Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

692 stemmen
Sterk KV Mechelen realiseert fraaie comeback tegen matig Anderlecht

Na een heerlijke slotfase heeft KV Mechelen zichzelf alsnog beloond me zijn eerste punt in deze competitie. De manschappen van Vrancken misten eerst nog kans op kans en kregen finaal het deksel op de neus. In de slotfase sloeg het echter snoeihard terug en liet het een bleek Paars-Wit nog ontgoocheld achter.

KV Mechelen speelde voor de corona-crisis een droomseizoen als promovendus. Malinwa stond met één been in Play-Off I en eindigde finaal knap op de zesde plek. Dit seizoen wilden Vrancken en co vooral bevestigen, een plek in de top-acht was de doelstelling. De T1 van KV koos voor Togui als diepe spits, in doel stond Coucke. Anderlecht wou vooral zijn blazoen wat oppoetsen en minimum meedoen voor de prijzen.Vercauteren had verrassend een basisplaats voor Dimata, Colassin zat op de bank.
Sterk begin, motor valt nadien snel stil
We zagen een aangenaam wedstrijdbegin met twee ploegen die meteen een dot van een kans kregen. Eerst geloofde Doku te weinig in een prima lange bal van Sardella, aan de overzijde schoot Schoofs voorlangs. KV Mechelen had nadien het meeste initiatief en drukte Anderlecht tot voor het eigen doel. Op het kwartier krulde Zulj een vrije trap hoog over na een kwartier spelen. Kansen waren nadien schaars, iets voorbij het halfuur kopte Murillo nog eens hoog over na een hoekschop. Op slag van rust mochten Kabore en Luckassen niet klagen dat ze slechts geel kregen na twee smerige overtredingen. Uiteindelijk gingen we de rust in met een brilscore na een al bij al teleurstellende eerste helft.

In een broeierig heet Afas Stadion staat het halfweg nog 0-0.
Malinwa krijgt deksel op de neus en slaat vervolgens snoeihard toe
Ook na de pauze kreeg Schoofs meteen een grote kans, na de prima voorzet van Kabore kopte de middenvelder van dichtbij over. KV Mechelen was duidelijk de betere ploeg en Togui was de volgende die een grote kans miste, van dichtbij schoot hij nog naast na een prima vrije trap van Storm. Malinwa scoorde amper in de voorbereiding en ook vanavond bleek efficiëntie een groot probleem bij de ploeg van Wouter Vrancken, Hairemans was de volgende die zijn kopbal niet kadreerde. Aan de overzijde creëerde Anderlecht zo goed als niets maar toch viel bijna een doelpunt uit de lucht nadat Peyre de bal net niet in eigen doel devieerde. Iets voorbij het uur schoot invaller Colassin ook voorlangs. Malinwa faalde in de zone van de waarheid en kreeg halfweg de tweede helft het deksel op de neus toen Doku teveel ruimte kreeg en de 0-1 in doel schoot. Rood-Geel was even aangeslagen maar kreeg in de laatste twintig minuten opnieuw een grote kans via Togui, die vergat echter om het cadautje dat Luckassen gaf uit te pakken. Anderlecht profiteerde opnieuw toen Bushiri een voorzet van Murillo in eigen doel liet afwijken: 0-2. De laat (te laat?) ingevallen De Camargo zorgde opnieuw voor spanning door in de laatste tien minuten een prachtige voorzet van Kabore in doel te verlengen: 1-2. KV Mechelen deed plots wat het al een hele wedstrijd miste: efficiënt zijn. Vanlerberghe maakte amper twee minuten later de gelijkmaker na een prachtige actie: 2-2. Twee invallers, twee doelpunten. In de absolute slotfase hield Coucke het verdiende gelijkspel nog op het bord met een prachtige redding op het schot van Vlap en vloog een kopbal van Luckassen op de lat. Zo zagen we een uiterst spectaculaire tweede helft met een 2-2 gelijkspel als bekroning.
Scoreverloop:
0-1 (65') Doku, 0-2 (75') Bushiri (ed), 1-2 (83') De Camargo, 2-2 (85') Vanlerberghe

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Verdiende KV Mechelen meer?

Meest recent

Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

11
11
Joos zorgt voor ophef met voorspelling over Gouden Schoen

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

45
45
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

89
89
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

63
63
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

201
201
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

42
42
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

216
216
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

515
515
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

325
325
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

406
406
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

68
68
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

113
113
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

159
159
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

123
123
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

185
185
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

137
137
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

89
89
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

464
464
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

163
163
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

91
91
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

349
349
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

334
334
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

112
112

Meer sportnieuws