Westerlo dagvaardt KBVB en Pro League en eist promotie naar 1A

1361
Westerlo dagvaardt KBVB en Pro League en eist promotie naar 1A

De soap in het Belgische voetbal is nog niet ten einde. KVC Westerlo zorgt voor een extra aflevering door de KBVB en de Pro League te dagvaarden. Zij eisen toetreding tot Eerste Klasse A. 

"Westerlo nam kennis van de beslissing van de algemene vergadering van de Pro League van 31 juli 2020. Tot haar verbazing besliste de algemene vergadering om een ingrijpend nieuw competitieformat in te voeren voor 1A en de afdeling 1B verder uit te hollen, en dit op amper een week van het begin van de competitie voor het seizoen 2020-2021. Zoals spijtig genoeg wel vaker het geval is, heeft lobbywerk op de dag van de raad van bestuur en de algemene vergadering ervoor gezorgd dat opnieuw een ondoordachte ad hoc beslissing werd genomen die niet alleen inging tegen de aanbeveling van het management van de Pro League en de (talrijke) juridische adviseurs van de Pro League en de KBVB, maar die volgens Westerlo ook manifest onwettig is", laat de club weten in een mededeling.

"Onze aandeelhouder heeft op korte termijn enorme inspanningen geleverd voor de club. Onze club heeft zich naar aanleiding van de stopzetting van de competitie steeds constructief opgesteld, in het belang van het Belgisch voetbal, en herhaaldelijk haar standpunt meegegeven aan de Pro League en de KBVB, zodat terdege rekening kon worden gehouden met onze club. Westerlo werd echter compleet genegeerd. Toen de club destijds onterecht is gedegradeerd naar 1B, besloot zij – weliswaar onder zware druk van de Pro League – om geen verdere stappen te ondernemen. Dit nieuwste onrecht is de kaakslag te veel voor Westerlo en haar aandeelhouder en noopt de club tot verdere juridische actie. Westerlo heeft geen andere keuze dan de KBVB en de Pro League te dagvaarden in kort geding", luidt het.

"Westerlo zal aan de kortgedingrechter vragen om te worden toegevoegd aan de afdeling 1A, minstens het begin van de competitie 2020-2021 op te schorten en geen uitvoering te geven aan de wedstrijdkalender 2020-2021 in afwachting van een nieuwe, rechtmatige beslissing dan wel van het resultaat van de door KVC Westerlo op te starten procedure ten gronde. Westerlo heeft parallel haar grieven kenbaar gemaakt aan de Pro League en staat open voor bemiddeling, conform de statuten van de Pro League."

LEES OOK: "Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Zal Westerlo zijn slag weten thuis te halen?

Meest recent

'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

19
19
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

118
118
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

89
89
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

121
121
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

167
167
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

125
125
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

390
390
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

86
86
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

172
172
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

31
31
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

35
35
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

249
249
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

18
18
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

35
35
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

271
271
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

87
87
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

143
143
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

79
79
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

55
55
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

307
307
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

127
127
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

402
402
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

28
28
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

632
632
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

301
301

Meer sportnieuws