Sterke Kanaries geven matige Buffalo's heel wat stof tot nadenken

door
Sterke Kanaries geven matige Buffalo's heel wat stof tot nadenken

Na Club Brugge heeft ook AA Gent zijn eerste competitiewedstrijd verloren. De Buffalo's speelde een barslechte eerste helft en gingen na de rust finaal kopje onder dankzij een onwaarschijnlijk misverstand in de Gentse defensie.

AA Gent haalde zwaar uit op de transfermarkt en wil de heerschappij van Club Brugge dit seizoen graag doorbreken. Op het veld van STVV was er echter weinig te merken van al die versterkingen, coach Thorup hield vast aan zijn vertrouwde namen, enkel Bezus kwam in de plaats van David, de nog steeds aast op een transfer. Ook bij de Kanaries veel bekende namen, op de bank nam Muscat plaats als nieuwe T1.
AA Gent ziet af maar slaat op slag van rust toe
STVV begon als een wervelwind aan de nieuwe competitie, na amper een dikke minuut spelen dook Suzuki op aan de tweede paal en hij legde simpel de 1-0 in doel. Een aangeslagen AA Gent reageerde na tien minuten met een lage schuiver van Odjidja die nipt voorlangs vloog. De bezoekers bleven flauw voor de dag komen en halfweg de eerste periode was er een goede Steppe nodig om Nakamura van de 2-0 te houden. De Buffalo's bleven klungelen achterin en ontsnapten vlak voor de pauze nogmaals aan een dubbele achterstand toen Kaminski goed ingreep op een schot van Colidio. Op slag van rust kreeg AA Gent toch nog wat het eigenlijk niet verdiende, de gelijkmaker. Plastoen kopte een hoekschop snoeihard via de onderkant van de lat tegen de touwen: 1-1. Bijna zorgde Ngadeu nog voor de perfecte hold up maar zijn kopbal vloog even later net naast. Met een gelijkspel gingen we rusten.

Suzuki zorgt voor de snelle voorsprong, Plastoen maakt tegen de gang van het spel in gelijk.
Kaminski en Gentse defensie doen zege cadeau aan STVV
AA Gent kwam deze keer wel scherp uit de kleedkamer en Bezus leek de bezoekers op voorsprong te brengen na een deviatie op het schot van Castro-Montes, de VAR en lijnrechter zagen echter buitenspel. Iets voor het uur kregen de bezoekers opnieuw een prima kans via Depoitre, die kon zijn schot echter niet kadreren. Aan de overzijde was het even later wel raak: opnieuw geklungel in de Gentse defensie en Colidio profiteerde door de bal in een leeg doel te deponeren, STVV opnieuw op voorsprong: 2-1. De bezoekers hadden snel een reactie in huis maar kenden pech dat een kopbal van Jaremtsjoek tegen de paal vloog. De ploeg van Thorup bleef aandringen maar ook een vrije trap van Kums, op een aantrekkelijke plaats, vloog hoog over. Toen even later ook een open schietkans van Jaremtsjoek tegen de paal vloog en Niangbo in de herneming hopeloos naast schoot leek het niet het namiddagje te worden van de Buffalo's. In de slotminuten kwam AA Gent niet meer tot een kans en zo pakt STVV meteen uit met een stuntzege.
Scoreverloop:
1-0 (2') Suzuki, 1-1 (43') Plastoen, 2-1 (60') Colidio

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Had u dit verwacht?

Meest recent

"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

52
52
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

8
8
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

21
21
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

30
30
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

184
184
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

192
192
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

79
79
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

423
423
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

253
253
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

342
342
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

264
264
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

144
144
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

287
287
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

229
229
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1121
1121
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

259
259
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

188
188
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1185
1185
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

469
469
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

191
191
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

290
290
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1125
1125
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

433
433

Meer sportnieuws