Efficiënt Beerschot pakt overtuigend titel in Proximus League

572
Efficiënt Beerschot pakt overtuigend titel in Proximus League

Beerschot heeft vanavond verdiend de titel gepakt in de Proximus League. De ploeg van Hernan Losada was veel efficiënter dan OHL en zadelt Brys en co met een serieuze kater op. Voor de Mannekes is het zo een terugkeer langs de grote poort richting de Jupiler Pro League.

OHL en Beerschot maakten vanavond echt een einde aan de jaargang 2019-2020 in onze voetbalcompetitie. De titel in 1B stond nog op het spel, beide ploegen voetbalden vooral voor het prestige aangezien ze allebei in de Jupiler Pro League mogen aantreden vanaf komend weekend. De Mannekes verdedigden een 1-0 voorsprong uit de heenwedstrijd.
OHL mist de kansen, Beerschot slaat dodelijk toe op slag van rust
De eerste goede kans van de wedstrijd was voor de bezoekers na tien minuten spelen, Noubissi viseerde de korte hoek maar vond een prima Keet op zijn weg. OHL reageerde halfweg met een harde knaller van Maertens die weg gebokst werd door Vanhamel. Beide ploegen hielden elkaar perfect in evenwicht tijdens het eerste halfuur, de echte intensiteit van een finalewedstrijd ontbrak voorlopig. De volgende prima kans was voor de thuisploeg, deze keer was er een uiterst knappe redding van Vanhamel op het vluchtschot van Henry. OHL drukte nu toch even door en had pech dat pogingen van Duplus en Sowah (onderkant lat) niet in doel verdwenen. De ploeg van Brys miste de kansen en vlak voor de pauze was het aan de overkant wel raak. Holzhauser met de scherpe corner en Schuermans devieerde domweg de bal in eigen doel: Beerschot op rozen. Bijna was de wedstrijd even later definitief beslist maar de poging van Bourdin vloog miraculeus via de lat nog naast.

Beerschot komt op slag van rust op voorsprong en reikt de hand uit naar de titel.
Achterhoede OHL lijdt titelfeest van Beerschot in
OHL kwam met hernieuwde moed uit de kleedkamer maar die hoop werd al snel de kop ingedrukt toen Tissoudali geknoei van Duplus afstrafte: 0-2. De thuisploeg hing nu helemaal in de touwen en moest op het uur ook een derde doelpunt slikken: Noubissi punterde de bal heerlijk in de verste hoek. De ploeg van Marc Brys had ook weinig geluk bij de afwerking, opnieuw vloog een poging van Sowah tegen de onderkant van de lat. Op dik tien minuten van het einde zorgde invaller Perbet dan toch voor de eerredder met een knap kopbaldoelpunt.Uiteindelijk maakte Placca ook nog de 1-4 in de blessuretijd en zo pakt Beerschot verdiend de titel in 1B. OHL toonde zich weerbaar maar was onvoldoende efficiënt in de zone van de waarheid.
Scoreverloop:
0-1 (42') Schuermans (ed), 0-2 (52') Tissoudali, 0-3 (61') Noubissi, 1-3 (79') Perbet, 1-4 (90+3') Placca

LEES OOK: Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Verdiende titel?

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

10
10
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

66
66
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

85
85
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

60
60
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

143
143
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

213
213
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

197
197
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

84
84
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

61
61
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

200
200
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

39
39
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

107
107
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

203
203
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

763
763
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

153
153
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

195
195
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

208
208
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

130
130
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

236
236
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

451
451
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255

Meer sportnieuws