'Recordtransfer David slechts kwestie van tijd'

door
'Recordtransfer David slechts kwestie van tijd'

De voorbije weken groeide de toekomst van Jonathan David uit tot een bizarre soap. De speler gaf in een interview aan dat hij absoluut naar Lille wil en hekelde de houding van AA Gent in de onderhandelingen, waarop Ivan De Witte uithaalde naar de entourage van David én Lille, dat de speler zonder toestemming benaderd zou hebben. De gesprekken werden stopgezet, maar desondanks was de transfer nooit helemaal van tafel.

L'Equipe, dat goed op de hoogte lijkt van het dossier, bevestigt nu dat Lille een nieuwe inspanning heeft gedaan om de transfer van David af te ronden. Volgens de Franse sportkrant is de ploeg uit Rijsel bereid om 27.5 miljoen euro op tafel te leggen en daarnaast ook nog eens alle makelaarskosten (zo'n 2.5 miljoen euro) op zich te nemen. In totaal zou het dus gaan om een transfer van zo'n 30 miljoen euro. De Buffalo's zouden nog steeds twijfelen, maar de kloof is niet langer onoverbrugbaar. Bovendien zou David zelf al een akkoord hebben met Lille, vandaar dat hij openstaat voor aanbiedingen van pakweg Leeds United.

UPDATE 05/08

Het lijkt er steeds meer op dat David zijn carrière gaat voortzetten in de Ligue 1. Volgens Le 10 Sport evolueerde het dossier de voorbije dagen erg gunstig, Lille en AA Gent zouden erg dicht bij een akkoord staan. Het Franse medium stelt dat de club uit Rijsel uiteindelijk toch een transfersom van zo'n 30 miljoen euro op tafel leggen. Daarmee wordt David in één klap de duurste uitgaande transfer ooit in de Jupiler Pro League.

UPDATE 06/08
De transfer van David naar Lille lijkt stilaan een kwestie van tijd te zijn. Ook Het Nieuwsblad meldt nu dat de gesprekken tussen Gent en Lille 'zeer gunstig' evolueren. La Voix du Nord gaat zelfs nog een stap verder en stelt dat de clubs zelfs al de laatste details aan het afronden zijn. Een akkoord voor 30 miljoen is dus in de maak. Voor David ligt er in Rijsel een contract voor vijf jaar klaar.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Is Lille een goede club voor David?

Meest recent

'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

77
77
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

29
29
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

88
88
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

342
342
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

367
367
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

53
53
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

68
68
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

87
87
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

745
745
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

100
100
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

96
96
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

365
365
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

83
83
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1059
1059
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

317
317
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

391
391
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

49
49
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

166
166
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

261
261
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

77
77
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

124
124
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

601
601
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

101
101
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

43
43
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

234
234

Meer sportnieuws