Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

door
Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

Zondag trapt RSC Anderlecht zijn nieuwe jaargang af op het veld van KV Mechelen. Vorig seizoen liet Sporting drie dure punten liggen in het AFAS Stadion, en dat wil de Belgische recordkampioen straks allerminst vermijden. Anderlecht-coach Francky Vercauteren vertrekt alvast met een klein hartje naar zijn ex-club waar in 1997 zijn trainerscarrière van start ging.


GEMISTE KANS 

In de laatste rechte lijn naar play-off 1 liet Anderlecht op 15 februari 2020 een serieuze steek vallen. Nochtans waren de troepen van Francky Vercauteren sterk gemotiveerd en werd KV Mechelen gedomineerd in de beginfase. Het Paars-Witte balbezit haalde in de eerste helft een piek tot maar liefst 64% en er werden zeven doelkansen afgevuurd richting het doel van Bram Castro. 



Anderlecht leek de wedstrijd volledig in handen te hebben maar net voor rust slikte Jérémy Doku zijn tweede gele kaart na een onstuimige charge op Issa Kaboré. Daarna helde het initiatief logischerwijze over naar de thuisploeg, en daalde het veldoverwicht van Sporting naar amper 31%. Tegen tien man en een enthousiaste achterban kon Malinwa daarna de wedstrijd helemaal naar zich toe trekken. De doelpunten van Geoffry Hairemans en Aster Vranckx telden Anderlecht helemaal uit. 

DE NEGATIEVE BALANS VAN VERCAUTEREN 

Door dat pijnlijke verlies vorig seizoen blijft de puntenoogst van Francky Vercauteren Achter de Kazerne wel erg mager. Als coach van RSC Anderlecht en KRC Genk kwam hij er vier keer over de vloer, maar Vercauteren kon het stadion amper één keer verlaten als winnaar. Die laatste uitzege dateert al van maart 2007, toen Anderlecht met 0-1 won via een doelpunt van Marcin Wasilewski. Voor Anderlecht is een goede start van primordiaal belang na de drie recente tegenvallende jaargangen. 



Vercauteren kan daarvoor misschien inspelen op de revanchegevoelens bij zijn spelers. Want buiten Dejan Joveljic (terug naar Eintracht Frankfurt) en Vincent Kompany (geblesseerd) kan de coach rekenen op dezelfde basisspelers die KV Mechelen partij gaven op 15 februari 2020. Bovendien worden de nieuwkomers Bogdan Mykhaylichenko, Percy Tau en Mustapha Bundu niet opgenomen in de selectie voor zondag. Het meerendeel van de ploeg kan zondag dus terug de puntjes op de i zetten. 

DE BASISELF 

Volgens Het Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad, De Zondag en La Capitale zal de basisploeg van Anderlecht er als volgt uitzien tegen KV Mechelen: Van Crombrugge – Murillo, Luckassen, Cobbaut, Sardella – Zulj, Sambi Lokonga, Vlap – Amuzu, Colassin, Doku. L'Avenir wijzigt haar basiselftal dan weer op één plaats en denkt dat Landry Dimata de voorkeur zal krijgen op Antoine Colassin als aanvalsleider. 



Ongeacht wie de diepste spits zal worden in het AFAS Stadion, zowel Colassin als Dimata zullen een goede indruk moeten maken, als starter of als invaller. Head of Sports Peter Verbeke liet namelijk weten dat de club momenteel nog uitkijkt naar een nieuwe centrale spits. Daardoor lijkt het ook aannemelijk dat Percy Tau dit seizoen eerder als flankaanvaller zal opereren, want dat was een vraag die analisten en fans in de ban hield.

LEES OOK: 'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

Wint Anderlecht in Mechelen?

Meest recent

'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

16
16
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

51
51
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

125
125
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

151
151
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

63
63
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

291
291
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

182
182
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

80
80
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

98
98
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

74
74
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

190
190
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

387
387
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

318
318
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

137
137
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

203
203
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

28
28
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

502
502
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

880
880
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

91
91
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

341
341
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

590
590
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

129
129
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

487
487

Meer sportnieuws