TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

1509 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het heeft er alle schijn van dat Anderlecht eerstdaags twee nieuwe aanvallers kan presenteren. De deal rond Percy Tau is nagenoeg in kannen en kruiken, normaal gezien tekent hij begin deze week nog een éénjarig contract. En ook rond Mustapha Bundu heeft men goede hoop. Volgens La Dernière Heure werd al een persoonlijk akkoord met hem gevonden, zijn club Aarhus bevestigde dan weer dat de onderhandelingen lopen. Daarnaast lijkt RSCA afscheid te nemen van Kemar Roofe, de spits zou op punt staan bij Rangers te tekenen.

Club Brugge trekt na de teleurstelling in de bekerfinale de mercato op. Dat er een extra flankaanvaller zal aangetrokken worden is al langer bekend, bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat ook de volgende aanwinst al vast staat: zo komt er volgens de krant sowieso nog een extra spits bij. Daar heerste eerst nog wat twijfel over, maar Club wil het zekere voor het onzekere nemen. Turkse media blijven volharden dat een terugkeer van Ryan Donk een optie, maar de eisen van de Nederlander lijken wat buitensporig.

Kersvers 1B-kampioen Beerschot VA heeft opnieuw toegeslagen en meldt via haar officiële kanalen dat Abdoulie Sanyang de rangen komt versterken. De Gambiaanse flankaanvaller deed het afgelopen seizoen bijzonder goed op uitleenbasis bij Lommel SK. Nu tekende hij bij de Ratten een contract voor één seizoen op huurbasis mét aankoopoptie, zo bevestigde de club.

Waasland-Beveren zou werk maken van een nieuwe middenvelder. Volgens onze bronnen is Ibrahima Cissé op weg naar de Freethiel, al bestaat de kans dat hij eerst een proefperiode moet ondergaan. De verdedigende middenvelder speelde immers op 29 oktober 2019 met het tweede elftal van Fulham zijn laatste partij.

Zulte Waregem staat dicht bij een nieuwe verdediger. Enkele weken geleden was het al duidelijk dat een transfer voor William Bianda nakende was, en volgens Het Nieuwsblad is die nu ook helemaal in kannen en kruiken. Zo meldt de krant dat de linksvoetige verdediger voor één jaar overkomt op huurbasis van AS Roma.

Via de clubwebsite heeft STVV laten weten dat Jonathan Buatu werd aangetrokken. De centrale verdediger komt over van het Portugese Rio Ave, waar hij geen toekomst meer had. In het verleden speelde de Angolees bij Standard Luik, KRC Genk, Brussels, Fulham, Waasland-Beveren en Moeskroen.

BUITENLAND
Manchester United staat naar verluidt op het punt om de eerste grote transfer van deze zomer te sluiten. De Engelse topclub zou Jadon Sancho naar Old Trafford halen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano zijn de onderhandelingen met Borussia Dortmund in een vergevorderd stadium. De winger zou zo'n 90 tot 120 miljoen euro moeten kosten en dat bedrag wordt in termijnen betaald. Volgens Sky Germany is Sancho zelf óók al akkoord is gegaan met een contractvoorstel van de grootmacht uit Manchester.

Arsenal zou van plan zijn om Willian transfervrij uit Stamford Bridge weg te plukken. Volgens France Football hebben de Gunners zelfs de beste papieren om de Braziliaan te strikken. De 31-jarige international is al lang aan het onderhandelen met Chelsea over een verlengde samenwerking, maar komt er steeds niet uit met de Blues.

Lucas Biglia is op zoek naar een nieuwe werkgever nu zijn contract bij AC Milan niet verlengd is. Italiaanse media weten dat Real Betis en Celta de Vigo de voormalige Argentijnse international graag willen vastleggen. Er zijn ook twee clubs uit Qatar die polsten, maar Biglia wil in Europa blijven voetballen.

LEES OOK: "Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Heeft Club nood aan een speler als Donk?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

54
54
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

81
81
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

100
100
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

49
49
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

49
49
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

89
89
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

260
260
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

57
57
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

30
30
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

182
182
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

117
117
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

647
647
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

141
141
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

485
485
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

672
672
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

419
419
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

522
522

Meer sportnieuws