Vers bloed in de JPL: XI nieuwkomers om naar uit te kijken

Foto: Vers bloed in de JPL: XI nieuwkomers om naar uit te kijken

De transfermarkt is nog lang niet gesloten en dus zijn de meeste clubs verre van klaar met hun huiswerk, maar wanneer de Jupiler Pro League zich straks weer in gang trekt zijn er toch al een aantal nieuwkomers van de partij. Tijd om kennis met te maken met al dat vers bloed en op zoek te gaan naar de 11 namen waar we het meest naar uitkijken, zónder binnenlandse transfers uiteraard!

GK: Alireza BEIRANVAND (Antwerp)

Onder de lat tellen we, Théo Defourney (Eupen) van het ter ziele gegane Lokeren incluis, maar vier nieuwe gezichten. Daarbij lijkt alleen Hervé Koffi (Moeskroen) zeker titularis, want Timon Wellenreuther moet in Anderlecht voorlopig Hendrik Van Crombrugge voor zich dulden. Koffi neemt in Henegouwen dan weer over van Jean Butez, die bij Antwerp de concurrentie moet aangaan met Alireza Beiranvand. Op basis van zijn adelbrieven en de recente lofzang van Marc Wilmots oogt de 27-jarige Iraniër alvast veelbelovend.

RA: Daniel MUÑOZ (KRC Genk)

Na een teleurstellende campagne in het jaar na de titel wil Genk dit keer absoluut beter doen, en dus lieten ze het geld al flink rollen in de Luminus Arena. Zo trokken de Limburgers 4,5 miljoen uit voor rechtsachter Daniel Muñoz, hoewel Joakim Maehle daar tot op heden nog steeds op post is. Zelfs indien de Deen niet vertrekt, kan de polyvalente aanwinst evenwel ook nog op andere posities aan de slag. Na alle moeite om hem in het land te krijgen, zijn de verwachtingen voor de 24-jarige Colombiaan alleszins hooggespannen.CV: Matias SILVESTRE (Moeskroen)


Centraal achterin schoten vooral de kleinere clubs al in actie, met enkele ervaren mannen als Stijn Wuytens (Waasland-Beveren), Benoît Poulain (Eupen) en Jonathan Buatu (STVV) die terug naar België keerden. Geen van hen kan echter tippen aan de ruim 300 duels in de Serie A die Matias Silvestre op de teller heeft. Het voorbije seizoen speelde hij wel weinig, maar het jaar daarvoor was de 35-jarige Argentijn nog vaste waarde in de Italiaanse hoogste klasse. Afwachten of hij in Moeskroen meer komt doen dan wat uitbollen.

CV: Frederik JÄKEL (KV Oostende)

KV Oostende trekt dan weer vooral de kaart van de jeugd, met daarbij een paar jonge oude bekenden van nieuwe coach Alexander Blessin. In het hart van de defensie werd behalve Celtic-huurling Jack Hendry zo ook Frederik Jäkel geleend van RB Salzburg. De 19-jarige verdediger van 1m93 moet in principe toch wel wat in zijn mars hebben, want bij de Duitse U19 was hij vorig jaar nog een vaste klant. Onder begeleiding van Blessin wordt van hem nu verwacht om de wankele achterhoede aan de kust bij de hand te nemen.

LA: Bogdan MYKHAYLICHENKO (Anderlecht)

Links achterin konden we opnieuw kiezen voor een back van Genk, waar Gerardo Arteaga het laken op die positie zo snel mogelijk naar zich toe moet trekken. Toch zijn we vooral benieuwd naar de prestaties van Bogdan Mykhaylichenko bij Anderlecht. Hoewel in de voorbereiding alweer licht geflirt wordt met Vincent Kompany zijn inverted wingbacks, blijft het namelijk de bedoeling dat de 23-jarige Oekraïner komaf maakt met die spelwijze. Bij afwezigheid van Kemar Lawrence wordt hij allicht van bij de start in het elftal gedropt.RM: Lucas RIBEIRO COSTA (Charleroi)

Op de flanken bleef het doorheen de hele JPL vrij stil, waardoor we op rechts onze aandacht op een paar nieuwkomers uit 1B besloten te richten. Zo haalde promovendus Beerschot al Lommel-revelatie Abdoulie Sanyang in huis, terwijl Charleroi profiteerde van de problemen bij Virton om Lucas Ribeiro Costa weg te plukken. De 21-jarige Braziliaan staat vooral bekend om zijn discutabele treffer tegen Beerschot, maar liet ook daarbuiten na nieuwjaar bijwijlen mooie dingen zien. Bovendien kan hij tevens centraal uit de voeten.

CM: Niklas DORSCH (AA Gent)

Een van de nieuwe gezichten waar we het meest naar uitkijken, is echter ongetwijfeld Niklas Dorsch bij AA Gent. De komst van de 22-jarige Duitser naar de Ghelamco Arena mag zelfs gerust worden aanzien als een regelrechte stunt, zeker voor het toch vrij beperkte prijskaartje van 3,5 miljoen. De Buffalo's lijken dan ook goud in handen te hebben met de voormalig jeugdinternational en ex-speler van Bayern München, al valt wel nog af te wachten waar hij zijn plaats afdwingt in het sterk bevolkte middenveld van Jess Thorup.

