Sterke Kanaries geven matige Buffalo's heel wat stof tot nadenken

376 stemmen
Sterke Kanaries geven matige Buffalo's heel wat stof tot nadenken

Na Club Brugge heeft ook AA Gent zijn eerste competitiewedstrijd verloren. De Buffalo's speelde een barslechte eerste helft en gingen na de rust finaal kopje onder dankzij een onwaarschijnlijk misverstand in de Gentse defensie.

AA Gent haalde zwaar uit op de transfermarkt en wil de heerschappij van Club Brugge dit seizoen graag doorbreken. Op het veld van STVV was er echter weinig te merken van al die versterkingen, coach Thorup hield vast aan zijn vertrouwde namen, enkel Bezus kwam in de plaats van David, de nog steeds aast op een transfer. Ook bij de Kanaries veel bekende namen, op de bank nam Muscat plaats als nieuwe T1.
AA Gent ziet af maar slaat op slag van rust toe
STVV begon als een wervelwind aan de nieuwe competitie, na amper een dikke minuut spelen dook Suzuki op aan de tweede paal en hij legde simpel de 1-0 in doel. Een aangeslagen AA Gent reageerde na tien minuten met een lage schuiver van Odjidja die nipt voorlangs vloog. De bezoekers bleven flauw voor de dag komen en halfweg de eerste periode was er een goede Steppe nodig om Nakamura van de 2-0 te houden. De Buffalo's bleven klungelen achterin en ontsnapten vlak voor de pauze nogmaals aan een dubbele achterstand toen Kaminski goed ingreep op een schot van Colidio. Op slag van rust kreeg AA Gent toch nog wat het eigenlijk niet verdiende, de gelijkmaker. Plastoen kopte een hoekschop snoeihard via de onderkant van de lat tegen de touwen: 1-1. Bijna zorgde Ngadeu nog voor de perfecte hold up maar zijn kopbal vloog even later net naast. Met een gelijkspel gingen we rusten.

Suzuki zorgt voor de snelle voorsprong, Plastoen maakt tegen de gang van het spel in gelijk.
Kaminski en Gentse defensie doen zege cadeau aan STVV
AA Gent kwam deze keer wel scherp uit de kleedkamer en Bezus leek de bezoekers op voorsprong te brengen na een deviatie op het schot van Castro-Montes, de VAR en lijnrechter zagen echter buitenspel. Iets voor het uur kregen de bezoekers opnieuw een prima kans via Depoitre, die kon zijn schot echter niet kadreren. Aan de overzijde was het even later wel raak: opnieuw geklungel in de Gentse defensie en Colidio profiteerde door de bal in een leeg doel te deponeren, STVV opnieuw op voorsprong: 2-1. De bezoekers hadden snel een reactie in huis maar kenden pech dat een kopbal van Jaremtsjoek tegen de paal vloog. De ploeg van Thorup bleef aandringen maar ook een vrije trap van Kums, op een aantrekkelijke plaats, vloog hoog over. Toen even later ook een open schietkans van Jaremtsjoek tegen de paal vloog en Niangbo in de herneming hopeloos naast schoot leek het niet het namiddagje te worden van de Buffalo's. In de slotminuten kwam AA Gent niet meer tot een kans en zo pakt STVV meteen uit met een stuntzege.
Scoreverloop:
1-0 (2') Suzuki, 1-1 (43') Plastoen, 2-1 (60') Colidio

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

Had u dit verwacht?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

14
14
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

98
98
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

83
83
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

171
171
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

329
329
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

326
326
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

236
236
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

61
61
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws