De voorspelling van VN: wie degradeert?

1652 stemmen
De voorspelling van VN: wie degradeert?

Tenzij het coronavirus of Westerlo alsnog roet in het eten gooit, is de laatste rechte lijn richting de competitiestart eindelijk ingezet. Hoewel het huiswerk van heel wat ploegen nog lang niet klaar is, en we voor de sluiting van de mercato begin oktober dus nog een pak transferactiviteit mogen verwachten, wagen we ons daarom voorzichtig aan enkele voorspellingen. Met vandaag de vraag: wie degradeert?


LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
Of beter gezegd, wie dreigt te degraderen? In het tijdelijke competitieformat met 18 clubs zal komend seizoen voor het eerst sinds lange tijd namelijk niet alleen de rode lantaarn zakken naar 1B, maar is ook het nummer voorlaatst niet meer veilig. De ploeg die daar eindigt, dient per slot van rekening nog barrages af te werken tegen de vicekampioen in de tweede divisie om een stekje op het hoogste niveau te vrijwaren. Welke teams straks moeten vrezen om op één van die twee gevreesde plaatsen in de kelder van het klassement terecht te komen, ontdekt u hieronder.

BANG IN DE MIDDENMOOT
De G7 blijft uiteraard buiten schot, net zoals KV Mechelen er alles aan doet om een terugval zoals in 2018 – toen het een jaar na een knappe zevende plek de volgende campagne prompt als hekkensluiter afsloot – te vermijden. Samen met Zulte Waregem, dat met het vertrek van onder andere Gideon Mensah en Cyle Larin wel flink wat kwaliteit verloor en dus nog een pak werk heeft wil het de ambities waarmaken, zien we Malinwa niet in de problemen komen. Andere vaste klanten in de middenmoot als STVV en KV Kortrijk letten daarentegen toch maar beter op, want terwijl het op Stayen en in het Guldensporenstadion stil blijft lijkt er onder hen wel wat op til. Nochtans kenden zowel de Kanaries als Kerels vorig seizoen diepe dalen.



Vooral in Kortrijk werd zelf even bang naar beneden gekeken, al wisten de troepen van Yves Vanderhaeghe zich al bij al simpel te handhaven. Met uitzondering van Tuta vertrok bovendien nog geen enkele titularis, maar om echt zonder zorgen is vers bloed toch nog welkom. Dat geldt dus ook voor STVV, waar na Yohan Boli tevens Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Rocky Bushiri andere oorden opzochten. Op dit moment durven we ons hand dan ook niet in het vuur steken voor de kern van de Truienaars, die dankzij het goede werk van de voorbije jaren wel over de nodige reserves beschikken om nog uit te halen. Dat zal nodig zijn ook, want met Eupen lijkt een van de vertrouwde gezichten onderin alvast niet van plan daar nog te blijven.

WACHTEN OP VERS BLOED
Routiniers als Danijel Milicevic en Siebe Blondelle mochten beschikken Am Kehrweg en werden vervangen door betere opties zoals Stef Peeters en Benoît Poulain. Op de flanken komen de Panda’s eveneens sterker voor de dag, al is voorin wel dringend nood aan opvolgers voor Jonathan Bolingi, Smail Prevljak en Jon Bautista. Samen met Milicevic waren zij tenslotte goed voor 16 van de 28 Eupense treffers, dus die verloren productie moet absoluut nog worden ingevuld om uit de gevarenzone te blijven. Nog aan Waalse zijde werd ook Moeskroen offensief onthoofd door het vertrek van onder meer Stipe Perica, al moesten de Henegouwers door de licentieproblemen eigenlijk in zowat elke linie hun waardevolste pionnen laten gaan.



Andermaal opnieuw beginnen is dus de boodschap op Le Canonnier, waar ze zich de afgelopen twee jaar telkens netjes op de tiende plaats parkeerden. Dit keer rekent Moeskroen daarvoor weer vooral op wat jonkies van Lille, die ongetwijfeld over talent beschikken maar mogelijk nog niet rijp genoeg zijn om de opdracht tot een goed einde te brengen. Wij stellen ons alleszins vragen bij de aanpak, met Cercle Brugge als recentste voorbeeld. AS Monaco beloofde dit keer dan ook betere versterking dan een karrenvracht aan jonkies die niet voldoen, maar voorlopig blijft het wachten op vers bloed. Vermits aan de andere kant een paar sterkhouders intussen reeds hun koffers pakten, zou het met de huidige kern érg lastig worden.

