Spitsenduo meteen van goudwaarde voor veerkrachtig Racing Genk

428 stemmen
Spitsenduo meteen van goudwaarde voor veerkrachtig Racing Genk

Na een aantrekkelijke wedstrijd heeft Racing Genk de zege gepakt bij Zulte Waregem. Een prima Essevee leek voor de rust op weg naar zijn eerste overwinning, een veerkrachtig Racing Genk zette na de rust de scheve situatie nog helemaal recht.

In zijn 500ste wedstrijd in de hoogste klasse ging Olivier Deschacht met Zulte Waregem op zoek naar de zege tegen Racing Genk. Bij de thuisploeg geen Bossut tussen de palen, die viel in de voorbereiding uit met een zware schedelfractuur. In doel bij Essevee stond Bansen. Bij de bezoekers stond Vukovic na een lange afwezigheid weer in doel, voorin maakte Dessers zijn officiële debuut.
Deschacht viert dubbel feest: 500ste match en openingsdoelpunt
De thuisploeg opende sterk met een schot van De Bock dat door Vukovic in hoekschop werd geduwd. Halfweg de eerste helft was ook de tweede grote kans voor Zulte Waregem, deze keer kon Berahino zijn voet niet goed tegen de bal zetten en zo ging opnieuw een grote kans verloren. Racing Genk toonde veel goede wil maar slaagde er amper in om een goede combinatie op de mat te leggen.Iets voorbij het halfuur kwam Blauw-Wit er toch eens uit: Ito verscheen oog in oog met Bansen maar schoof de bal nog naast. Een dure misser want vijf minuten later fleurde Olivier Deschacht zijn 500ste wedstrijd op met een knap kopbaldoelpunt: 1-0 voor Zulte Waregem. Essevee stond halfweg verdiend op voorsprong, op slag van rust vloog een kopbal van Berahino nog nipt over.

Nieuwe spits Dessers stond meteen in de basis bij Racing Genk.
Veerkrachtig Racing Genk zet scheve situatie recht
Met vernieuwde moed kwam Racing Genk uit de kleedkamer en na tien minuten spelen vergat Dessers om een prima aangesneden vrije trap in doel te verlengen. De Limburgers duwden nu door en een paar minuten later schoot Maehle nipt voorlangs. Op het uur stak ook Zulte Waregem nog eens de neus aan het venster met een schot van Srarfi, Vukovic ging goed plat. Even later kon Opare na een snelle counter net niet besluiten, zo bleven beide ploegen voldoende kansen afdwingen, voorlopig bleef de 1-0 echter op het bord staan. In de laatste twintig minuten forceerde Racing Genk dan toch de gelijkmaker: Dessers bleef sterk overeind in het duel met Deschacht en Onuachu trapte de afvallende bal knap in doel: 1-1. De ploeg van Wolf duwde nu door en een paar minuten later ranselde Bansen een schot van Wouters uit zijn kooi. Het was slechts uitstel van executie voor Zulte Waregem, een minuut later ging de bal op de stip na handspel van Pletinckx. Een kolfje naar de hand van Dessers die met zijn eerste competitiedoelpunt de bezoekers op voorsprong bracht. De spits miste nadien wel een dot van een kans door voor een leeg doel de bal nog naast te schuiven. Dat brak Racing Genk nog bijna zuur op want in de slotminuten was er een prima redding van Vukovic nodig om Essevee van de gelijkmaker te houden. Uiteindelijk hield de ploeg van Wolf stand en pakt het een eerste driepunter.
Scoreverloop:
1-0 (41') Deschacht, 1-1 (73') Onuachu, 1-2 (79') Dessers (p)

LEES OOK: Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Terechte zege?

Meest recent

'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

12
12
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

80
80
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

15
15
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

272
272
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

336
336
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

790
790
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

413
413
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

99
99
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

351
351
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

75
75
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

194
194
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

322
322
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

464
464
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

451
451
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

311
311
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

215
215
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

150
150
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

101
101
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

294
294
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

147
147
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

869
869
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

182
182
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

237
237
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

70
70
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

664
664

Meer sportnieuws