Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

973 stemmen
Kompany zet Vercauteren in schaduw, licentiecommissie waarschuwt

De tweede corona-golf beslist er mogelijk nog anders over, maar normaal gezien opent RSC Anderlecht zondag zijn seizoen op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars zullen dan nog geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Vincent Kompany. Al laat die zich ondanks zijn blessure toch serieus gelden.


Sinds hij uitviel op het veld van Saint-Etienne, heeft Kompany zich weer volledig toegelegd op een coachende rol. In de daaropvolgende oefenwedstrijden stond hij luid schreeuwend en wild gesticulerend langs de zijlijn, zijn spelers aan het aanmoedigen en constant aan het bijsturen. Bij La Dernière Heure zag men dan ook dat hij daarmee Frank Vercauteren volledig in de schaduw zette. Die laatste is op papier nog steeds de hoofdtrainer maar moest de voorbije oefenduels vrede nemen met een rol op het tweede plan.

Wanneer straks de competitie begint zal dat echter weer anders zijn. Want de coachende Kompany is ook bij de licentiecommissie niet onopgemerkt gebleven. De ex-speler van Manchester City beschikt immers niet over de juiste diploma's en zou in principe dus niet mogen werken als T1. Vorig seizoen kreeg RSCA daar al een boete voor en in het slechtste geval kan zelfs de licentie in gevaar komen.

Bij Het Laatste Nieuws verstuurt licentiemanager Nils Van Brantegem alvast een waarschuwing dat ook de speler-inspirator zich aan de regels moet houden. In de oefenwedstrijden kon dit in principe geen kwaad, tijdens officiële duels kunnen er wel sancties volgen. Om alle misverstanden te voorkomen zou Kompany tijdens zijn blessure dan ook plaatsnemen in de tribune en niet op de dug-out.

LEES OOK: Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Kompany kan beter stoppen en fulltime trainer worden ...

Meest recent

Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

6
6
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

49
49
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

71
71
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

56
56
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

42
42
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

394
394
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

355
355
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

146
146
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

226
226
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

69
69
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

59
59
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

64
64
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

287
287
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

668
668
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

161
161
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

488
488
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

348
348
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

239
239
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

184
184
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

114
114
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

280
280
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

473
473
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

785
785
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

543
543

Meer sportnieuws