Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"

451
Van Beerschot tot Moeskroen:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor Oud-Heverlee Leuven, Beerschot V.A., Waasland-Beveren, Moeskroen en Cercle Brugge is de ambitie duidelijk: niet in de degradatiezone belanden.


OHL: nog niet klaar voor nieuwe seizoen

Oud-Heverlee Leuven weet pas sinds vorige week dat het dit seizoen in 1A zal spelen. De club verlengde ondertussen negen contracten van spelers die einde contract waren en de club gaat op zoek naar versterking. Eerstdaags mogen er nieuwe spelers worden verwacht. Met Marc Brys heeft het alvast een trainer die veel ervaring heeft en hij kan rekenen op ervaren spelers als Jérémy Perbet, David Hubert, Darren Keet en anderen.

Beste aanwinst: Marc Brys
Grootste verlies: Laurent Henkinet (Standard)

Mogelijk elftal OHL: Keet, Duplus, Schuermans, Kotysch, Katuku, Ngawa, Maertens, Sowah, Mercier, Aguemon, Henry


Beerschot V.A. : rustig seizoen met uitschieters

Beerschot V.A. hoort thuis in Eerste Klasse A en is na vele jaren weer terug. De club lijkt met de huidige kern al klaar voor 1A. Met Dario Van den Buijs, Jan Van den Bergh en Abdoulie Sanyang hebben ze een aantal goede transfers gedaan. Trainer Hernan Losada laat ook een goede indruk achter en Beerschot heeft alles in huis om een rustig seizoen te draaien, dat hoopt ook Van den Buijs.

"We gaan in 1A verderzetten waarmee we al een tijdje bezig zijn. De ambitie van de club is om eerst en vooral uit de degradatiezone te blijven en van daaruit door te groeien naar een sterke en stabiele eersteklasser. Ik ben er zeker van dat dit kan. Hoe ik de voorbereiding heb ervaren? Naar mijn gevoel was die zeker in orde", aldus de verdediger, die gratis overkwam van Heracles, aan onze redactie.

Beste aanwinst: Jan Van den Bergh (AA Gent)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal Beerschot: Vanhamel, Van den Buijs, Frans, Van den Bergh, Dom, Grisez, Sanusi, Pietermaat, Holzhauser, Noubissi, Tissoudali


Waasland-Beveren: nog extra versterking nodig

De Waaslanders moeten zich nog gaan versterken. De club stond vorig seizoen na 29 speeldagen laatste en het vervolg kent u. Momenteel is de ploeg nog niet genoeg versterkt om te denken dat het weer geen zwaar seizoen gaat worden. Het siert de club dat ze de Belgische weg blijven volgen met onder meer de komst van Dries Wuytens en Jenthe Mertens. Vooraan is het te hopen dat Joseph Efford en Jordan Faucher de witte merels zijn die voor de goals gaan zorgen. Waasland-Beveren moet ook hopen dat jonge sterkhouders als Maximiliano Caufriez (Moeskroen, KV Oostende) en Daam Foulon (Benevento) blijven.

Met Ibrahima Cissé krijgt het middenveld mogelijk nog een portie ervaring extra. Het is ook uitkijken hoe Nicky Hayen het doet. Hij treedt in de voetsporen van jonge trainers zoals Philippe Clement, Sven Vermant, Stijn Vreven en anderen. Waasland-Beveren verdient lof voor zijn Belgische aanpak, maar of dit voldoende gaat zijn…

Beste aanwinst: Dries Wuytens (Nes Tziona)
Grootste verlies: Beni Badibanga (Moeskroen)

Mogelijk elftal: Pirard, Wiegel, Schryvers, Caufriez, Vukotic, Foulon, Verreth, Bizimana, Kobayashi, Efford, Milosevic


Moeskroen: de grote onbekende

Moeskroen is de grote onbekende. Er kwamen een karrevracht aan huurlingen van Lille OSC naar Le Cannonnier en met Matias Silvestre haalde het een grote naam binnen met zeer veel ervaring in de Serie A. En er wordt ook veel verwacht van Harlem Gnohéré, Beni Badibanga en Serge Tabekou. Met Kevin Wimmer, Franck Boya, Stipe Perica en Jean Butez vertrokken er heel wat sterkhouders. Moeskroen wordt elk seizoen naar voren geschoven als een degradatiekandidaat, maar deed het de afgelopen jaren goed. Aanvoerder Alessandro Ciranni ziet alvast de nodige kwaliteit bij de ploeg.

"De voorbereiding is wat anders verlopen dan andere jaren. Het verliep in twee delen: het eerste deel was met de jongens die er nog waren en nadien met de jongens die er nu nog zijn. Er zijn heel veel nieuwe spelers bijgekomen en het is duidelijk dat de club toch spelers met heel wat kwaliteit en potentieel heeft gehaald. Zij willen zich bewijzen in het Belgische voetbal en met ervaring in de rugzak misschien terugkeren naar Lille. Of we klaar zijn voor het nieuwe seizoen? Dat moeten we afwachten, maar de voorbereiding was alvast goed", vertelt hij aan onze redactie. "De ambitie is als Moeskroen zijnde om ons zo snel mogelijk te redden. Hopelijk lukt dat zoals vorig jaar, toen we zelfs naar boven mochten kijken. Eens we die zekerheid zouden hebben, kunnen we vrank en vrij voetballen want we hebben toch heel wat jongens met voetballende kwaliteiten."

Beste transfer: Matias Silvestre (vrij)
Grootste verlies: Jean Butez (Antwerp)

Mogelijk elftal Moeskroen: Koffi, Silvestre, Agouzoul, Ciranni, Mohamed, Faraj, Hocko, Nlandu, Brym, Badibanga, Gnohéré


Cercle Brugge: versterking op komst

De Bruggelingen kregen met Paul Mitchell een nieuwe sportief directeur en Paul Clement werd de nieuwe coach. Met Serge-Philippe Raux Yao en Alexander Corryn streken er nog maar twee nieuwe spelers neer, Thomas Didillon is onderweg, al sleept dat dossier lang aan. De voorbereiding was niet al te positief en voor de Bruggelingen dreigt het een zwaar te seizoen worden. Een goede start is nodig en de fans zijn van mening dat er dringend versterking bij moet.

Beste transfer: Aleksander Corryn (KV Mechelen)
Grootste verlies: Stef Peeters (Eupen)

Mogelijk elftal Cercle Brugge: Warleson, Decostere, Ueda, Taravel, Corryn, Omolo, Hotic, Vanhoutte, Hoggas, Gory, Mbenza

LEES OOK: wie degradeert?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

🚀

Welke ploeg gaat volgens u het zwaarste seizoen kennen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

324
324
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

25
25
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

40
40
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

137
137
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

63
63
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

125
125
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

27
27
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

88
88
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

497
497
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

149
149
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

161
161
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

33
33
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

269
269
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

561
561
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

440
440
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

485
485
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

154
154
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

144
144
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

394
394
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

114
114
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

397
397
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

278
278
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

98
98
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

283
283

Meer sportnieuws