Sterke Kanaries geven matige Buffalo's heel wat stof tot nadenken

376
Sterke Kanaries geven matige Buffalo's heel wat stof tot nadenken

Na Club Brugge heeft ook AA Gent zijn eerste competitiewedstrijd verloren. De Buffalo's speelde een barslechte eerste helft en gingen na de rust finaal kopje onder dankzij een onwaarschijnlijk misverstand in de Gentse defensie.

AA Gent haalde zwaar uit op de transfermarkt en wil de heerschappij van Club Brugge dit seizoen graag doorbreken. Op het veld van STVV was er echter weinig te merken van al die versterkingen, coach Thorup hield vast aan zijn vertrouwde namen, enkel Bezus kwam in de plaats van David, de nog steeds aast op een transfer. Ook bij de Kanaries veel bekende namen, op de bank nam Muscat plaats als nieuwe T1.
AA Gent ziet af maar slaat op slag van rust toe
STVV begon als een wervelwind aan de nieuwe competitie, na amper een dikke minuut spelen dook Suzuki op aan de tweede paal en hij legde simpel de 1-0 in doel. Een aangeslagen AA Gent reageerde na tien minuten met een lage schuiver van Odjidja die nipt voorlangs vloog. De bezoekers bleven flauw voor de dag komen en halfweg de eerste periode was er een goede Steppe nodig om Nakamura van de 2-0 te houden. De Buffalo's bleven klungelen achterin en ontsnapten vlak voor de pauze nogmaals aan een dubbele achterstand toen Kaminski goed ingreep op een schot van Colidio. Op slag van rust kreeg AA Gent toch nog wat het eigenlijk niet verdiende, de gelijkmaker. Plastoen kopte een hoekschop snoeihard via de onderkant van de lat tegen de touwen: 1-1. Bijna zorgde Ngadeu nog voor de perfecte hold up maar zijn kopbal vloog even later net naast. Met een gelijkspel gingen we rusten.

Suzuki zorgt voor de snelle voorsprong, Plastoen maakt tegen de gang van het spel in gelijk.
Kaminski en Gentse defensie doen zege cadeau aan STVV
AA Gent kwam deze keer wel scherp uit de kleedkamer en Bezus leek de bezoekers op voorsprong te brengen na een deviatie op het schot van Castro-Montes, de VAR en lijnrechter zagen echter buitenspel. Iets voor het uur kregen de bezoekers opnieuw een prima kans via Depoitre, die kon zijn schot echter niet kadreren. Aan de overzijde was het even later wel raak: opnieuw geklungel in de Gentse defensie en Colidio profiteerde door de bal in een leeg doel te deponeren, STVV opnieuw op voorsprong: 2-1. De bezoekers hadden snel een reactie in huis maar kenden pech dat een kopbal van Jaremtsjoek tegen de paal vloog. De ploeg van Thorup bleef aandringen maar ook een vrije trap van Kums, op een aantrekkelijke plaats, vloog hoog over. Toen even later ook een open schietkans van Jaremtsjoek tegen de paal vloog en Niangbo in de herneming hopeloos naast schoot leek het niet het namiddagje te worden van de Buffalo's. In de slotminuten kwam AA Gent niet meer tot een kans en zo pakt STVV meteen uit met een stuntzege.
Scoreverloop:
1-0 (2') Suzuki, 1-1 (43') Plastoen, 2-1 (60') Colidio

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Had u dit verwacht?

Meest recent

Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

2
2
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

15
15
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

5
5
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

13
13
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

79
79
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

25
25
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

53
53
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

59
59
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

245
245
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

388
388
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

113
113
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

273
273
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

137
137
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

115
115
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

493
493
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

575
575
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

787
787
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

78
78
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

661
661
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1140
1140

Meer sportnieuws