'AA Gent ontvangt bod van 35 miljoen euro, David weigert'

door
'AA Gent ontvangt bod van 35 miljoen euro, David weigert'

De voorbije weken groeide de toekomst van Jonathan David uit tot een bizarre soap. De speler gaf in een interview aan dat hij absoluut naar Lille wil en hekelde de houding van AA Gent in de onderhandelingen, waarop Ivan De Witte uithaalde naar de entourage van David én Lille, dat de speler zonder toestemming benaderd zou hebben. De gesprekken werden stopgezet, maar desondanks was de transfer nooit helemaal van tafel.


L'Equipe, dat goed op de hoogte lijkt van het dossier, bevestigt nu dat Lille een nieuwe inspanning heeft gedaan om de transfer van David af te ronden. Volgens de Franse sportkrant is de ploeg uit Rijsel bereid om 27.5 miljoen euro op tafel te leggen en daarnaast ook nog eens alle makelaarskosten (zo'n 2.5 miljoen euro) op zich te nemen. In totaal zou het dus gaan om een transfer van zo'n 30 miljoen euro. De Buffalo's zouden nog steeds twijfelen, maar de kloof is niet langer onoverbrugbaar. Bovendien zou David zelf al een akkoord hebben met Lille, vandaar dat hij openstaat voor aanbiedingen van pakweg Leeds United.

UPDATE 05/08
Het lijkt er steeds meer op dat David zijn carrière gaat voortzetten in de Ligue 1. Volgens Le 10 Sport evolueerde het dossier de voorbije dagen erg gunstig, Lille en AA Gent zouden erg dicht bij een akkoord staan. Het Franse medium stelt dat de club uit Rijsel uiteindelijk toch een transfersom van zo'n 30 miljoen euro op tafel leggen. Daarmee wordt David in één klap de duurste uitgaande transfer ooit in de Jupiler Pro League.

UPDATE 06/08
De soap rondom Jonathan David lijkt stilaan zijn einde te naderen. Onze redactie kondigde al in januari aan dat de speler in de zomer zou gaan vertrekken en dat is weldra een feit. Lille OSC en AA Gent onderhandelen nog, maar er is nog geen akoord volgens Het Laatste Nieuws.

Leeds United deed een bod van 35 miljoen euro op David, maar die wil eerst een tussenstap zetten en heeft nog geen trek in de Premier League. Hij wil naar Lille OSC.

Zal Gent 35 miljoen kunnen losweken bij Lille?

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

33
33
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

230
230
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

86
86
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

56
56
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

113
113
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

106
106
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

190
190
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

393
393
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

165
165
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

312
312
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

73
73
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

288
288
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

255
255
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

211
211
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

77
77
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

128
128
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

92
92
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

519
519
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

76
76
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

257
257
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

84
84
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

448
448
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

271
271

Meer sportnieuws