Paul Okon: "Sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden"

344
Paul Okon:

Club Brugge had in zijn geschiedenis een pak topspelers in zijn rangen en één van hen is ongetwijfeld Paul Okon. De Australische ex-verdediger woont terug in België en brak in Europa door bij Club Brugge. Tijd voor een kort gesprek met Okon.


Voor de jongere lezers stellen we Okon even voor. Op zijn 19e kwam hij naar België en in Brugge groeide hij uit tot een absolute topper. Hij speelde er vijf jaar en won er drie supercups, één landstitel en twee keer de Beker van België. Nadien speelde hij nog voor Lazio, Fiorentina, Middlesbrough, Watford, Leeds United, Vicenza, KV Oostende, APOEL en Newcastle Jets. Met Lazio won hij de UEFA Cup. Okon was nadien aan de slag bij de Australische voetbalbond en coachte twee jaar lang de Central Coast Mariners. Hij keerde terug naar België, vooral voor zijn zonen.

"Het contact met België is er altijd geweest. De afgelopen zes à zeven jaar kwam ik jaarlijks één à twee keer naar België, vaak op uitnodiging van Club Brugge. Ik woon nu terug in België en ik heb vier zonen: drie van hen voetballen bij Club en één bij Knokke. Ik heb gezien hoe er bij de jeugd wordt gewerkt en dat maakte indruk op mij. Het is ook mede daardoor dat we zijn teruggekeerd naar België, om hen alle kansen te geven. In Australië ligt dat in het voetbal toch wat moeilijker", aldus Okon aan onze redactie.

(Lees verder onder de foto)


Op zijn 48ste is de voormalige verdediger op zoek naar een uitdaging in het voetbal. "Kijk, ik hoop ergens een uitdaging te vinden in het voetbal. Ik sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden, maar jammer genoeg ging dat niet door. Het voetbal is mij niks schuldig en we zien wel wat er komt. Ik wil in een goede club doorgroeien en verwacht niet meteen ergens als hoofdtrainer aan de slag te gaan. In het verleden waren er wel wat opties in België, maar toen ging dat om allerhande redenen niet door."

Uiteraard volgt Okon Club Brugge nog steeds. Hij volgde de afgelopen jaren de wedstrijden in de Jupiler Pro League en zag hen vorige week aan het werk in de bekerfinale. "Ik zag Club Brugge tegen Antwerp spelen en het was duidelijk dat ze niet op hun best waren. Antwerp was duidelijk heel gemotiveerd en heeft al bij al verdiend gewonnen. Bij de rust had het meer dan 1-0 kunnen zijn, maar in de tweede helft ging het beter. Toch moet Club beter kunnen, dat bewezen ze vorig jaar. Ze blijven de grote titelfavoriet”, besluit de sympathieke Aussie.

Claudio Reulens

LEES OOK: Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Moet Club hem een job aanbieden?

Meest recent

Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

13
13
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

23
23
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

70
70
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

63
63
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

153
153
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

64
64
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

149
149
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

268
268
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

88
88
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

48
48
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

69
69
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

556
556
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

204
204
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

366
366
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

176
176
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

41
41
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

156
156
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

529
529
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

143
143
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

321
321
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

585
585
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

131
131
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

439
439
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

328
328

Meer sportnieuws