Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

door
Club moet vrezen voor CL-ambities, AA Gent kan stunten

Club Brugge stond vorig seizoen in een moeilijke Champions League-groep, met Real Madrid én PSG, knap haar mannetje door voor Galatasaray te eindigen. Dit keer ligt de lat voor Blauw-Zwart op het Europese toneel dan ook een pak hoger, al dreigen die ambities op voorhand al een flinke knauw te krijgen.


Zo wezen wij er eerder reeds op dat de Belgische landskampioen, die opnieuw rechtstreeks gekwalificeerd is voor het kampioenenbal, wel eens in een Poule des Doods terecht kan komen. Nu 24 van de 32 deelnemers gekend zijn en de bokalen voor de loting dus stilaan kunnen worden gevuld, weet ook Het Nieuwsblad dat Club zo goed als zeker in pot vier zal worden ingedeeld. Alleen indien in de voorrondes zowat alle reekshoofden uit het toernooi worden geknikkerd, maken de Bruggelingen nog kans om op te schuiven. Een vrij onrealistisch scenario, wat maakt dat ze zich in Jan Breydel mogen opmaken voor een lastige loting waarbij zelfs de derde plek geen sinecure wordt.

Een van die favorieten in de kwalificatiefase is AA Gent, dat als reekshoofd aan de derde voorronde begint en zo kleppers als pakweg Benfica ontloopt. Met mogelijke tegenstanders als Rennes, Krasnodar, Viktoria Plzen, Rapid Wenen, NK Lokomotiva, PAOK en AZ, dat vorig jaar te sterk bleek voor Antwerp, zijn de kansen op succes niet onaardig. De Buffalo's kunnen hun gunstige status wel nog verliezen indien een handvol teams de Europa League wint, én moeten in de play-offs voor de groepsfase allicht wél nog langs een sterkere opponent. Mochten de Gentenaren dit alles tot een goed einde brengen, met telkens de Europa League als vangnet, hebben ze uitzicht op pot drie.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Wie zal volgens u meer succes hebben in Europa dit seizoen?

Meest recent

Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

14
14
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

27
27
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

31
31
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

46
46
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

126
126
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

70
70
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

75
75
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

278
278
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

72
72
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

77
77
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

531
531
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

191
191
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

232
232
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

157
157
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

68
68
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

96
96
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

61
61
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

249
249
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

288
288
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

405
405
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

172
172
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

88
88
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

61
61
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

285
285

Meer sportnieuws