Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

door
Waasland-Beveren pakt meteen gouden driepunter bij KV Kortrijk

Tot een dikke week geleden stond Waasland-Beveren nog met anderhalf been in 1B, vanavond wonnen de Waaslanders meteen hun eerste competitiewedstrijd op bezoek bij KV Kortrijk. De ploeg van Nicky Hayen verraste met bijwijlen goed voetbal en had ook wat geluk dat het vizier van de Kerels niet altijd even goed stond afgesteld.

KV Kortrijk en Waasland-Beveren sloten een zwoele zondag af met een onderling duel in het Guldensporenstadion. De Kerels speelden een matige voorbereiding maar hoopten vanavond alle zorgen van zich af te voetballen. Nicky Hayen en co weten dan weer pas sinds vorig week dat ze opnieuw mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Traditiegetrouw deden de Waaslanders weer heel wat transfers in de zomerperiode.
Waaslanders verrassen voorlopig in Guldensporenstadion
De thuisploeg begon sterk maar bij de eerste echte tegenaanval troffen de bezoekers na tien minuten raak. Het was Heymans die na een fraaie aanval het hoekje vond: 0-1. Ei zo na stond het aan de overzijde meteen gelijk maar Moffi knalde staalhard tegen de paal. Op het halfuur knikte Lepoint aan de tweede paal naast na een voorzet van Mboyo. De thuisploeg drukte nog door in het slotkwartier en kreeg via Mboyo nog een prima kans, Pirard lag goed in de weg. Halfweg stond Waasland-Beveren verrassend op voorsprong.

Hayen ziet zijn ploeg een gevleide voorsprong nemen.
Geklungel van Jakubech lijdt nederlaag KVK in
De thuisploeg ging na de rust meteen op zoek naar de gelijkmaker en na dik vijf minuten spelen kreeg het ook wat het verdiende. Caufriez met de fout op Mboyo in de zestien meter en diezelfde Mboyo faalde niet vanaf elf meter: 1-1. KV Kortrijk bleef nu domineren en iets voorbij het uur kopte opnieuw Mboyo rakelings voorlangs. Waasland-Beveren liet na het openingsdoelpunt nog weinig zien maar het kwam halfweg de tweede helft opnieuw op voorsprong toen Koita van ver uithaalde en Jakubech kinderlijk in de fout ging: 1-2 voor de ploeg van Nicky Hayen. De Kerels hadden nauwelijks een reactie in huis, tot Pirard op dik vijf minuten van het einde blunderde, Schryvers ruimde nog net op tijd op voor de bezoekers. In de absolute slotfase maakt Heymans het zaakje helemaal af door de 1-3 naast Jakubech in doel te schieten. Een uiterst knappe zege van Waasland-Beveren.
Scoreverloop:
0-1 (9') Heymans, 1-1 (53') Mboyo (p), 1-2 (68') Koita, 1-3 (90+1') Heymans

LEES OOK: KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Blijft Waasland-Beveren ook na dit seizoen in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

17
17
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

223
223
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

218
218
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

203
203
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

76
76
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

123
123
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

315
315
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

304
304
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

73
73
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

275
275
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

216
216
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

154
154
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

340
340
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

312
312
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

248
248
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

728
728
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

304
304
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

620
620
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

605
605
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

617
617
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

567
567
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

434
434
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

158
158
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

143
143

Meer sportnieuws