Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

692 stemmen
Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

Na een heerlijke slotfase heeft KV Mechelen zichzelf alsnog beloond me zijn eerste punt in deze competitie. De manschappen van Vrancken misten eerst nog kans op kans en kregen finaal het deksel op de neus. In de slotfase sloeg het echter snoeihard terug en liet het een bleek Paars-Wit nog ontgoocheld achter.

KV Mechelen speelde voor de corona-crisis een droomseizoen als promovendus. Malinwa stond met één been in Play-Off I en eindigde finaal knap op de zesde plek. Dit seizoen wilden Vrancken en co vooral bevestigen, een plek in de top-acht was de doelstelling. De T1 van KV koos voor Togui als diepe spits, in doel stond Coucke. Anderlecht wou vooral zijn blazoen wat oppoetsen en minimum meedoen voor de prijzen.Vercauteren had verrassend een basisplaats voor Dimata, Colassin zat op de bank.
Sterk begin, motor valt nadien snel stil
We zagen een aangenaam wedstrijdbegin met twee ploegen die meteen een dot van een kans kregen. Eerst geloofde Doku te weinig in een prima lange bal van Sardella, aan de overzijde schoot Schoofs voorlangs. KV Mechelen had nadien het meeste initiatief en drukte Anderlecht tot voor het eigen doel. Op het kwartier krulde Zulj een vrije trap hoog over na een kwartier spelen. Kansen waren nadien schaars, iets voorbij het halfuur kopte Murillo nog eens hoog over na een hoekschop. Op slag van rust mochten Kabore en Luckassen niet klagen dat ze slechts geel kregen na twee smerige overtredingen. Uiteindelijk gingen we de rust in met een brilscore na een al bij al teleurstellende eerste helft.

In een broeierig heet Afas Stadion staat het halfweg nog 0-0.
Malinwa krijgt deksel op de neus en slaat vervolgens snoeihard toe
Ook na de pauze kreeg Schoofs meteen een grote kans, na de prima voorzet van Kabore kopte de middenvelder van dichtbij over. KV Mechelen was duidelijk de betere ploeg en Togui was de volgende die een grote kans miste, van dichtbij schoot hij nog naast na een prima vrije trap van Storm. Malinwa scoorde amper in de voorbereiding en ook vanavond bleek efficiëntie een groot probleem bij de ploeg van Wouter Vrancken, Hairemans was de volgende die zijn kopbal niet kadreerde. Aan de overzijde creëerde Anderlecht zo goed als niets maar toch viel bijna een doelpunt uit de lucht nadat Peyre de bal net niet in eigen doel devieerde. Iets voorbij het uur schoot invaller Colassin ook voorlangs. Malinwa faalde in de zone van de waarheid en kreeg halfweg de tweede helft het deksel op de neus toen Doku teveel ruimte kreeg en de 0-1 in doel schoot. Rood-Geel was even aangeslagen maar kreeg in de laatste twintig minuten opnieuw een grote kans via Togui, die vergat echter om het cadautje dat Luckassen gaf uit te pakken. Anderlecht profiteerde opnieuw toen Bushiri een voorzet van Murillo in eigen doel liet afwijken: 0-2. De laat (te laat?) ingevallen De Camargo zorgde opnieuw voor spanning door in de laatste tien minuten een prachtige voorzet van Kabore in doel te verlengen: 1-2. KV Mechelen deed plots wat het al een hele wedstrijd miste: efficiënt zijn. Vanlerberghe maakte amper twee minuten later de gelijkmaker na een prachtige actie: 2-2. Twee invallers, twee doelpunten. In de absolute slotfase hield Coucke het verdiende gelijkspel nog op het bord met een prachtige redding op het schot van Vlap en vloog een kopbal van Luckassen op de lat. Zo zagen we een uiterst spectaculaire tweede helft met een 2-2 gelijkspel als bekroning.
Scoreverloop:
0-1 (65') Doku, 0-2 (75') Bushiri (ed), 1-2 (83') De Camargo, 2-2 (85') Vanlerberghe

LEES OOK: KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

Verdiende KV Mechelen meer?

Meest recent

Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

24
24
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

52
52
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

161
161
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

242
242
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

245
245
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

76
76
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

518
518
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

64
64
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

238
238
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

51
51
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

93
93
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

396
396
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

131
131
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

112
112
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

203
203
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

622
622
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

858
858
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

691
691
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

113
113
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

500
500
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

691
691
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

278
278
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

85
85
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

281
281

Meer sportnieuws