Lukaku helpt Inter aan kwartfinale EL, ook United stoot door

330 stemmen
Lukaku helpt Inter aan kwartfinale EL, ook United stoot door

In de Europa League heeft Internazionale zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales. De Italianen wonnen immers met 2-0 van Getafe, het was Rode Duivel Romelu Lukaku die de score opende. Ook Manchester United stoot door naar de volgende ronde, tegen LASK Linz werd een achterstand in de tweede helft opgehaald: 2-1.


Internazionale-Getafe CF: 2-0
Deze achtste finale werd als enige over één wedstrijd gespeeld, op neutraal terrein in Gelsenkirchen. De Spanjaarden begonnen aardig en kregen een paar kansen, maar bleken niet effectief. De ploeg uit Milaan hoopte via de individuele klasse toe te slaan en dat lukte na een ruim half uur. Lukaku werd via een lange bal van achteruit weggestuurd, zette goed zijn lichaam erin tegen een Getafe-verdediger en haalde de trekker over: 1-0.

In het tweede deel Getafe dé kans om toe te slaan. Na het ingrijpen van de VAR kreeg Jorge Molina de kans vanaf elf meter om te scoren. Hij schoof de bal echter naast het doel. Inter profiteerde via invaller Christian Eriksen, die nog maar een minuut in het veld stond. Na slecht uitverdedigen van de La Liga-club kwam de bal plots voor de Deen die simpel kon binnen tikken. Het bleef bij 2-0, waardoor de Nerrazzuri zich bij de laatste acht scharen.

Manchester United-LASK Linz: 2-1
De heenwedstrijd tussen Manchester United en LASK Linz werd wél gespeeld voor de coronabreak. Door de 5-0 uitzege van de Engelsen was er van spanning weinig sprake meer. Ole Gunnar Solksjaer gebruikte kwam dan ook met een B-team op de proppen. De bezoekers startten sterk, waarbij Andrés Andrade van dichtbij de lat raakte. Vervolgens kregen beide teams een aantal mogelijkheden, maar stond het vizier niet op scherp.

Tien minuten na rust kwamen de Oostenrijkers alsnog op voorsprong. Vanuit een corner kreeg verdediger Philipp Wiesinger de kans en vond met een schot van buiten het strafschopgebied de recherbovenhoek. Langs kon LASK niet van de voorsprong genieten. Twee minuten later stond de gelijkmaker al op het scoreboard: Jesse Lingard schoot raak. In de slotminuten deed invaller Anthony Martial nog een duit in het zakje door de winnende treffer te maken. Op aangeven van Juan Mata wist de Franse aanvaller het net te vinden.

LEES OOK: 'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Wie is volgens u de grootste favoriet op de eindzege in de EL?

Meest recent

Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

39
39
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

141
141
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

78
78
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

28
28
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

347
347
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

208
208
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

175
175
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

444
444
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

172
172
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

84
84
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

101
101
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

78
78
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

53
53
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

239
239
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

97
97
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

342
342
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

383
383
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

99
99
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

374
374
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

44
44
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

536
536
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

376
376
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

472
472
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

168
168
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

84
84

Meer sportnieuws