Lukaku helpt Inter aan kwartfinale EL, ook United stoot door

330 stemmen
Lukaku helpt Inter aan kwartfinale EL, ook United stoot door

In de Europa League heeft Internazionale zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales. De Italianen wonnen immers met 2-0 van Getafe, het was Rode Duivel Romelu Lukaku die de score opende. Ook Manchester United stoot door naar de volgende ronde, tegen LASK Linz werd een achterstand in de tweede helft opgehaald: 2-1.


Internazionale-Getafe CF: 2-0
Deze achtste finale werd als enige over één wedstrijd gespeeld, op neutraal terrein in Gelsenkirchen. De Spanjaarden begonnen aardig en kregen een paar kansen, maar bleken niet effectief. De ploeg uit Milaan hoopte via de individuele klasse toe te slaan en dat lukte na een ruim half uur. Lukaku werd via een lange bal van achteruit weggestuurd, zette goed zijn lichaam erin tegen een Getafe-verdediger en haalde de trekker over: 1-0.

In het tweede deel Getafe dé kans om toe te slaan. Na het ingrijpen van de VAR kreeg Jorge Molina de kans vanaf elf meter om te scoren. Hij schoof de bal echter naast het doel. Inter profiteerde via invaller Christian Eriksen, die nog maar een minuut in het veld stond. Na slecht uitverdedigen van de La Liga-club kwam de bal plots voor de Deen die simpel kon binnen tikken. Het bleef bij 2-0, waardoor de Nerrazzuri zich bij de laatste acht scharen.

Manchester United-LASK Linz: 2-1
De heenwedstrijd tussen Manchester United en LASK Linz werd wél gespeeld voor de coronabreak. Door de 5-0 uitzege van de Engelsen was er van spanning weinig sprake meer. Ole Gunnar Solksjaer gebruikte kwam dan ook met een B-team op de proppen. De bezoekers startten sterk, waarbij Andrés Andrade van dichtbij de lat raakte. Vervolgens kregen beide teams een aantal mogelijkheden, maar stond het vizier niet op scherp.

Tien minuten na rust kwamen de Oostenrijkers alsnog op voorsprong. Vanuit een corner kreeg verdediger Philipp Wiesinger de kans en vond met een schot van buiten het strafschopgebied de recherbovenhoek. Langs kon LASK niet van de voorsprong genieten. Twee minuten later stond de gelijkmaker al op het scoreboard: Jesse Lingard schoot raak. In de slotminuten deed invaller Anthony Martial nog een duit in het zakje door de winnende treffer te maken. Op aangeven van Juan Mata wist de Franse aanvaller het net te vinden.

LEES OOK: 'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Wie is volgens u de grootste favoriet op de eindzege in de EL?

Meest recent

Rode Duivels krijgen omstreden ref voor WK-opener

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

34
34
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

86
86
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

531
531
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

67
67
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

185
185
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

132
132
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

438
438
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

413
413
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

140
140
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

291
291
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

41
41
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

192
192
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

468
468
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

620
620
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

57
57
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

131
131
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

353
353
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

56
56
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

52
52
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

418
418
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

136
136
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

641
641
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

499
499

Meer sportnieuws