CM: Birger VERSTRAETE (Antwerp)

Een van slechts twee spelers in ons elftal die eerder al op het hoogste niveau in België aan de slag was. Na een verloren jaar in Keulen is Birger Verstraete alweer terug, zij het dit keer aan Antwerpse in plaats van Gentse zijde. In de bekerfinale was de eenmalige Rode Duivel nog niet van de partij, maar de verwachting is toch hij meer impact zal hebben dan pakweg Steven Defour vorig seizoen. In het systeem van Ivan Leko kan de 26-jarige middenvelder, die daar wel flink wat concurrentie geniet, alleszins van grote waarde zijn.LM: Keito NAKAMURA (STVV)

Een zoveelste onbekende Japanner voor STVV, al waren Takehiro Tomiyasu en Daichi Kamada dat ook toen ze op Stayen arriveerden. Uiteraard was lang niet iedereen zo een voltreffer, maar Keito Nakamura kan wel eens uit het juiste hout gesneden zijn om in hun voetsporen te treden. De 20-jarige winger wordt voor anderhalf jaar gehuurd uit zijn thuisland, nadat hij vorig seizoen reeds bij Twente doorbracht. Hoewel zijn goede start daar geen gevolg kreeg, is zowel het talent áls enige ervaring in Europa dus alvast aanwezig.

SP: Tim KLEINDIENST (AA Gent)

AA Gent heeft duidelijk de Duitse markt ontdekt, want na Dorsch werd ook Tim Kleindienst voor dezelfde som opgepikt bij Heidenheim in de tweede Bundesliga. Michel Louwagie en Ivan De Witte vonden zo hun beoogde targetman, zij het nog niet van bij de start. De 24-jarige Duitser, ook al een ex- jeugdinternational, staat immers nog een tijdje aan de kant na een knieoperatie. Nadien moet hij zijn plek afdwingen in een voorhoede met Roman Yaremchuk en Laurent Depoitre. Geen sinecure, maar hoe dan ook wél de intentie.

SP: Cyriel DESSERS (KRC Genk)

De duurste transfer was hij niet, zelfs niet in de Luminus Arena zelf, maar met Cyriel Dessers haalde Genk tot dusver wel dé grootste vis van de zomer in huis. De topschutter van de Eredivisie maakte eerder in Leuven en Lokeren een wisselvallige beurt, maar keert nu op 25-jarige leeftijd dus door de grote poort terug. Afwachten of hij het ongelijk van de twijfelaars kan bewijzen, én wie weet zelfs nog de aandacht van Roberto Martinez weet te trekken. Zijn debuut bij Nigeria viel door de coronacrisis tenslotte in het water.

POLL: Van welke nieuwkomer in de JPL verwacht u het meest?

Beerschot bekroont straffe comeback tegen Waasland-Beveren

Radja naar PSG?: 'Stimulans voor sterrenensemble'

Club Brugge pakt uit met mooi gebaar voor Van Damme

Vandaag 26 September 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Radja naar PSG?: 'Stimulans voor sterrenensemble'

Momenteel bevindt Radja Nainggolan zich op een zijspoor bij Internazionale, en dat ondanks een ...

112
{insert image alt}

Zo win jij bijna 240 euro met 10 euro inzet op speeldag 7!

Antwerp sleepte vrijdag al een deugddoende zege op het veld van KV Kortrijk af, maar ook de rest van ...

43
{insert image alt}

Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

Waar is het attractieve en aanvallende voetbal van AA Gent naartoe? De Buffalo's halen voorlopig ...

754
{insert image alt}

Topschutter ziet groot probleem bij Waasland-Beveren

Waasland-Beveren leek op weg om voor de eerste keer sinds de eerste speeldag nog eens punten te ...

19
{insert image alt}

Matchwinnaar Beerschot: "Vooral een overwinning van het collectief"

Beerschot heeft zaterdagavond een felbevochten zege geboekt tegen Waasland-Beveren. Het haalde een ...

20
{insert image alt}

Dury verwacht reactie na pandoering tegen Club Brugge

Bij Zulte Waregem kenden ze een turbulente week na de 0-6-pandoering tegen Club Brugge. Er kwamen in ...

36
{insert image alt}

Club Brugge pakt uit met mooi gebaar voor Van Damme

Zaterdag maakte Miguel Van Damme het verschrikkelijke nieuws bekend dat er opnieuw leukemie ...

534
{insert image alt}

'Aanvaller kan na afwijzen Cercle naar AC Milan'

Cercle Brugge haalde deze zomer al enkele talentvolle spelers binnen, zoals de Monaco-huurlingen ...

55
{insert image alt}

De 11 namen: Vrancken behoudt vertrouwen, aanwinst STVV op de bank

De nederlaag van Waasland-Beveren op Beerschot is goed nieuws voor KV Mechelen en STVV, want ook zij ...

