Lukaku helpt Inter aan kwartfinale EL, ook United stoot door

330
Lukaku helpt Inter aan kwartfinale EL, ook United stoot door

In de Europa League heeft Internazionale zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales. De Italianen wonnen immers met 2-0 van Getafe, het was Rode Duivel Romelu Lukaku die de score opende. Ook Manchester United stoot door naar de volgende ronde, tegen LASK Linz werd een achterstand in de tweede helft opgehaald: 2-1.


Internazionale-Getafe CF: 2-0
Deze achtste finale werd als enige over één wedstrijd gespeeld, op neutraal terrein in Gelsenkirchen. De Spanjaarden begonnen aardig en kregen een paar kansen, maar bleken niet effectief. De ploeg uit Milaan hoopte via de individuele klasse toe te slaan en dat lukte na een ruim half uur. Lukaku werd via een lange bal van achteruit weggestuurd, zette goed zijn lichaam erin tegen een Getafe-verdediger en haalde de trekker over: 1-0.

In het tweede deel Getafe dé kans om toe te slaan. Na het ingrijpen van de VAR kreeg Jorge Molina de kans vanaf elf meter om te scoren. Hij schoof de bal echter naast het doel. Inter profiteerde via invaller Christian Eriksen, die nog maar een minuut in het veld stond. Na slecht uitverdedigen van de La Liga-club kwam de bal plots voor de Deen die simpel kon binnen tikken. Het bleef bij 2-0, waardoor de Nerrazzuri zich bij de laatste acht scharen.

Manchester United-LASK Linz: 2-1
De heenwedstrijd tussen Manchester United en LASK Linz werd wél gespeeld voor de coronabreak. Door de 5-0 uitzege van de Engelsen was er van spanning weinig sprake meer. Ole Gunnar Solksjaer gebruikte kwam dan ook met een B-team op de proppen. De bezoekers startten sterk, waarbij Andrés Andrade van dichtbij de lat raakte. Vervolgens kregen beide teams een aantal mogelijkheden, maar stond het vizier niet op scherp.

Tien minuten na rust kwamen de Oostenrijkers alsnog op voorsprong. Vanuit een corner kreeg verdediger Philipp Wiesinger de kans en vond met een schot van buiten het strafschopgebied de recherbovenhoek. Langs kon LASK niet van de voorsprong genieten. Twee minuten later stond de gelijkmaker al op het scoreboard: Jesse Lingard schoot raak. In de slotminuten deed invaller Anthony Martial nog een duit in het zakje door de winnende treffer te maken. Op aangeven van Juan Mata wist de Franse aanvaller het net te vinden.

LEES OOK: Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

Wie is volgens u de grootste favoriet op de eindzege in de EL?

Meest recent

WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

5
5
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

38
38
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

111
111
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

38
38
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

68
68
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

40
40
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

95
95
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

11
11
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

11
11
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

70
70
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

181
181
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

97
97
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

89
89
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

765
765
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

140
140
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

94
94
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

37
37
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

375
375
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

409
409
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

392
392
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

387
387
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

86
86
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

353
353

Meer sportnieuws