Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

375
Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

Tot een dikke week geleden stond Waasland-Beveren nog met anderhalf been in 1B, vanavond wonnen de Waaslanders meteen hun eerste competitiewedstrijd op bezoek bij KV Kortrijk. De ploeg van Nicky Hayen verraste met bijwijlen goed voetbal en had ook wat geluk dat het vizier van de Kerels niet altijd even goed stond afgesteld.

KV Kortrijk en Waasland-Beveren sloten een zwoele zondag af met een onderling duel in het Guldensporenstadion. De Kerels speelden een matige voorbereiding maar hoopten vanavond alle zorgen van zich af te voetballen. Nicky Hayen en co weten dan weer pas sinds vorig week dat ze opnieuw mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Traditiegetrouw deden de Waaslanders weer heel wat transfers in de zomerperiode.
Waaslanders verrassen voorlopig in Guldensporenstadion
De thuisploeg begon sterk maar bij de eerste echte tegenaanval troffen de bezoekers na tien minuten raak. Het was Heymans die na een fraaie aanval het hoekje vond: 0-1. Ei zo na stond het aan de overzijde meteen gelijk maar Moffi knalde staalhard tegen de paal. Op het halfuur knikte Lepoint aan de tweede paal naast na een voorzet van Mboyo. De thuisploeg drukte nog door in het slotkwartier en kreeg via Mboyo nog een prima kans, Pirard lag goed in de weg. Halfweg stond Waasland-Beveren verrassend op voorsprong.

Hayen ziet zijn ploeg een gevleide voorsprong nemen.
Geklungel van Jakubech lijdt nederlaag KVK in
De thuisploeg ging na de rust meteen op zoek naar de gelijkmaker en na dik vijf minuten spelen kreeg het ook wat het verdiende. Caufriez met de fout op Mboyo in de zestien meter en diezelfde Mboyo faalde niet vanaf elf meter: 1-1. KV Kortrijk bleef nu domineren en iets voorbij het uur kopte opnieuw Mboyo rakelings voorlangs. Waasland-Beveren liet na het openingsdoelpunt nog weinig zien maar het kwam halfweg de tweede helft opnieuw op voorsprong toen Koita van ver uithaalde en Jakubech kinderlijk in de fout ging: 1-2 voor de ploeg van Nicky Hayen. De Kerels hadden nauwelijks een reactie in huis, tot Pirard op dik vijf minuten van het einde blunderde, Schryvers ruimde nog net op tijd op voor de bezoekers. In de absolute slotfase maakt Heymans het zaakje helemaal af door de 1-3 naast Jakubech in doel te schieten. Een uiterst knappe zege van Waasland-Beveren.
Scoreverloop:
0-1 (9') Heymans, 1-1 (53') Mboyo (p), 1-2 (68') Koita, 1-3 (90+1') Heymans

LEES OOK: ‘KV Kortrijk gaat all-in voor miljoenentransfer’

Blijft Waasland-Beveren ook na dit seizoen in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

11
11
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

382
382
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

156
156
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

99
99
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

63
63
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

101
101
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

788
788
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

87
87
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

95
95
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

65
65
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

544
544
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

116
116
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

42
42
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

66
66
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

638
638
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

568
568
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

603
603
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

85
85
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1130
1130
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

366
366
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

53
53
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

110
110
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

570
570
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

349
349
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

109
109

Meer sportnieuws