Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

door
Vercauteren bezorgd naar Malinwa: tijd voor revanche

Zondag trapt RSC Anderlecht zijn nieuwe jaargang af op het veld van KV Mechelen. Vorig seizoen liet Sporting drie dure punten liggen in het AFAS Stadion, en dat wil de Belgische recordkampioen straks allerminst vermijden. Anderlecht-coach Francky Vercauteren vertrekt alvast met een klein hartje naar zijn ex-club waar in 1997 zijn trainerscarrière van start ging.


GEMISTE KANS 

In de laatste rechte lijn naar play-off 1 liet Anderlecht op 15 februari 2020 een serieuze steek vallen. Nochtans waren de troepen van Francky Vercauteren sterk gemotiveerd en werd KV Mechelen gedomineerd in de beginfase. Het Paars-Witte balbezit haalde in de eerste helft een piek tot maar liefst 64% en er werden zeven doelkansen afgevuurd richting het doel van Bram Castro. 



Anderlecht leek de wedstrijd volledig in handen te hebben maar net voor rust slikte Jérémy Doku zijn tweede gele kaart na een onstuimige charge op Issa Kaboré. Daarna helde het initiatief logischerwijze over naar de thuisploeg, en daalde het veldoverwicht van Sporting naar amper 31%. Tegen tien man en een enthousiaste achterban kon Malinwa daarna de wedstrijd helemaal naar zich toe trekken. De doelpunten van Geoffry Hairemans en Aster Vranckx telden Anderlecht helemaal uit. 

DE NEGATIEVE BALANS VAN VERCAUTEREN 

Door dat pijnlijke verlies vorig seizoen blijft de puntenoogst van Francky Vercauteren Achter de Kazerne wel erg mager. Als coach van RSC Anderlecht en KRC Genk kwam hij er vier keer over de vloer, maar Vercauteren kon het stadion amper één keer verlaten als winnaar. Die laatste uitzege dateert al van maart 2007, toen Anderlecht met 0-1 won via een doelpunt van Marcin Wasilewski. Voor Anderlecht is een goede start van primordiaal belang na de drie recente tegenvallende jaargangen. 



Vercauteren kan daarvoor misschien inspelen op de revanchegevoelens bij zijn spelers. Want buiten Dejan Joveljic (terug naar Eintracht Frankfurt) en Vincent Kompany (geblesseerd) kan de coach rekenen op dezelfde basisspelers die KV Mechelen partij gaven op 15 februari 2020. Bovendien worden de nieuwkomers Bogdan Mykhaylichenko, Percy Tau en Mustapha Bundu niet opgenomen in de selectie voor zondag. Het meerendeel van de ploeg kan zondag dus terug de puntjes op de i zetten. 

DE BASISELF 

Volgens Het Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad, De Zondag en La Capitale zal de basisploeg van Anderlecht er als volgt uitzien tegen KV Mechelen: Van Crombrugge – Murillo, Luckassen, Cobbaut, Sardella – Zulj, Sambi Lokonga, Vlap – Amuzu, Colassin, Doku. L'Avenir wijzigt haar basiselftal dan weer op één plaats en denkt dat Landry Dimata de voorkeur zal krijgen op Antoine Colassin als aanvalsleider. 



Ongeacht wie de diepste spits zal worden in het AFAS Stadion, zowel Colassin als Dimata zullen een goede indruk moeten maken, als starter of als invaller. Head of Sports Peter Verbeke liet namelijk weten dat de club momenteel nog uitkijkt naar een nieuwe centrale spits. Daardoor lijkt het ook aannemelijk dat Percy Tau dit seizoen eerder als flankaanvaller zal opereren, want dat was een vraag die analisten en fans in de ban hield.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Wint Anderlecht in Mechelen?

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

0
0
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

5
5
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

28
28
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

21
21
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

18
18
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

88
88
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

180
180
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

42
42
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

133
133
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

150
150
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

197
197
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

215
215
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

39
39
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

295
295
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

174
174
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

520
520
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

226
226
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

393
393
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

314
314
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

653
653
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

656
656
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

90
90
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

109
109

Meer sportnieuws