Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

749
Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

Club is dramatisch aan het nieuwe seizoen begonnen. Vorige week verloor het nog de uitgestelde bekerfinale tegen Antwerp, deze namiddag ging het pijnlijk onderuit in eigen huis tegen Charleroi. Belhocine en co beginnen zo dus met een stuntzege aan de competitie.

Na goed vijf maanden zonder Belgisch competitievoetbal trok de Jupiler Pro League zich vandaag eindelijk terug op gang. Club Brugge en Charleroi openden de jaargang 2020-2021 met een op papier aantrekkelijk duel. Blauw-Zwart trok met twijfels richting de competitiestart, vorige week liet de landskampioen een uiterst bleke indruk achter in de bekerfinale tegen Antwerp. Clement bracht met Badji en Dennis alvast twee nieuwe namen aan de aftrap, Okereke en De Ketelaere betaalden het gelag. Bij de Karolo's viel vooral de basisplaats van Gillet op, de ex-speler van Anderlecht keerde vandaag terug op de Belgische velden.
Club opent sterk, wedstrijd gaat nadien op slot
De thuisploeg begon sterk, na goed vijf minuten spelen kwam Badji plots oog in oog te staan met Penneteau, die laatste toonde zich de sterkste. Charleroi opende voorzichtig en ontsnapte in het openingskwartier een tweede keer toen een harde knal van Sobol niet zo ver naast vloog. De bezoekers kwamen voorlopig niet veel verder dan een flauwe kopbal van Nicholson, Mignolet moest maar oprapen. Club behield ook nadien de controle en was op het halfuur nog eens gevaarlijk, Dennis viseerde de korte hoek maar vond daar de bezoekende doelman op zijn weg. In het slotkwartier van de eerste helft gebeurde er nog weinig, in de slotminuten kreeg Fall nog wel een uitstekende kans maar Mignolet bracht redding. Zo gingen we de rust in met een brilscore.

Gillet maakte zijn comeback op de Belgische velden.
Pijnlijke blunder Mechele lijdt nederlaag in
Charleroi opende het beste na de pauze met een vroege kans voor Gholizadeh, die na een knappe kapbeweging op de benen van Mata schoot. Iets voorbij het uur dreigde ook Club nog eens met een kopbal van Dennis die ruim naast vloog. Aan de overzijde vloog een kopbal van Dessoleil maar nipt naast de kooi van Mignolet. Op dik tien minuten van het einde was het dan toch raak voor de Karolo's: Mechele ging zwaar in de fout, Morioka profiteerde door op Mignolet af te stormen en keurig de 0-1 in doel te schieten. Club slaagde er nadien nog amper in om een vuist te maken en begint zo dramatisch aan het nieuwe seizoen. Charleroi begint gewoon waar het vorig seizoen geëindigd is: met een stuntzege (toen won het met 1-4 op AA Gent).
Scoreverloop:
0-1 (78') Morioka

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Heeft Club dringend versterking nodig?

Meest recent

Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

0
0
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

5
5
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

39
39
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

9
9
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

51
51
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

184
184
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

115
115
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

82
82
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

29
29
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

158
158
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

506
506
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

149
149
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

159
159
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

111
111
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

123
123
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

296
296
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

76
76
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

181
181
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

60
60
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

356
356
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

70
70
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

272
272
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

197
197
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

472
472
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

27
27

Meer sportnieuws