TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

1509 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het heeft er alle schijn van dat Anderlecht eerstdaags twee nieuwe aanvallers kan presenteren. De deal rond Percy Tau is nagenoeg in kannen en kruiken, normaal gezien tekent hij begin deze week nog een éénjarig contract. En ook rond Mustapha Bundu heeft men goede hoop. Volgens La Dernière Heure werd al een persoonlijk akkoord met hem gevonden, zijn club Aarhus bevestigde dan weer dat de onderhandelingen lopen. Daarnaast lijkt RSCA afscheid te nemen van Kemar Roofe, de spits zou op punt staan bij Rangers te tekenen.

Club Brugge trekt na de teleurstelling in de bekerfinale de mercato op. Dat er een extra flankaanvaller zal aangetrokken worden is al langer bekend, bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat ook de volgende aanwinst al vast staat: zo komt er volgens de krant sowieso nog een extra spits bij. Daar heerste eerst nog wat twijfel over, maar Club wil het zekere voor het onzekere nemen. Turkse media blijven volharden dat een terugkeer van Ryan Donk een optie, maar de eisen van de Nederlander lijken wat buitensporig.

Kersvers 1B-kampioen Beerschot VA heeft opnieuw toegeslagen en meldt via haar officiële kanalen dat Abdoulie Sanyang de rangen komt versterken. De Gambiaanse flankaanvaller deed het afgelopen seizoen bijzonder goed op uitleenbasis bij Lommel SK. Nu tekende hij bij de Ratten een contract voor één seizoen op huurbasis mét aankoopoptie, zo bevestigde de club.

Waasland-Beveren zou werk maken van een nieuwe middenvelder. Volgens onze bronnen is Ibrahima Cissé op weg naar de Freethiel, al bestaat de kans dat hij eerst een proefperiode moet ondergaan. De verdedigende middenvelder speelde immers op 29 oktober 2019 met het tweede elftal van Fulham zijn laatste partij.

Zulte Waregem staat dicht bij een nieuwe verdediger. Enkele weken geleden was het al duidelijk dat een transfer voor William Bianda nakende was, en volgens Het Nieuwsblad is die nu ook helemaal in kannen en kruiken. Zo meldt de krant dat de linksvoetige verdediger voor één jaar overkomt op huurbasis van AS Roma.

Via de clubwebsite heeft STVV laten weten dat Jonathan Buatu werd aangetrokken. De centrale verdediger komt over van het Portugese Rio Ave, waar hij geen toekomst meer had. In het verleden speelde de Angolees bij Standard Luik, KRC Genk, Brussels, Fulham, Waasland-Beveren en Moeskroen.

BUITENLAND
Manchester United staat naar verluidt op het punt om de eerste grote transfer van deze zomer te sluiten. De Engelse topclub zou Jadon Sancho naar Old Trafford halen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano zijn de onderhandelingen met Borussia Dortmund in een vergevorderd stadium. De winger zou zo'n 90 tot 120 miljoen euro moeten kosten en dat bedrag wordt in termijnen betaald. Volgens Sky Germany is Sancho zelf óók al akkoord is gegaan met een contractvoorstel van de grootmacht uit Manchester.

Arsenal zou van plan zijn om Willian transfervrij uit Stamford Bridge weg te plukken. Volgens France Football hebben de Gunners zelfs de beste papieren om de Braziliaan te strikken. De 31-jarige international is al lang aan het onderhandelen met Chelsea over een verlengde samenwerking, maar komt er steeds niet uit met de Blues.

Lucas Biglia is op zoek naar een nieuwe werkgever nu zijn contract bij AC Milan niet verlengd is. Italiaanse media weten dat Real Betis en Celta de Vigo de voormalige Argentijnse international graag willen vastleggen. Er zijn ook twee clubs uit Qatar die polsten, maar Biglia wil in Europa blijven voetballen.

LEES OOK: Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Heeft Club nood aan een speler als Donk?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

41
41
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

110
110
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

306
306
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1057
1057
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

113
113
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

418
418
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws