De voorspelling van VN: wie degradeert?

door
De voorspelling van VN: wie degradeert?

Tenzij het coronavirus of Westerlo alsnog roet in het eten gooit, is de laatste rechte lijn richting de competitiestart eindelijk ingezet. Hoewel het huiswerk van heel wat ploegen nog lang niet klaar is, en we voor de sluiting van de mercato begin oktober dus nog een pak transferactiviteit mogen verwachten, wagen we ons daarom voorzichtig aan enkele voorspellingen. Met vandaag de vraag: wie degradeert?


LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
Of beter gezegd, wie dreigt te degraderen? In het tijdelijke competitieformat met 18 clubs zal komend seizoen voor het eerst sinds lange tijd namelijk niet alleen de rode lantaarn zakken naar 1B, maar is ook het nummer voorlaatst niet meer veilig. De ploeg die daar eindigt, dient per slot van rekening nog barrages af te werken tegen de vicekampioen in de tweede divisie om een stekje op het hoogste niveau te vrijwaren. Welke teams straks moeten vrezen om op één van die twee gevreesde plaatsen in de kelder van het klassement terecht te komen, ontdekt u hieronder.

BANG IN DE MIDDENMOOT
De G7 blijft uiteraard buiten schot, net zoals KV Mechelen er alles aan doet om een terugval zoals in 2018 – toen het een jaar na een knappe zevende plek de volgende campagne prompt als hekkensluiter afsloot – te vermijden. Samen met Zulte Waregem, dat met het vertrek van onder andere Gideon Mensah en Cyle Larin wel flink wat kwaliteit verloor en dus nog een pak werk heeft wil het de ambities waarmaken, zien we Malinwa niet in de problemen komen. Andere vaste klanten in de middenmoot als STVV en KV Kortrijk letten daarentegen toch maar beter op, want terwijl het op Stayen en in het Guldensporenstadion stil blijft lijkt er onder hen wel wat op til. Nochtans kenden zowel de Kanaries als Kerels vorig seizoen diepe dalen.



Vooral in Kortrijk werd zelf even bang naar beneden gekeken, al wisten de troepen van Yves Vanderhaeghe zich al bij al simpel te handhaven. Met uitzondering van Tuta vertrok bovendien nog geen enkele titularis, maar om echt zonder zorgen is vers bloed toch nog welkom. Dat geldt dus ook voor STVV, waar na Yohan Boli tevens Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Rocky Bushiri andere oorden opzochten. Op dit moment durven we ons hand dan ook niet in het vuur steken voor de kern van de Truienaars, die dankzij het goede werk van de voorbije jaren wel over de nodige reserves beschikken om nog uit te halen. Dat zal nodig zijn ook, want met Eupen lijkt een van de vertrouwde gezichten onderin alvast niet van plan daar nog te blijven.

WACHTEN OP VERS BLOED
Routiniers als Danijel Milicevic en Siebe Blondelle mochten beschikken Am Kehrweg en werden vervangen door betere opties zoals Stef Peeters en Benoît Poulain. Op de flanken komen de Panda’s eveneens sterker voor de dag, al is voorin wel dringend nood aan opvolgers voor Jonathan Bolingi, Smail Prevljak en Jon Bautista. Samen met Milicevic waren zij tenslotte goed voor 16 van de 28 Eupense treffers, dus die verloren productie moet absoluut nog worden ingevuld om uit de gevarenzone te blijven. Nog aan Waalse zijde werd ook Moeskroen offensief onthoofd door het vertrek van onder meer Stipe Perica, al moesten de Henegouwers door de licentieproblemen eigenlijk in zowat elke linie hun waardevolste pionnen laten gaan.



Andermaal opnieuw beginnen is dus de boodschap op Le Canonnier, waar ze zich de afgelopen twee jaar telkens netjes op de tiende plaats parkeerden. Dit keer rekent Moeskroen daarvoor weer vooral op wat jonkies van Lille, die ongetwijfeld over talent beschikken maar mogelijk nog niet rijp genoeg zijn om de opdracht tot een goed einde te brengen. Wij stellen ons alleszins vragen bij de aanpak, met Cercle Brugge als recentste voorbeeld. AS Monaco beloofde dit keer dan ook betere versterking dan een karrenvracht aan jonkies die niet voldoen, maar voorlopig blijft het wachten op vers bloed. Vermits aan de andere kant een paar sterkhouders intussen reeds hun koffers pakten, zou het met de huidige kern érg lastig worden.

