Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

973 stemmen
Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

De tweede corona-golf beslist er mogelijk nog anders over, maar normaal gezien opent RSC Anderlecht zondag zijn seizoen op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars zullen dan nog geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Vincent Kompany. Al laat die zich ondanks zijn blessure toch serieus gelden.


Sinds hij uitviel op het veld van Saint-Etienne, heeft Kompany zich weer volledig toegelegd op een coachende rol. In de daaropvolgende oefenwedstrijden stond hij luid schreeuwend en wild gesticulerend langs de zijlijn, zijn spelers aan het aanmoedigen en constant aan het bijsturen. Bij La Dernière Heure zag men dan ook dat hij daarmee Frank Vercauteren volledig in de schaduw zette. Die laatste is op papier nog steeds de hoofdtrainer maar moest de voorbije oefenduels vrede nemen met een rol op het tweede plan.

Wanneer straks de competitie begint zal dat echter weer anders zijn. Want de coachende Kompany is ook bij de licentiecommissie niet onopgemerkt gebleven. De ex-speler van Manchester City beschikt immers niet over de juiste diploma's en zou in principe dus niet mogen werken als T1. Vorig seizoen kreeg RSCA daar al een boete voor en in het slechtste geval kan zelfs de licentie in gevaar komen.

Bij Het Laatste Nieuws verstuurt licentiemanager Nils Van Brantegem alvast een waarschuwing dat ook de speler-inspirator zich aan de regels moet houden. In de oefenwedstrijden kon dit in principe geen kwaad, tijdens officiële duels kunnen er wel sancties volgen. Om alle misverstanden te voorkomen zou Kompany tijdens zijn blessure dan ook plaatsnemen in de tribune en niet op de dug-out.

LEES OOK: 'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Kompany kan beter stoppen en fulltime trainer worden ...

Meest recent

Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

32
32
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

26
26
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

201
201
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

447
447
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

173
173
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

228
228
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

70
70
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

697
697
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

415
415
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

125
125
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

395
395
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

460
460
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

66
66
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

95
95
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

168
168
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

51
51
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

452
452
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

445
445
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

154
154
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

581
581
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

143
143

Meer sportnieuws