'Tegenstanders dwarsbomen oplossing voor Antwerpse clubs'

door
'Tegenstanders dwarsbomen oplossing voor Antwerpse clubs'

Komend weekend zou de Belgische voetbalcompetitie opnieuw moeten hervatten, maar de Pro League staat wel nog voor één groot probleem. Namelijk dat er in Antwerpen in principe niet mag worden gevoetbald.

Daar kan de bevoegde instantie Celeval echter wel nog verandering in brengen. Een beslissing hebben zij echter nog niet genomen, overleg met de Pro League staat gepland. Mochten zij echter geen toelating geven, dreigen er grote organisatorische problemen voor de Pro League.

In de kalender van 1A staan namelijk vijf wedstrijden op Antwerps grondgebied gepland tijdens de eerste drie speeldagen: Antwerp-Moeskroen (8 augustus), KV Mechelen-Anderlecht (9 augustus), Beerschot-Zulte Waregem (16 augustus), Antwerp-Gent en KV Mechelen-Cercle Brugge (weekend van 21 tot 24 augustus). Ook in 1B spelen Westerlo en Lierse elk een thuiswedstrijd in augustus.

HLN stelt dat de kans groot is dat de wedstrijden worden uitgesteld, maar ook dat moeilijk in de al overvolle kalender. Er is evenwel wel een andere oplossing mogelijk: dat de Antwerpse ploegen hun thuisvoordeel afstaan aan de tegenstander, en in de terugronde hun thuiswedstrijd afwerken. Echter staan desbetreffende ploegen daar naar verluidt niet voor te springen, omdat er nu zonder publiek moet worden gespeeld. 

Alweer een mooi voorbeeld van 'samenhorigheid' dus. Maar dat in België ieder in zijn eigen agenda kijkt, hoeft evenwel niet meer te verbazen. Dit zou er dan ook voor kunnen zorgen dat er voor de clubs in kwestie straks amper of geen winterstop zal zijn, daar de wedstrijden voornamelijk daar zouden moeten worden ingehaald.

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

🚀

De tegenstanders zouden zich hierin moeten schikken...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

2
2
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

4
4
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

38
38
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

54
54
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

213
213
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

231
231
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

81
81
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

197
197
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

234
234
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

63
63
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

201
201
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

238
238
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

68
68
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

181
181
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

114
114
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

105
105
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

91
91
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

557
557
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

476
476
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

83
83
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

237
237
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

270
270
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

281
281
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

195
195

Meer sportnieuws