Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

door
Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

Tot een dikke week geleden stond Waasland-Beveren nog met anderhalf been in 1B, vanavond wonnen de Waaslanders meteen hun eerste competitiewedstrijd op bezoek bij KV Kortrijk. De ploeg van Nicky Hayen verraste met bijwijlen goed voetbal en had ook wat geluk dat het vizier van de Kerels niet altijd even goed stond afgesteld.

KV Kortrijk en Waasland-Beveren sloten een zwoele zondag af met een onderling duel in het Guldensporenstadion. De Kerels speelden een matige voorbereiding maar hoopten vanavond alle zorgen van zich af te voetballen. Nicky Hayen en co weten dan weer pas sinds vorig week dat ze opnieuw mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Traditiegetrouw deden de Waaslanders weer heel wat transfers in de zomerperiode.
Waaslanders verrassen voorlopig in Guldensporenstadion
De thuisploeg begon sterk maar bij de eerste echte tegenaanval troffen de bezoekers na tien minuten raak. Het was Heymans die na een fraaie aanval het hoekje vond: 0-1. Ei zo na stond het aan de overzijde meteen gelijk maar Moffi knalde staalhard tegen de paal. Op het halfuur knikte Lepoint aan de tweede paal naast na een voorzet van Mboyo. De thuisploeg drukte nog door in het slotkwartier en kreeg via Mboyo nog een prima kans, Pirard lag goed in de weg. Halfweg stond Waasland-Beveren verrassend op voorsprong.

Hayen ziet zijn ploeg een gevleide voorsprong nemen.
Geklungel van Jakubech lijdt nederlaag KVK in
De thuisploeg ging na de rust meteen op zoek naar de gelijkmaker en na dik vijf minuten spelen kreeg het ook wat het verdiende. Caufriez met de fout op Mboyo in de zestien meter en diezelfde Mboyo faalde niet vanaf elf meter: 1-1. KV Kortrijk bleef nu domineren en iets voorbij het uur kopte opnieuw Mboyo rakelings voorlangs. Waasland-Beveren liet na het openingsdoelpunt nog weinig zien maar het kwam halfweg de tweede helft opnieuw op voorsprong toen Koita van ver uithaalde en Jakubech kinderlijk in de fout ging: 1-2 voor de ploeg van Nicky Hayen. De Kerels hadden nauwelijks een reactie in huis, tot Pirard op dik vijf minuten van het einde blunderde, Schryvers ruimde nog net op tijd op voor de bezoekers. In de absolute slotfase maakt Heymans het zaakje helemaal af door de 1-3 naast Jakubech in doel te schieten. Een uiterst knappe zege van Waasland-Beveren.
Scoreverloop:
0-1 (9') Heymans, 1-1 (53') Mboyo (p), 1-2 (68') Koita, 1-3 (90+1') Heymans

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Blijft Waasland-Beveren ook na dit seizoen in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

30
30
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

27
27
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

59
59
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

143
143
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

93
93
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

62
62
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

72
72
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

63
63
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

84
84
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

89
89
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

125
125
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

41
41
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

143
143
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

227
227
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

489
489
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

416
416
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

332
332
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

309
309
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

199
199
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

169
169
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

103
103
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

318
318
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

507
507
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

215
215
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

240
240

Meer sportnieuws