TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het heeft er alle schijn van dat Anderlecht eerstdaags twee nieuwe aanvallers kan presenteren. De deal rond Percy Tau is nagenoeg in kannen en kruiken, normaal gezien tekent hij begin deze week nog een éénjarig contract. En ook rond Mustapha Bundu heeft men goede hoop. Volgens La Dernière Heure werd al een persoonlijk akkoord met hem gevonden, zijn club Aarhus bevestigde dan weer dat de onderhandelingen lopen. Daarnaast lijkt RSCA afscheid te nemen van Kemar Roofe, de spits zou op punt staan bij Rangers te tekenen.

Club Brugge trekt na de teleurstelling in de bekerfinale de mercato op. Dat er een extra flankaanvaller zal aangetrokken worden is al langer bekend, bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat ook de volgende aanwinst al vast staat: zo komt er volgens de krant sowieso nog een extra spits bij. Daar heerste eerst nog wat twijfel over, maar Club wil het zekere voor het onzekere nemen. Turkse media blijven volharden dat een terugkeer van Ryan Donk een optie, maar de eisen van de Nederlander lijken wat buitensporig.

Kersvers 1B-kampioen Beerschot VA heeft opnieuw toegeslagen en meldt via haar officiële kanalen dat Abdoulie Sanyang de rangen komt versterken. De Gambiaanse flankaanvaller deed het afgelopen seizoen bijzonder goed op uitleenbasis bij Lommel SK. Nu tekende hij bij de Ratten een contract voor één seizoen op huurbasis mét aankoopoptie, zo bevestigde de club.

Waasland-Beveren zou werk maken van een nieuwe middenvelder. Volgens onze bronnen is Ibrahima Cissé op weg naar de Freethiel, al bestaat de kans dat hij eerst een proefperiode moet ondergaan. De verdedigende middenvelder speelde immers op 29 oktober 2019 met het tweede elftal van Fulham zijn laatste partij.

Zulte Waregem staat dicht bij een nieuwe verdediger. Enkele weken geleden was het al duidelijk dat een transfer voor William Bianda nakende was, en volgens Het Nieuwsblad is die nu ook helemaal in kannen en kruiken. Zo meldt de krant dat de linksvoetige verdediger voor één jaar overkomt op huurbasis van AS Roma.

Via de clubwebsite heeft STVV laten weten dat Jonathan Buatu werd aangetrokken. De centrale verdediger komt over van het Portugese Rio Ave, waar hij geen toekomst meer had. In het verleden speelde de Angolees bij Standard Luik, KRC Genk, Brussels, Fulham, Waasland-Beveren en Moeskroen.

BUITENLAND
Manchester United staat naar verluidt op het punt om de eerste grote transfer van deze zomer te sluiten. De Engelse topclub zou Jadon Sancho naar Old Trafford halen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano zijn de onderhandelingen met Borussia Dortmund in een vergevorderd stadium. De winger zou zo'n 90 tot 120 miljoen euro moeten kosten en dat bedrag wordt in termijnen betaald. Volgens Sky Germany is Sancho zelf óók al akkoord is gegaan met een contractvoorstel van de grootmacht uit Manchester.

Arsenal zou van plan zijn om Willian transfervrij uit Stamford Bridge weg te plukken. Volgens France Football hebben de Gunners zelfs de beste papieren om de Braziliaan te strikken. De 31-jarige international is al lang aan het onderhandelen met Chelsea over een verlengde samenwerking, maar komt er steeds niet uit met de Blues.

Lucas Biglia is op zoek naar een nieuwe werkgever nu zijn contract bij AC Milan niet verlengd is. Italiaanse media weten dat Real Betis en Celta de Vigo de voormalige Argentijnse international graag willen vastleggen. Er zijn ook twee clubs uit Qatar die polsten, maar Biglia wil in Europa blijven voetballen.

LEES OOK: Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Heeft Club nood aan een speler als Donk?

Meest recent

Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

51
51
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

59
59
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

81
81
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

265
265
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

122
122
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

308
308
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

324
324
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

472
472
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

447
447
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

196
196
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

302
302
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

247
247
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

351
351
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

365
365
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

543
543
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

272
272
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

334
334
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

354
354
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

438
438
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

280
280
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

367
367
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

715
715
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

491
491
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

166
166
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

179
179

Meer sportnieuws