De voorspelling van VN: wie degradeert?

door
De voorspelling van VN: wie degradeert?

Tenzij het coronavirus of Westerlo alsnog roet in het eten gooit, is de laatste rechte lijn richting de competitiestart eindelijk ingezet. Hoewel het huiswerk van heel wat ploegen nog lang niet klaar is, en we voor de sluiting van de mercato begin oktober dus nog een pak transferactiviteit mogen verwachten, wagen we ons daarom voorzichtig aan enkele voorspellingen. Met vandaag de vraag: wie degradeert?


LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
Of beter gezegd, wie dreigt te degraderen? In het tijdelijke competitieformat met 18 clubs zal komend seizoen voor het eerst sinds lange tijd namelijk niet alleen de rode lantaarn zakken naar 1B, maar is ook het nummer voorlaatst niet meer veilig. De ploeg die daar eindigt, dient per slot van rekening nog barrages af te werken tegen de vicekampioen in de tweede divisie om een stekje op het hoogste niveau te vrijwaren. Welke teams straks moeten vrezen om op één van die twee gevreesde plaatsen in de kelder van het klassement terecht te komen, ontdekt u hieronder.

BANG IN DE MIDDENMOOT
De G7 blijft uiteraard buiten schot, net zoals KV Mechelen er alles aan doet om een terugval zoals in 2018 – toen het een jaar na een knappe zevende plek de volgende campagne prompt als hekkensluiter afsloot – te vermijden. Samen met Zulte Waregem, dat met het vertrek van onder andere Gideon Mensah en Cyle Larin wel flink wat kwaliteit verloor en dus nog een pak werk heeft wil het de ambities waarmaken, zien we Malinwa niet in de problemen komen. Andere vaste klanten in de middenmoot als STVV en KV Kortrijk letten daarentegen toch maar beter op, want terwijl het op Stayen en in het Guldensporenstadion stil blijft lijkt er onder hen wel wat op til. Nochtans kenden zowel de Kanaries als Kerels vorig seizoen diepe dalen.



Vooral in Kortrijk werd zelf even bang naar beneden gekeken, al wisten de troepen van Yves Vanderhaeghe zich al bij al simpel te handhaven. Met uitzondering van Tuta vertrok bovendien nog geen enkele titularis, maar om echt zonder zorgen is vers bloed toch nog welkom. Dat geldt dus ook voor STVV, waar na Yohan Boli tevens Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Rocky Bushiri andere oorden opzochten. Op dit moment durven we ons hand dan ook niet in het vuur steken voor de kern van de Truienaars, die dankzij het goede werk van de voorbije jaren wel over de nodige reserves beschikken om nog uit te halen. Dat zal nodig zijn ook, want met Eupen lijkt een van de vertrouwde gezichten onderin alvast niet van plan daar nog te blijven.

WACHTEN OP VERS BLOED
Routiniers als Danijel Milicevic en Siebe Blondelle mochten beschikken Am Kehrweg en werden vervangen door betere opties zoals Stef Peeters en Benoît Poulain. Op de flanken komen de Panda’s eveneens sterker voor de dag, al is voorin wel dringend nood aan opvolgers voor Jonathan Bolingi, Smail Prevljak en Jon Bautista. Samen met Milicevic waren zij tenslotte goed voor 16 van de 28 Eupense treffers, dus die verloren productie moet absoluut nog worden ingevuld om uit de gevarenzone te blijven. Nog aan Waalse zijde werd ook Moeskroen offensief onthoofd door het vertrek van onder meer Stipe Perica, al moesten de Henegouwers door de licentieproblemen eigenlijk in zowat elke linie hun waardevolste pionnen laten gaan.



Andermaal opnieuw beginnen is dus de boodschap op Le Canonnier, waar ze zich de afgelopen twee jaar telkens netjes op de tiende plaats parkeerden. Dit keer rekent Moeskroen daarvoor weer vooral op wat jonkies van Lille, die ongetwijfeld over talent beschikken maar mogelijk nog niet rijp genoeg zijn om de opdracht tot een goed einde te brengen. Wij stellen ons alleszins vragen bij de aanpak, met Cercle Brugge als recentste voorbeeld. AS Monaco beloofde dit keer dan ook betere versterking dan een karrenvracht aan jonkies die niet voldoen, maar voorlopig blijft het wachten op vers bloed. Vermits aan de andere kant een paar sterkhouders intussen reeds hun koffers pakten, zou het met de huidige kern érg lastig worden.

