Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

653
Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

Zaterdag is het eindelijk zo ver. Na een maandenlange onderbreking door de corona-uitbraak trapt de Jupiler Pro League eindelijk terug af. Club Brugge en Charleroi werken de eerste wedstrijd af van het nieuwe voetbalseizoen om 16u30, waardoor de huidige landskampioen al meteen een tegenstander van formaat gepresenteerd krijgt. 

ZOALS HET BEKERDEBACLE

Op Jan Breydel wil men eenzelfde scenario vermijden als in de verloren bekerfinale tegen Antwerp FC, maar het strijdplan van de Carolo's zal ongetwijfeld in dezelfde lijn liggen als dat van The Great Old. Vorig seizoen had Club Brugge al de nodige moeite met het stugge Charleroi maar kon het alsnog een positieve vier op zes voorleggen.



Dat ging echter wel gepaard met de nodige moeite want de huidige landskampioen kon in die twee partijen amper één keer de weg vinden naar het doel. De uitwedstrijd in januari werd besloten op een 0-0 gelijkspel en in februari werd nipt gewonnen met 1-0. Veel scoren werd er dus niet gedaan, en Club mocht zelfs van geluk spreken dat het de nul hield in de 1-0 thuiszege, want Charleroi had toen de beste kansen. 

BELHOCINE EN LEKO 

De behouden speelstijl van coach Karim Belhocine is goed te vergelijken met de aanpak die Antwerp-trainer Ivan Leko hanteerde in de bekerfinale. Beide ploegen weigeren het initiatief in eigen handen te nemen om vervolgens genadeloos toe te slaan in de omschakeling. Vorig seizoen was het al duidelijk dat Club Brugge daar grote moeite mee had, en ook in de bekerfinale tegen Antwerp speelde Leko dat perfect uit. Tegen Antwerp genereerde Club 70% balbezit maar kon het daar amper twee pogingen op doel uit puren.



Vorig seizoen genereerde Blauw-Zwart een gemiddeld balbezit van 57,5% tegen de Zebra's en kon per match drie kansen afvuren op doel. Dat was een flink wat minder dan het seizoensgemiddelde destijds, dat stond op vijf effectieve doelpogingen per wedstrijd. Stug verdedigend ingestelde tegenstanders die vlijmscherp kunnen omschakelen lijkt wel de grote zwakke plek te zijn van de huidige landskampioen. 

BEVREESD BRUGGE  

Er lijkt geen twijfel over te bestaan dat Karim Belhocine zijn beproefde recept van vorig seizoen zal herhalen tijdens de nieuwe jaargang. Het elftal van Charleroi bleef dan ook bijna volledig intact in vergelijking met vorig seizoen, dat één sterkhouder zag vertrekken in de persoon van Nurio Fortuna. Zijn gedoodverfde vervanger wordt Joris Kayembe, die zich sinds de januari al moeiteloos inwerkte in Het Zwart Land. Daarnaast werd de ploeg aangevuld met Guillaume Gillet, Amine Benchaib en Lucas Ribeiro Costa. 



Charleroi zal daarom niet echt verzwakt uit de startblokken komen, terwijl Club Brugge nog geen enkel nieuw gezicht aantrok. Puur kwalitatief gezien moet Blauw-Zwart de Zebra's kunnen verslaan, maar vorig seizoen bleek dat tevens al geen gemakkelijke opdracht te zijn. Ook in de bekerfinale tegen Antwerp was Club dé grote favoriet, maar ging het de boot in tegen Antwerp dat dezelfde aanpak hanteerde zoals Charleroi. Het belooft zaterdag alleszins een boeiende partij te worden.

LEES OOK: 'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Zal Club Brugge winnen van Charleroi?

Meest recent

Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

8
8
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

34
34
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

63
63
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

49
49
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

30
30
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

198
198
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

301
301
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

177
177
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

303
303
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

136
136
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

218
218
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

238
238
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

160
160
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

338
338
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

294
294
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

44
44
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

53
53
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

201
201
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

74
74
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

132
132
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

193
193
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

600
600
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

320
320
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

32
32
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

142
142

Meer sportnieuws