Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"

door
Van Beerschot tot Moeskroen:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor Oud-Heverlee Leuven, Beerschot V.A., Waasland-Beveren, Moeskroen en Cercle Brugge is de ambitie duidelijk: niet in de degradatiezone belanden.


OHL: nog niet klaar voor nieuwe seizoen

Oud-Heverlee Leuven weet pas sinds vorige week dat het dit seizoen in 1A zal spelen. De club verlengde ondertussen negen contracten van spelers die einde contract waren en de club gaat op zoek naar versterking. Eerstdaags mogen er nieuwe spelers worden verwacht. Met Marc Brys heeft het alvast een trainer die veel ervaring heeft en hij kan rekenen op ervaren spelers als Jérémy Perbet, David Hubert, Darren Keet en anderen.

Beste aanwinst: Marc Brys
Grootste verlies: Laurent Henkinet (Standard)

Mogelijk elftal OHL: Keet, Duplus, Schuermans, Kotysch, Katuku, Ngawa, Maertens, Sowah, Mercier, Aguemon, Henry


Beerschot V.A. : rustig seizoen met uitschieters

Beerschot V.A. hoort thuis in Eerste Klasse A en is na vele jaren weer terug. De club lijkt met de huidige kern al klaar voor 1A. Met Dario Van den Buijs, Jan Van den Bergh en Abdoulie Sanyang hebben ze een aantal goede transfers gedaan. Trainer Hernan Losada laat ook een goede indruk achter en Beerschot heeft alles in huis om een rustig seizoen te draaien, dat hoopt ook Van den Buijs.

"We gaan in 1A verderzetten waarmee we al een tijdje bezig zijn. De ambitie van de club is om eerst en vooral uit de degradatiezone te blijven en van daaruit door te groeien naar een sterke en stabiele eersteklasser. Ik ben er zeker van dat dit kan. Hoe ik de voorbereiding heb ervaren? Naar mijn gevoel was die zeker in orde", aldus de verdediger, die gratis overkwam van Heracles, aan onze redactie.

Beste aanwinst: Jan Van den Bergh (AA Gent)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal Beerschot: Vanhamel, Van den Buijs, Frans, Van den Bergh, Dom, Grisez, Sanusi, Pietermaat, Holzhauser, Noubissi, Tissoudali


Waasland-Beveren: nog extra versterking nodig

De Waaslanders moeten zich nog gaan versterken. De club stond vorig seizoen na 29 speeldagen laatste en het vervolg kent u. Momenteel is de ploeg nog niet genoeg versterkt om te denken dat het weer geen zwaar seizoen gaat worden. Het siert de club dat ze de Belgische weg blijven volgen met onder meer de komst van Dries Wuytens en Jenthe Mertens. Vooraan is het te hopen dat Joseph Efford en Jordan Faucher de witte merels zijn die voor de goals gaan zorgen. Waasland-Beveren moet ook hopen dat jonge sterkhouders als Maximiliano Caufriez (Moeskroen, KV Oostende) en Daam Foulon (Benevento) blijven.

Met Ibrahima Cissé krijgt het middenveld mogelijk nog een portie ervaring extra. Het is ook uitkijken hoe Nicky Hayen het doet. Hij treedt in de voetsporen van jonge trainers zoals Philippe Clement, Sven Vermant, Stijn Vreven en anderen. Waasland-Beveren verdient lof voor zijn Belgische aanpak, maar of dit voldoende gaat zijn…

Beste aanwinst: Dries Wuytens (Nes Tziona)
Grootste verlies: Beni Badibanga (Moeskroen)

Mogelijk elftal: Pirard, Wiegel, Schryvers, Caufriez, Vukotic, Foulon, Verreth, Bizimana, Kobayashi, Efford, Milosevic


Moeskroen: de grote onbekende

Moeskroen is de grote onbekende. Er kwamen een karrevracht aan huurlingen van Lille OSC naar Le Cannonnier en met Matias Silvestre haalde het een grote naam binnen met zeer veel ervaring in de Serie A. En er wordt ook veel verwacht van Harlem Gnohéré, Beni Badibanga en Serge Tabekou. Met Kevin Wimmer, Franck Boya, Stipe Perica en Jean Butez vertrokken er heel wat sterkhouders. Moeskroen wordt elk seizoen naar voren geschoven als een degradatiekandidaat, maar deed het de afgelopen jaren goed. Aanvoerder Alessandro Ciranni ziet alvast de nodige kwaliteit bij de ploeg.

"De voorbereiding is wat anders verlopen dan andere jaren. Het verliep in twee delen: het eerste deel was met de jongens die er nog waren en nadien met de jongens die er nu nog zijn. Er zijn heel veel nieuwe spelers bijgekomen en het is duidelijk dat de club toch spelers met heel wat kwaliteit en potentieel heeft gehaald. Zij willen zich bewijzen in het Belgische voetbal en met ervaring in de rugzak misschien terugkeren naar Lille. Of we klaar zijn voor het nieuwe seizoen? Dat moeten we afwachten, maar de voorbereiding was alvast goed", vertelt hij aan onze redactie. "De ambitie is als Moeskroen zijnde om ons zo snel mogelijk te redden. Hopelijk lukt dat zoals vorig jaar, toen we zelfs naar boven mochten kijken. Eens we die zekerheid zouden hebben, kunnen we vrank en vrij voetballen want we hebben toch heel wat jongens met voetballende kwaliteiten."

Beste transfer: Matias Silvestre (vrij)
Grootste verlies: Jean Butez (Antwerp)

Mogelijk elftal Moeskroen: Koffi, Silvestre, Agouzoul, Ciranni, Mohamed, Faraj, Hocko, Nlandu, Brym, Badibanga, Gnohéré


Cercle Brugge: versterking op komst

De Bruggelingen kregen met Paul Mitchell een nieuwe sportief directeur en Paul Clement werd de nieuwe coach. Met Serge-Philippe Raux Yao en Alexander Corryn streken er nog maar twee nieuwe spelers neer, Thomas Didillon is onderweg, al sleept dat dossier lang aan. De voorbereiding was niet al te positief en voor de Bruggelingen dreigt het een zwaar te seizoen worden. Een goede start is nodig en de fans zijn van mening dat er dringend versterking bij moet.

Beste transfer: Aleksander Corryn (KV Mechelen)
Grootste verlies: Stef Peeters (Eupen)

Mogelijk elftal Cercle Brugge: Warleson, Decostere, Ueda, Taravel, Corryn, Omolo, Hotic, Vanhoutte, Hoggas, Gory, Mbenza

LEES OOK: wie degradeert?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Welke ploeg gaat volgens u het zwaarste seizoen kennen?

Meest recent

Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

3
3
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

15
15
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

28
28
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

16
16
Van der Elst onthult pijnlijk verhaal over Club-speler

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

113
113
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

127
127
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

172
172
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

58
58
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

60
60
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

405
405
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

50
50
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

146
146
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

226
226
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

467
467
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

356
356
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

410
410
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

316
316
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

637
637
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

116
116
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

427
427
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

77
77
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

156
156
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

183
183

Meer sportnieuws