Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

653
Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

Zaterdag is het eindelijk zo ver. Na een maandenlange onderbreking door de corona-uitbraak trapt de Jupiler Pro League eindelijk terug af. Club Brugge en Charleroi werken de eerste wedstrijd af van het nieuwe voetbalseizoen om 16u30, waardoor de huidige landskampioen al meteen een tegenstander van formaat gepresenteerd krijgt. 

ZOALS HET BEKERDEBACLE

Op Jan Breydel wil men eenzelfde scenario vermijden als in de verloren bekerfinale tegen Antwerp FC, maar het strijdplan van de Carolo's zal ongetwijfeld in dezelfde lijn liggen als dat van The Great Old. Vorig seizoen had Club Brugge al de nodige moeite met het stugge Charleroi maar kon het alsnog een positieve vier op zes voorleggen.



Dat ging echter wel gepaard met de nodige moeite want de huidige landskampioen kon in die twee partijen amper één keer de weg vinden naar het doel. De uitwedstrijd in januari werd besloten op een 0-0 gelijkspel en in februari werd nipt gewonnen met 1-0. Veel scoren werd er dus niet gedaan, en Club mocht zelfs van geluk spreken dat het de nul hield in de 1-0 thuiszege, want Charleroi had toen de beste kansen. 

BELHOCINE EN LEKO 

De behouden speelstijl van coach Karim Belhocine is goed te vergelijken met de aanpak die Antwerp-trainer Ivan Leko hanteerde in de bekerfinale. Beide ploegen weigeren het initiatief in eigen handen te nemen om vervolgens genadeloos toe te slaan in de omschakeling. Vorig seizoen was het al duidelijk dat Club Brugge daar grote moeite mee had, en ook in de bekerfinale tegen Antwerp speelde Leko dat perfect uit. Tegen Antwerp genereerde Club 70% balbezit maar kon het daar amper twee pogingen op doel uit puren.



Vorig seizoen genereerde Blauw-Zwart een gemiddeld balbezit van 57,5% tegen de Zebra's en kon per match drie kansen afvuren op doel. Dat was een flink wat minder dan het seizoensgemiddelde destijds, dat stond op vijf effectieve doelpogingen per wedstrijd. Stug verdedigend ingestelde tegenstanders die vlijmscherp kunnen omschakelen lijkt wel de grote zwakke plek te zijn van de huidige landskampioen. 

BEVREESD BRUGGE  

Er lijkt geen twijfel over te bestaan dat Karim Belhocine zijn beproefde recept van vorig seizoen zal herhalen tijdens de nieuwe jaargang. Het elftal van Charleroi bleef dan ook bijna volledig intact in vergelijking met vorig seizoen, dat één sterkhouder zag vertrekken in de persoon van Nurio Fortuna. Zijn gedoodverfde vervanger wordt Joris Kayembe, die zich sinds de januari al moeiteloos inwerkte in Het Zwart Land. Daarnaast werd de ploeg aangevuld met Guillaume Gillet, Amine Benchaib en Lucas Ribeiro Costa. 



Charleroi zal daarom niet echt verzwakt uit de startblokken komen, terwijl Club Brugge nog geen enkel nieuw gezicht aantrok. Puur kwalitatief gezien moet Blauw-Zwart de Zebra's kunnen verslaan, maar vorig seizoen bleek dat tevens al geen gemakkelijke opdracht te zijn. Ook in de bekerfinale tegen Antwerp was Club dé grote favoriet, maar ging het de boot in tegen Antwerp dat dezelfde aanpak hanteerde zoals Charleroi. Het belooft zaterdag alleszins een boeiende partij te worden.

LEES OOK: Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Zal Club Brugge winnen van Charleroi?

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

12
12
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

10
10
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

37
37
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

27
27
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

13
13
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

27
27
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

93
93
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

32
32
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

63
63
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

270
270
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

410
410
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

117
117
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

285
285
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

147
147
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

123
123
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

530
530
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

595
595
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

793
793
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

80
80
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

682
682

Meer sportnieuws