Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

2285 stemmen
Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

Paris Saint-Germain gaat komende week op zoek naar de eindzege in de Champions League, maar zal dan geen beroep kunnen doen op Thomas Meunier. Het contract van de Rode Duivel werd immers niet verlengd en hij besloot vervolgens om zijn voetbalgeluk in Duitsland te gaan beproeven. Zo zette hij onlangs zijn kribbel bij Borussia Dortmund.

Meunier had als transfervrije speler nochtans meer opties op zak. Maar uiteindelijk had hij het beste gevoel bij de nummer twee uit het voorbije seizoen van de Bundesliga. "Ik koos voor Dortmund omdat ik nood had aan iets wat bij mij paste. Toen ik destijds in Brugge tekende en prof werd, was dat mijn eerste ervaring in de voetbalwereld. En in die vijf jaar bij Brugge heb ik me nooit verveeld. Uiteraard zijn er momenten dat je denkt: 'is het niet tijd voor iets anders?'. Maar dat was nooit omdat ik het er beu was", vertelt hij tegenover RTBF.

En in Dortmund hoopt hij hetzelfde gevoel als bij Club terug te vinden. "Brugge heeft me eigenlijk alles gegeven wat ik nodig had. Mijn idee van voetbal is ook passie, ambitie en met de nodige middelen. Zonder terug te vallen op de business zoals we die vandaag kennen in de voetbalwereld. Voor mij is Dortmund een geëvolueerde versie van Club Brugge."

UPDATE 10/08

Thomas Meunier verkoos dus een transfer naar Borussia Dortmund, maar dat was zeker niet zijn enige optie. Zo stelde hij in hetzelfde interview dat hij onderhandelde met een massa Europese topclubs. Daarin tellen we al zeker 10 ploegen die interesse toonden:  "Er zijn terugkerende contacten geweest met United, Chelsea, Arsenal, Inter, Atletico, Juve, Bayern, Leverkusen, Dortmund, etc. Mensen zullen zich ongetwijfeld afvragen waarom Juve niet of waarom niet Tottenham? Het zijn geweldige clubs, maar mijn verlangen ging uit naar een club met veel authenticiteit."

LEES OOK: 'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Maakte hij de juiste keuze?

Meest recent

'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

8
8
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

3
3
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

27
27
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

38
38
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

167
167
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

36
36
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

25
25
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

44
44
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

328
328
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

33
33
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

151
151
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

109
109
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

578
578
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

125
125
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

108
108
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

383
383
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

631
631
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

463
463
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

406
406
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

482
482
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

217
217
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

249
249
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

439
439

Meer sportnieuws