EINDELIJK KANS OP ACTIE
De verwachting is dus evenwel dat die selectie nog duchtig bijgeschaafd wordt, net zoals dat bij OH Leuven het geval is. Met alle respect voor de jongens die de promotie bewerkstelligden, werd in de afstraffing van zondag immers duidelijk dat de Leuvenaars nog niet klaar zijn voor 1A. Nu er eindelijk zekerheid is over de reeks waarin ze zullen aantreden, mogen ze op Den Dreef dus stilaan in actie schieten. De vraag is wel hoe diep de Thaise eigenaars precies in hun buidel willen tasten, want om echt een zorgeloos seizoen tegemoet te gaan kan eigenlijk nagenoeg elke linie wel een opwaardering gebruiken. Dan beschikt Beerschot al over een iets sterker geraamte, waaraan sowieso nog een aantal gerichte aankopen zullen worden toegevoegd.



Zelfs vandaag zouden de Ratten al kunnen wedijveren met veel van de clubs hierboven, wat dan uiteraard ook opgaat voor KV Oostende en Waasland-Beveren. Die laatste wist pas in extremis voor de rechtbank de degradatie te vermijden, maar lijkt ondanks de aanwinst van Stijn Wuytens vooralsnog niet versterkt. Integendeel: in het aanvallend compartiment verloren de Waaslanders zelfs wat kwaliteit. Net zoals OH Leuven en Beerschot was het allicht wel wachten op het verdict om werk te maken van een paar dossiers, alleen is het nog maar de vraag of ze op de Freethiel over dezelfde middelen beschikken. Aan de kust is dat evenmin het geval, waar daarom vooral gekozen werd voor jonge talenten om de rangen te vervoegen.

DE VOORSPELLING VAN VN
Hoewel het vorig jaar slechts kantje boord bleek, beschikt KVO daarnaast wel over enkele ervaren pionnen en smaakmakers als Fashion Sakala om de kar te trekken. In die zin achten we de Kustboys misschien toch beter geplaatst dan Moeskroen, dat voorlopig één groot vraagteken blijft. Die bedenking gaat ook op veel andere plaatsen op, met dat verschil dat het huiswerk van Les Hurlus in hun ogen wellicht zo goed als af lijkt in vergelijking met dat van pakweg Cercle Brugge, Beerschot en OH Leuven – waar telkens nog een fikse kwaliteitsinjectie op komst is. Hoewel er zeker bij die eerste en laatste nog flink wat werk voor de boeg is, kunnen ook Eupen, STVV en in mindere mate zelfs KV Kortrijk dan maar beter opletten zonder nieuwe krachten.



Door alle onzekerheid van de voorbije maanden en het feit dat er nog een pak transfers op til zijn, is het op dit moment uiterst moeilijk om een voorspelling te doen. En dan hebben we het nog niet over de factor van de nieuwe coaches en eventuele ingrepen in januari gehad. Op basis van wat we vandaag weten, vrezen wij desalniettemin toch het meest voor Waasland-Beveren en Moeskroen – twee ploegen die om diverse redenen zopas de dans nog ontsprongen. De Waaslanders lijken echter onvoldoende gewapend om zich dit keer wél op het veld te redden, terwijl Moeskroen zich wel eens zou kunnen mispakken aan de jonge talenten waar het haar geld op inzet. Al lijken we binnen de huidige verhoudingen toch vooral af te stevenen op een ongewoon spannende degradatiestrijd.

LEES OOK: Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

Wie zal volgens u volgend seizoen al zeker degraderen?

Meest recent

Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

19
19
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

4
4
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

24
24
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

206
206
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

93
93
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

135
135
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

34
34
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

232
232
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

16
16
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

66
66
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

74
74
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

91
91
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

913
913
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

165
165
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

47
47
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

36
36
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

90
90
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

405
405
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

48
48
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

222
222
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

78
78
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

73
73
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

334
334
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

494
494
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

458
458

Meer sportnieuws