Montanier brengt eerste opdracht als T1 van Standard tot een goed einde

door
Montanier brengt eerste opdracht als T1 van Standard tot een goed einde

Zonder echt te overtuigen heeft Standard zijn eerste opdracht onder nieuwe trainer Montanier tot een goed einde gebracht. De Rouches hadden genoeg aan één doelpunt om Cercle Brugge te verslaan. De Vereniging wacht nog op versterking en moet zien dat het niet opnieuw snel achter de feiten aanholt.

Standard en Cercle Brugge begonnen vanavond allebei met een nieuwe coach aan de competitie. Bij de Rouches verving Montanier boegbeeld Preud'homme, die ervoor koos om een stap terug te zetten. Bij de Vereniging ging de Fransman Clement aan de slag. De Rouches begonnen met Carcela andermaal op de bank, Avenatti en Raskin kregen een basisplaats. Bij de bezoekers stond Mbenza in de spits, in doel stond nieuwkomer Warleson.
Weinig hoogstaande eerste helft
De thuisploeg nam meteen het heft in handen maar pas na een kwartier spelen kon het ook een eerste keer dreigen: Lestienne besloot voorlangs.Op het halfuur kregen de Rouches de beste kans van de eerste helft, Warleson had een prachtige redding in huis op de kopbal van Amallah. De bezoekende goalie deed het even later wederom uitstekend op een harde knal van Laifis. Cercle Brugge reageerde met schoten van Velkovski en Hazard, Bodart gaf voorlopig evenmin een krimp. In een broeierig heet Sclessin gingen we de rust in zoals we begonnen waren, met een 0-0 stand.

De nieuwe sterke man van Standard zat ook op de tribune.
Bastien breekt de ban met knap doelpunt
We zagen een heerlijke openingsfase na de pauze: eerst vergat Mbenza om van dichtbij raak te treffen, aan de overzijde had Warleson een knappe redding in huis op de poging van Avenatti. Even later was het dan toch raak voor Standard: Lestienne vond Bastin in de zestien meter en die scoorde met een lage schuiver: 1-0. De Rouches duwden nu door en de bezoekende doelman was andermaal in grote doen op een schot van youngster Raskin. De thuisploeg teerde nadien op zijn krappe voorsprong en die kwam uiteindelijk ook nooit echt in gevaar. In het absolute slot miste Hoggas nog wel een uitstekende kans. Zo pakt Montanier meteen zijn eerste zege als hoofdcoach van Standard, voor Clement is het nog even wachten op zijn eerste driepunter bij Cercle Brugge.
Scoreverloop:
1-0 (55') Bastien

LEES OOK: 'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Kan Standard dit seizoen nog eens meedoen voor de titel?

Meest recent

'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

0
0
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

32
32
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

15
15
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

58
58
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

219
219
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

68
68
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

142
142
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

32
32
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

40
40
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

163
163
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

258
258
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

105
105
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

332
332
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

122
122
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

80
80
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

109
109
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

186
186
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

358
358
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

80
80
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

72
72
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

155
155
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33

Meer sportnieuws