Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

door
Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

Zondag trapt RSC Anderlecht zijn nieuwe jaargang af op het veld van KV Mechelen. Vorig seizoen liet Sporting drie dure punten liggen in het AFAS Stadion, en dat wil de Belgische recordkampioen straks allerminst vermijden. Anderlecht-coach Francky Vercauteren vertrekt alvast met een klein hartje naar zijn ex-club waar in 1997 zijn trainerscarrière van start ging.


GEMISTE KANS 

In de laatste rechte lijn naar play-off 1 liet Anderlecht op 15 februari 2020 een serieuze steek vallen. Nochtans waren de troepen van Francky Vercauteren sterk gemotiveerd en werd KV Mechelen gedomineerd in de beginfase. Het Paars-Witte balbezit haalde in de eerste helft een piek tot maar liefst 64% en er werden zeven doelkansen afgevuurd richting het doel van Bram Castro. 



Anderlecht leek de wedstrijd volledig in handen te hebben maar net voor rust slikte Jérémy Doku zijn tweede gele kaart na een onstuimige charge op Issa Kaboré. Daarna helde het initiatief logischerwijze over naar de thuisploeg, en daalde het veldoverwicht van Sporting naar amper 31%. Tegen tien man en een enthousiaste achterban kon Malinwa daarna de wedstrijd helemaal naar zich toe trekken. De doelpunten van Geoffry Hairemans en Aster Vranckx telden Anderlecht helemaal uit. 

DE NEGATIEVE BALANS VAN VERCAUTEREN 

Door dat pijnlijke verlies vorig seizoen blijft de puntenoogst van Francky Vercauteren Achter de Kazerne wel erg mager. Als coach van RSC Anderlecht en KRC Genk kwam hij er vier keer over de vloer, maar Vercauteren kon het stadion amper één keer verlaten als winnaar. Die laatste uitzege dateert al van maart 2007, toen Anderlecht met 0-1 won via een doelpunt van Marcin Wasilewski. Voor Anderlecht is een goede start van primordiaal belang na de drie recente tegenvallende jaargangen. 



Vercauteren kan daarvoor misschien inspelen op de revanchegevoelens bij zijn spelers. Want buiten Dejan Joveljic (terug naar Eintracht Frankfurt) en Vincent Kompany (geblesseerd) kan de coach rekenen op dezelfde basisspelers die KV Mechelen partij gaven op 15 februari 2020. Bovendien worden de nieuwkomers Bogdan Mykhaylichenko, Percy Tau en Mustapha Bundu niet opgenomen in de selectie voor zondag. Het meerendeel van de ploeg kan zondag dus terug de puntjes op de i zetten. 

DE BASISELF 

Volgens Het Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad, De Zondag en La Capitale zal de basisploeg van Anderlecht er als volgt uitzien tegen KV Mechelen: Van Crombrugge – Murillo, Luckassen, Cobbaut, Sardella – Zulj, Sambi Lokonga, Vlap – Amuzu, Colassin, Doku. L'Avenir wijzigt haar basiselftal dan weer op één plaats en denkt dat Landry Dimata de voorkeur zal krijgen op Antoine Colassin als aanvalsleider. 



Ongeacht wie de diepste spits zal worden in het AFAS Stadion, zowel Colassin als Dimata zullen een goede indruk moeten maken, als starter of als invaller. Head of Sports Peter Verbeke liet namelijk weten dat de club momenteel nog uitkijkt naar een nieuwe centrale spits. Daardoor lijkt het ook aannemelijk dat Percy Tau dit seizoen eerder als flankaanvaller zal opereren, want dat was een vraag die analisten en fans in de ban hield.

LEES OOK: KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

Wint Anderlecht in Mechelen?

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

41
41
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

17
17
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

53
53
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

265
265
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

178
178
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

128
128
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

122
122
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

119
119
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

89
89
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

364
364
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

79
79
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

327
327
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

123
123
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

765
765
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

433
433
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

120
120
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

540
540
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

678
678
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

999
999
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

169
169
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

118
118
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

144
144
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

179
179
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

212
212

Meer sportnieuws