Conte haalt fors uit: "Moesten maandenlang stront eten"

door
Conte haalt fors uit:

Internazionale heeft een wisselvallig seizoen achter de rug. Er werd verwacht dat Romelu Lukaku en co het Juventus erg lastig ging maken in de Italiaanse titelstrijd, maar uiteindelijk was de kloof te groot en presteerde Inter met te veel ups en downs. Toch werd zaterdag beslag gelegd op een knappe tweede plaats na een zege tegen Atalanta.


Achteraf toonde coach Antonio Conte zich echter kritisch. Hij vindt dat de spelers en de sportieve staf te vaak aan hun lot werden overgelaten en door de club onvoldoende beschermd werd van kritiek vanuit de buitenwereld. "Het is op persoonlijk vlak een heel zwaar jaar geweest. Ik denk niet dat de spelers erkenning hebben gekregen voor hun werk, en ik ook niet. We hebben maar heel weinig bescherming gekregen van de club. We moeten op alle vlakken groeien, ook buiten het veld. Een grote club moet zijn spelers meer beschermen."

De coach gaat binnenkort dan ook in gesprek met Steven Zhang, de voorzitter van Inter: "We moesten maandenlang stront eten en kregen nul bescherming. Mijn probleem is dat ik een visie heb, ik zie welk pad we moeten volgen en weet wat we moeten doen. Maar ik las laatst een interview van Luciano Spaletti in 2017, we zitten nu in 2020 en er is niets veranderd."

Er moet nog wel wat gebeuren wil de topclub uit Milaan het gat met Juventus dichten: "Dat gat is groot. Hun infrastructuur is duidelijk beter dan dat van de andere clubs. We moeten slim zijn en niet elke keer van depressie naar euforie springen. De stemming is te extreem naar beide kanten toe. Mijn team heeft het prima gedaan, ondanks het feit dat ze op elk mogelijk moment werden bekritiseerd, net als ik."

LEES OOK: Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Met deze selectie had Conte eigenlijk beter moeten doen ...

Meest recent

'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

18
18
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

40
40
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

102
102
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

56
56
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

189
189
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

27
27
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

12
12
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

105
105
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

213
213
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

186
186
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

71
71
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

602
602
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

122
122
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

392
392
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

87
87
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

427
427
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

431
431
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

133
133
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

480
480
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

326
326
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

517
517
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

603
603
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

449
449
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

197
197
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

273
273

Meer sportnieuws