Club wil upgraden met duur alternatief voor Rits & Balanta

1186
Club wil upgraden met duur alternatief voor Rits & Balanta

Voorlopig is het nog steeds wachten op een eerste zomertransfer bij Club Brugge, maar dat er nog nieuwe gezichten zullen komen, dat staat enigszins vast. Op de positie van centrale middenvelder mag er bijvoorbeeld wat beweging worden verwacht, en in die optiek zou Blauw-Zwart haar vizier richten op Frank Onyeka. Die had een groot aandeel in de recente titel van het Deense FC Midtjylland, en volgens Herning Folkeblad – en ook Het Nieuwsblad – deed Club al een eerste bod op de Nigeriaan.

'BRUGS' MIDTJYLLAND

Frank Onyeka was vorig seizoen één van de grote architecten in de titelwinst van FC Midtjylland, de Deense club die heel wat banden heeft met Club Brugge. Ex-speler Brian Priske is er bijvoorbeeld de coach maar ook Dion Cools en Alexander Scholz zijn actief in Herning. Die laatste vergaarde het meeste speelminuten bij Midtjylland, maar Onyeka genereerde er ook heel wat. Slechts vier ploegmaten kwamen nog meer in actie dan de Nigeriaanse middenvelder, wat meteen zijn importantie bevestigt in de kampioenenploeg van Midtjylland. Hij werd door de fans ook verkozen tot Speler van het Jaar.



De statistieken van Onyeka zijn niet bepaald indrukwekkend met drie doelpunten en geen enkele assist, maar de grote sterkte van 22-jarige is vooral te vinden op het ondersteunend vlak. Hij kan uit de voeten op zowat elke positie in het centrale middenveld waardoor hij omschreven wordt als een echte box-to-box-speler. Toch komen de kwaliteiten van Onyeka voornamelijk tot hun recht als voetballende nummer zes, eerder dan als pure centrale middenvelder. Dit seizoen posteerde coach Priske hem dan ook het meest nét voor de verdediging, en dat was duidelijk een succesvolle zet.

RITS ALS ALTERNATIEF VOOR VORMER

Op basis van zijn prestaties, ervaring en capaciteiten lijkt Onyeka dus vooral een concurrent te worden voor Mats Rits en Eder Balanta, die bij Club Brugge momenteel de positie van nummer zes bemannen. In het huidig systeem van Philippe Clement is er echter maar ruimte voor één nummer zes, waardoor Rits en Balanta vorig seizoen constant in de schaal lagen en liggen met elkaar. Was er nood aan een veel balrecuperatie en fysieke kracht, dan koos Clement steevast voor Balanta. Voor extra voetballend vermogen en infiltraties was Rits de geknipte man. Alleen bij afwezigheid van Ruud Vormer werden Rits en Balanta samen in het elftal gedropt, met Rits als meest vooruitgeschoven pion.



In die meer offensieve rol scoorde Rits vorig seizoen heel wat punten waardoor hij in feite beschouwd kan worden als een valabel alternatief voor de Nederlandse aanvoerder van Blauw-Zwart. Rits kon bijvoorbeeld erg gemakkelijk tot scoren komen, hij vond vorig seizoen namelijk vijf keer de weg naar het doel. Dat aantal doelpunten werd bij Club Brugge enkel overtroffen door Krépin Diatta (6), David Okereke (9) en clubtopschutter Hans Vanaken (13). Dat is best wel een knappe prestatie van Rits, zeker omdat hij het meerendeel van de wedstrijden als nummer zes fungeerde, en dus doorgaans geen offensieve rol uitvoerde.

ZOALS BALANTA (EN BETER?)

Club Brugge werd de voorbije weken en maanden vooral gelinkt aan centrale middenvelders die de specifieke kwaliteiten bezitten om een back-up te worden voor Vormer en Vanaken. De profielen Joey Veerman, Amin Gigovic en Juninho Bacuna zijn eerder offensief gericht, terwijl die van het nieuwste transferdoelwit Onyeka eerder ligt op het verdedigend en ondersteunend vlak. Daardoor zou het weleens realistisch kunnen zijn dat men op Jan Breydel eraan denkt om Rits meer in te zetten als vervanger voor Vormer. Onyeka kan dan de concurrentieslag aangaan met Balanta, al kan Rits uiteraard nog altijd een rol van betekenis spelen op de nummer zes.



