League. Sportief gezien hadden de Vlaams-Brabanters geen recht op de promotie, door de uitbreiding naar 18 ploegen kwam het uiteindelijk wel in 1A terecht. De ploeg van Brys begon echter met een pak vraagtekens aangezien het nauwelijks tijd kreeg om zich voor te bereiden. Dan verging het de Panda's beter tijdens de corona-break. Naar Eupense normen werd er zwaar uitgehaald op de transfermarkt: onder meer Stef Peeters, Poulain en Baby (Antwerp) maakten de overstap naar het Oostkanton.
Eupen versiert de meeste kansen maar is voorlopig niet efficiënt
Eupen nam het meeste initiatief in de beginfase en was een paar keer gevaarlijk met enkele scherpe voorzetten, Keet was elke keer bij de pinken. OHL slaagde er aan de overzijde voorlopig niet één keer in om doelman De Wolf te bedreigen, verder dan enkele hoekschoppen kwam het niet. Op het halfuur was er plots toch een dot van een kans voor de ploeg van Marc Brys: Duplus schoot in de draai op de benen van De Wolf. Aan de overzijde had Keet opnieuw een prima redding in huis op het schot van Cools. De Panda's bleven de betere ploeg en OHL had geluk dat een schot van Heris rakelings over vloog. Een doelpunt viel er uiteindelijk niet meer in de eerste helft, Musona schoot de laatste kans hoog over.

Eupen drong een hele helft aan maar OHL houdt voorlopig stand.
OHL komt gevleid op voorsprong, Panda's slaan verdiend terug
Ook na de rust schoten de bezoekers het beste uit de startblokken met een vroege kans voor N'Dri die hoog over schoot. Aan de overzijde toonde OHL dat het wel efficiënt kan zijn: snel genomen vrije trap van Mercier en Kotysch knalde droog in de verre hoek: 1-0 voor de thuisploeg. De Duitse verdediger was tien minuten later de anti-held toen hij bij een voorzet van Ngoy zijn eigen doelman verraste, de goed gevolgde Nuho kon simpel de gelijkmaker in doel leggen: 1-1. Ngoy zorgde met een prima invalbeurt voor een pak gevaar en scoorde ei zo na meteen de 1-2, knappe redding van Keet. In de laatste tien minuten waren de kansen schaars en zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel.
Scoreverloop:
1-0 (57') Kotysch, 1-1 (72') Nuhu

Verdiende Eupen meer?

Meest recent

Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

1
1
VTM powerkoppel Breckx-Vandenberghe verrast vriend en vijand

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

2
2
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

12
12
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

19
19
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

176
176
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

352
352
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

116
116
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

78
78
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

109
109
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

134
134
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

171
171
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

147
147
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

131
131
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

452
452
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

519
519
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

814
814
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

241
241
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

201
201
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

529
529
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

181
181
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

306
306
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1012
1012
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

172
172

Meer sportnieuws