Rooney gek van Rode Duivel: "Doet me denken aan Giggs en Gerrard"

1414 stemmen
Rooney gek van Rode Duivel:

Deze week trekt niet alleen de Jupiler Pro League zich weer op gang, ook het Europese voetbal gaat weer van start. Zo staan er in de Champions League meteen enkele fraaie affiches op het programma. Daarbij is het vooral uitkijken naar de clash tussen Manchester City en Real Madrid.


De Engelsen moeten in eigen huis een 1-2-voorsprong van in de heenmatch verdedigen. Om dat te bewerkstelligen wordt in grote mate op Kevin De Bruyne gerekend. De Rode Duivel was in de heenwedstrijd alvast de uitblinker en heeft bovendien een weergaloos seizoen in de Premier League achter de rug. In Engeland nemen zijn supporters dan ook zienderogen toe. Ook Wayne Rooney, nochtans een boegbeeld van stadsrivaal Manchester United, blijkt een grote fan van onze landgenoot.

In zijn column voor The Sunday Times haalde Rooney de loftrompet boven. "Er bestaat geen twijfel over dat De Bruyne het grootste wapen van City is. Hij is allicht één van de drie beste spelers in de wereld op dit moment. De Bruyne doet me een beetje denken aan Steven Gerrard. Hij wijkt vaak uit naar de flank en draait dan briljante ballen naar binnen, net zoals Stevie dat vroeger deed", klonk het.

Maar Rooney vergeleek hem ook met nog een ander icoon van het Britse voetbal: zijn ex-ploegmaat Ryan Giggs. "Wanneer hij in balbezit komt zie je dat de andere spelers meteen beginnen te bewegen en dat is het grootste compliment dat je een middenvelder kan geven. Toen ik met Ryan Giggs speelde en hij aan de bal kwam, begon ik altijd te lopen omdat ik wist dat hij me zou vinden. De Bruyne is ook zo. Tegenstanders denken dat ze hem best naar de flank kunnen dwingen, maar dan pitst hij die passes recht door de smalste gaatjes", aldus de oud-international.

LEES OOK: Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

🚀

De Bruyne is momenteel de beste middenvelder ter wereld ...

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

43
43
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

217
217
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

222
222
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

72
72
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

61
61
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

510
510
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

267
267
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

123
123
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

122
122
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

123
123
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

289
289
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

117
117
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

413
413
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

101
101
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

568
568
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

210
210
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

366
366
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

275
275
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

144
144
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws