Garantie op doelpunten: Anderlecht hoopt op 'scorende Doku'

1186 stemmen
Garantie op doelpunten: Anderlecht hoopt op 'scorende Doku'

Vorig seizoen draaide RSC Anderlecht pas op volle toeren naarmate het einde van de reguliere competitie naderde. Deze jaargang moet Sporting er staan vanaf speeldag één en coach Francky Vercauteren kan daarvoor alvast rekenen op een solide basis. De compositie van de ploeg is veelbelovend, maar op het aanvallend gebied kampt Paars-Wit nog met een schrijnend tekort aan scorend vermogen. Flankaanvaller Mustapha Bundu moet daar straks verandering in brengen: wij namen het nieuwste doelwit onder de loep. 

ENORME DOELPUNTENPRODUCTIE 

Het type-elftal van RSC Anderlecht werkte vijf oefenmatchen af in de voorbereiding, maar daarin kon het amper vier keer tot scoren komen. Dat is een zorgwekkend laag gemiddelde en daarom wordt al langer geopperd om wat extra scorend vermogen toe te voegen aan het elftal. Daarvoor kijkt de sportieve cel niet alleen naar zuivere diepe spitsen, maar ook naar aanvallende middenvelders die gemakkelijk de weg vinden naar het doel.



Mustapha Bundu behoort tot die tweede categorie, hij scoorde in de Deense Superligaen namelijk maar liefst acht doelpunten voor Aarhus GF. Bovendien kon hij zijn ploegmaats ook twaalf assists aanleveren. In totaal was de Sierra Leoonse flankaanvaller betrokken bij 38% van de totale doelpuntenproductie van Aarhus, waarmee Bundu een erg belangrijke factor is in het elftal van coach David Nielsen. Het was ook pas het eerste seizoen waarin Bundu dergelijke indrukwekkende cijfers kon voorleggen.

DE FACTOR-BELLAMY 

De voorbije jaargang was bovendien ook pas het derde seizoen waarin Bundu een volwaardige basisspeler was. Vooraleer hij in 2016 naar Denemarken trok, stond hij onder contract bij het Engelse Hereford FC waar Bundu uiteindelijk in geen enkele officiële wedstrijd aantrad. Voor zijn avontuur in Engeland leerde hij de eerste kneepjes van het vak kennen in Freetown, de hoofdstad van Sierra Leone, waar Anderlecht-beloftencoach Craig Bellamy een voetbalschool had: de link tussen Bundu en Anderlecht is dus snel gelegd. 



De referenties van Bellamy zullen ongetwijfeld belangrijk zijn in het dossier van Bundu, maar Anderlecht speurt de transfermarkt vooral af naar pure kwaliteit. Bovendien is de Paars-Witte portefeuille niet enorm groot met transferbudget van vijf miljoen euro, en zou de betaling richting Aarhus rond drie miljoen euro moeten schommelen. De komst van Bundu zou dus een flinke hap nemen uit het budget te Neerpede, waardoor de ganse sportieve cel overtuigd moet zijn over zijn capaciteiten. 

DE IMPACT VAN BUNDU 

Transfers houden altijd een bepaalde mate van risico in, maar van een revelatie uit de Deense Superligaen zou toch het één en ander te verwachten mogen vallen. Een eerste positief voorteken daarbij is het aantal gescoorde doelpunten en aangeleverde assists door Bundu. In de reguliere competitie behoorde hij daarmee tot de top vijf invloedrijkste spelers van Denemarken, en dat is toch wel een knappe referentie.



Zoals eerder gesteld maakte Bundu een serieuze impact op het spel van Aarhus, met maar liefst 38% inbreng bij alle gescoorde doelpunten dit seizoen. Als flankaanvaller is dat een indrukwekkende prestatie, maar coach David Nielsen gebruikte Bundu dan ook op zijn volle sterkte. Aarhus opteerde vaak op de counteraanval en stond daarom graag het balbezit af. Door zijn snelheid, techniek en fysieke capaciteiten kon Bundu daarom brokken maken bij de vijandige defensies. Bij Anderlecht wordt dan weer een totaal andere tactiek toegepast, maar zullen zijn specifieke kwaliteiten ongetwijfeld ook passen.

