TRANSFERUURTJE: 'Club bereidt offensief voor, recordbedrag voor David'

2023
TRANSFERUURTJE: 'Club bereidt offensief voor, recordbedrag voor David'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge hield het tot dusver redelijk rustig op de transfermarkt, maar gaat zich sowieso nog versterken. Dat bevestigde coach Philippe Clement vrijdag nog op zijn persbabbel. Volgens de Waalse krant La Dernière Heure mikt Club in ieder geval op minstens drie toptransfers, één grote aanwinst in elke linie. Flankspeler Bright Osayi-Samuel zou geen optie meer zijn, volgens West London Sport zou hij een overgang naar Jan Breydel geweigerd hebben.

Ondanks de drukte van de voorbije dagen is RSC Anderlecht nog niet klaar op de transfermarkt. In een interview met Het Laatste Nieuws bevestigt sportief directeur Peter Verbeke immers dat er nog een extra spits zal worden aangetrokken. Hij benadrukt daar wel bij dat het budget nog steeds beperkt is en dat er niet met hoge bedragen zal gesmeten worden. Terem Moffi (KV Kortrijk) is bijvoorbeeld te duur. Daarnaast blijft het de bedoeling om nog een pak spelers van de hand te doen.

De kogel lijkt door de kerk: Jonathan David verlaat AA Gent. De Canadese aanvaller wordt komende week normaal gezien voorgesteld bij de Franse club Lille OSC. Dat melden bronnen dicht bij de entourage van de speler. Met zijn transfer zou een recordbedrag gemoeid zijn dat schommelt rond de 30 miljoen euro. De Buffalo's gaan met een deel van die inkomsten normaal gezien op zoek naar een vervanger.

De afgelopen weken en maanden werd Brecht Dejaegere weer aan Standard gelinkt. La Dernière Heure weet het echter zeker: de middenvelder trekt niet naar Standard. Antwerp FC is wel in de running, Genk werd ook genoemd. De Rouches lijken wel nog versterking te gaan aantrekken nu er vers kapitaal voor handen is, al blijft het de bedoeling om meer te gaan inzetten op jongeren.

Sporting Charleroi heeft Ivan Goranov aangetrokken. De Bulgaarse linksachter, die tussen de 100.000 en 200.000 euro zou kosten, tekende voor twee jaar met optie voor nog een seizoen. Hij moet Nurio Fortuna opvangen, die werd voor de nodige miljoenen aan AA Gent verkocht.

Cercle Brugge heeft eindelijk nog eens van zich laten horen op de transfermarkt. De Vereniging heeft de komst van een nieuwe verdediger meegedeeld. Zo wordt de 23-jarige David Bates tijdelijk overgenomen van Hamburg SV. Het gaat om een huurdeal van één seizoen, al heeft Groen-Zwart ook een aankoopoptie bedongen.

BUITENLAND
Wesley Moraes zou na één seizoen in de Premier League alweer naar Italië kunnen vertrekken. SS Lazio aasde al op de Braziliaan toen hij nog bij Club Brugge speelde en hoopt hem nu voor minder dan 20 miljoen euro binnen te kunnen halen. Aston Villa zou niet helemaal weigerachtig staan tegenover een transfer, aangezien zij ruimte willen maken voor de komst van... Divock Origi. De Rode Duivel mag volgens sommige bronnen vertrekken bij Liverpool en Villa wil hem graag binnenhalen.

Liverpool maakt zelf ook volop werk van een eerste zomeraanwinst, zo schrijft Sky Sports. Het Engelse medium meldt dat de kampioen van Engeland verregaande interesse heeft in Jamal Lewis, de 22-jarige linksback van Norwich City. Naar verluidt heeft de club van hoofdtrainer Jürgen Klopp al een bod uitgebracht van rond de 12 miljoen euro. Norwich City heeft het bod echter afgewezen, omdat de club het dubbele verlangt. Volgens The Express zou de landskampioen echter snel met een tweede bod komen.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

Club Brugge wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

14
14
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

10
10
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

21
21
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

82
82
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

49
49
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

30
30
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

55
55
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

91
91
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

146
146
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

363
363
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

205
205
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

144
144
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

165
165
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

406
406
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

95
95
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

444
444
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

191
191
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

625
625
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176

Meer sportnieuws