Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

872 stemmen
Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

Zondag trapt RSC Anderlecht zijn nieuwe jaargang af op het veld van KV Mechelen. Vorig seizoen liet Sporting drie dure punten liggen in het AFAS Stadion, en dat wil de Belgische recordkampioen straks allerminst vermijden. Anderlecht-coach Francky Vercauteren vertrekt alvast met een klein hartje naar zijn ex-club waar in 1997 zijn trainerscarrière van start ging.


GEMISTE KANS 

In de laatste rechte lijn naar play-off 1 liet Anderlecht op 15 februari 2020 een serieuze steek vallen. Nochtans waren de troepen van Francky Vercauteren sterk gemotiveerd en werd KV Mechelen gedomineerd in de beginfase. Het Paars-Witte balbezit haalde in de eerste helft een piek tot maar liefst 64% en er werden zeven doelkansen afgevuurd richting het doel van Bram Castro. 



Anderlecht leek de wedstrijd volledig in handen te hebben maar net voor rust slikte Jérémy Doku zijn tweede gele kaart na een onstuimige charge op Issa Kaboré. Daarna helde het initiatief logischerwijze over naar de thuisploeg, en daalde het veldoverwicht van Sporting naar amper 31%. Tegen tien man en een enthousiaste achterban kon Malinwa daarna de wedstrijd helemaal naar zich toe trekken. De doelpunten van Geoffry Hairemans en Aster Vranckx telden Anderlecht helemaal uit. 

DE NEGATIEVE BALANS VAN VERCAUTEREN 

Door dat pijnlijke verlies vorig seizoen blijft de puntenoogst van Francky Vercauteren Achter de Kazerne wel erg mager. Als coach van RSC Anderlecht en KRC Genk kwam hij er vier keer over de vloer, maar Vercauteren kon het stadion amper één keer verlaten als winnaar. Die laatste uitzege dateert al van maart 2007, toen Anderlecht met 0-1 won via een doelpunt van Marcin Wasilewski. Voor Anderlecht is een goede start van primordiaal belang na de drie recente tegenvallende jaargangen. 



Vercauteren kan daarvoor misschien inspelen op de revanchegevoelens bij zijn spelers. Want buiten Dejan Joveljic (terug naar Eintracht Frankfurt) en Vincent Kompany (geblesseerd) kan de coach rekenen op dezelfde basisspelers die KV Mechelen partij gaven op 15 februari 2020. Bovendien worden de nieuwkomers Bogdan Mykhaylichenko, Percy Tau en Mustapha Bundu niet opgenomen in de selectie voor zondag. Het meerendeel van de ploeg kan zondag dus terug de puntjes op de i zetten. 

DE BASISELF 

Volgens Het Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad, De Zondag en La Capitale zal de basisploeg van Anderlecht er als volgt uitzien tegen KV Mechelen: Van Crombrugge – Murillo, Luckassen, Cobbaut, Sardella – Zulj, Sambi Lokonga, Vlap – Amuzu, Colassin, Doku. L'Avenir wijzigt haar basiselftal dan weer op één plaats en denkt dat Landry Dimata de voorkeur zal krijgen op Antoine Colassin als aanvalsleider. 



Ongeacht wie de diepste spits zal worden in het AFAS Stadion, zowel Colassin als Dimata zullen een goede indruk moeten maken, als starter of als invaller. Head of Sports Peter Verbeke liet namelijk weten dat de club momenteel nog uitkijkt naar een nieuwe centrale spits. Daardoor lijkt het ook aannemelijk dat Percy Tau dit seizoen eerder als flankaanvaller zal opereren, want dat was een vraag die analisten en fans in de ban hield.

LEES OOK: KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Wint Anderlecht in Mechelen?

Meest recent

Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

10
10
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

13
13
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

172
172
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

74
74
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

37
37
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

314
314
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

37
37
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

251
251
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

593
593
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

410
410
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

128
128
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

946
946
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

172
172
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

591
591
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

218
218
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

470
470
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

232
232
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

267
267
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1186
1186
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

608
608
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

330
330
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

290
290
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

152
152
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

169
169

Meer sportnieuws