Rooney gek van Rode Duivel: "Doet me denken aan Giggs en Gerrard"

1414
Rooney gek van Rode Duivel:

Deze week trekt niet alleen de Jupiler Pro League zich weer op gang, ook het Europese voetbal gaat weer van start. Zo staan er in de Champions League meteen enkele fraaie affiches op het programma. Daarbij is het vooral uitkijken naar de clash tussen Manchester City en Real Madrid.


De Engelsen moeten in eigen huis een 1-2-voorsprong van in de heenmatch verdedigen. Om dat te bewerkstelligen wordt in grote mate op Kevin De Bruyne gerekend. De Rode Duivel was in de heenwedstrijd alvast de uitblinker en heeft bovendien een weergaloos seizoen in de Premier League achter de rug. In Engeland nemen zijn supporters dan ook zienderogen toe. Ook Wayne Rooney, nochtans een boegbeeld van stadsrivaal Manchester United, blijkt een grote fan van onze landgenoot.

In zijn column voor The Sunday Times haalde Rooney de loftrompet boven. "Er bestaat geen twijfel over dat De Bruyne het grootste wapen van City is. Hij is allicht één van de drie beste spelers in de wereld op dit moment. De Bruyne doet me een beetje denken aan Steven Gerrard. Hij wijkt vaak uit naar de flank en draait dan briljante ballen naar binnen, net zoals Stevie dat vroeger deed", klonk het.

Maar Rooney vergeleek hem ook met nog een ander icoon van het Britse voetbal: zijn ex-ploegmaat Ryan Giggs. "Wanneer hij in balbezit komt zie je dat de andere spelers meteen beginnen te bewegen en dat is het grootste compliment dat je een middenvelder kan geven. Toen ik met Ryan Giggs speelde en hij aan de bal kwam, begon ik altijd te lopen omdat ik wist dat hij me zou vinden. De Bruyne is ook zo. Tegenstanders denken dat ze hem best naar de flank kunnen dwingen, maar dan pitst hij die passes recht door de smalste gaatjes", aldus de oud-international.

LEES OOK: Publieke executie: 5 United-iconen slachten Tielemans af

De Bruyne is momenteel de beste middenvelder ter wereld ...

Meest recent

'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

0
0
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

39
39
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

104
104
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

28
28
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

48
48
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

110
110
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

70
70
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

68
68
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

383
383
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

151
151
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

413
413
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

97
97
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

451
451
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

638
638

Meer sportnieuws