Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

door
Meunier liet 10 (!) Europese topclubs links liggen

Paris Saint-Germain gaat komende week op zoek naar de eindzege in de Champions League, maar zal dan geen beroep kunnen doen op Thomas Meunier. Het contract van de Rode Duivel werd immers niet verlengd en hij besloot vervolgens om zijn voetbalgeluk in Duitsland te gaan beproeven. Zo zette hij onlangs zijn kribbel bij Borussia Dortmund.

Meunier had als transfervrije speler nochtans meer opties op zak. Maar uiteindelijk had hij het beste gevoel bij de nummer twee uit het voorbije seizoen van de Bundesliga. "Ik koos voor Dortmund omdat ik nood had aan iets wat bij mij paste. Toen ik destijds in Brugge tekende en prof werd, was dat mijn eerste ervaring in de voetbalwereld. En in die vijf jaar bij Brugge heb ik me nooit verveeld. Uiteraard zijn er momenten dat je denkt: 'is het niet tijd voor iets anders?'. Maar dat was nooit omdat ik het er beu was", vertelt hij tegenover RTBF.

En in Dortmund hoopt hij hetzelfde gevoel als bij Club terug te vinden. "Brugge heeft me eigenlijk alles gegeven wat ik nodig had. Mijn idee van voetbal is ook passie, ambitie en met de nodige middelen. Zonder terug te vallen op de business zoals we die vandaag kennen in de voetbalwereld. Voor mij is Dortmund een geëvolueerde versie van Club Brugge."

UPDATE 10/08

Thomas Meunier verkoos dus een transfer naar Borussia Dortmund, maar dat was zeker niet zijn enige optie. Zo stelde hij in hetzelfde interview dat hij onderhandelde met een massa Europese topclubs. Daarin tellen we al zeker 10 ploegen die interesse toonden:  "Er zijn terugkerende contacten geweest met United, Chelsea, Arsenal, Inter, Atletico, Juve, Bayern, Leverkusen, Dortmund, etc. Mensen zullen zich ongetwijfeld afvragen waarom Juve niet of waarom niet Tottenham? Het zijn geweldige clubs, maar mijn verlangen ging uit naar een club met veel authenticiteit."

LEES OOK: 'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

Maakte hij de juiste keuze?

Meest recent

Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

17
17
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

5
5
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

36
36
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

59
59
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

43
43
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

47
47
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

99
99
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

119
119
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

223
223
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

64
64
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

82
82
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

252
252
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

211
211
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

141
141
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

221
221
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

321
321
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

183
183
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

492
492
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

44
44
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

82
82
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

88
88
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

236
236
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

211
211
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

89
89
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

385
385

Meer sportnieuws