Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

653 stemmen
Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

Zaterdag is het eindelijk zo ver. Na een maandenlange onderbreking door de corona-uitbraak trapt de Jupiler Pro League eindelijk terug af. Club Brugge en Charleroi werken de eerste wedstrijd af van het nieuwe voetbalseizoen om 16u30, waardoor de huidige landskampioen al meteen een tegenstander van formaat gepresenteerd krijgt. 

ZOALS HET BEKERDEBACLE

Op Jan Breydel wil men eenzelfde scenario vermijden als in de verloren bekerfinale tegen Antwerp FC, maar het strijdplan van de Carolo's zal ongetwijfeld in dezelfde lijn liggen als dat van The Great Old. Vorig seizoen had Club Brugge al de nodige moeite met het stugge Charleroi maar kon het alsnog een positieve vier op zes voorleggen.



Dat ging echter wel gepaard met de nodige moeite want de huidige landskampioen kon in die twee partijen amper één keer de weg vinden naar het doel. De uitwedstrijd in januari werd besloten op een 0-0 gelijkspel en in februari werd nipt gewonnen met 1-0. Veel scoren werd er dus niet gedaan, en Club mocht zelfs van geluk spreken dat het de nul hield in de 1-0 thuiszege, want Charleroi had toen de beste kansen. 

BELHOCINE EN LEKO 

De behouden speelstijl van coach Karim Belhocine is goed te vergelijken met de aanpak die Antwerp-trainer Ivan Leko hanteerde in de bekerfinale. Beide ploegen weigeren het initiatief in eigen handen te nemen om vervolgens genadeloos toe te slaan in de omschakeling. Vorig seizoen was het al duidelijk dat Club Brugge daar grote moeite mee had, en ook in de bekerfinale tegen Antwerp speelde Leko dat perfect uit. Tegen Antwerp genereerde Club 70% balbezit maar kon het daar amper twee pogingen op doel uit puren.



Vorig seizoen genereerde Blauw-Zwart een gemiddeld balbezit van 57,5% tegen de Zebra's en kon per match drie kansen afvuren op doel. Dat was een flink wat minder dan het seizoensgemiddelde destijds, dat stond op vijf effectieve doelpogingen per wedstrijd. Stug verdedigend ingestelde tegenstanders die vlijmscherp kunnen omschakelen lijkt wel de grote zwakke plek te zijn van de huidige landskampioen. 

BEVREESD BRUGGE  

Er lijkt geen twijfel over te bestaan dat Karim Belhocine zijn beproefde recept van vorig seizoen zal herhalen tijdens de nieuwe jaargang. Het elftal van Charleroi bleef dan ook bijna volledig intact in vergelijking met vorig seizoen, dat één sterkhouder zag vertrekken in de persoon van Nurio Fortuna. Zijn gedoodverfde vervanger wordt Joris Kayembe, die zich sinds de januari al moeiteloos inwerkte in Het Zwart Land. Daarnaast werd de ploeg aangevuld met Guillaume Gillet, Amine Benchaib en Lucas Ribeiro Costa. 



Charleroi zal daarom niet echt verzwakt uit de startblokken komen, terwijl Club Brugge nog geen enkel nieuw gezicht aantrok. Puur kwalitatief gezien moet Blauw-Zwart de Zebra's kunnen verslaan, maar vorig seizoen bleek dat tevens al geen gemakkelijke opdracht te zijn. Ook in de bekerfinale tegen Antwerp was Club dé grote favoriet, maar ging het de boot in tegen Antwerp dat dezelfde aanpak hanteerde zoals Charleroi. Het belooft zaterdag alleszins een boeiende partij te worden.

LEES OOK: Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

Zal Club Brugge winnen van Charleroi?

Meest recent

‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

11
11
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet belangrijke schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

107
107
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

53
53
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

175
175
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

219
219
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

314
314
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

164
164
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

113
113
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

630
630
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

298
298
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

228
228
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

306
306
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

329
329
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

70
70
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

534
534
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

97
97
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

685
685
'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

RSC Anderlecht speelt donderdag tegen Hammarby en dat met een ploeg die ten opzichte van een jaar ...

725
725
Standard en Beveren ronden transfer officieel af

Bij SK Beveren komt er schot in de zaak. Nadat de club zekerheid kreeg over de nabije toekomst van ...

176
176
OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Bij OH Leuven zijn ze de laatste dagen bijzonder actief op de transfermarkt. Ze hebben nog een ...

135
135
Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

387
387
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

674
674
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

1082
1082
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

496
496
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

552
552

Meer sportnieuws