TRANSFERUURTJE: 'Club bereidt offensief voor, recordbedrag voor David'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club bereidt offensief voor, recordbedrag voor David'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge hield het tot dusver redelijk rustig op de transfermarkt, maar gaat zich sowieso nog versterken. Dat bevestigde coach Philippe Clement vrijdag nog op zijn persbabbel. Volgens de Waalse krant La Dernière Heure mikt Club in ieder geval op minstens drie toptransfers, één grote aanwinst in elke linie. Flankspeler Bright Osayi-Samuel zou geen optie meer zijn, volgens West London Sport zou hij een overgang naar Jan Breydel geweigerd hebben.

Ondanks de drukte van de voorbije dagen is RSC Anderlecht nog niet klaar op de transfermarkt. In een interview met Het Laatste Nieuws bevestigt sportief directeur Peter Verbeke immers dat er nog een extra spits zal worden aangetrokken. Hij benadrukt daar wel bij dat het budget nog steeds beperkt is en dat er niet met hoge bedragen zal gesmeten worden. Terem Moffi (KV Kortrijk) is bijvoorbeeld te duur. Daarnaast blijft het de bedoeling om nog een pak spelers van de hand te doen.

De kogel lijkt door de kerk: Jonathan David verlaat AA Gent. De Canadese aanvaller wordt komende week normaal gezien voorgesteld bij de Franse club Lille OSC. Dat melden bronnen dicht bij de entourage van de speler. Met zijn transfer zou een recordbedrag gemoeid zijn dat schommelt rond de 30 miljoen euro. De Buffalo's gaan met een deel van die inkomsten normaal gezien op zoek naar een vervanger.

De afgelopen weken en maanden werd Brecht Dejaegere weer aan Standard gelinkt. La Dernière Heure weet het echter zeker: de middenvelder trekt niet naar Standard. Antwerp FC is wel in de running, Genk werd ook genoemd. De Rouches lijken wel nog versterking te gaan aantrekken nu er vers kapitaal voor handen is, al blijft het de bedoeling om meer te gaan inzetten op jongeren.

Sporting Charleroi heeft Ivan Goranov aangetrokken. De Bulgaarse linksachter, die tussen de 100.000 en 200.000 euro zou kosten, tekende voor twee jaar met optie voor nog een seizoen. Hij moet Nurio Fortuna opvangen, die werd voor de nodige miljoenen aan AA Gent verkocht.

Cercle Brugge heeft eindelijk nog eens van zich laten horen op de transfermarkt. De Vereniging heeft de komst van een nieuwe verdediger meegedeeld. Zo wordt de 23-jarige David Bates tijdelijk overgenomen van Hamburg SV. Het gaat om een huurdeal van één seizoen, al heeft Groen-Zwart ook een aankoopoptie bedongen.

BUITENLAND
Wesley Moraes zou na één seizoen in de Premier League alweer naar Italië kunnen vertrekken. SS Lazio aasde al op de Braziliaan toen hij nog bij Club Brugge speelde en hoopt hem nu voor minder dan 20 miljoen euro binnen te kunnen halen. Aston Villa zou niet helemaal weigerachtig staan tegenover een transfer, aangezien zij ruimte willen maken voor de komst van... Divock Origi. De Rode Duivel mag volgens sommige bronnen vertrekken bij Liverpool en Villa wil hem graag binnenhalen.

Liverpool maakt zelf ook volop werk van een eerste zomeraanwinst, zo schrijft Sky Sports. Het Engelse medium meldt dat de kampioen van Engeland verregaande interesse heeft in Jamal Lewis, de 22-jarige linksback van Norwich City. Naar verluidt heeft de club van hoofdtrainer Jürgen Klopp al een bod uitgebracht van rond de 12 miljoen euro. Norwich City heeft het bod echter afgewezen, omdat de club het dubbele verlangt. Volgens The Express zou de landskampioen echter snel met een tweede bod komen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Club Brugge wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

5
5
Kompany verovert Europa: "Heb een hoge dunk van hem"

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

21
21
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

12
12
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

88
88
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

119
119
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

116
116
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

152
152
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

313
313
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

46
46
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

177
177
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

152
152
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

129
129
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

370
370
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

708
708
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

102
102
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

30
30
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

82
82
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

54
54
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

51
51
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

49
49
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

62
62
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

186
186
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

324
324
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

135
135
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

215
215

Meer sportnieuws