Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

653 stemmen
Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

Zaterdag is het eindelijk zo ver. Na een maandenlange onderbreking door de corona-uitbraak trapt de Jupiler Pro League eindelijk terug af. Club Brugge en Charleroi werken de eerste wedstrijd af van het nieuwe voetbalseizoen om 16u30, waardoor de huidige landskampioen al meteen een tegenstander van formaat gepresenteerd krijgt. 

ZOALS HET BEKERDEBACLE

Op Jan Breydel wil men eenzelfde scenario vermijden als in de verloren bekerfinale tegen Antwerp FC, maar het strijdplan van de Carolo's zal ongetwijfeld in dezelfde lijn liggen als dat van The Great Old. Vorig seizoen had Club Brugge al de nodige moeite met het stugge Charleroi maar kon het alsnog een positieve vier op zes voorleggen.



Dat ging echter wel gepaard met de nodige moeite want de huidige landskampioen kon in die twee partijen amper één keer de weg vinden naar het doel. De uitwedstrijd in januari werd besloten op een 0-0 gelijkspel en in februari werd nipt gewonnen met 1-0. Veel scoren werd er dus niet gedaan, en Club mocht zelfs van geluk spreken dat het de nul hield in de 1-0 thuiszege, want Charleroi had toen de beste kansen. 

BELHOCINE EN LEKO 

De behouden speelstijl van coach Karim Belhocine is goed te vergelijken met de aanpak die Antwerp-trainer Ivan Leko hanteerde in de bekerfinale. Beide ploegen weigeren het initiatief in eigen handen te nemen om vervolgens genadeloos toe te slaan in de omschakeling. Vorig seizoen was het al duidelijk dat Club Brugge daar grote moeite mee had, en ook in de bekerfinale tegen Antwerp speelde Leko dat perfect uit. Tegen Antwerp genereerde Club 70% balbezit maar kon het daar amper twee pogingen op doel uit puren.



Vorig seizoen genereerde Blauw-Zwart een gemiddeld balbezit van 57,5% tegen de Zebra's en kon per match drie kansen afvuren op doel. Dat was een flink wat minder dan het seizoensgemiddelde destijds, dat stond op vijf effectieve doelpogingen per wedstrijd. Stug verdedigend ingestelde tegenstanders die vlijmscherp kunnen omschakelen lijkt wel de grote zwakke plek te zijn van de huidige landskampioen. 

BEVREESD BRUGGE  

Er lijkt geen twijfel over te bestaan dat Karim Belhocine zijn beproefde recept van vorig seizoen zal herhalen tijdens de nieuwe jaargang. Het elftal van Charleroi bleef dan ook bijna volledig intact in vergelijking met vorig seizoen, dat één sterkhouder zag vertrekken in de persoon van Nurio Fortuna. Zijn gedoodverfde vervanger wordt Joris Kayembe, die zich sinds de januari al moeiteloos inwerkte in Het Zwart Land. Daarnaast werd de ploeg aangevuld met Guillaume Gillet, Amine Benchaib en Lucas Ribeiro Costa. 



Charleroi zal daarom niet echt verzwakt uit de startblokken komen, terwijl Club Brugge nog geen enkel nieuw gezicht aantrok. Puur kwalitatief gezien moet Blauw-Zwart de Zebra's kunnen verslaan, maar vorig seizoen bleek dat tevens al geen gemakkelijke opdracht te zijn. Ook in de bekerfinale tegen Antwerp was Club dé grote favoriet, maar ging het de boot in tegen Antwerp dat dezelfde aanpak hanteerde zoals Charleroi. Het belooft zaterdag alleszins een boeiende partij te worden.

LEES OOK: Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

Zal Club Brugge winnen van Charleroi?

Meest recent

TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

99
99
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

8
8
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

101
101
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

36
36
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

122
122
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

229
229
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

402
402
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

140
140
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

194
194
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

158
158
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

775
775
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

192
192
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

332
332
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

187
187
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

472
472
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

337
337
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

535
535
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

478
478
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

113
113
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

224
224
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

146
146
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

98
98
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

216
216
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

347
347
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

498
498

Meer sportnieuws