Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

749 stemmen
Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

Club is dramatisch aan het nieuwe seizoen begonnen. Vorige week verloor het nog de uitgestelde bekerfinale tegen Antwerp, deze namiddag ging het pijnlijk onderuit in eigen huis tegen Charleroi. Belhocine en co beginnen zo dus met een stuntzege aan de competitie.

Na goed vijf maanden zonder Belgisch competitievoetbal trok de Jupiler Pro League zich vandaag eindelijk terug op gang. Club Brugge en Charleroi openden de jaargang 2020-2021 met een op papier aantrekkelijk duel. Blauw-Zwart trok met twijfels richting de competitiestart, vorige week liet de landskampioen een uiterst bleke indruk achter in de bekerfinale tegen Antwerp. Clement bracht met Badji en Dennis alvast twee nieuwe namen aan de aftrap, Okereke en De Ketelaere betaalden het gelag. Bij de Karolo's viel vooral de basisplaats van Gillet op, de ex-speler van Anderlecht keerde vandaag terug op de Belgische velden.
Club opent sterk, wedstrijd gaat nadien op slot
De thuisploeg begon sterk, na goed vijf minuten spelen kwam Badji plots oog in oog te staan met Penneteau, die laatste toonde zich de sterkste. Charleroi opende voorzichtig en ontsnapte in het openingskwartier een tweede keer toen een harde knal van Sobol niet zo ver naast vloog. De bezoekers kwamen voorlopig niet veel verder dan een flauwe kopbal van Nicholson, Mignolet moest maar oprapen. Club behield ook nadien de controle en was op het halfuur nog eens gevaarlijk, Dennis viseerde de korte hoek maar vond daar de bezoekende doelman op zijn weg. In het slotkwartier van de eerste helft gebeurde er nog weinig, in de slotminuten kreeg Fall nog wel een uitstekende kans maar Mignolet bracht redding. Zo gingen we de rust in met een brilscore.

Gillet maakte zijn comeback op de Belgische velden.
Pijnlijke blunder Mechele lijdt nederlaag in
Charleroi opende het beste na de pauze met een vroege kans voor Gholizadeh, die na een knappe kapbeweging op de benen van Mata schoot. Iets voorbij het uur dreigde ook Club nog eens met een kopbal van Dennis die ruim naast vloog. Aan de overzijde vloog een kopbal van Dessoleil maar nipt naast de kooi van Mignolet. Op dik tien minuten van het einde was het dan toch raak voor de Karolo's: Mechele ging zwaar in de fout, Morioka profiteerde door op Mignolet af te stormen en keurig de 0-1 in doel te schieten. Club slaagde er nadien nog amper in om een vuist te maken en begint zo dramatisch aan het nieuwe seizoen. Charleroi begint gewoon waar het vorig seizoen geëindigd is: met een stuntzege (toen won het met 1-4 op AA Gent).
Scoreverloop:
0-1 (78') Morioka

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Heeft Club dringend versterking nodig?

Meest recent

'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

15
15
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

15
15
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

77
77
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

346
346
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

173
173
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

123
123
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

149
149
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

268
268
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

278
278
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

58
58
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

259
259
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

330
330
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

424
424
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

220
220
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

334
334
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

186
186
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

163
163
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

338
338
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

318
318
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

139
139
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

101
101
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

656
656
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

222
222
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

457
457

Meer sportnieuws