POLL: Wie volgt Club Brugge op als landskampioen?

door
POLL: Wie volgt Club Brugge op als landskampioen?

De Algemene Vergaderingen hebben een sluitend akkoord opgeleverd, de rechtszaken zijn achter de rug, de corona-uitzondering zijn binnen. En dus kan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League eindelijk van start gaan. Vanaf zaterdagmiddag begint de strijd om Club Brugge op te volgen als landskampioen.


De titelhouder vat de nieuwe jaargang alvast aan als topfavoriet om voor de tweede opeenvolgende keer kampioen te worden. De vraag is echter of coach Philippe Clement zijn manschappen scherp kan blijven houden en of de arbeid in de Champions League fysiek niet te zwaar zal doorwegen. Bovendien lijkt ook de concurrentie beter gewapend. AA Gent hield bijvoorbeeld al een heus transferoffensief en zal met de miljoenen die Jonathan David weldra opbrengt, opnieuw de mercato optrekken. Ook bekerwinnaar Antwerp FC zal er onder nieuwe coach Ivan Leko alles aan doen om de Brugse suprematie te stoppen.

Daarnaast liggen er ook een aantal outsiders op de loer. Hannes Wolf kreeg bij KRC Genk immers voldoende tijd om zijn stempel te drukken en ook de Limburgers spendeerden al de nodige miljoenen aan gerichte aanwinsten. Bij RSC Anderlecht heeft 'het proces' dan weer enkele maandjes verder kunnen rijpen. Op basis van hun laatste wedstrijden in het vorige seizoen moeten de Brusselaars een nieuwe stap kunnen zetten. Het onvoorspelbare Standard hield tot dusver dan weer zijn sterkhouders aan boord en dankzij de kapitaalsverhoging van nieuwe sterke man François Fornieri mag ook in Luik nog versterking verwacht worden.

Het belooft dus een interessante seizoen te worden. Op voorhand wou VoetbalNieuws van zijn lezers alvast weten wie volgens hun de grote titelfavoriet is. Wordt het opnieuw Club Brugge? Of gaat er toch een andere ploeg met de JPL-trofee aan de haal? Geef je keuze door in onderstaande poll en wie weet kan je binnen enkele maanden uitpakken met jouw voetbalinzicht!

LEES OOK: Voorspelling van VN: Wie wordt kampioen?

LEES OOK: 'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

Wie kroont zich dit seizoen tot landskampioen?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

3
3
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

4
4
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

18
18
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

125
125
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

248
248
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

227
227
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

342
342
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

599
599
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

618
618
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

417
417
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1109
1109
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

671
671
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

435
435
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1064
1064
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

127
127
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

217
217
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

148
148
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

652
652
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

434
434
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

888
888
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1448
1448

Meer sportnieuws