TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, Club vindt Argentijn'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, Club vindt Argentijn'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht lijkt nu echt in gang te schieten op de transfermarkt. Het kondigde woensdagvoormiddag zijn vierde aanwinst aan, want het bevestigde dat Percy Tau komend seizoen in het Lotto Park zal spelen. De Zuid-Afrikaanse aanvaller wordt gehuurd van Brighton. Ook de transfer van Mustapha Bundu zit nog in de pijplijn en daarnaast zou Anderlecht ook nog van plan zijn om een spits te halen.



Die extra spits komt er omdat dinsdag Kemar Roofe Anderlecht verlaten heeft. Na amper één jaar bij Paars-Wit kiest de blessuregevoelige Engelsman voor een avontuur bij Rangers. Anderlecht zou 5 miljoen euro incasseren voor de spits, wat betekent dat het ongeveer een half miljoen verlies maakt.

Ook Thomas Didillon staat op het punt om Anderlecht te verlaten. De doelman trekt via AS Monaco naar Cercle Brugge. Dat betekent dat Anderlecht dus opnieuw enkele miljoenen kan incasseren.



Club Brugge zoekt nog naar opportuniteiten en verkent daarbij nog steeds de Argentijnse markt. Het nieuwste doelpunt is naar verluidt Santiago Hezze, een 18-jarige middenvelder van Huracan. De jongeling geldt als een grote belofte en zou in een handvol wedstrijden al de aandacht gelokt hebben van een aantal Europese clubs, waaronder ook Genoa en Villarreal.

Wie alvast zeker niet naar Club zal komen, is Armin Gigovic. De jonge Zweedse middenvelder stond in de belangstelling van Club, Anderlecht en AA Gent, maar lijkt uiteindelijk naar Genoa te trekken. De Italianen bereikten een akkoord met Helsingborg ter waarde van 3 miljoen euro en zouden een contract voor vier of vijf jaar hebben klaarliggen.



KRC Genk heeft woensdag zijn derde inkomende transfer van de zomer af. De Limburgers rondden eindelijk de komst van Gerardo Arteaga af. De 21-jarige linksachter komt over van Santos Laguna en kost naar verluidt 3,5 miljoen euro. Hij tekende een contract voor vijf seizoenen in de Luminus Arena.

Anderzijds zou Edon Zhegrova wel nog Genk kunnen verlaten. De Kosovaarse winger keerde terug na een uitleenbeurt aan FC Basel, maar door een blessure miste hij bijna de hele voorbereiding. Desondanks wil Basel nog een poging wagen om hem terug te halen, voor een lagere transfersom of via een nieuwe uitleenbeurt.



AA Gent lijkt afscheid te gaan nemen van een oudgediende. Voor Nana Asare zou er geen plaats meer zijn in de Buffalo's, want in de pikorde op de linksachter is hij pas derde na Nurio Fortuna en Milad Mohammadi. Ook die laatste zou echter kunnen gaan vertrekken, want hij geniet interesse van Leeds United. In dat geval zou Gent een vervanger gaan zoeken.

Bij Antwerp mogen we de komende weken ook nog één en ander verwachten. Ivan Leko kondigt aan dat er zeker nog een spits bij zal komen, maar daar zal het niet bij blijven. De trainer wil er nog vier à vijf goede spelers bij.

BUITENLAND



Het is nog niet duidelijk waar de toekomst van Radja Nainggolan ligt. Mogelijk zorgt hij voor een verrassing en blijft hij tegen de verwachtingen in toch nog bij Cagliari. De Sarden zouden alvast een inspanning willen doen om de ex-Rode Duivel aan boord te houden en ze stelden alvast trainer Eusebio Di Francesco aan op voorspraak van Nainggolan.

Michy Batshuayi moet deze zomer op zoek naar een nieuwe club en er wordt alvast stevig geleurd met de spits. Hij zou aangeboden zijn bij Leeds United, al is het momenteel niet duidelijk of de promovendus effectief interesse heeft. De club kreeg immers honderden spelers aangeboden de voorbije weken.

LEES OOK: Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Doet Anderlecht goede zaken op de transfermarkt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

73
73
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

77
77
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

55
55
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

132
132
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

51
51
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

84
84
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

48
48
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

120
120
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

213
213
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1247
1247
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

129
129
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

62
62
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

178
178
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

364
364
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

139
139
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

190
190
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

353
353
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws