Hoogmoed bij Club (bis): de verwachte Brugse blunder

827
Hoogmoed bij Club (bis): de verwachte Brugse blunder

Twee officiële wedstrijden, twee nederlagen. Club Brugge had zich de start van het nieuwe voetbalseizoen ongetwijfeld anders voorgesteld. De huidige Belgische landskampioen verloor de bekerfinale van Antwerp FC en ook in de competitie tegen Sporting Charleroi werd Blauw-Zwart verslagen. Vooral de manier waarop Ryota Morioka de winning goal kon scoren voor de Carolo's was hallucinant.

CLUB HEER & MEESTER 

Nochtans kwam Club Brugge zaterdag erg goed uit de startblokken. In de beginfase eerst 45 minuten van de wedstrijd was de ploeg van coach Philippe Clement heer en meester, en dat vertaalde zich in een enorm hoog Brugs balbezit van maar liefst 75%. Tijdens het eerste halfuur werden ook acht pogingen genoteerd richting het doel van Nicolas Penneteau, en opvallend genoeg kwamen die er via acht verschillende stations. Youssouph Badji, Simon Deli, Brandon Mechele, Edouard Sobol, Ruud Vormer, Clinton Mata, Emmanuel Dennis en Eder Balanta slaagden echter niet in hun opzet.



De bezoekers uit het Zwarte Land konden daar weinig tegenover stellen. Na tien minuten op de klok kopte Shamar Nicholson een hoekschop van Ryota Morioka flauwtjes in de armen van doelman Simon Mignolet, het was echter niet meer dan een opwarmertje voor de nationale nummer twee. Club Brugge toonde duidelijk meer honger en vechtlust dan tijdens de verloren bekerfinale tegen Antwerp FC. Toen werd de huidige landskampioen een bepaalde mate van hoogmoed of zelfs arrogantie verweten, maar tegen de Zebra's was daar oorspronkelijk weinig van te merken. Tot die veelbesproken minuut 78  …

ONBEGRIJPELIJKE MECHELE 

Keizerlijk à la Franz Beckenbauer rukte Brendon Mechele op met de bal, klaar kijkend welke ploegmaat hij straks zou aanspelen. Maar Charleroi maakte het de sobere verdediger niet gemakkelijk want alle passlijnen werden zorgvuldig afgesloten. Althans op de rechterkant van het veld, de richting waarin Mechele al ingedraaid stond. Clinton Mata werd gedekt door Mamadou Fall, terwijl Emmanuel Dennis te ver gepositioneerd stond om risicoloos aangespeeld te worden. De ruimte bevond zich echter op de linkerkant, waar Federico Ricca onbemand stond. 



Eventjes temporiseren en kappen naar links: dat was de enige logische volgende stap voor de doorgaans betrouwbare en risicoloze Mechele, maar de keuze viel op aanvoerder Ruud Vormer, die opgesteld stond op ettelijke meters van de verdediger. Het fluks passje van Mechele, met buitenkant rechts nota bene, werd echter gemakkelijk onderschept door Ryota Morioka en enkele seconden later stond de 0-1 op het bord. Een onbegrijpelijke blunder van Mechele, die nochtans te boek staat als een sobere verdediger die dergelijke risico's schuwt. Een foute pass kan uiteraard altijd gebeuren, maar vooral de nonchalante wijze was frappant.

DE VOORBEDACHTE RADE VAN MORIOKA 

Buitenkantje voet, het is één van de grootste ergernissen bij de voetbalcoaches op het hoogste niveau – en zeker al in het hart van de defensie. Maar ondanks de nonchalante wijze waarop Mechele de bal verloor, gaan de credits toch uit naar de inspanning van Morioka. Vanaf minuut één aasde de spelmaker van Charleroi namelijk op dat éne moment van achteloosheid, zo verklaarde de Japannner voor de camera's van Eleven Sports. “Ik werkte sinds het begin van de wedstrijd toe naar dat ene moment. Toen was het eindelijk zover, ik voelde dat hij een fout kon maken.” 



Bij Club Brugge nam iedereen de onfortuinlijke Mechele meteen in bescherming. “Dat is het drama van centrale verdedigers en doelmannen. Als zij een fout maken, is het meestal fataal. Ik vond Brandon overigens een heel goede wedstrijd spelen”, etaleerde Philippe Clement zijn peoplemanagement. “Hij was de beste speler bij Club Brugge. Dat heb ik hem ook gezegd. Zo'n fout kan iedereen overkomen. Zeker geen steen naar Brandon”, klonk het bij dan weer bij Simon Mignolet. No hard feelings dus voor Mechele. 

WIE NIET LUISTEREN WIL ... 

Na de verloren bekerfinale tegen Antwerp kreeg Club Brugge veel kritiek te verwerken door hun hoogmoedige manier van voetballen. De huidige landskampioen leek tegen Sporting Charleroi oorspronkelijk niet te hervallen in diezelfde fout, wat de zeldzame uitschuiver van Mechele des te pijnlijker maakt. Voor minuut 78 had Blauw-Zwart de wedstrijd nog volledig in handen, en iedereen weet dat een achterstand ophalen tegen Charleroi een haast onmogelijke opdracht is. Dat bewees de ploeg van coach Karim Belhocine meerdere keren in het vorige voetbalseizoen.



