Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

door
Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

Paris Saint-Germain gaat komende week op zoek naar de eindzege in de Champions League, maar zal dan geen beroep kunnen doen op Thomas Meunier. Het contract van de Rode Duivel werd immers niet verlengd en hij besloot vervolgens om zijn voetbalgeluk in Duitsland te gaan beproeven. Zo zette hij onlangs zijn kribbel bij Borussia Dortmund.

Meunier had als transfervrije speler nochtans meer opties op zak. Maar uiteindelijk had hij het beste gevoel bij de nummer twee uit het voorbije seizoen van de Bundesliga. "Ik koos voor Dortmund omdat ik nood had aan iets wat bij mij paste. Toen ik destijds in Brugge tekende en prof werd, was dat mijn eerste ervaring in de voetbalwereld. En in die vijf jaar bij Brugge heb ik me nooit verveeld. Uiteraard zijn er momenten dat je denkt: 'is het niet tijd voor iets anders?'. Maar dat was nooit omdat ik het er beu was", vertelt hij tegenover RTBF.

En in Dortmund hoopt hij hetzelfde gevoel als bij Club terug te vinden. "Brugge heeft me eigenlijk alles gegeven wat ik nodig had. Mijn idee van voetbal is ook passie, ambitie en met de nodige middelen. Zonder terug te vallen op de business zoals we die vandaag kennen in de voetbalwereld. Voor mij is Dortmund een geëvolueerde versie van Club Brugge."

UPDATE 10/08

Thomas Meunier verkoos dus een transfer naar Borussia Dortmund, maar dat was zeker niet zijn enige optie. Zo stelde hij in hetzelfde interview dat hij onderhandelde met een massa Europese topclubs. Daarin tellen we al zeker 10 ploegen die interesse toonden:  "Er zijn terugkerende contacten geweest met United, Chelsea, Arsenal, Inter, Atletico, Juve, Bayern, Leverkusen, Dortmund, etc. Mensen zullen zich ongetwijfeld afvragen waarom Juve niet of waarom niet Tottenham? Het zijn geweldige clubs, maar mijn verlangen ging uit naar een club met veel authenticiteit."

🚀

Maakte hij de juiste keuze?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

18
18
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

92
92
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

48
48
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

56
56
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

82
82
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

126
126
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

59
59
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

64
64
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

65
65
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

470
470
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

61
61
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

178
178
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

188
188
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

62
62
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

76
76
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

243
243
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

204
204
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

71
71
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

299
299
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

489
489
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

205
205
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

595
595
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

118
118

Meer sportnieuws