26
{insert image alt}

Beerschot bekroont straffe comeback tegen Waasland-Beveren

Beerschot is thuis tegen Waasland-Beveren ontsnapt aan een verrassende nederlaag. Na een kwartier ...

297
{insert image alt}

Batshuayi en Benteke kunnen eerste nederlaag Crystal Palace niet voorkomen

Op de derde speeldag is Crystal Palace zijn perfecte rapport in de Premier League kwijtgeraakt. Het ...

40
{insert image alt}

Opsteker in Standard-selectie voor komst Zulte Waregem

Standard zette donderdag zijn goede start van het seizoen verder door in de Europa League ook de ...

96
{insert image alt}

Dortmund meteen onderuit, ook Leipzig laat van zijn pluimen

Op de tweede speeldag heeft Borussia Dortmund al zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. ...

90
{insert image alt}

Club recupereert twee sterkhouders voor derby tegen Cercle

Club Brugge is na zijn mislukte start de jongste weken weer aan een opmars bezig. Het haalde vorige ...

231
{insert image alt}

Atalanta begint alweer met spektakelstuk aan Serie A

Atalanta groeide de voorbije seizoenen uit tot dé sensatie van de Serie A. Ze dwongen telkens een ...

69
{insert image alt}

Opnieuw leukemie vastgesteld bij Van Damme (Cercle)

Miguel Van Damme voerde de voorbije jaren een dappere strijd tegen leukemie en die verliep met ...

0
{insert image alt}

Verdediger zoekt na vertrek bij Beerschot op opmerkelijke wijze een club

Beerschot begon uitstekend aan het seizoen en deed dat grotendeels met de kern die de titel in 1B ...

94
{insert image alt}

Pechvogel Trossard evenaart Ronaldo in Premier League (🎥)

Leandro Trossard speelde zich dit seizoen al in de kijker en ook tegen Manchester United liet de ...

167

Gisteren 25 September 2020

{insert image alt}

"Voel het nodige vertrouwen van Beerschot"

Beerschot V.A. trok Wouter Biebauw aan. De 36-jarige doelman tekende voor twee jaar en is tevreden ...

147
{insert image alt}

'Messi gaat achter schermen helemaal los over Koeman'

Lionel Messi mag pas weg bij FC Barcelona als zijn contract medio 2021 afloopt, maar iedereen weet ...

1315
{insert image alt}

Moeskroen sluit akkoord met Ujpest

Moeskroen heeft een transferdeal met de Hongaarse eersteklasser Ujpest weten af te ronden. Die ...

59
{insert image alt}

Kompany spreekt zich uit over terugkeer van Kemar Lawrence

RSC Anderlecht kreeg ook wat goed nieuws te verwerken. Kemar Lawrence is immers terug op de club en ...

389
{insert image alt}

'Mandzukic heeft club gekozen na 'njet' voor Club Brugge'

Club Brugge heeft tot op heden weinig succes op de transfermarkt. Blauw-Zwart deed een poging om ...

847
{insert image alt}

Invaller Refaelov bezorgt Antwerp hardbevochten zege bij Kortrijk

Royal Antwerp FC moest vanavond op bezoek bij KV Kortrijk. Na een zwakke 8 op 18 moest het winnen. ...

374
{insert image alt}

AA Gent-aanwinst: "Veel kwaliteit in ons team"

Bij AA Gent draait het vierkant, dat is het minste wat je kan zeggen. Een zeer zwakke ...

229
{insert image alt}

Anderlecht zet ook andere speler even apart: "Geen risico nemen"

RSC Anderlecht is stevig in de greep van het coronavirus. Paars-Wit zag al negen spelers positief ...

268
{insert image alt}

Geen Nieuw-Zeeland, wel Ivoorkust voor Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het op 8 oktober op tegen Ivoorkust. Door de strikte coronaregels haakte ...

184
{insert image alt}

Muscat onder vuur: "Waarom spelen zij niet?"

STVV is niet goed bezig en her en der komt er al ongenoegen naar boven omtrent de keuzes van coach ...

227
{insert image alt}

KV Kortrijk laat zich uit over opvolging Moffi

Terem Moffi wordt weldra voorgesteld bij Lorient, dat maar liefst 8 miljoen euro betaalt voor de ...

403
{insert image alt}

'Interesse uit Serie A en Premier League voor Dimata'

Landry Dimata begon goed aan het seizoen met twee goals in drie matchen en een selectie voor de Rode ...

322
{insert image alt}

Anderlecht herschikt medische staf

Er is weer een verandering binnen RSC Anderlecht. Paars-Wit meldt het vertrek van clubdokter Kristof ...

433
{insert image alt}

'AA Gent ontkent interesse in verdediger'

Bij AA Gent komt er nog een buitenlandse aanwinst de club versterken. De Oost-Vlamingen hebben een ...

174
{insert image alt}

Cordier kondigt versterking aan bij Zulte Waregem

Zulte Waregem heeft versterking nodig, dat is duidelijk. CEO Eddy Cordier hoopt de komende tien ...

297