Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

749 stemmen
Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

Club is dramatisch aan het nieuwe seizoen begonnen. Vorige week verloor het nog de uitgestelde bekerfinale tegen Antwerp, deze namiddag ging het pijnlijk onderuit in eigen huis tegen Charleroi. Belhocine en co beginnen zo dus met een stuntzege aan de competitie.

Na goed vijf maanden zonder Belgisch competitievoetbal trok de Jupiler Pro League zich vandaag eindelijk terug op gang. Club Brugge en Charleroi openden de jaargang 2020-2021 met een op papier aantrekkelijk duel. Blauw-Zwart trok met twijfels richting de competitiestart, vorige week liet de landskampioen een uiterst bleke indruk achter in de bekerfinale tegen Antwerp. Clement bracht met Badji en Dennis alvast twee nieuwe namen aan de aftrap, Okereke en De Ketelaere betaalden het gelag. Bij de Karolo's viel vooral de basisplaats van Gillet op, de ex-speler van Anderlecht keerde vandaag terug op de Belgische velden.
Club opent sterk, wedstrijd gaat nadien op slot
De thuisploeg begon sterk, na goed vijf minuten spelen kwam Badji plots oog in oog te staan met Penneteau, die laatste toonde zich de sterkste. Charleroi opende voorzichtig en ontsnapte in het openingskwartier een tweede keer toen een harde knal van Sobol niet zo ver naast vloog. De bezoekers kwamen voorlopig niet veel verder dan een flauwe kopbal van Nicholson, Mignolet moest maar oprapen. Club behield ook nadien de controle en was op het halfuur nog eens gevaarlijk, Dennis viseerde de korte hoek maar vond daar de bezoekende doelman op zijn weg. In het slotkwartier van de eerste helft gebeurde er nog weinig, in de slotminuten kreeg Fall nog wel een uitstekende kans maar Mignolet bracht redding. Zo gingen we de rust in met een brilscore.

Gillet maakte zijn comeback op de Belgische velden.
Pijnlijke blunder Mechele lijdt nederlaag in
Charleroi opende het beste na de pauze met een vroege kans voor Gholizadeh, die na een knappe kapbeweging op de benen van Mata schoot. Iets voorbij het uur dreigde ook Club nog eens met een kopbal van Dennis die ruim naast vloog. Aan de overzijde vloog een kopbal van Dessoleil maar nipt naast de kooi van Mignolet. Op dik tien minuten van het einde was het dan toch raak voor de Karolo's: Mechele ging zwaar in de fout, Morioka profiteerde door op Mignolet af te stormen en keurig de 0-1 in doel te schieten. Club slaagde er nadien nog amper in om een vuist te maken en begint zo dramatisch aan het nieuwe seizoen. Charleroi begint gewoon waar het vorig seizoen geëindigd is: met een stuntzege (toen won het met 1-4 op AA Gent).
Scoreverloop:
0-1 (78') Morioka

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Heeft Club dringend versterking nodig?

Meest recent

Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

9
9
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

5
5
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

243
243
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

93
93
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

91
91
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

27
27
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

66
66
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

52
52
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

343
343
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

214
214
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

479
479
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

157
157
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

99
99
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

128
128
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

152
152
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

193
193
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

165
165
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

145
145
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

501
501
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

590
590
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

911
911
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

268
268
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

213
213
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

561
561
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

190
190

Meer sportnieuws