Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

577 stemmen
Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

Vanavond stonden met Manchester City-Real Madrid en Juventus-Lyon twee terugwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League op het programma. City plaatste zich dankzij twee enorme blunders van Raphael Varane, Lyon stuntte door Juventus uit te schakelen ondanks een sterke Ronaldo. Zo nemen City en Lyon het tegen elkaar op in de volgende ronde.


Manchester City-Real Madrid  2-1


De eerste 8 minuten kregen we een studieronde met weinig doelgevaar. Het was wachten op een eerste grote kans en na een enorme blunder van Varane kreeg Sterling op een presenteerblaadje de 1-0 aangeboden en Courtois was kansloos. Wat een blunder! Real was bijzonder pover, Hazard kreeg amper de bal, en bij City controleerden ze rustig. De Bruyne, die veel ruimte kreeg, verdeelde rustig het spel. De 2-0 hing meer in de lucht dan de 1-1.

Na 20 minuten eindelijk een goede actie van Hazard, die Benzema knap bediende maar Ederson redde knap. Even later zette de Rode Duivel de doelman ook aan het werk. Goede minuten van de Belg. City kreeg het moeilijk, maar na 27 minuten was er weer spanning. Benzema, die een topseizoen kent, kopte na een goede voorzet van Rodrygo de 1-1 tegen de touwen. We hadden weer een match. Courtois had niet veel werk, maar kwam een keer goed weg toen hij slecht uitvoetbalde. Het zorgde gelukkig niet voor een tegendoelpunt. Het bleef 1-1 bij de rust.

Opvallend, De Bruyne probeerde Courtois twee keer bij een hoekschop te verrassen aan de eerste paal. De doelman redde en deed dat later ook op een kans voor Sterling. De 2-1 kon niet uitblijven en na een nieuwe grote blunder van Varane zette Jesus de 2-1 op het bord. Game over voor Real, waar Hazard (absoluut niet topfit) compleet onzichtbaar was in de tweede helft. De Bruyne speelde een zeer sterke tweede 45 minuten. Het bleef 2-1 en City naar de kwartfinales.

Juventus-Lyon 2-1


De Oude Dame moest een 1-0-nederlaag uit de heenmatch zien weg te spelen, maar de partij begon slecht voor Juve. Lyon kreeg een penalty en Depay zette de 0-1 op het bord via een Panenka. Juventus moest nu drie keer scoren en kreeg een aantal kansen. Op slag van rust kreeg de club ook een penalty en Ronaldo zette die om: 1-1 bij de rust. In de tweede helft moest de Italiaanse landskampioen dus vol aan de bak.

En wie anders dan Ronaldo zorgde weer voor hoop? De Portugees pakte uit met een heerlijk afstandsschot en zo werd het 2-1. Juve had noog 30 minuten voor de 3-1 te gaan, maar dat lukte niet meer. Lyon naar de volgende ronde.

LEES OOK: 'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Gaat City de finale halen?

Meest recent

Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

11
11
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

115
115
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

49
49
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

33
33
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

315
315
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

140
140
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

118
118
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

373
373
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

188
188
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

227
227
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

384
384
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

686
686
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

313
313
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3557
3557
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

149
149
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

213
213
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

73
73
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

27
27
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

237
237
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

211
211
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

179
179
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

109
109

Meer sportnieuws