Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

door
Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

De tweede corona-golf beslist er mogelijk nog anders over, maar normaal gezien opent RSC Anderlecht zondag zijn seizoen op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars zullen dan nog geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Vincent Kompany. Al laat die zich ondanks zijn blessure toch serieus gelden.


Sinds hij uitviel op het veld van Saint-Etienne, heeft Kompany zich weer volledig toegelegd op een coachende rol. In de daaropvolgende oefenwedstrijden stond hij luid schreeuwend en wild gesticulerend langs de zijlijn, zijn spelers aan het aanmoedigen en constant aan het bijsturen. Bij La Dernière Heure zag men dan ook dat hij daarmee Frank Vercauteren volledig in de schaduw zette. Die laatste is op papier nog steeds de hoofdtrainer maar moest de voorbije oefenduels vrede nemen met een rol op het tweede plan.

Wanneer straks de competitie begint zal dat echter weer anders zijn. Want de coachende Kompany is ook bij de licentiecommissie niet onopgemerkt gebleven. De ex-speler van Manchester City beschikt immers niet over de juiste diploma's en zou in principe dus niet mogen werken als T1. Vorig seizoen kreeg RSCA daar al een boete voor en in het slechtste geval kan zelfs de licentie in gevaar komen.

Bij Het Laatste Nieuws verstuurt licentiemanager Nils Van Brantegem alvast een waarschuwing dat ook de speler-inspirator zich aan de regels moet houden. In de oefenwedstrijden kon dit in principe geen kwaad, tijdens officiële duels kunnen er wel sancties volgen. Om alle misverstanden te voorkomen zou Kompany tijdens zijn blessure dan ook plaatsnemen in de tribune en niet op de dug-out.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

Kompany kan beter stoppen en fulltime trainer worden ...

Meest recent

'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

75
75
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

24
24
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

118
118
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

154
154
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

96
96
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

159
159
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

443
443
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

158
158
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

24
24
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

431
431
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

168
168
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

393
393
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

59
59
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

273
273
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

76
76
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

281
281
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

271
271
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

121
121
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

581
581
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

386
386
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

462
462
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

318
318
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

169
169

Meer sportnieuws