TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, Club vindt Argentijn'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, Club vindt Argentijn'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht lijkt nu echt in gang te schieten op de transfermarkt. Het kondigde woensdagvoormiddag zijn vierde aanwinst aan, want het bevestigde dat Percy Tau komend seizoen in het Lotto Park zal spelen. De Zuid-Afrikaanse aanvaller wordt gehuurd van Brighton. Ook de transfer van Mustapha Bundu zit nog in de pijplijn en daarnaast zou Anderlecht ook nog van plan zijn om een spits te halen.



Die extra spits komt er omdat dinsdag Kemar Roofe Anderlecht verlaten heeft. Na amper één jaar bij Paars-Wit kiest de blessuregevoelige Engelsman voor een avontuur bij Rangers. Anderlecht zou 5 miljoen euro incasseren voor de spits, wat betekent dat het ongeveer een half miljoen verlies maakt.

Ook Thomas Didillon staat op het punt om Anderlecht te verlaten. De doelman trekt via AS Monaco naar Cercle Brugge. Dat betekent dat Anderlecht dus opnieuw enkele miljoenen kan incasseren.



Club Brugge zoekt nog naar opportuniteiten en verkent daarbij nog steeds de Argentijnse markt. Het nieuwste doelpunt is naar verluidt Santiago Hezze, een 18-jarige middenvelder van Huracan. De jongeling geldt als een grote belofte en zou in een handvol wedstrijden al de aandacht gelokt hebben van een aantal Europese clubs, waaronder ook Genoa en Villarreal.

Wie alvast zeker niet naar Club zal komen, is Armin Gigovic. De jonge Zweedse middenvelder stond in de belangstelling van Club, Anderlecht en AA Gent, maar lijkt uiteindelijk naar Genoa te trekken. De Italianen bereikten een akkoord met Helsingborg ter waarde van 3 miljoen euro en zouden een contract voor vier of vijf jaar hebben klaarliggen.



KRC Genk heeft woensdag zijn derde inkomende transfer van de zomer af. De Limburgers rondden eindelijk de komst van Gerardo Arteaga af. De 21-jarige linksachter komt over van Santos Laguna en kost naar verluidt 3,5 miljoen euro. Hij tekende een contract voor vijf seizoenen in de Luminus Arena.

Anderzijds zou Edon Zhegrova wel nog Genk kunnen verlaten. De Kosovaarse winger keerde terug na een uitleenbeurt aan FC Basel, maar door een blessure miste hij bijna de hele voorbereiding. Desondanks wil Basel nog een poging wagen om hem terug te halen, voor een lagere transfersom of via een nieuwe uitleenbeurt.



AA Gent lijkt afscheid te gaan nemen van een oudgediende. Voor Nana Asare zou er geen plaats meer zijn in de Buffalo's, want in de pikorde op de linksachter is hij pas derde na Nurio Fortuna en Milad Mohammadi. Ook die laatste zou echter kunnen gaan vertrekken, want hij geniet interesse van Leeds United. In dat geval zou Gent een vervanger gaan zoeken.

Bij Antwerp mogen we de komende weken ook nog één en ander verwachten. Ivan Leko kondigt aan dat er zeker nog een spits bij zal komen, maar daar zal het niet bij blijven. De trainer wil er nog vier à vijf goede spelers bij.

BUITENLAND



Het is nog niet duidelijk waar de toekomst van Radja Nainggolan ligt. Mogelijk zorgt hij voor een verrassing en blijft hij tegen de verwachtingen in toch nog bij Cagliari. De Sarden zouden alvast een inspanning willen doen om de ex-Rode Duivel aan boord te houden en ze stelden alvast trainer Eusebio Di Francesco aan op voorspraak van Nainggolan.

Michy Batshuayi moet deze zomer op zoek naar een nieuwe club en er wordt alvast stevig geleurd met de spits. Hij zou aangeboden zijn bij Leeds United, al is het momenteel niet duidelijk of de promovendus effectief interesse heeft. De club kreeg immers honderden spelers aangeboden de voorbije weken.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Doet Anderlecht goede zaken op de transfermarkt?

Meest recent

'Rentree en dan bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

6
6
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

36
36
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

42
42
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

103
103
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

70
70
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

93
93
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

260
260
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

236
236
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

292
292
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

482
482
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

77
77
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

142
142
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

386
386
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

79
79
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

122
122
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

331
331
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

318
318
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

976
976
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

137
137
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

352
352
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

538
538
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

609
609
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

864
864
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

298
298

Meer sportnieuws