EINDELIJK KANS OP ACTIE
De verwachting is dus evenwel dat die selectie nog duchtig bijgeschaafd wordt, net zoals dat bij OH Leuven het geval is. Met alle respect voor de jongens die de promotie bewerkstelligden, werd in de afstraffing van zondag immers duidelijk dat de Leuvenaars nog niet klaar zijn voor 1A. Nu er eindelijk zekerheid is over de reeks waarin ze zullen aantreden, mogen ze op Den Dreef dus stilaan in actie schieten. De vraag is wel hoe diep de Thaise eigenaars precies in hun buidel willen tasten, want om echt een zorgeloos seizoen tegemoet te gaan kan eigenlijk nagenoeg elke linie wel een opwaardering gebruiken. Dan beschikt Beerschot al over een iets sterker geraamte, waaraan sowieso nog een aantal gerichte aankopen zullen worden toegevoegd.



Zelfs vandaag zouden de Ratten al kunnen wedijveren met veel van de clubs hierboven, wat dan uiteraard ook opgaat voor KV Oostende en Waasland-Beveren. Die laatste wist pas in extremis voor de rechtbank de degradatie te vermijden, maar lijkt ondanks de aanwinst van Stijn Wuytens vooralsnog niet versterkt. Integendeel: in het aanvallend compartiment verloren de Waaslanders zelfs wat kwaliteit. Net zoals OH Leuven en Beerschot was het allicht wel wachten op het verdict om werk te maken van een paar dossiers, alleen is het nog maar de vraag of ze op de Freethiel over dezelfde middelen beschikken. Aan de kust is dat evenmin het geval, waar daarom vooral gekozen werd voor jonge talenten om de rangen te vervoegen.

DE VOORSPELLING VAN VN
Hoewel het vorig jaar slechts kantje boord bleek, beschikt KVO daarnaast wel over enkele ervaren pionnen en smaakmakers als Fashion Sakala om de kar te trekken. In die zin achten we de Kustboys misschien toch beter geplaatst dan Moeskroen, dat voorlopig één groot vraagteken blijft. Die bedenking gaat ook op veel andere plaatsen op, met dat verschil dat het huiswerk van Les Hurlus in hun ogen wellicht zo goed als af lijkt in vergelijking met dat van pakweg Cercle Brugge, Beerschot en OH Leuven – waar telkens nog een fikse kwaliteitsinjectie op komst is. Hoewel er zeker bij die eerste en laatste nog flink wat werk voor de boeg is, kunnen ook Eupen, STVV en in mindere mate zelfs KV Kortrijk dan maar beter opletten zonder nieuwe krachten.



Door alle onzekerheid van de voorbije maanden en het feit dat er nog een pak transfers op til zijn, is het op dit moment uiterst moeilijk om een voorspelling te doen. En dan hebben we het nog niet over de factor van de nieuwe coaches en eventuele ingrepen in januari gehad. Op basis van wat we vandaag weten, vrezen wij desalniettemin toch het meest voor Waasland-Beveren en Moeskroen – twee ploegen die om diverse redenen zopas de dans nog ontsprongen. De Waaslanders lijken echter onvoldoende gewapend om zich dit keer wél op het veld te redden, terwijl Moeskroen zich wel eens zou kunnen mispakken aan de jonge talenten waar het haar geld op inzet. Al lijken we binnen de huidige verhoudingen toch vooral af te stevenen op een ongewoon spannende degradatiestrijd.

LEES OOK: 'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

Wie zal volgens u volgend seizoen al zeker degraderen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

66
66
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

3
3
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

8
8
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

7
7
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

23
23
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

25
25
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

86
86
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

60
60
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

174
174
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

26
26
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

195
195
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

189
189
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

188
188
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

278
278
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

83
83
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

333
333
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

190
190
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

401
401
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

292
292
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

269
269
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

387
387
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

308
308
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

89
89

Meer sportnieuws