TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het heeft er alle schijn van dat Anderlecht eerstdaags twee nieuwe aanvallers kan presenteren. De deal rond Percy Tau is nagenoeg in kannen en kruiken, normaal gezien tekent hij begin deze week nog een éénjarig contract. En ook rond Mustapha Bundu heeft men goede hoop. Volgens La Dernière Heure werd al een persoonlijk akkoord met hem gevonden, zijn club Aarhus bevestigde dan weer dat de onderhandelingen lopen. Daarnaast lijkt RSCA afscheid te nemen van Kemar Roofe, de spits zou op punt staan bij Rangers te tekenen.

Club Brugge trekt na de teleurstelling in de bekerfinale de mercato op. Dat er een extra flankaanvaller zal aangetrokken worden is al langer bekend, bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat ook de volgende aanwinst al vast staat: zo komt er volgens de krant sowieso nog een extra spits bij. Daar heerste eerst nog wat twijfel over, maar Club wil het zekere voor het onzekere nemen. Turkse media blijven volharden dat een terugkeer van Ryan Donk een optie, maar de eisen van de Nederlander lijken wat buitensporig.

Kersvers 1B-kampioen Beerschot VA heeft opnieuw toegeslagen en meldt via haar officiële kanalen dat Abdoulie Sanyang de rangen komt versterken. De Gambiaanse flankaanvaller deed het afgelopen seizoen bijzonder goed op uitleenbasis bij Lommel SK. Nu tekende hij bij de Ratten een contract voor één seizoen op huurbasis mét aankoopoptie, zo bevestigde de club.

Waasland-Beveren zou werk maken van een nieuwe middenvelder. Volgens onze bronnen is Ibrahima Cissé op weg naar de Freethiel, al bestaat de kans dat hij eerst een proefperiode moet ondergaan. De verdedigende middenvelder speelde immers op 29 oktober 2019 met het tweede elftal van Fulham zijn laatste partij.

Zulte Waregem staat dicht bij een nieuwe verdediger. Enkele weken geleden was het al duidelijk dat een transfer voor William Bianda nakende was, en volgens Het Nieuwsblad is die nu ook helemaal in kannen en kruiken. Zo meldt de krant dat de linksvoetige verdediger voor één jaar overkomt op huurbasis van AS Roma.

Via de clubwebsite heeft STVV laten weten dat Jonathan Buatu werd aangetrokken. De centrale verdediger komt over van het Portugese Rio Ave, waar hij geen toekomst meer had. In het verleden speelde de Angolees bij Standard Luik, KRC Genk, Brussels, Fulham, Waasland-Beveren en Moeskroen.

BUITENLAND
Manchester United staat naar verluidt op het punt om de eerste grote transfer van deze zomer te sluiten. De Engelse topclub zou Jadon Sancho naar Old Trafford halen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano zijn de onderhandelingen met Borussia Dortmund in een vergevorderd stadium. De winger zou zo'n 90 tot 120 miljoen euro moeten kosten en dat bedrag wordt in termijnen betaald. Volgens Sky Germany is Sancho zelf óók al akkoord is gegaan met een contractvoorstel van de grootmacht uit Manchester.

Arsenal zou van plan zijn om Willian transfervrij uit Stamford Bridge weg te plukken. Volgens France Football hebben de Gunners zelfs de beste papieren om de Braziliaan te strikken. De 31-jarige international is al lang aan het onderhandelen met Chelsea over een verlengde samenwerking, maar komt er steeds niet uit met de Blues.

Lucas Biglia is op zoek naar een nieuwe werkgever nu zijn contract bij AC Milan niet verlengd is. Italiaanse media weten dat Real Betis en Celta de Vigo de voormalige Argentijnse international graag willen vastleggen. Er zijn ook twee clubs uit Qatar die polsten, maar Biglia wil in Europa blijven voetballen.

LEES OOK: Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

Heeft Club nood aan een speler als Donk?

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

70
70
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

9
9
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

15
15
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

31
31
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

126
126
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

63
63
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

160
160
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

35
35
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

102
102
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

113
113
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

198
198
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

67
67
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

444
444
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

353
353
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

302
302
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

287
287
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

226
226
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

173
173
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

235
235

Meer sportnieuws