TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Sancho maakt megatransfer'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het heeft er alle schijn van dat Anderlecht eerstdaags twee nieuwe aanvallers kan presenteren. De deal rond Percy Tau is nagenoeg in kannen en kruiken, normaal gezien tekent hij begin deze week nog een éénjarig contract. En ook rond Mustapha Bundu heeft men goede hoop. Volgens La Dernière Heure werd al een persoonlijk akkoord met hem gevonden, zijn club Aarhus bevestigde dan weer dat de onderhandelingen lopen. Daarnaast lijkt RSCA afscheid te nemen van Kemar Roofe, de spits zou op punt staan bij Rangers te tekenen.

Club Brugge trekt na de teleurstelling in de bekerfinale de mercato op. Dat er een extra flankaanvaller zal aangetrokken worden is al langer bekend, bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat ook de volgende aanwinst al vast staat: zo komt er volgens de krant sowieso nog een extra spits bij. Daar heerste eerst nog wat twijfel over, maar Club wil het zekere voor het onzekere nemen. Turkse media blijven volharden dat een terugkeer van Ryan Donk een optie, maar de eisen van de Nederlander lijken wat buitensporig.

Kersvers 1B-kampioen Beerschot VA heeft opnieuw toegeslagen en meldt via haar officiële kanalen dat Abdoulie Sanyang de rangen komt versterken. De Gambiaanse flankaanvaller deed het afgelopen seizoen bijzonder goed op uitleenbasis bij Lommel SK. Nu tekende hij bij de Ratten een contract voor één seizoen op huurbasis mét aankoopoptie, zo bevestigde de club.

Waasland-Beveren zou werk maken van een nieuwe middenvelder. Volgens onze bronnen is Ibrahima Cissé op weg naar de Freethiel, al bestaat de kans dat hij eerst een proefperiode moet ondergaan. De verdedigende middenvelder speelde immers op 29 oktober 2019 met het tweede elftal van Fulham zijn laatste partij.

Zulte Waregem staat dicht bij een nieuwe verdediger. Enkele weken geleden was het al duidelijk dat een transfer voor William Bianda nakende was, en volgens Het Nieuwsblad is die nu ook helemaal in kannen en kruiken. Zo meldt de krant dat de linksvoetige verdediger voor één jaar overkomt op huurbasis van AS Roma.

Via de clubwebsite heeft STVV laten weten dat Jonathan Buatu werd aangetrokken. De centrale verdediger komt over van het Portugese Rio Ave, waar hij geen toekomst meer had. In het verleden speelde de Angolees bij Standard Luik, KRC Genk, Brussels, Fulham, Waasland-Beveren en Moeskroen.

BUITENLAND
Manchester United staat naar verluidt op het punt om de eerste grote transfer van deze zomer te sluiten. De Engelse topclub zou Jadon Sancho naar Old Trafford halen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano zijn de onderhandelingen met Borussia Dortmund in een vergevorderd stadium. De winger zou zo'n 90 tot 120 miljoen euro moeten kosten en dat bedrag wordt in termijnen betaald. Volgens Sky Germany is Sancho zelf óók al akkoord is gegaan met een contractvoorstel van de grootmacht uit Manchester.

Arsenal zou van plan zijn om Willian transfervrij uit Stamford Bridge weg te plukken. Volgens France Football hebben de Gunners zelfs de beste papieren om de Braziliaan te strikken. De 31-jarige international is al lang aan het onderhandelen met Chelsea over een verlengde samenwerking, maar komt er steeds niet uit met de Blues.

Lucas Biglia is op zoek naar een nieuwe werkgever nu zijn contract bij AC Milan niet verlengd is. Italiaanse media weten dat Real Betis en Celta de Vigo de voormalige Argentijnse international graag willen vastleggen. Er zijn ook twee clubs uit Qatar die polsten, maar Biglia wil in Europa blijven voetballen.

LEES OOK: Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Heeft Club nood aan een speler als Donk?

Meest recent

De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

37
37
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

11
11
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

137
137
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

86
86
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

131
131
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

83
83
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

66
66
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

58
58
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

51
51
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

221
221
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

125
125
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

113
113
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

33
33
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

307
307
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

129
129
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

43
43
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

82
82
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

405
405
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

46
46
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

568
568
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

379
379
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

484
484
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

185
185
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

308
308
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

194
194

Meer sportnieuws