Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

door
Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

Paris Saint-Germain gaat komende week op zoek naar de eindzege in de Champions League, maar zal dan geen beroep kunnen doen op Thomas Meunier. Het contract van de Rode Duivel werd immers niet verlengd en hij besloot vervolgens om zijn voetbalgeluk in Duitsland te gaan beproeven. Zo zette hij onlangs zijn kribbel bij Borussia Dortmund.

Meunier had als transfervrije speler nochtans meer opties op zak. Maar uiteindelijk had hij het beste gevoel bij de nummer twee uit het voorbije seizoen van de Bundesliga. "Ik koos voor Dortmund omdat ik nood had aan iets wat bij mij paste. Toen ik destijds in Brugge tekende en prof werd, was dat mijn eerste ervaring in de voetbalwereld. En in die vijf jaar bij Brugge heb ik me nooit verveeld. Uiteraard zijn er momenten dat je denkt: 'is het niet tijd voor iets anders?'. Maar dat was nooit omdat ik het er beu was", vertelt hij tegenover RTBF.

En in Dortmund hoopt hij hetzelfde gevoel als bij Club terug te vinden. "Brugge heeft me eigenlijk alles gegeven wat ik nodig had. Mijn idee van voetbal is ook passie, ambitie en met de nodige middelen. Zonder terug te vallen op de business zoals we die vandaag kennen in de voetbalwereld. Voor mij is Dortmund een geëvolueerde versie van Club Brugge."

UPDATE 10/08

Thomas Meunier verkoos dus een transfer naar Borussia Dortmund, maar dat was zeker niet zijn enige optie. Zo stelde hij in hetzelfde interview dat hij onderhandelde met een massa Europese topclubs. Daarin tellen we al zeker 10 ploegen die interesse toonden:  "Er zijn terugkerende contacten geweest met United, Chelsea, Arsenal, Inter, Atletico, Juve, Bayern, Leverkusen, Dortmund, etc. Mensen zullen zich ongetwijfeld afvragen waarom Juve niet of waarom niet Tottenham? Het zijn geweldige clubs, maar mijn verlangen ging uit naar een club met veel authenticiteit."

LEES OOK: Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Maakte hij de juiste keuze?

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

42
42
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

57
57
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

244
244
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

229
229
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

203
203
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

91
91
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

361
361
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

466
466
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

97
97
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

399
399
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

312
312
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

505
505
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

197
197
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

129
129
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

513
513
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

92
92
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

275
275
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

571
571
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

868
868
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

1030
1030
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

369
369
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

49
49
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

332
332
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

756
756
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

374
374

Meer sportnieuws