Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

door
Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

Na een heerlijke slotfase heeft KV Mechelen zichzelf alsnog beloond me zijn eerste punt in deze competitie. De manschappen van Vrancken misten eerst nog kans op kans en kregen finaal het deksel op de neus. In de slotfase sloeg het echter snoeihard terug en liet het een bleek Paars-Wit nog ontgoocheld achter.

KV Mechelen speelde voor de corona-crisis een droomseizoen als promovendus. Malinwa stond met één been in Play-Off I en eindigde finaal knap op de zesde plek. Dit seizoen wilden Vrancken en co vooral bevestigen, een plek in de top-acht was de doelstelling. De T1 van KV koos voor Togui als diepe spits, in doel stond Coucke. Anderlecht wou vooral zijn blazoen wat oppoetsen en minimum meedoen voor de prijzen.Vercauteren had verrassend een basisplaats voor Dimata, Colassin zat op de bank.
Sterk begin, motor valt nadien snel stil
We zagen een aangenaam wedstrijdbegin met twee ploegen die meteen een dot van een kans kregen. Eerst geloofde Doku te weinig in een prima lange bal van Sardella, aan de overzijde schoot Schoofs voorlangs. KV Mechelen had nadien het meeste initiatief en drukte Anderlecht tot voor het eigen doel. Op het kwartier krulde Zulj een vrije trap hoog over na een kwartier spelen. Kansen waren nadien schaars, iets voorbij het halfuur kopte Murillo nog eens hoog over na een hoekschop. Op slag van rust mochten Kabore en Luckassen niet klagen dat ze slechts geel kregen na twee smerige overtredingen. Uiteindelijk gingen we de rust in met een brilscore na een al bij al teleurstellende eerste helft.

In een broeierig heet Afas Stadion staat het halfweg nog 0-0.
Malinwa krijgt deksel op de neus en slaat vervolgens snoeihard toe
Ook na de pauze kreeg Schoofs meteen een grote kans, na de prima voorzet van Kabore kopte de middenvelder van dichtbij over. KV Mechelen was duidelijk de betere ploeg en Togui was de volgende die een grote kans miste, van dichtbij schoot hij nog naast na een prima vrije trap van Storm. Malinwa scoorde amper in de voorbereiding en ook vanavond bleek efficiëntie een groot probleem bij de ploeg van Wouter Vrancken, Hairemans was de volgende die zijn kopbal niet kadreerde. Aan de overzijde creëerde Anderlecht zo goed als niets maar toch viel bijna een doelpunt uit de lucht nadat Peyre de bal net niet in eigen doel devieerde. Iets voorbij het uur schoot invaller Colassin ook voorlangs. Malinwa faalde in de zone van de waarheid en kreeg halfweg de tweede helft het deksel op de neus toen Doku teveel ruimte kreeg en de 0-1 in doel schoot. Rood-Geel was even aangeslagen maar kreeg in de laatste twintig minuten opnieuw een grote kans via Togui, die vergat echter om het cadautje dat Luckassen gaf uit te pakken. Anderlecht profiteerde opnieuw toen Bushiri een voorzet van Murillo in eigen doel liet afwijken: 0-2. De laat (te laat?) ingevallen De Camargo zorgde opnieuw voor spanning door in de laatste tien minuten een prachtige voorzet van Kabore in doel te verlengen: 1-2. KV Mechelen deed plots wat het al een hele wedstrijd miste: efficiënt zijn. Vanlerberghe maakte amper twee minuten later de gelijkmaker na een prachtige actie: 2-2. Twee invallers, twee doelpunten. In de absolute slotfase hield Coucke het verdiende gelijkspel nog op het bord met een prachtige redding op het schot van Vlap en vloog een kopbal van Luckassen op de lat. Zo zagen we een uiterst spectaculaire tweede helft met een 2-2 gelijkspel als bekroning.
Scoreverloop:
0-1 (65') Doku, 0-2 (75') Bushiri (ed), 1-2 (83') De Camargo, 2-2 (85') Vanlerberghe

LEES OOK: Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

Verdiende KV Mechelen meer?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

17
17
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

47
47
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

87
87
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

151
151
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

218
218
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

82
82
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

64
64
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

156
156
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

483
483
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

192
192
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

724
724
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

180
180
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

126
126
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

156
156
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

229
229
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

652
652
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

365
365
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

305
305
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

424
424
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

319
319

Meer sportnieuws