Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

door
Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

Club Brugge stond vorig seizoen in een moeilijke Champions League-groep, met Real Madrid én PSG, knap haar mannetje door voor Galatasaray te eindigen. Dit keer ligt de lat voor Blauw-Zwart op het Europese toneel dan ook een pak hoger, al dreigen die ambities op voorhand al een flinke knauw te krijgen.


Zo wezen wij er eerder reeds op dat de Belgische landskampioen, die opnieuw rechtstreeks gekwalificeerd is voor het kampioenenbal, wel eens in een Poule des Doods terecht kan komen. Nu 24 van de 32 deelnemers gekend zijn en de bokalen voor de loting dus stilaan kunnen worden gevuld, weet ook Het Nieuwsblad dat Club zo goed als zeker in pot vier zal worden ingedeeld. Alleen indien in de voorrondes zowat alle reekshoofden uit het toernooi worden geknikkerd, maken de Bruggelingen nog kans om op te schuiven. Een vrij onrealistisch scenario, wat maakt dat ze zich in Jan Breydel mogen opmaken voor een lastige loting waarbij zelfs de derde plek geen sinecure wordt.

Een van die favorieten in de kwalificatiefase is AA Gent, dat als reekshoofd aan de derde voorronde begint en zo kleppers als pakweg Benfica ontloopt. Met mogelijke tegenstanders als Rennes, Krasnodar, Viktoria Plzen, Rapid Wenen, NK Lokomotiva, PAOK en AZ, dat vorig jaar te sterk bleek voor Antwerp, zijn de kansen op succes niet onaardig. De Buffalo's kunnen hun gunstige status wel nog verliezen indien een handvol teams de Europa League wint, én moeten in de play-offs voor de groepsfase allicht wél nog langs een sterkere opponent. Mochten de Gentenaren dit alles tot een goed einde brengen, met telkens de Europa League als vangnet, hebben ze uitzicht op pot drie.

LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Wie zal volgens u meer succes hebben in Europa dit seizoen?

Meest recent

Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

44
44
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

43
43
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

101
101
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

119
119
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

301
301
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

237
237
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

71
71
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

556
556
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

189
189
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

227
227
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

215
215
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

95
95
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

50
50
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

165
165
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

498
498
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

206
206
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

97
97
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

420
420
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

521
521
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

59
59
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

210
210
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

729
729
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

203
203
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

151
151
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

205
205

Meer sportnieuws