Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

door
Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

Tot een dikke week geleden stond Waasland-Beveren nog met anderhalf been in 1B, vanavond wonnen de Waaslanders meteen hun eerste competitiewedstrijd op bezoek bij KV Kortrijk. De ploeg van Nicky Hayen verraste met bijwijlen goed voetbal en had ook wat geluk dat het vizier van de Kerels niet altijd even goed stond afgesteld.

KV Kortrijk en Waasland-Beveren sloten een zwoele zondag af met een onderling duel in het Guldensporenstadion. De Kerels speelden een matige voorbereiding maar hoopten vanavond alle zorgen van zich af te voetballen. Nicky Hayen en co weten dan weer pas sinds vorig week dat ze opnieuw mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Traditiegetrouw deden de Waaslanders weer heel wat transfers in de zomerperiode.
Waaslanders verrassen voorlopig in Guldensporenstadion
De thuisploeg begon sterk maar bij de eerste echte tegenaanval troffen de bezoekers na tien minuten raak. Het was Heymans die na een fraaie aanval het hoekje vond: 0-1. Ei zo na stond het aan de overzijde meteen gelijk maar Moffi knalde staalhard tegen de paal. Op het halfuur knikte Lepoint aan de tweede paal naast na een voorzet van Mboyo. De thuisploeg drukte nog door in het slotkwartier en kreeg via Mboyo nog een prima kans, Pirard lag goed in de weg. Halfweg stond Waasland-Beveren verrassend op voorsprong.

Hayen ziet zijn ploeg een gevleide voorsprong nemen.
Geklungel van Jakubech lijdt nederlaag KVK in
De thuisploeg ging na de rust meteen op zoek naar de gelijkmaker en na dik vijf minuten spelen kreeg het ook wat het verdiende. Caufriez met de fout op Mboyo in de zestien meter en diezelfde Mboyo faalde niet vanaf elf meter: 1-1. KV Kortrijk bleef nu domineren en iets voorbij het uur kopte opnieuw Mboyo rakelings voorlangs. Waasland-Beveren liet na het openingsdoelpunt nog weinig zien maar het kwam halfweg de tweede helft opnieuw op voorsprong toen Koita van ver uithaalde en Jakubech kinderlijk in de fout ging: 1-2 voor de ploeg van Nicky Hayen. De Kerels hadden nauwelijks een reactie in huis, tot Pirard op dik vijf minuten van het einde blunderde, Schryvers ruimde nog net op tijd op voor de bezoekers. In de absolute slotfase maakt Heymans het zaakje helemaal af door de 1-3 naast Jakubech in doel te schieten. Een uiterst knappe zege van Waasland-Beveren.
Scoreverloop:
0-1 (9') Heymans, 1-1 (53') Mboyo (p), 1-2 (68') Koita, 1-3 (90+1') Heymans

LEES OOK: Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Blijft Waasland-Beveren ook na dit seizoen in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

18
18
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

77
77
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

40
40
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

42
42
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

353
353
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

104
104
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

22
22
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

392
392
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

103
103
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

187
187
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

312
312
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

633
633
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

821
821
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

173
173
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

47
47
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

122
122
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

150
150
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

173
173
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

118
118
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

94
94
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

253
253
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

290
290
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

127
127
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

183
183
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

411
411

Meer sportnieuws