Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

door
Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

Club Brugge stond vorig seizoen in een moeilijke Champions League-groep, met Real Madrid én PSG, knap haar mannetje door voor Galatasaray te eindigen. Dit keer ligt de lat voor Blauw-Zwart op het Europese toneel dan ook een pak hoger, al dreigen die ambities op voorhand al een flinke knauw te krijgen.


Zo wezen wij er eerder reeds op dat de Belgische landskampioen, die opnieuw rechtstreeks gekwalificeerd is voor het kampioenenbal, wel eens in een Poule des Doods terecht kan komen. Nu 24 van de 32 deelnemers gekend zijn en de bokalen voor de loting dus stilaan kunnen worden gevuld, weet ook Het Nieuwsblad dat Club zo goed als zeker in pot vier zal worden ingedeeld. Alleen indien in de voorrondes zowat alle reekshoofden uit het toernooi worden geknikkerd, maken de Bruggelingen nog kans om op te schuiven. Een vrij onrealistisch scenario, wat maakt dat ze zich in Jan Breydel mogen opmaken voor een lastige loting waarbij zelfs de derde plek geen sinecure wordt.

Een van die favorieten in de kwalificatiefase is AA Gent, dat als reekshoofd aan de derde voorronde begint en zo kleppers als pakweg Benfica ontloopt. Met mogelijke tegenstanders als Rennes, Krasnodar, Viktoria Plzen, Rapid Wenen, NK Lokomotiva, PAOK en AZ, dat vorig jaar te sterk bleek voor Antwerp, zijn de kansen op succes niet onaardig. De Buffalo's kunnen hun gunstige status wel nog verliezen indien een handvol teams de Europa League wint, én moeten in de play-offs voor de groepsfase allicht wél nog langs een sterkere opponent. Mochten de Gentenaren dit alles tot een goed einde brengen, met telkens de Europa League als vangnet, hebben ze uitzicht op pot drie.

LEES OOK: Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Wie zal volgens u meer succes hebben in Europa dit seizoen?

Meest recent

Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

53
53
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

19
19
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

23
23
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

35
35
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

89
89
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

56
56
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

119
119
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

95
95
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

58
58
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

218
218
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

60
60
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

78
78
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

503
503
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

176
176
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

99
99
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

489
489
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

718
718
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

51
51
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

70
70
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

62
62
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

545
545
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

255
255
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

180
180

Meer sportnieuws