TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen heeft bijna nieuwe club, Genk heeft bijna prijs'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen heeft bijna nieuwe club, Genk heeft bijna prijs'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk kan weldra zijn derde inkomende transfer van de zomer afronden. Dimitri de Condé bevestigde dat de komst van Gerardo Arteaga op enkele details na rond is. Met zijn club Santos Laguna had Genk al een tijdje een akkoord. Verder is Genk ook nog op zoek naar een spelmaker, waarvoor Juan Brunetta (Godoy Cruz) nog steeds een voorname kandidaat zou zijn.



Verder zullen de Limburgers ook nog een aantal spelers laten vertrekken. Voor zeven spelers wordt nog een oplossing gezocht. Nordin Jackers, Amine Khammas, Ivan Fiolic, Zinho Gano, Dieumerci Ndongala, Rubin Seigers en Adriano Bertaccini hebben geen toekomst meer en moeten vertrekken.

Een vertrek van Jonathan David bij AA Gent lijkt weer wat dichter bij. Lille zou nu effectief een nieuw bod uitgebracht hebben, ter waarde van 27,5 miljoen euro. Daarnaast zouden ze ook de makelaarskosten op zich nemen, waardoor ze in totaal 30 miljoen zouden betalen. Gent zou nog twijfelen over het aanbod, maar de kloof tussen de clubs lijkt alvast flink geslonken te zijn.



Anderlecht zoekt nog versterking op de flank en daarvoor lijkt Mustapha Bundu nog steeds een concrete piste te zijn. Paars-Wit zou zelfs al 2,6 miljoen geboden hebben voor de flankaanvaller van Aarhus, maar de Deense club zou 3,3 miljoen willen. Ze schermen bovendien met interesse van Club Brugge, maar daar zou Paars-Wit zich geen zorgen over maken.

Daar zal het echter niet bij blijven. Maandag kondigde Anderlecht de langverwachte komst van Bogdan Mykhaylichenko aan. De Oekraïense linksachter tekende een contract voor vier jaar en komt over van Zorya Luhansk. Verder streek ook Percy Tau neer in België, wat erop wijst dat zijn huurbeurt van Brighton snel afgerond zal worden.



Antwerp haalde deze zomer al een pak nieuwe spelers binnen, maar had die niet eens nodig om de beker te pakken. Desondanks kondigt Paul Gheysens aan dat er nog versterking zal komen. Op welke posities is nog niet duidelijk, maar Antwerp lijkt vooral uit te kijken naar opportuniteiten.

Bij Blauw-Zwart willen ze vooral nog van enkele spelers verlost raken. Onder meer Ahmed Touba mag nog vertrekken. De verdediger genoot interesse van de Algerijnse topclub USM Alger, maar zou geen trek hebben in een transfer naar het land waar zijn roots liggen. Hij wil liever in Europa blijven en zou interesse genieten van verschillende clubs.

BUITENLAND



Jan Vertonghen beloofde in de nabije toekomst nieuws over zijn toekomst en nu zou hij bijna een nieuwe club beet hebben. De Rode Duivel zou dicht bij een akkoord met AS Roma staan, klinkt het in Italië. Vertonghen zou in Rome voor twee seizoenen kunnen tekenen en op jaarbasis 3 miljoen euro kunnen gaan opstrijken.

Enkele jaren geleden gold Jason Lokilo nog als een groot talent, maar op zijn 21ste is het jeugdproduct van Anderlecht nog niet doorgebroken. Crystal Palace verlengde zijn aflopende contract niet en nu gaat Lokilo het proberen in de Engelse derde klasse. Hij tekende voor één seizoen bij Doncaster, waar hij de voorbije maanden al op huurbasis speelde.



Bij Inter lijken ze na één seizoen al afscheid te nemen van Antonio Conte. Over de resultaten hebben ze bij de Nerazzurri weinig te klagen, maar de coach maakte zich onmogelijk door na de laatste competitiematch tegen Atalanta zwaar uit te halen naar zijn bestuur. Die zouden daarom Conte willen gaan vervangen door Massimiliano Allegri.

LEES OOK: Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

Heeft Genk nog versterking nodig op het middenveld?

Meest recent

3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

161
161
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

173
173
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

48
48
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

35
35
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

213
213
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

137
137
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

99
99
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

55
55
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

565
565
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

33
33
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

211
211
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

27
27
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

107
107
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

28
28
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

75
75
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

48
48
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

187
187
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

114
114
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

62
62
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

203
203
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

24
24
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

32
32
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

79
79
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

31
31
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

77
77

Meer sportnieuws