Rooney gek van Rode Duivel: "Doet me denken aan Giggs en Gerrard"

1414 stemmen
Rooney gek van Rode Duivel:

Deze week trekt niet alleen de Jupiler Pro League zich weer op gang, ook het Europese voetbal gaat weer van start. Zo staan er in de Champions League meteen enkele fraaie affiches op het programma. Daarbij is het vooral uitkijken naar de clash tussen Manchester City en Real Madrid.


De Engelsen moeten in eigen huis een 1-2-voorsprong van in de heenmatch verdedigen. Om dat te bewerkstelligen wordt in grote mate op Kevin De Bruyne gerekend. De Rode Duivel was in de heenwedstrijd alvast de uitblinker en heeft bovendien een weergaloos seizoen in de Premier League achter de rug. In Engeland nemen zijn supporters dan ook zienderogen toe. Ook Wayne Rooney, nochtans een boegbeeld van stadsrivaal Manchester United, blijkt een grote fan van onze landgenoot.

In zijn column voor The Sunday Times haalde Rooney de loftrompet boven. "Er bestaat geen twijfel over dat De Bruyne het grootste wapen van City is. Hij is allicht één van de drie beste spelers in de wereld op dit moment. De Bruyne doet me een beetje denken aan Steven Gerrard. Hij wijkt vaak uit naar de flank en draait dan briljante ballen naar binnen, net zoals Stevie dat vroeger deed", klonk het.

Maar Rooney vergeleek hem ook met nog een ander icoon van het Britse voetbal: zijn ex-ploegmaat Ryan Giggs. "Wanneer hij in balbezit komt zie je dat de andere spelers meteen beginnen te bewegen en dat is het grootste compliment dat je een middenvelder kan geven. Toen ik met Ryan Giggs speelde en hij aan de bal kwam, begon ik altijd te lopen omdat ik wist dat hij me zou vinden. De Bruyne is ook zo. Tegenstanders denken dat ze hem best naar de flank kunnen dwingen, maar dan pitst hij die passes recht door de smalste gaatjes", aldus de oud-international.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

De Bruyne is momenteel de beste middenvelder ter wereld ...

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

72
72
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

187
187
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

743
743
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

83
83
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

146
146
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

57
57
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

66
66
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

34
34
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

157
157
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

177
177
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

23
23
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

149
149
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

292
292
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

380
380
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

191
191
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

109
109
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

850
850
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

513
513
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

365
365
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

49
49

Meer sportnieuws