Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

577 stemmen
Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

Vanavond stonden met Manchester City-Real Madrid en Juventus-Lyon twee terugwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League op het programma. City plaatste zich dankzij twee enorme blunders van Raphael Varane, Lyon stuntte door Juventus uit te schakelen ondanks een sterke Ronaldo. Zo nemen City en Lyon het tegen elkaar op in de volgende ronde.


Manchester City-Real Madrid  2-1


De eerste 8 minuten kregen we een studieronde met weinig doelgevaar. Het was wachten op een eerste grote kans en na een enorme blunder van Varane kreeg Sterling op een presenteerblaadje de 1-0 aangeboden en Courtois was kansloos. Wat een blunder! Real was bijzonder pover, Hazard kreeg amper de bal, en bij City controleerden ze rustig. De Bruyne, die veel ruimte kreeg, verdeelde rustig het spel. De 2-0 hing meer in de lucht dan de 1-1.

Na 20 minuten eindelijk een goede actie van Hazard, die Benzema knap bediende maar Ederson redde knap. Even later zette de Rode Duivel de doelman ook aan het werk. Goede minuten van de Belg. City kreeg het moeilijk, maar na 27 minuten was er weer spanning. Benzema, die een topseizoen kent, kopte na een goede voorzet van Rodrygo de 1-1 tegen de touwen. We hadden weer een match. Courtois had niet veel werk, maar kwam een keer goed weg toen hij slecht uitvoetbalde. Het zorgde gelukkig niet voor een tegendoelpunt. Het bleef 1-1 bij de rust.

Opvallend, De Bruyne probeerde Courtois twee keer bij een hoekschop te verrassen aan de eerste paal. De doelman redde en deed dat later ook op een kans voor Sterling. De 2-1 kon niet uitblijven en na een nieuwe grote blunder van Varane zette Jesus de 2-1 op het bord. Game over voor Real, waar Hazard (absoluut niet topfit) compleet onzichtbaar was in de tweede helft. De Bruyne speelde een zeer sterke tweede 45 minuten. Het bleef 2-1 en City naar de kwartfinales.

Juventus-Lyon 2-1


De Oude Dame moest een 1-0-nederlaag uit de heenmatch zien weg te spelen, maar de partij begon slecht voor Juve. Lyon kreeg een penalty en Depay zette de 0-1 op het bord via een Panenka. Juventus moest nu drie keer scoren en kreeg een aantal kansen. Op slag van rust kreeg de club ook een penalty en Ronaldo zette die om: 1-1 bij de rust. In de tweede helft moest de Italiaanse landskampioen dus vol aan de bak.

En wie anders dan Ronaldo zorgde weer voor hoop? De Portugees pakte uit met een heerlijk afstandsschot en zo werd het 2-1. Juve had noog 30 minuten voor de 3-1 te gaan, maar dat lukte niet meer. Lyon naar de volgende ronde.

LEES OOK: 'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

🚀

Gaat City de finale halen?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

82
82
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

57
57
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

87
87
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

362
362
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

199
199
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

113
113
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

380
380
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

349
349
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

575
575
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1008
1008
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws