Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

door
Man City door na blunders van Varane, Lyon stunt bij Juventus

Vanavond stonden met Manchester City-Real Madrid en Juventus-Lyon twee terugwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League op het programma. City plaatste zich dankzij twee enorme blunders van Raphael Varane, Lyon stuntte door Juventus uit te schakelen ondanks een sterke Ronaldo. Zo nemen City en Lyon het tegen elkaar op in de volgende ronde.


Manchester City-Real Madrid  2-1


De eerste 8 minuten kregen we een studieronde met weinig doelgevaar. Het was wachten op een eerste grote kans en na een enorme blunder van Varane kreeg Sterling op een presenteerblaadje de 1-0 aangeboden en Courtois was kansloos. Wat een blunder! Real was bijzonder pover, Hazard kreeg amper de bal, en bij City controleerden ze rustig. De Bruyne, die veel ruimte kreeg, verdeelde rustig het spel. De 2-0 hing meer in de lucht dan de 1-1.

Na 20 minuten eindelijk een goede actie van Hazard, die Benzema knap bediende maar Ederson redde knap. Even later zette de Rode Duivel de doelman ook aan het werk. Goede minuten van de Belg. City kreeg het moeilijk, maar na 27 minuten was er weer spanning. Benzema, die een topseizoen kent, kopte na een goede voorzet van Rodrygo de 1-1 tegen de touwen. We hadden weer een match. Courtois had niet veel werk, maar kwam een keer goed weg toen hij slecht uitvoetbalde. Het zorgde gelukkig niet voor een tegendoelpunt. Het bleef 1-1 bij de rust.

Opvallend, De Bruyne probeerde Courtois twee keer bij een hoekschop te verrassen aan de eerste paal. De doelman redde en deed dat later ook op een kans voor Sterling. De 2-1 kon niet uitblijven en na een nieuwe grote blunder van Varane zette Jesus de 2-1 op het bord. Game over voor Real, waar Hazard (absoluut niet topfit) compleet onzichtbaar was in de tweede helft. De Bruyne speelde een zeer sterke tweede 45 minuten. Het bleef 2-1 en City naar de kwartfinales.

Juventus-Lyon 2-1


De Oude Dame moest een 1-0-nederlaag uit de heenmatch zien weg te spelen, maar de partij begon slecht voor Juve. Lyon kreeg een penalty en Depay zette de 0-1 op het bord via een Panenka. Juventus moest nu drie keer scoren en kreeg een aantal kansen. Op slag van rust kreeg de club ook een penalty en Ronaldo zette die om: 1-1 bij de rust. In de tweede helft moest de Italiaanse landskampioen dus vol aan de bak.

En wie anders dan Ronaldo zorgde weer voor hoop? De Portugees pakte uit met een heerlijk afstandsschot en zo werd het 2-1. Juve had noog 30 minuten voor de 3-1 te gaan, maar dat lukte niet meer. Lyon naar de volgende ronde.

LEES OOK: UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Gaat City de finale halen?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

22
22
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

54
54
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

28
28
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

43
43
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

50
50
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

116
116
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

82
82
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

71
71
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

88
88
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

238
238
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

273
273
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

130
130
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

44
44
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

304
304
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

90
90
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

122
122
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

346
346
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

207
207
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

114
114
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

447
447
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

192
192

Meer sportnieuws