Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

door
Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

Vanavond stonden met Manchester City-Real Madrid en Juventus-Lyon twee terugwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League op het programma. City plaatste zich dankzij twee enorme blunders van Raphael Varane, Lyon stuntte door Juventus uit te schakelen ondanks een sterke Ronaldo. Zo nemen City en Lyon het tegen elkaar op in de volgende ronde.


Manchester City-Real Madrid  2-1


De eerste 8 minuten kregen we een studieronde met weinig doelgevaar. Het was wachten op een eerste grote kans en na een enorme blunder van Varane kreeg Sterling op een presenteerblaadje de 1-0 aangeboden en Courtois was kansloos. Wat een blunder! Real was bijzonder pover, Hazard kreeg amper de bal, en bij City controleerden ze rustig. De Bruyne, die veel ruimte kreeg, verdeelde rustig het spel. De 2-0 hing meer in de lucht dan de 1-1.

Na 20 minuten eindelijk een goede actie van Hazard, die Benzema knap bediende maar Ederson redde knap. Even later zette de Rode Duivel de doelman ook aan het werk. Goede minuten van de Belg. City kreeg het moeilijk, maar na 27 minuten was er weer spanning. Benzema, die een topseizoen kent, kopte na een goede voorzet van Rodrygo de 1-1 tegen de touwen. We hadden weer een match. Courtois had niet veel werk, maar kwam een keer goed weg toen hij slecht uitvoetbalde. Het zorgde gelukkig niet voor een tegendoelpunt. Het bleef 1-1 bij de rust.

Opvallend, De Bruyne probeerde Courtois twee keer bij een hoekschop te verrassen aan de eerste paal. De doelman redde en deed dat later ook op een kans voor Sterling. De 2-1 kon niet uitblijven en na een nieuwe grote blunder van Varane zette Jesus de 2-1 op het bord. Game over voor Real, waar Hazard (absoluut niet topfit) compleet onzichtbaar was in de tweede helft. De Bruyne speelde een zeer sterke tweede 45 minuten. Het bleef 2-1 en City naar de kwartfinales.

Juventus-Lyon 2-1


De Oude Dame moest een 1-0-nederlaag uit de heenmatch zien weg te spelen, maar de partij begon slecht voor Juve. Lyon kreeg een penalty en Depay zette de 0-1 op het bord via een Panenka. Juventus moest nu drie keer scoren en kreeg een aantal kansen. Op slag van rust kreeg de club ook een penalty en Ronaldo zette die om: 1-1 bij de rust. In de tweede helft moest de Italiaanse landskampioen dus vol aan de bak.

En wie anders dan Ronaldo zorgde weer voor hoop? De Portugees pakte uit met een heerlijk afstandsschot en zo werd het 2-1. Juve had noog 30 minuten voor de 3-1 te gaan, maar dat lukte niet meer. Lyon naar de volgende ronde.

LEES OOK: 'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Gaat City de finale halen?

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

42
42
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

98
98
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

76
76
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

134
134
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

131
131
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

173
173
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

57
57
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

160
160
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

405
405
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

348
348
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

115
115
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

118
118
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

326
326
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

234
234
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

107
107
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

259
259
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

25
25
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

113
113
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

528
528
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

135
135
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

250
250
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

101
101
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

358
358
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

197
197

Meer sportnieuws