Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

973 stemmen
Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

De tweede corona-golf beslist er mogelijk nog anders over, maar normaal gezien opent RSC Anderlecht zondag zijn seizoen op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars zullen dan nog geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Vincent Kompany. Al laat die zich ondanks zijn blessure toch serieus gelden.


Sinds hij uitviel op het veld van Saint-Etienne, heeft Kompany zich weer volledig toegelegd op een coachende rol. In de daaropvolgende oefenwedstrijden stond hij luid schreeuwend en wild gesticulerend langs de zijlijn, zijn spelers aan het aanmoedigen en constant aan het bijsturen. Bij La Dernière Heure zag men dan ook dat hij daarmee Frank Vercauteren volledig in de schaduw zette. Die laatste is op papier nog steeds de hoofdtrainer maar moest de voorbije oefenduels vrede nemen met een rol op het tweede plan.

Wanneer straks de competitie begint zal dat echter weer anders zijn. Want de coachende Kompany is ook bij de licentiecommissie niet onopgemerkt gebleven. De ex-speler van Manchester City beschikt immers niet over de juiste diploma's en zou in principe dus niet mogen werken als T1. Vorig seizoen kreeg RSCA daar al een boete voor en in het slechtste geval kan zelfs de licentie in gevaar komen.

Bij Het Laatste Nieuws verstuurt licentiemanager Nils Van Brantegem alvast een waarschuwing dat ook de speler-inspirator zich aan de regels moet houden. In de oefenwedstrijden kon dit in principe geen kwaad, tijdens officiële duels kunnen er wel sancties volgen. Om alle misverstanden te voorkomen zou Kompany tijdens zijn blessure dan ook plaatsnemen in de tribune en niet op de dug-out.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Kompany kan beter stoppen en fulltime trainer worden ...

Meest recent

Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

15
15
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

36
36
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

242
242
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

92
92
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

143
143
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

301
301
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1196
1196
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

118
118
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

160
160
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

90
90
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

46
46
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

176
176
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

225
225
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

167
167
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

306
306
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

395
395
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

215
215
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

124
124
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

161
161
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

896
896
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

538
538

Meer sportnieuws