SCOREN EN LATEN SCOREN  

Met 0,35 doelpunt per 90 minuten was Bundu de vierde frequentste doelpuntenmaker onder de flankaanvallers van de Superligaen. Daarmee overtreft hij de regelmatigheid van de huidige geachte Anderlecht-wingers Jérémy Doku (0,2 doelpunt per 90 minuten), Francis Amuzu (0,2 doelpunt per 90 minuten) en Yari Verschaeren (0,12 doelpunt per 90 minuten). Zelfs Kemar Roofe, die nog steeds als de nummer één wordt beschouwd onder de centrale aanvallers, komt in het vizier van Bundu. De Engelsman kon vorig seizoen 0,44 doelpunt per 90 minuten voorleggen, wat dus geen al te groot verschil is met het gemiddelde van Bundu.



Op het gebied van assisteren kan Bundu exact hetzelfde ritme aanhouden zoals hij doelpunten scoort. De Sierra Leoonse sensatie was dus elke wedstrijd goed voor 0,35 assist, waarmee hij als tweede eindigde onder de flankaanvallers van de Superligaen. Bij Anderlecht kan echter niémand dat gemiddelde evenaren, en zou Bundu daarmee tot de absolute top van de Jupiler Pro League behoren. De primus van het vorige Belgische seizoen was Ruud Vormer, die 0,46 assist per wedstrijd aanleverde, maar dat zijn echt uitzonderlijk cijfers.

DRIBBELEN ALS DOKU 

Zowel op het vlak van doelpunten maken én aanleveren zou Bundu dus een échte aanwinst betekenen voor Anderlecht, dat al de hele voorbereiding kampt met een scorend onvermogen. Maar de 23-jarige heeft op andere gebieden ook nog het een en ander te bieden. Ondanks zijn 1 meter 88 etaleert Bundu een hoge mate van snelheid, en kan hij omschreven worden als een 'valse trage'. Een ander groot voordeel is dat hij die snelheid kan koppelen aan een uitstekende dribbel.



Soms zien zijn bewegingen er eerder wat onorthodox uit, maar de dribbels van Bundu zijn razend efficiënt. Op dat gebied behoort hij tot de echte toppers van de Superligaen en kan hij zelfs het gemiddelde evenaren van Jérémy Doku, de beste dribbelaar op de Belgische velden. Al moet een belangrijke nuance worden gemaakt omdat Doku dubbel zo vaak een dribbel aangaat als Bundu. Maar met Doku en Bundu lijken de flanken bovenmatig gewapend om voor dreigende dribbels te zorgen.

GOALS, GOALS, GOALS 

Met Landry Dimata, Antoine Colassin en Kemar Roofe heeft RSC Anderlecht drie centrale spitsen voorhanden waardoor de komst van een nieuwe nummer negen geen verstandige beslissing zou zijn. Dimata keert stilaan terug op het hoogste niveau na anderhalf jaar blessureleed, Colassin verlengde onlangs nog maar zijn contract tot en met 2025, en Roofe kostte te veel geld om zomaar opzij te schuiven. Daarom kijkt Anderlecht uit naar spelers op een andere positie die het team kunnen voorzien van het nodige scorend vermogen .



Mustapha Bundu is zo'n type, en hij houdt het niet alleen maar bij enkel doelpunten scoren. De Sierra Leoonse flankaanvaller behoudt steeds het overzicht en kan op die manier zijn ploegmaats in een betere stelling brengen. Daarnaast bezit Bundu een hoge snelheid die hij dan ook nog eens combineert met een goede dribbel. Op papier lijkt hij alvast een veelbelovende aanwinst te worden, en kan Bundu de huidige lacunes vullen. En dat is geen overbodige luxe met de start van de competitie volgende week.

LEES OOK: Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Wordt Bundu een voltreffer bij Anderlecht?

Meest recent

Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

12
12
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

251
251
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

213
213
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

61
61
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

23
23
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

409
409
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

605
605
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

161
161
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

658
658
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

55
55
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

72
72
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

152
152
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

81
81
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

98
98
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

269
269
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

479
479
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

89
89
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

390
390
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

400
400
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

327
327
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

111
111
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

244
244
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

188
188
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

39
39
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

177
177

Meer sportnieuws