TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen heeft bijna nieuwe club, Genk heeft bijna prijs'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen heeft bijna nieuwe club, Genk heeft bijna prijs'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk kan weldra zijn derde inkomende transfer van de zomer afronden. Dimitri de Condé bevestigde dat de komst van Gerardo Arteaga op enkele details na rond is. Met zijn club Santos Laguna had Genk al een tijdje een akkoord. Verder is Genk ook nog op zoek naar een spelmaker, waarvoor Juan Brunetta (Godoy Cruz) nog steeds een voorname kandidaat zou zijn.



Verder zullen de Limburgers ook nog een aantal spelers laten vertrekken. Voor zeven spelers wordt nog een oplossing gezocht. Nordin Jackers, Amine Khammas, Ivan Fiolic, Zinho Gano, Dieumerci Ndongala, Rubin Seigers en Adriano Bertaccini hebben geen toekomst meer en moeten vertrekken.

Een vertrek van Jonathan David bij AA Gent lijkt weer wat dichter bij. Lille zou nu effectief een nieuw bod uitgebracht hebben, ter waarde van 27,5 miljoen euro. Daarnaast zouden ze ook de makelaarskosten op zich nemen, waardoor ze in totaal 30 miljoen zouden betalen. Gent zou nog twijfelen over het aanbod, maar de kloof tussen de clubs lijkt alvast flink geslonken te zijn.



Anderlecht zoekt nog versterking op de flank en daarvoor lijkt Mustapha Bundu nog steeds een concrete piste te zijn. Paars-Wit zou zelfs al 2,6 miljoen geboden hebben voor de flankaanvaller van Aarhus, maar de Deense club zou 3,3 miljoen willen. Ze schermen bovendien met interesse van Club Brugge, maar daar zou Paars-Wit zich geen zorgen over maken.

Daar zal het echter niet bij blijven. Maandag kondigde Anderlecht de langverwachte komst van Bogdan Mykhaylichenko aan. De Oekraïense linksachter tekende een contract voor vier jaar en komt over van Zorya Luhansk. Verder streek ook Percy Tau neer in België, wat erop wijst dat zijn huurbeurt van Brighton snel afgerond zal worden.



Antwerp haalde deze zomer al een pak nieuwe spelers binnen, maar had die niet eens nodig om de beker te pakken. Desondanks kondigt Paul Gheysens aan dat er nog versterking zal komen. Op welke posities is nog niet duidelijk, maar Antwerp lijkt vooral uit te kijken naar opportuniteiten.

Bij Blauw-Zwart willen ze vooral nog van enkele spelers verlost raken. Onder meer Ahmed Touba mag nog vertrekken. De verdediger genoot interesse van de Algerijnse topclub USM Alger, maar zou geen trek hebben in een transfer naar het land waar zijn roots liggen. Hij wil liever in Europa blijven en zou interesse genieten van verschillende clubs.

BUITENLAND



Jan Vertonghen beloofde in de nabije toekomst nieuws over zijn toekomst en nu zou hij bijna een nieuwe club beet hebben. De Rode Duivel zou dicht bij een akkoord met AS Roma staan, klinkt het in Italië. Vertonghen zou in Rome voor twee seizoenen kunnen tekenen en op jaarbasis 3 miljoen euro kunnen gaan opstrijken.

Enkele jaren geleden gold Jason Lokilo nog als een groot talent, maar op zijn 21ste is het jeugdproduct van Anderlecht nog niet doorgebroken. Crystal Palace verlengde zijn aflopende contract niet en nu gaat Lokilo het proberen in de Engelse derde klasse. Hij tekende voor één seizoen bij Doncaster, waar hij de voorbije maanden al op huurbasis speelde.



Bij Inter lijken ze na één seizoen al afscheid te nemen van Antonio Conte. Over de resultaten hebben ze bij de Nerazzurri weinig te klagen, maar de coach maakte zich onmogelijk door na de laatste competitiematch tegen Atalanta zwaar uit te halen naar zijn bestuur. Die zouden daarom Conte willen gaan vervangen door Massimiliano Allegri.

LEES OOK: Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

Heeft Genk nog versterking nodig op het middenveld?

Meest recent

Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

8
8
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

129
129
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

24
24
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

244
244
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

117
117
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

59
59
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

100
100
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

78
78
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

62
62
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

339
339
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

74
74
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

68
68
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

114
114
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

206
206
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

641
641
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

194
194
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

35
35
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

230
230
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

126
126
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

781
781
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

304
304
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

126
126
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

558
558

Meer sportnieuws