Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

door
Charleroi zadelt Club met serieuze kater op na stunt op Jan Breydel

Club is dramatisch aan het nieuwe seizoen begonnen. Vorige week verloor het nog de uitgestelde bekerfinale tegen Antwerp, deze namiddag ging het pijnlijk onderuit in eigen huis tegen Charleroi. Belhocine en co beginnen zo dus met een stuntzege aan de competitie.

Na goed vijf maanden zonder Belgisch competitievoetbal trok de Jupiler Pro League zich vandaag eindelijk terug op gang. Club Brugge en Charleroi openden de jaargang 2020-2021 met een op papier aantrekkelijk duel. Blauw-Zwart trok met twijfels richting de competitiestart, vorige week liet de landskampioen een uiterst bleke indruk achter in de bekerfinale tegen Antwerp. Clement bracht met Badji en Dennis alvast twee nieuwe namen aan de aftrap, Okereke en De Ketelaere betaalden het gelag. Bij de Karolo's viel vooral de basisplaats van Gillet op, de ex-speler van Anderlecht keerde vandaag terug op de Belgische velden.
Club opent sterk, wedstrijd gaat nadien op slot
De thuisploeg begon sterk, na goed vijf minuten spelen kwam Badji plots oog in oog te staan met Penneteau, die laatste toonde zich de sterkste. Charleroi opende voorzichtig en ontsnapte in het openingskwartier een tweede keer toen een harde knal van Sobol niet zo ver naast vloog. De bezoekers kwamen voorlopig niet veel verder dan een flauwe kopbal van Nicholson, Mignolet moest maar oprapen. Club behield ook nadien de controle en was op het halfuur nog eens gevaarlijk, Dennis viseerde de korte hoek maar vond daar de bezoekende doelman op zijn weg. In het slotkwartier van de eerste helft gebeurde er nog weinig, in de slotminuten kreeg Fall nog wel een uitstekende kans maar Mignolet bracht redding. Zo gingen we de rust in met een brilscore.

Gillet maakte zijn comeback op de Belgische velden.
Pijnlijke blunder Mechele lijdt nederlaag in
Charleroi opende het beste na de pauze met een vroege kans voor Gholizadeh, die na een knappe kapbeweging op de benen van Mata schoot. Iets voorbij het uur dreigde ook Club nog eens met een kopbal van Dennis die ruim naast vloog. Aan de overzijde vloog een kopbal van Dessoleil maar nipt naast de kooi van Mignolet. Op dik tien minuten van het einde was het dan toch raak voor de Karolo's: Mechele ging zwaar in de fout, Morioka profiteerde door op Mignolet af te stormen en keurig de 0-1 in doel te schieten. Club slaagde er nadien nog amper in om een vuist te maken en begint zo dramatisch aan het nieuwe seizoen. Charleroi begint gewoon waar het vorig seizoen geëindigd is: met een stuntzege (toen won het met 1-4 op AA Gent).
Scoreverloop:
0-1 (78') Morioka

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Heeft Club dringend versterking nodig?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

70
70
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

79
79
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

299
299
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

68
68
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

72
72
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

24
24
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

13
13
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

36
36
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

45
45
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

121
121
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

81
81
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

206
206
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

34
34
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

220
220
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

56
56
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

205
205
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

198
198
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

315
315
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

91
91
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

360
360
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

201
201
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

456
456
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

308
308
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

407
407

Meer sportnieuws