EINDELIJK KANS OP ACTIE
De verwachting is dus evenwel dat die selectie nog duchtig bijgeschaafd wordt, net zoals dat bij OH Leuven het geval is. Met alle respect voor de jongens die de promotie bewerkstelligden, werd in de afstraffing van zondag immers duidelijk dat de Leuvenaars nog niet klaar zijn voor 1A. Nu er eindelijk zekerheid is over de reeks waarin ze zullen aantreden, mogen ze op Den Dreef dus stilaan in actie schieten. De vraag is wel hoe diep de Thaise eigenaars precies in hun buidel willen tasten, want om echt een zorgeloos seizoen tegemoet te gaan kan eigenlijk nagenoeg elke linie wel een opwaardering gebruiken. Dan beschikt Beerschot al over een iets sterker geraamte, waaraan sowieso nog een aantal gerichte aankopen zullen worden toegevoegd.



Zelfs vandaag zouden de Ratten al kunnen wedijveren met veel van de clubs hierboven, wat dan uiteraard ook opgaat voor KV Oostende en Waasland-Beveren. Die laatste wist pas in extremis voor de rechtbank de degradatie te vermijden, maar lijkt ondanks de aanwinst van Stijn Wuytens vooralsnog niet versterkt. Integendeel: in het aanvallend compartiment verloren de Waaslanders zelfs wat kwaliteit. Net zoals OH Leuven en Beerschot was het allicht wel wachten op het verdict om werk te maken van een paar dossiers, alleen is het nog maar de vraag of ze op de Freethiel over dezelfde middelen beschikken. Aan de kust is dat evenmin het geval, waar daarom vooral gekozen werd voor jonge talenten om de rangen te vervoegen.

DE VOORSPELLING VAN VN
Hoewel het vorig jaar slechts kantje boord bleek, beschikt KVO daarnaast wel over enkele ervaren pionnen en smaakmakers als Fashion Sakala om de kar te trekken. In die zin achten we de Kustboys misschien toch beter geplaatst dan Moeskroen, dat voorlopig één groot vraagteken blijft. Die bedenking gaat ook op veel andere plaatsen op, met dat verschil dat het huiswerk van Les Hurlus in hun ogen wellicht zo goed als af lijkt in vergelijking met dat van pakweg Cercle Brugge, Beerschot en OH Leuven – waar telkens nog een fikse kwaliteitsinjectie op komst is. Hoewel er zeker bij die eerste en laatste nog flink wat werk voor de boeg is, kunnen ook Eupen, STVV en in mindere mate zelfs KV Kortrijk dan maar beter opletten zonder nieuwe krachten.



Door alle onzekerheid van de voorbije maanden en het feit dat er nog een pak transfers op til zijn, is het op dit moment uiterst moeilijk om een voorspelling te doen. En dan hebben we het nog niet over de factor van de nieuwe coaches en eventuele ingrepen in januari gehad. Op basis van wat we vandaag weten, vrezen wij desalniettemin toch het meest voor Waasland-Beveren en Moeskroen – twee ploegen die om diverse redenen zopas de dans nog ontsprongen. De Waaslanders lijken echter onvoldoende gewapend om zich dit keer wél op het veld te redden, terwijl Moeskroen zich wel eens zou kunnen mispakken aan de jonge talenten waar het haar geld op inzet. Al lijken we binnen de huidige verhoudingen toch vooral af te stevenen op een ongewoon spannende degradatiestrijd.

LEES OOK: 'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

🚀

Wie zal volgens u volgend seizoen al zeker degraderen?

Meest recent

Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

10
10
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

41
41
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

5
5
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

187
187
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

46
46
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

134
134
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

328
328
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

98
98
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

468
468
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

273
273
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

159
159
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

330
330
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

487
487
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

112
112
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

352
352
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

161
161
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

59
59
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

291
291
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

170
170
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

69
69
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

91
91
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

130
130
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

345
345
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160

Meer sportnieuws