Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

door
Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

Club Brugge stond vorig seizoen in een moeilijke Champions League-groep, met Real Madrid én PSG, knap haar mannetje door voor Galatasaray te eindigen. Dit keer ligt de lat voor Blauw-Zwart op het Europese toneel dan ook een pak hoger, al dreigen die ambities op voorhand al een flinke knauw te krijgen.


Zo wezen wij er eerder reeds op dat de Belgische landskampioen, die opnieuw rechtstreeks gekwalificeerd is voor het kampioenenbal, wel eens in een Poule des Doods terecht kan komen. Nu 24 van de 32 deelnemers gekend zijn en de bokalen voor de loting dus stilaan kunnen worden gevuld, weet ook Het Nieuwsblad dat Club zo goed als zeker in pot vier zal worden ingedeeld. Alleen indien in de voorrondes zowat alle reekshoofden uit het toernooi worden geknikkerd, maken de Bruggelingen nog kans om op te schuiven. Een vrij onrealistisch scenario, wat maakt dat ze zich in Jan Breydel mogen opmaken voor een lastige loting waarbij zelfs de derde plek geen sinecure wordt.

Een van die favorieten in de kwalificatiefase is AA Gent, dat als reekshoofd aan de derde voorronde begint en zo kleppers als pakweg Benfica ontloopt. Met mogelijke tegenstanders als Rennes, Krasnodar, Viktoria Plzen, Rapid Wenen, NK Lokomotiva, PAOK en AZ, dat vorig jaar te sterk bleek voor Antwerp, zijn de kansen op succes niet onaardig. De Buffalo's kunnen hun gunstige status wel nog verliezen indien een handvol teams de Europa League wint, én moeten in de play-offs voor de groepsfase allicht wél nog langs een sterkere opponent. Mochten de Gentenaren dit alles tot een goed einde brengen, met telkens de Europa League als vangnet, hebben ze uitzicht op pot drie.

LEES OOK: Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

Wie zal volgens u meer succes hebben in Europa dit seizoen?

Meest recent

Bom op barsten bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

32
32
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

390
390
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

346
346
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

102
102
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

144
144
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

42
42
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

242
242
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

46
46
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

263
263
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

148
148
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

352
352
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

69
69
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

429
429
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

383
383
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

440
440
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

160
160
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

427
427
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

164
164
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

411
411
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

393
393
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

77
77
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

582
582
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

129
129
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

1094
1094
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

613
613

Meer sportnieuws