De technische staff van Club Brugge zal bovendien genoeg benadrukt hebben dat Charleroi een meester is op het vlak van intercepteren. Vorig seizoen waren de Carolo's namelijk  – na AA Gent –  de ploeg die het het meest aantal intercepties per wedstrijd kon realiseren. En nog belangrijker: Riyota Morioka was toen na Franck Boya (destijds bij Moeskroen nu AA Gent) de middenvelder was die het meest intercepties per wedstrijd kon plegen. En laat het nu net de Japanner zijn die de bal afhandig kon maken van de doorgaans betrouwbare Brandon Mechele …

'BLEKE' MAN VAN DE MATCH

Het moet wel gezegd, Morioka speelde zaterdag op Jan Breydel niet de beste wedstrijd van zijn carrière. De Japanner kon door het ontbreken van Massimo Bruno namelijk niet fungeren op zijn geliefkoosde nummer zes waar hij vorig seizoen op een bovenmatig niveau acteerde. Belhocine opteerde voor Guillaume Gillet en Marco Ilaimaharitra als centrale middenvelders, waardoor Morioka een rijtje hoger doorschoof in steun van diepste man Shamar Nicholson. Een logische keuze van Belhocine omdat Morioka op die positie meer kan bijbrengen dan Gillet en/of Ilaimaharitra.



Maar het was duidelijk opnieuw wennen voor de ex-speler van RSC Anderlecht en Waasland-Beveren. Het spel van de Japanner bevatte opvallend veel afval, iets wat blijkt uit zijn geslaagde passing die met 75% namelijk vijf percentages lager lag dan zijn vorig seizoensgemiddelde. Daarnaast maakte Morioka zich ook schuldig aan veelvuldig balverlies, wat tevens grotere proporties aannam dan vorig jaar. Bovendien kon Morioka amper twee intercepties plegen, wat vier stuks minder is dan zijn gemiddelde tijdens het vorige seizoen. Maar één interceptie bleek voldoende om te scoren, de zege binnen te halen én uitgeroepen te worden tot 'Man van de Match'.

IN DE STERREN GESCHREVEN

De manier waarop het pijnlijke tegendoelpunt van Club Brugge tot stand kwam was verrassend maar tegelijk zeker vermijdbaar. Ten eerste speelde Brandon Mechele de bal veel te laconiek in op Ruud Vormer, terwijl de logische oplossing zich bevond op de linkerkant waar Federico Ricca beschikte over een zee van ruimte. Mechele had echter alleen oog voor het rechter gedeelte van het veld, en dat had de intelligente Riyota Morioka als dusdanig in de gaten. 



De Japanner anticipeerde sinds minuut één geduldig op dergelijke situaties, en als één van de beste recuperateurs van de Jupiler Pro League slaagde hij dan ook in zijn opzet. Het lijkt sterk dat de technische staf van Club Brugge het recupatievermogen van Morioka – en bij uitbreiding de ganse équipe van Charleroi – niet heeft aangehaald tijdens de analyse van de tegenstander, wat de actie van Mechele alleen maar dramatischer én onbegrijpelijker maakt. 



Nochtans was het spelbeeld bij Club Brugge veelbelovend vooraleer Mechele aan het flateren sloeg. Blauw-Zwart tapte duidelijk uit een ander vaatje dan tijdens de verloren bekerfinale tegen Antwerp FC. Het leek slechts een kwestie van tijd vooraleer Club de openingstreffer zou scoren. Maar toen gaf Mechele de slimme Morioka eigenhandig een vrijgeleide, en bovendien via één van de sterkste punten van de Japanner: de balrecuperatie. Buitenkantje voet, hoogmoedig. Met de beste recuperateur van de Jupiler Pro League op minder dan twee meter verwijderd … Met alle gevolgen van dien. 

LEES OOK: Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Is Mechele een overschatte voetballer?

Meest recent

KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

0
0
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

7
7
Nainggolan weigerde transfer: "Ik kan nu ook nog naar daar"

Radja Nainggolan kreeg een disciplinaire sanctie van Stijn Stijnen, maar kan terug spelen bij Patro ...

16
16
Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Mark van Bommel is met een zes op twaalf begonnen. Frankrijk was duidelijk veel te sterk. De ...

25
25
Lommel SK ontdekt verrassende uitblinker in JPL

Lommel SK heeft een correcte start van het seizoen achter de rug. De Limburgers nemen het vrijdag op ...

6
6
Albert maakt streng eerste rapport op van Van Bommel

Mark van Bommel wordt in Vlaanderen héél positief benaderd, in Wallonië ligt dat ...

30
30
Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

186
186
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

51
51
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

236
236
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

77
77
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

229
229
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

295
295
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

53
53
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

345
345
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

181
181
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

114
114
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

229
229
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

54
54
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

493
493
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

119
119
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

127
127
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

118
118
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

43
43
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

314
314
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

69
69

Meer sportnieuws