Spitsenduo meteen van goudwaarde voor veerkrachtig Racing Genk

428 stemmen
Spitsenduo meteen van goudwaarde voor veerkrachtig Racing Genk

Na een aantrekkelijke wedstrijd heeft Racing Genk de zege gepakt bij Zulte Waregem. Een prima Essevee leek voor de rust op weg naar zijn eerste overwinning, een veerkrachtig Racing Genk zette na de rust de scheve situatie nog helemaal recht.

In zijn 500ste wedstrijd in de hoogste klasse ging Olivier Deschacht met Zulte Waregem op zoek naar de zege tegen Racing Genk. Bij de thuisploeg geen Bossut tussen de palen, die viel in de voorbereiding uit met een zware schedelfractuur. In doel bij Essevee stond Bansen. Bij de bezoekers stond Vukovic na een lange afwezigheid weer in doel, voorin maakte Dessers zijn officiële debuut.
Deschacht viert dubbel feest: 500ste match en openingsdoelpunt
De thuisploeg opende sterk met een schot van De Bock dat door Vukovic in hoekschop werd geduwd. Halfweg de eerste helft was ook de tweede grote kans voor Zulte Waregem, deze keer kon Berahino zijn voet niet goed tegen de bal zetten en zo ging opnieuw een grote kans verloren. Racing Genk toonde veel goede wil maar slaagde er amper in om een goede combinatie op de mat te leggen.Iets voorbij het halfuur kwam Blauw-Wit er toch eens uit: Ito verscheen oog in oog met Bansen maar schoof de bal nog naast. Een dure misser want vijf minuten later fleurde Olivier Deschacht zijn 500ste wedstrijd op met een knap kopbaldoelpunt: 1-0 voor Zulte Waregem. Essevee stond halfweg verdiend op voorsprong, op slag van rust vloog een kopbal van Berahino nog nipt over.

Nieuwe spits Dessers stond meteen in de basis bij Racing Genk.
Veerkrachtig Racing Genk zet scheve situatie recht
Met vernieuwde moed kwam Racing Genk uit de kleedkamer en na tien minuten spelen vergat Dessers om een prima aangesneden vrije trap in doel te verlengen. De Limburgers duwden nu door en een paar minuten later schoot Maehle nipt voorlangs. Op het uur stak ook Zulte Waregem nog eens de neus aan het venster met een schot van Srarfi, Vukovic ging goed plat. Even later kon Opare na een snelle counter net niet besluiten, zo bleven beide ploegen voldoende kansen afdwingen, voorlopig bleef de 1-0 echter op het bord staan. In de laatste twintig minuten forceerde Racing Genk dan toch de gelijkmaker: Dessers bleef sterk overeind in het duel met Deschacht en Onuachu trapte de afvallende bal knap in doel: 1-1. De ploeg van Wolf duwde nu door en een paar minuten later ranselde Bansen een schot van Wouters uit zijn kooi. Het was slechts uitstel van executie voor Zulte Waregem, een minuut later ging de bal op de stip na handspel van Pletinckx. Een kolfje naar de hand van Dessers die met zijn eerste competitiedoelpunt de bezoekers op voorsprong bracht. De spits miste nadien wel een dot van een kans door voor een leeg doel de bal nog naast te schuiven. Dat brak Racing Genk nog bijna zuur op want in de slotminuten was er een prima redding van Vukovic nodig om Essevee van de gelijkmaker te houden. Uiteindelijk hield de ploeg van Wolf stand en pakt het een eerste driepunter.
Scoreverloop:
1-0 (41') Deschacht, 1-1 (73') Onuachu, 1-2 (79') Dessers (p)

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Terechte zege?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

35
35
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

65
65
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

339
339
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

50
50
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

162
162
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

201
201
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

154
154
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

454
454
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

154
154
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

305
305
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

58
58
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

248
248
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

162
162
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

439
439
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

287
287
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

548
548
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws