'AA Gent ontvangt bod van 35 miljoen euro, David weigert'

door
'AA Gent ontvangt bod van 35 miljoen euro, David weigert'

De voorbije weken groeide de toekomst van Jonathan David uit tot een bizarre soap. De speler gaf in een interview aan dat hij absoluut naar Lille wil en hekelde de houding van AA Gent in de onderhandelingen, waarop Ivan De Witte uithaalde naar de entourage van David én Lille, dat de speler zonder toestemming benaderd zou hebben. De gesprekken werden stopgezet, maar desondanks was de transfer nooit helemaal van tafel.


L'Equipe, dat goed op de hoogte lijkt van het dossier, bevestigt nu dat Lille een nieuwe inspanning heeft gedaan om de transfer van David af te ronden. Volgens de Franse sportkrant is de ploeg uit Rijsel bereid om 27.5 miljoen euro op tafel te leggen en daarnaast ook nog eens alle makelaarskosten (zo'n 2.5 miljoen euro) op zich te nemen. In totaal zou het dus gaan om een transfer van zo'n 30 miljoen euro. De Buffalo's zouden nog steeds twijfelen, maar de kloof is niet langer onoverbrugbaar. Bovendien zou David zelf al een akkoord hebben met Lille, vandaar dat hij openstaat voor aanbiedingen van pakweg Leeds United.

UPDATE 05/08
Het lijkt er steeds meer op dat David zijn carrière gaat voortzetten in de Ligue 1. Volgens Le 10 Sport evolueerde het dossier de voorbije dagen erg gunstig, Lille en AA Gent zouden erg dicht bij een akkoord staan. Het Franse medium stelt dat de club uit Rijsel uiteindelijk toch een transfersom van zo'n 30 miljoen euro op tafel leggen. Daarmee wordt David in één klap de duurste uitgaande transfer ooit in de Jupiler Pro League.

UPDATE 06/08
De soap rondom Jonathan David lijkt stilaan zijn einde te naderen. Onze redactie kondigde al in januari aan dat de speler in de zomer zou gaan vertrekken en dat is weldra een feit. Lille OSC en AA Gent onderhandelen nog, maar er is nog geen akoord volgens Het Laatste Nieuws.

Leeds United deed een bod van 35 miljoen euro op David, maar die wil eerst een tussenstap zetten en heeft nog geen trek in de Premier League. Hij wil naar Lille OSC.

Zal Gent 35 miljoen kunnen losweken bij Lille?

Meest recent

Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

62
62
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

36
36
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

112
112
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

81
81
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

91
91
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

67
67
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

291
291
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

246
246
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

144
144
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

357
357
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

236
236
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

421
421
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

303
303
'Kompany incasseert opdoffer van formaat bij Bayern'

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

126
126
'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge deed zondag een goede zaak met zijn nipte overwinning in de stadsderby tegen Cercle ...

426
426
'Anderlecht houdt hart vast: trainersplan plots in gevaar'

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker en bleef zondag op een 0-0-gelijkspel steken in ...

172
172
Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

253
253
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

124
124
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

44
44
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

183
183
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

147
147
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

409
409
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

156
156
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

130
130
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

281
281

Meer sportnieuws