Montanier brengt eerste opdracht als T1 van Standard tot een goed einde

320 stemmen
Montanier brengt eerste opdracht als T1 van Standard tot een goed einde

Zonder echt te overtuigen heeft Standard zijn eerste opdracht onder nieuwe trainer Montanier tot een goed einde gebracht. De Rouches hadden genoeg aan één doelpunt om Cercle Brugge te verslaan. De Vereniging wacht nog op versterking en moet zien dat het niet opnieuw snel achter de feiten aanholt.

Standard en Cercle Brugge begonnen vanavond allebei met een nieuwe coach aan de competitie. Bij de Rouches verving Montanier boegbeeld Preud'homme, die ervoor koos om een stap terug te zetten. Bij de Vereniging ging de Fransman Clement aan de slag. De Rouches begonnen met Carcela andermaal op de bank, Avenatti en Raskin kregen een basisplaats. Bij de bezoekers stond Mbenza in de spits, in doel stond nieuwkomer Warleson.
Weinig hoogstaande eerste helft
De thuisploeg nam meteen het heft in handen maar pas na een kwartier spelen kon het ook een eerste keer dreigen: Lestienne besloot voorlangs.Op het halfuur kregen de Rouches de beste kans van de eerste helft, Warleson had een prachtige redding in huis op de kopbal van Amallah. De bezoekende goalie deed het even later wederom uitstekend op een harde knal van Laifis. Cercle Brugge reageerde met schoten van Velkovski en Hazard, Bodart gaf voorlopig evenmin een krimp. In een broeierig heet Sclessin gingen we de rust in zoals we begonnen waren, met een 0-0 stand.

De nieuwe sterke man van Standard zat ook op de tribune.
Bastien breekt de ban met knap doelpunt
We zagen een heerlijke openingsfase na de pauze: eerst vergat Mbenza om van dichtbij raak te treffen, aan de overzijde had Warleson een knappe redding in huis op de poging van Avenatti. Even later was het dan toch raak voor Standard: Lestienne vond Bastin in de zestien meter en die scoorde met een lage schuiver: 1-0. De Rouches duwden nu door en de bezoekende doelman was andermaal in grote doen op een schot van youngster Raskin. De thuisploeg teerde nadien op zijn krappe voorsprong en die kwam uiteindelijk ook nooit echt in gevaar. In het absolute slot miste Hoggas nog wel een uitstekende kans. Zo pakt Montanier meteen zijn eerste zege als hoofdcoach van Standard, voor Clement is het nog even wachten op zijn eerste driepunter bij Cercle Brugge.
Scoreverloop:
1-0 (55') Bastien

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
211

Kan Standard dit seizoen nog eens meedoen voor de titel?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

13
13
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

105
105
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

84
84
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

83
83
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

269
269
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

155
155
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

150
150
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

346
346
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

599
599
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3419
3419
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

204
204
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws