'Tegenstanders dwarsbomen oplossing voor Antwerpse clubs'

1169 stemmen
'Tegenstanders dwarsbomen oplossing voor Antwerpse clubs'

Komend weekend zou de Belgische voetbalcompetitie opnieuw moeten hervatten, maar de Pro League staat wel nog voor één groot probleem. Namelijk dat er in Antwerpen in principe niet mag worden gevoetbald.

Daar kan de bevoegde instantie Celeval echter wel nog verandering in brengen. Een beslissing hebben zij echter nog niet genomen, overleg met de Pro League staat gepland. Mochten zij echter geen toelating geven, dreigen er grote organisatorische problemen voor de Pro League.

In de kalender van 1A staan namelijk vijf wedstrijden op Antwerps grondgebied gepland tijdens de eerste drie speeldagen: Antwerp-Moeskroen (8 augustus), KV Mechelen-Anderlecht (9 augustus), Beerschot-Zulte Waregem (16 augustus), Antwerp-Gent en KV Mechelen-Cercle Brugge (weekend van 21 tot 24 augustus). Ook in 1B spelen Westerlo en Lierse elk een thuiswedstrijd in augustus.

HLN stelt dat de kans groot is dat de wedstrijden worden uitgesteld, maar ook dat moeilijk in de al overvolle kalender. Er is evenwel wel een andere oplossing mogelijk: dat de Antwerpse ploegen hun thuisvoordeel afstaan aan de tegenstander, en in de terugronde hun thuiswedstrijd afwerken. Echter staan desbetreffende ploegen daar naar verluidt niet voor te springen, omdat er nu zonder publiek moet worden gespeeld. 

Alweer een mooi voorbeeld van 'samenhorigheid' dus. Maar dat in België ieder in zijn eigen agenda kijkt, hoeft evenwel niet meer te verbazen. Dit zou er dan ook voor kunnen zorgen dat er voor de clubs in kwestie straks amper of geen winterstop zal zijn, daar de wedstrijden voornamelijk daar zouden moeten worden ingehaald.

LEES OOK: “We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

🚀

De tegenstanders zouden zich hierin moeten schikken...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

0
0
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

2
2
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

149
149
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

73
73
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

106
106
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

211
211
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

87
87
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

191
191
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

508
508
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

118
118
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

572
572
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

310
310
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

662
662
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

177
177
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

420
420
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

189
189
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

78
78
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

125
125
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

121
121
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

309
309
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

323
323
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

464
464
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

504
504
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

528
528
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

189
189

Meer sportnieuws