Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

653 stemmen
Club vreest nieuw Antwerp-fiasco tegen Charleroi

Zaterdag is het eindelijk zo ver. Na een maandenlange onderbreking door de corona-uitbraak trapt de Jupiler Pro League eindelijk terug af. Club Brugge en Charleroi werken de eerste wedstrijd af van het nieuwe voetbalseizoen om 16u30, waardoor de huidige landskampioen al meteen een tegenstander van formaat gepresenteerd krijgt. 

ZOALS HET BEKERDEBACLE

Op Jan Breydel wil men eenzelfde scenario vermijden als in de verloren bekerfinale tegen Antwerp FC, maar het strijdplan van de Carolo's zal ongetwijfeld in dezelfde lijn liggen als dat van The Great Old. Vorig seizoen had Club Brugge al de nodige moeite met het stugge Charleroi maar kon het alsnog een positieve vier op zes voorleggen.



Dat ging echter wel gepaard met de nodige moeite want de huidige landskampioen kon in die twee partijen amper één keer de weg vinden naar het doel. De uitwedstrijd in januari werd besloten op een 0-0 gelijkspel en in februari werd nipt gewonnen met 1-0. Veel scoren werd er dus niet gedaan, en Club mocht zelfs van geluk spreken dat het de nul hield in de 1-0 thuiszege, want Charleroi had toen de beste kansen. 

BELHOCINE EN LEKO 

De behouden speelstijl van coach Karim Belhocine is goed te vergelijken met de aanpak die Antwerp-trainer Ivan Leko hanteerde in de bekerfinale. Beide ploegen weigeren het initiatief in eigen handen te nemen om vervolgens genadeloos toe te slaan in de omschakeling. Vorig seizoen was het al duidelijk dat Club Brugge daar grote moeite mee had, en ook in de bekerfinale tegen Antwerp speelde Leko dat perfect uit. Tegen Antwerp genereerde Club 70% balbezit maar kon het daar amper twee pogingen op doel uit puren.



Vorig seizoen genereerde Blauw-Zwart een gemiddeld balbezit van 57,5% tegen de Zebra's en kon per match drie kansen afvuren op doel. Dat was een flink wat minder dan het seizoensgemiddelde destijds, dat stond op vijf effectieve doelpogingen per wedstrijd. Stug verdedigend ingestelde tegenstanders die vlijmscherp kunnen omschakelen lijkt wel de grote zwakke plek te zijn van de huidige landskampioen. 

BEVREESD BRUGGE  

Er lijkt geen twijfel over te bestaan dat Karim Belhocine zijn beproefde recept van vorig seizoen zal herhalen tijdens de nieuwe jaargang. Het elftal van Charleroi bleef dan ook bijna volledig intact in vergelijking met vorig seizoen, dat één sterkhouder zag vertrekken in de persoon van Nurio Fortuna. Zijn gedoodverfde vervanger wordt Joris Kayembe, die zich sinds de januari al moeiteloos inwerkte in Het Zwart Land. Daarnaast werd de ploeg aangevuld met Guillaume Gillet, Amine Benchaib en Lucas Ribeiro Costa. 



Charleroi zal daarom niet echt verzwakt uit de startblokken komen, terwijl Club Brugge nog geen enkel nieuw gezicht aantrok. Puur kwalitatief gezien moet Blauw-Zwart de Zebra's kunnen verslaan, maar vorig seizoen bleek dat tevens al geen gemakkelijke opdracht te zijn. Ook in de bekerfinale tegen Antwerp was Club dé grote favoriet, maar ging het de boot in tegen Antwerp dat dezelfde aanpak hanteerde zoals Charleroi. Het belooft zaterdag alleszins een boeiende partij te worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Zal Club Brugge winnen van Charleroi?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

31
31
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

32
32
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

30
30
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

133
133
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

61
61
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

230
230
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

240
240
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

291
291
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

444
444
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

316
316
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

388
388
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

148
148
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

222
222
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

280
280
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

810
810
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

530
530
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

294
294

Meer sportnieuws