Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

749 stemmen
Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

Club is dramatisch aan het nieuwe seizoen begonnen. Vorige week verloor het nog de uitgestelde bekerfinale tegen Antwerp, deze namiddag ging het pijnlijk onderuit in eigen huis tegen Charleroi. Belhocine en co beginnen zo dus met een stuntzege aan de competitie.

Na goed vijf maanden zonder Belgisch competitievoetbal trok de Jupiler Pro League zich vandaag eindelijk terug op gang. Club Brugge en Charleroi openden de jaargang 2020-2021 met een op papier aantrekkelijk duel. Blauw-Zwart trok met twijfels richting de competitiestart, vorige week liet de landskampioen een uiterst bleke indruk achter in de bekerfinale tegen Antwerp. Clement bracht met Badji en Dennis alvast twee nieuwe namen aan de aftrap, Okereke en De Ketelaere betaalden het gelag. Bij de Karolo's viel vooral de basisplaats van Gillet op, de ex-speler van Anderlecht keerde vandaag terug op de Belgische velden.
Club opent sterk, wedstrijd gaat nadien op slot
De thuisploeg begon sterk, na goed vijf minuten spelen kwam Badji plots oog in oog te staan met Penneteau, die laatste toonde zich de sterkste. Charleroi opende voorzichtig en ontsnapte in het openingskwartier een tweede keer toen een harde knal van Sobol niet zo ver naast vloog. De bezoekers kwamen voorlopig niet veel verder dan een flauwe kopbal van Nicholson, Mignolet moest maar oprapen. Club behield ook nadien de controle en was op het halfuur nog eens gevaarlijk, Dennis viseerde de korte hoek maar vond daar de bezoekende doelman op zijn weg. In het slotkwartier van de eerste helft gebeurde er nog weinig, in de slotminuten kreeg Fall nog wel een uitstekende kans maar Mignolet bracht redding. Zo gingen we de rust in met een brilscore.

Gillet maakte zijn comeback op de Belgische velden.
Pijnlijke blunder Mechele lijdt nederlaag in
Charleroi opende het beste na de pauze met een vroege kans voor Gholizadeh, die na een knappe kapbeweging op de benen van Mata schoot. Iets voorbij het uur dreigde ook Club nog eens met een kopbal van Dennis die ruim naast vloog. Aan de overzijde vloog een kopbal van Dessoleil maar nipt naast de kooi van Mignolet. Op dik tien minuten van het einde was het dan toch raak voor de Karolo's: Mechele ging zwaar in de fout, Morioka profiteerde door op Mignolet af te stormen en keurig de 0-1 in doel te schieten. Club slaagde er nadien nog amper in om een vuist te maken en begint zo dramatisch aan het nieuwe seizoen. Charleroi begint gewoon waar het vorig seizoen geëindigd is: met een stuntzege (toen won het met 1-4 op AA Gent).
Scoreverloop:
0-1 (78') Morioka

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Heeft Club dringend versterking nodig?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

36
36
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

72
72
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

127
127
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

126
126
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

114
114
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

203
203
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

183
183
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

190
190
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

412
412
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

581
581
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

227
227
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

310
310
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

583
583
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws