'Tegenstanders dwarsbomen oplossing voor Antwerpse clubs'

door
'Tegenstanders dwarsbomen oplossing voor Antwerpse clubs'

Komend weekend zou de Belgische voetbalcompetitie opnieuw moeten hervatten, maar de Pro League staat wel nog voor één groot probleem. Namelijk dat er in Antwerpen in principe niet mag worden gevoetbald.

Daar kan de bevoegde instantie Celeval echter wel nog verandering in brengen. Een beslissing hebben zij echter nog niet genomen, overleg met de Pro League staat gepland. Mochten zij echter geen toelating geven, dreigen er grote organisatorische problemen voor de Pro League.

In de kalender van 1A staan namelijk vijf wedstrijden op Antwerps grondgebied gepland tijdens de eerste drie speeldagen: Antwerp-Moeskroen (8 augustus), KV Mechelen-Anderlecht (9 augustus), Beerschot-Zulte Waregem (16 augustus), Antwerp-Gent en KV Mechelen-Cercle Brugge (weekend van 21 tot 24 augustus). Ook in 1B spelen Westerlo en Lierse elk een thuiswedstrijd in augustus.

HLN stelt dat de kans groot is dat de wedstrijden worden uitgesteld, maar ook dat moeilijk in de al overvolle kalender. Er is evenwel wel een andere oplossing mogelijk: dat de Antwerpse ploegen hun thuisvoordeel afstaan aan de tegenstander, en in de terugronde hun thuiswedstrijd afwerken. Echter staan desbetreffende ploegen daar naar verluidt niet voor te springen, omdat er nu zonder publiek moet worden gespeeld. 

Alweer een mooi voorbeeld van 'samenhorigheid' dus. Maar dat in België ieder in zijn eigen agenda kijkt, hoeft evenwel niet meer te verbazen. Dit zou er dan ook voor kunnen zorgen dat er voor de clubs in kwestie straks amper of geen winterstop zal zijn, daar de wedstrijden voornamelijk daar zouden moeten worden ingehaald.

LEES OOK: Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

De tegenstanders zouden zich hierin moeten schikken...

Meest recent

'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

12
12
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

381
381
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

35
35
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

31
31
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

685
685
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

33
33
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

132
132
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

436
436
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

282
282
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

687
687
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

229
229
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

564
564
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

103
103
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

577
577
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

393
393
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

730
730
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

630
630
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

197
197
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

120
120
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

514
514
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

449
449
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

264
264
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

227
227
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

373
373

Meer sportnieuws