Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

door
Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

Zondag trapt RSC Anderlecht zijn nieuwe jaargang af op het veld van KV Mechelen. Vorig seizoen liet Sporting drie dure punten liggen in het AFAS Stadion, en dat wil de Belgische recordkampioen straks allerminst vermijden. Anderlecht-coach Francky Vercauteren vertrekt alvast met een klein hartje naar zijn ex-club waar in 1997 zijn trainerscarrière van start ging.


GEMISTE KANS 

In de laatste rechte lijn naar play-off 1 liet Anderlecht op 15 februari 2020 een serieuze steek vallen. Nochtans waren de troepen van Francky Vercauteren sterk gemotiveerd en werd KV Mechelen gedomineerd in de beginfase. Het Paars-Witte balbezit haalde in de eerste helft een piek tot maar liefst 64% en er werden zeven doelkansen afgevuurd richting het doel van Bram Castro. 



Anderlecht leek de wedstrijd volledig in handen te hebben maar net voor rust slikte Jérémy Doku zijn tweede gele kaart na een onstuimige charge op Issa Kaboré. Daarna helde het initiatief logischerwijze over naar de thuisploeg, en daalde het veldoverwicht van Sporting naar amper 31%. Tegen tien man en een enthousiaste achterban kon Malinwa daarna de wedstrijd helemaal naar zich toe trekken. De doelpunten van Geoffry Hairemans en Aster Vranckx telden Anderlecht helemaal uit. 

DE NEGATIEVE BALANS VAN VERCAUTEREN 

Door dat pijnlijke verlies vorig seizoen blijft de puntenoogst van Francky Vercauteren Achter de Kazerne wel erg mager. Als coach van RSC Anderlecht en KRC Genk kwam hij er vier keer over de vloer, maar Vercauteren kon het stadion amper één keer verlaten als winnaar. Die laatste uitzege dateert al van maart 2007, toen Anderlecht met 0-1 won via een doelpunt van Marcin Wasilewski. Voor Anderlecht is een goede start van primordiaal belang na de drie recente tegenvallende jaargangen. 



Vercauteren kan daarvoor misschien inspelen op de revanchegevoelens bij zijn spelers. Want buiten Dejan Joveljic (terug naar Eintracht Frankfurt) en Vincent Kompany (geblesseerd) kan de coach rekenen op dezelfde basisspelers die KV Mechelen partij gaven op 15 februari 2020. Bovendien worden de nieuwkomers Bogdan Mykhaylichenko, Percy Tau en Mustapha Bundu niet opgenomen in de selectie voor zondag. Het meerendeel van de ploeg kan zondag dus terug de puntjes op de i zetten. 

DE BASISELF 

Volgens Het Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad, De Zondag en La Capitale zal de basisploeg van Anderlecht er als volgt uitzien tegen KV Mechelen: Van Crombrugge – Murillo, Luckassen, Cobbaut, Sardella – Zulj, Sambi Lokonga, Vlap – Amuzu, Colassin, Doku. L'Avenir wijzigt haar basiselftal dan weer op één plaats en denkt dat Landry Dimata de voorkeur zal krijgen op Antoine Colassin als aanvalsleider. 



Ongeacht wie de diepste spits zal worden in het AFAS Stadion, zowel Colassin als Dimata zullen een goede indruk moeten maken, als starter of als invaller. Head of Sports Peter Verbeke liet namelijk weten dat de club momenteel nog uitkijkt naar een nieuwe centrale spits. Daardoor lijkt het ook aannemelijk dat Percy Tau dit seizoen eerder als flankaanvaller zal opereren, want dat was een vraag die analisten en fans in de ban hield.

LEES OOK: KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

Wint Anderlecht in Mechelen?

Meest recent

KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

12
12
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

10
10
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

80
80
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

192
192
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

148
148
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

149
149
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

122
122
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

259
259
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

242
242
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

112
112
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

324
324
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

80
80
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

287
287
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

109
109
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

80
80
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

184
184
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

220
220
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

507
507
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

118
118
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

86
86
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

206
206
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

764
764
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

386
386
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

281
281

Meer sportnieuws