Onyeka onderscheidde zich vorig seizoen in de Deense Superligaen waar hij behoorde tot de beste verdedigende middenvelders van de competitie. Zijn rol onder coach Priske was voornamelijk defensief georiënteerd en dat blijkt door het feit dat de Nigeriaan per wedstrijd gemiddeld meer verdedigende dan offensieve acties onderneemt. In die defensieve duels trok hij voor 60% aan het langste eind, en dat is een gelijkaardig gemiddelde zoals dat van Balanta, de primus op de Brugse nummer zes. Onyeka haalde in zijn aanvallende duels een slagingspercentage van 54%, waardoor het al snel duidelijk is waar zijn grote sterkte zich bevindt.

Op het vlak van succesvolle defensieve acties kan Onyeka zich dus duidelijk meten met Balanta, die puur verdedigend gezien de beste nummer zes is van Club Brugge. De Colombiaan acteert dan ook steevast als een echte stofzuiger op het middenveld, wat zijn gemiddelde van bijna zes balrecuperaties per wedstrijd bevestigt – het hoogste aantal van alle spelers bij Club trouwens. Toch kon Onyeka bij Midtjylland nog vaker de bal aftroeven van de tegenstander, meer dan zeven stuks per wedstrijd namelijk, en daarmee zou de Nigeriaan zelfs de beste recuperator zijn van de Jupiler Pro League.

COMBINATIE VAN RITS EN BALANTA

Maar Onyeka heeft nog meer te bieden dan enkel maar een defensieve efficiëntie en een sterke balrecuperatie, al zijn dat wel twee erg belangrijke kwaliteiten als nummer zes. Het Nigeriaanse goudhaantje kan die kwaliteiten namelijk koppelen aan een uitstekende passing, waarmee hij het niveau van Rits evenaart én dat van Balanta overtreft. Met zijn 86% passing-accuraatheid zou hij in de Jupiler Pro League behoren tot de beste tien verdedigende middenvelders. In de Superligaen prijkte alvast hij mooi in de top vijf in dat onderdeel.



Onyeka lijkt als nummer zes een combinatie te zijn van Rits en Balanta, en dat kan voor mooie perspectieven zorgen bij Club Brugge. Mocht de Nigeriaan straks de Brugse équipe komen versterken, dan heeft de huidige Belgische landskampioen alvast een serieuze aanwinst beet. Onyeka is voetballend beter dan Balanta en zijn defensieve efficiëntie is gelijkaardig aan die van de Colombiaan. Bovendien kan Rits dan een rijtje hoger acteren waardoor hij zorgeloos Ruud Vormer en/of Hans Vanaken kan aflossen, want een valabele back-up vinden voor de Brugse motor is blijkbaar heel moeilijk te vinden nadat de dossiers van Bacuna, Gigovic en Veerman afsprongen.

MIDTJYLLAND EIST HARDE CASH

Onyeka bezit dus alle kwaliteiten om een mooie aanwinst te worden voor Club Brugge, en bij uitbreiding ook de Jupiler Pro League. Zijn makelaar Klaus Granlund verklaarde eerder al aan de Deense media hij deze zomer verwacht dat zijn cliënt andere oorden zal opzoeken, en daarna bracht Club al een eerste bod uit op de Nigeriaan. Het bestuur van Midtjylland veegde die eerste aanbieding, die 3,5 miljoen euro bedroeg, alvast van de tafel en eist een bedrag van acht à tien miljoen euro. Nochtans bedraagt de marktwaarde van Onyeka 'slechts' vier miljoen euro.



Het grote verschil tussen vraag en aanbod lijkt op het eerste zicht een slinkse onderhandelingstactiek van de Deense topclub, maar Midtjylland heeft ervaring genoeg in dergelijke dossiers. Recordverkoop Alexander Sörloth (ex-AA Gent) verliet Midtjylland in 2018 voor negen miljoen euro, terwijl zijn marktwaarde op dat moment amper twee miljoen euro bedroeg. Hetzelfde geldt voor de transfer van Bubacarr Sanneh, de tweede duurste verkoop van de Denen. Anderlecht betaalde in 2018 maar liefst acht miljoen euro terwijl de waarde van de Gambiaan bepaald werd op anderhalf miljoen euro. Het worden dus ongetwijfeld nog harde onderhandelingen voor Vincent Mannaert en het Deense clubbestuur van Midtjylland.

LEES OOK: STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

Heeft Club Brugge nood aan zo'n profiel?

Meest recent

Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

1
1
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

34
34
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

47
47
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

87
87
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

44
44
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

119
119
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

54
54
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

955
955
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

150
150
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

212
212
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

299
299
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

99
99
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

178
178
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

45
45
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

121
121
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

590
590
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

159
159
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

199
199
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

38
38
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

354
354
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

658
658
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

505
505
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

516
516
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

162
162
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

148
148

Meer sportnieuws