Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

door
Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

Na een heerlijke slotfase heeft KV Mechelen zichzelf alsnog beloond me zijn eerste punt in deze competitie. De manschappen van Vrancken misten eerst nog kans op kans en kregen finaal het deksel op de neus. In de slotfase sloeg het echter snoeihard terug en liet het een bleek Paars-Wit nog ontgoocheld achter.

KV Mechelen speelde voor de corona-crisis een droomseizoen als promovendus. Malinwa stond met één been in Play-Off I en eindigde finaal knap op de zesde plek. Dit seizoen wilden Vrancken en co vooral bevestigen, een plek in de top-acht was de doelstelling. De T1 van KV koos voor Togui als diepe spits, in doel stond Coucke. Anderlecht wou vooral zijn blazoen wat oppoetsen en minimum meedoen voor de prijzen.Vercauteren had verrassend een basisplaats voor Dimata, Colassin zat op de bank.
Sterk begin, motor valt nadien snel stil
We zagen een aangenaam wedstrijdbegin met twee ploegen die meteen een dot van een kans kregen. Eerst geloofde Doku te weinig in een prima lange bal van Sardella, aan de overzijde schoot Schoofs voorlangs. KV Mechelen had nadien het meeste initiatief en drukte Anderlecht tot voor het eigen doel. Op het kwartier krulde Zulj een vrije trap hoog over na een kwartier spelen. Kansen waren nadien schaars, iets voorbij het halfuur kopte Murillo nog eens hoog over na een hoekschop. Op slag van rust mochten Kabore en Luckassen niet klagen dat ze slechts geel kregen na twee smerige overtredingen. Uiteindelijk gingen we de rust in met een brilscore na een al bij al teleurstellende eerste helft.

In een broeierig heet Afas Stadion staat het halfweg nog 0-0.
Malinwa krijgt deksel op de neus en slaat vervolgens snoeihard toe
Ook na de pauze kreeg Schoofs meteen een grote kans, na de prima voorzet van Kabore kopte de middenvelder van dichtbij over. KV Mechelen was duidelijk de betere ploeg en Togui was de volgende die een grote kans miste, van dichtbij schoot hij nog naast na een prima vrije trap van Storm. Malinwa scoorde amper in de voorbereiding en ook vanavond bleek efficiëntie een groot probleem bij de ploeg van Wouter Vrancken, Hairemans was de volgende die zijn kopbal niet kadreerde. Aan de overzijde creëerde Anderlecht zo goed als niets maar toch viel bijna een doelpunt uit de lucht nadat Peyre de bal net niet in eigen doel devieerde. Iets voorbij het uur schoot invaller Colassin ook voorlangs. Malinwa faalde in de zone van de waarheid en kreeg halfweg de tweede helft het deksel op de neus toen Doku teveel ruimte kreeg en de 0-1 in doel schoot. Rood-Geel was even aangeslagen maar kreeg in de laatste twintig minuten opnieuw een grote kans via Togui, die vergat echter om het cadautje dat Luckassen gaf uit te pakken. Anderlecht profiteerde opnieuw toen Bushiri een voorzet van Murillo in eigen doel liet afwijken: 0-2. De laat (te laat?) ingevallen De Camargo zorgde opnieuw voor spanning door in de laatste tien minuten een prachtige voorzet van Kabore in doel te verlengen: 1-2. KV Mechelen deed plots wat het al een hele wedstrijd miste: efficiënt zijn. Vanlerberghe maakte amper twee minuten later de gelijkmaker na een prachtige actie: 2-2. Twee invallers, twee doelpunten. In de absolute slotfase hield Coucke het verdiende gelijkspel nog op het bord met een prachtige redding op het schot van Vlap en vloog een kopbal van Luckassen op de lat. Zo zagen we een uiterst spectaculaire tweede helft met een 2-2 gelijkspel als bekroning.
Scoreverloop:
0-1 (65') Doku, 0-2 (75') Bushiri (ed), 1-2 (83') De Camargo, 2-2 (85') Vanlerberghe

LEES OOK: 'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Verdiende KV Mechelen meer?

Meest recent

'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

6
6
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

7
7
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

76
76
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

75
75
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

154
154
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

42
42
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

270
270
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

315
315
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

65
65
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

57
57
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

100
100
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

62
62
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

167
167
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

473
473
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

119
119
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

218
218
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

674
674
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

75
75
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

318
318
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

226
226
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1367
1367
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

290
290
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

992
992
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

689
689

Meer sportnieuws