TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, Club vindt Argentijn'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, Club vindt Argentijn'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht lijkt nu echt in gang te schieten op de transfermarkt. Het kondigde woensdagvoormiddag zijn vierde aanwinst aan, want het bevestigde dat Percy Tau komend seizoen in het Lotto Park zal spelen. De Zuid-Afrikaanse aanvaller wordt gehuurd van Brighton. Ook de transfer van Mustapha Bundu zit nog in de pijplijn en daarnaast zou Anderlecht ook nog van plan zijn om een spits te halen.



Die extra spits komt er omdat dinsdag Kemar Roofe Anderlecht verlaten heeft. Na amper één jaar bij Paars-Wit kiest de blessuregevoelige Engelsman voor een avontuur bij Rangers. Anderlecht zou 5 miljoen euro incasseren voor de spits, wat betekent dat het ongeveer een half miljoen verlies maakt.

Ook Thomas Didillon staat op het punt om Anderlecht te verlaten. De doelman trekt via AS Monaco naar Cercle Brugge. Dat betekent dat Anderlecht dus opnieuw enkele miljoenen kan incasseren.



Club Brugge zoekt nog naar opportuniteiten en verkent daarbij nog steeds de Argentijnse markt. Het nieuwste doelpunt is naar verluidt Santiago Hezze, een 18-jarige middenvelder van Huracan. De jongeling geldt als een grote belofte en zou in een handvol wedstrijden al de aandacht gelokt hebben van een aantal Europese clubs, waaronder ook Genoa en Villarreal.

Wie alvast zeker niet naar Club zal komen, is Armin Gigovic. De jonge Zweedse middenvelder stond in de belangstelling van Club, Anderlecht en AA Gent, maar lijkt uiteindelijk naar Genoa te trekken. De Italianen bereikten een akkoord met Helsingborg ter waarde van 3 miljoen euro en zouden een contract voor vier of vijf jaar hebben klaarliggen.



KRC Genk heeft woensdag zijn derde inkomende transfer van de zomer af. De Limburgers rondden eindelijk de komst van Gerardo Arteaga af. De 21-jarige linksachter komt over van Santos Laguna en kost naar verluidt 3,5 miljoen euro. Hij tekende een contract voor vijf seizoenen in de Luminus Arena.

Anderzijds zou Edon Zhegrova wel nog Genk kunnen verlaten. De Kosovaarse winger keerde terug na een uitleenbeurt aan FC Basel, maar door een blessure miste hij bijna de hele voorbereiding. Desondanks wil Basel nog een poging wagen om hem terug te halen, voor een lagere transfersom of via een nieuwe uitleenbeurt.



AA Gent lijkt afscheid te gaan nemen van een oudgediende. Voor Nana Asare zou er geen plaats meer zijn in de Buffalo's, want in de pikorde op de linksachter is hij pas derde na Nurio Fortuna en Milad Mohammadi. Ook die laatste zou echter kunnen gaan vertrekken, want hij geniet interesse van Leeds United. In dat geval zou Gent een vervanger gaan zoeken.

Bij Antwerp mogen we de komende weken ook nog één en ander verwachten. Ivan Leko kondigt aan dat er zeker nog een spits bij zal komen, maar daar zal het niet bij blijven. De trainer wil er nog vier à vijf goede spelers bij.

BUITENLAND



Het is nog niet duidelijk waar de toekomst van Radja Nainggolan ligt. Mogelijk zorgt hij voor een verrassing en blijft hij tegen de verwachtingen in toch nog bij Cagliari. De Sarden zouden alvast een inspanning willen doen om de ex-Rode Duivel aan boord te houden en ze stelden alvast trainer Eusebio Di Francesco aan op voorspraak van Nainggolan.

Michy Batshuayi moet deze zomer op zoek naar een nieuwe club en er wordt alvast stevig geleurd met de spits. Hij zou aangeboden zijn bij Leeds United, al is het momenteel niet duidelijk of de promovendus effectief interesse heeft. De club kreeg immers honderden spelers aangeboden de voorbije weken.

LEES OOK: 'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Doet Anderlecht goede zaken op de transfermarkt?

Meest recent

Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

0
0
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

4
4
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

42
42
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

16
16
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

135
135
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

21
21
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

33
33
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

134
134
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

50
50
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

72
72
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

366
366
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

214
214
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

73
73
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

102
102
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

329
329
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

68
68
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

31
31
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

167
167
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

220
220
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

196
196
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

900
900
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

174
174
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

143
143

Meer sportnieuws