Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

door
Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

Na een heerlijke slotfase heeft KV Mechelen zichzelf alsnog beloond me zijn eerste punt in deze competitie. De manschappen van Vrancken misten eerst nog kans op kans en kregen finaal het deksel op de neus. In de slotfase sloeg het echter snoeihard terug en liet het een bleek Paars-Wit nog ontgoocheld achter.

KV Mechelen speelde voor de corona-crisis een droomseizoen als promovendus. Malinwa stond met één been in Play-Off I en eindigde finaal knap op de zesde plek. Dit seizoen wilden Vrancken en co vooral bevestigen, een plek in de top-acht was de doelstelling. De T1 van KV koos voor Togui als diepe spits, in doel stond Coucke. Anderlecht wou vooral zijn blazoen wat oppoetsen en minimum meedoen voor de prijzen.Vercauteren had verrassend een basisplaats voor Dimata, Colassin zat op de bank.
Sterk begin, motor valt nadien snel stil
We zagen een aangenaam wedstrijdbegin met twee ploegen die meteen een dot van een kans kregen. Eerst geloofde Doku te weinig in een prima lange bal van Sardella, aan de overzijde schoot Schoofs voorlangs. KV Mechelen had nadien het meeste initiatief en drukte Anderlecht tot voor het eigen doel. Op het kwartier krulde Zulj een vrije trap hoog over na een kwartier spelen. Kansen waren nadien schaars, iets voorbij het halfuur kopte Murillo nog eens hoog over na een hoekschop. Op slag van rust mochten Kabore en Luckassen niet klagen dat ze slechts geel kregen na twee smerige overtredingen. Uiteindelijk gingen we de rust in met een brilscore na een al bij al teleurstellende eerste helft.

In een broeierig heet Afas Stadion staat het halfweg nog 0-0.
Malinwa krijgt deksel op de neus en slaat vervolgens snoeihard toe
Ook na de pauze kreeg Schoofs meteen een grote kans, na de prima voorzet van Kabore kopte de middenvelder van dichtbij over. KV Mechelen was duidelijk de betere ploeg en Togui was de volgende die een grote kans miste, van dichtbij schoot hij nog naast na een prima vrije trap van Storm. Malinwa scoorde amper in de voorbereiding en ook vanavond bleek efficiëntie een groot probleem bij de ploeg van Wouter Vrancken, Hairemans was de volgende die zijn kopbal niet kadreerde. Aan de overzijde creëerde Anderlecht zo goed als niets maar toch viel bijna een doelpunt uit de lucht nadat Peyre de bal net niet in eigen doel devieerde. Iets voorbij het uur schoot invaller Colassin ook voorlangs. Malinwa faalde in de zone van de waarheid en kreeg halfweg de tweede helft het deksel op de neus toen Doku teveel ruimte kreeg en de 0-1 in doel schoot. Rood-Geel was even aangeslagen maar kreeg in de laatste twintig minuten opnieuw een grote kans via Togui, die vergat echter om het cadautje dat Luckassen gaf uit te pakken. Anderlecht profiteerde opnieuw toen Bushiri een voorzet van Murillo in eigen doel liet afwijken: 0-2. De laat (te laat?) ingevallen De Camargo zorgde opnieuw voor spanning door in de laatste tien minuten een prachtige voorzet van Kabore in doel te verlengen: 1-2. KV Mechelen deed plots wat het al een hele wedstrijd miste: efficiënt zijn. Vanlerberghe maakte amper twee minuten later de gelijkmaker na een prachtige actie: 2-2. Twee invallers, twee doelpunten. In de absolute slotfase hield Coucke het verdiende gelijkspel nog op het bord met een prachtige redding op het schot van Vlap en vloog een kopbal van Luckassen op de lat. Zo zagen we een uiterst spectaculaire tweede helft met een 2-2 gelijkspel als bekroning.
Scoreverloop:
0-1 (65') Doku, 0-2 (75') Bushiri (ed), 1-2 (83') De Camargo, 2-2 (85') Vanlerberghe

LEES OOK: Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Verdiende KV Mechelen meer?

Meest recent

Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

14
14
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

71
71
Zware klap voor Kompany: transferbom rond Bayern‑sterspeler

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

75
75
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

19
19
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

75
75
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

61
61
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

115
115
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

80
80
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

44
44
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

189
189
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

171
171
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

47
47
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

267
267
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

172
172
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

275
275
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

155
155
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

324
324
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

359
359
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

162
162
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

107
107
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

246
246
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

56
56
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

208
208
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

79
79
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

335
335

Meer sportnieuws