"Aanwezigheid van Brys geeft extra dimensie aan OHL-Beerschot"

201

Welkom in België. Oud-Heverlee Leuven en Beerschot V.A. maakten zich al weken klaar voor een echte finalematch om promotie. Twee dagen voor die match kregen de twee het nieuws dat ze beiden promoveren. De partij is vooral voor de eer om zich ‘Kampioen van Eerste Klasse B 2019-2020’ te noemen. Voetbalnieuws blikte vooruit met Franky Van der Elst en Wim Raymaekers.


Van der Elst was vier jaar trainer bij Germinal Beerschot en volgt de club nog steeds, net als het voetbal in 1B. Hij kijkt uit naar de heenwedstrijd. In Antwerpen werd het 1-0. "Ik ben benieuwd, want het is een beetje zoals de bekerfinale. OHL zal er toch een stuk anders uitzien en je kan wel zeggen dat zij in het nadeel zijn. Ze kunnen niet rekenen op het thuisvoordeel doordat ze in een leeg stadion moeten spelen en ze moeten een 1-0 ophalen. Dat is in die omstandigheden niet makkelijk. Met Marc Brys hebben ze ondertussen wel een trainer die ervaring heeft met dergelijke wedstrijden, dus dat is dan weer een pluspunt. Ik kijk wel uit naar de wedstrijd en ik ga zeker kijken. De vorige partij was een heel aangenaam kijkstuk."


Raymaekers was jarenlang een vaste waarde centraal in de defensie van OHL. Hij is er nog altijd graag gezien en draagt zijn ex-club nog steeds een warm hart toe. "In voetbal is alles mogelijk. Destijds zat Beerschot in een bepaalde flow waardoor ze er toen goed voor stonden, maar gezien de bizarre tijd die er voor beide ploegen is geweest, geef ik OHL nog een prima kans om te winnen. Zeker als ze op voorsprong kunnen komen. Jammer wel dat er geen supporters aanwezig mogen/kunnen zijn, want daar doe je het toch altijd voor."

Een extra pigment: Marc Brys die sinds enkele weken coach is van OHL. "Marc Brys zijn reputatie kennende zal hij de spelers wel optimaal kunnen voorbereiden en motiveren. Zeker met zijn verleden bij Beerschot geeft dat deze wedstrijd nog een extra dimensie. De kern en kwaliteit is groot genoeg bij OHL om het verlies van enkele spelers op te vangen voor één beslissende wedstrijd. Het zal vooral doorslaggevend zijn hoe de spelers reageren na zo een lange inactiviteit."


Raymaekers, die komend seizoen als assistent-trainer werkzaam is bij de Limburgse eersteprovincialer Zonhoven United en na het behalen van het UEFA B-diploma ook een UEFA A-diploma wil halen, kende een geweldige tijd bij OHL. Hij promoveerde in 2011 met de club naar de hoogste afdeling.

"Het is en blijft de mooiste periode uit mijn leven. Met een hechte spelersgroep en staf hebben we geschiedenis geschreven en in die jaren een unieke connectie met de supporters en regio Leuven opgebouwd. Persoonlijk was het voor mij altijd een kinderdroom en doel om op het hoogste niveau actief te zijn. Spijtig genoeg heb ik destijds tegen KV Mechelen een zware knieblessure opgelopen die de rest van mijn carrière heeft gehypothekeerd en waardoor mijn afscheid wel wrang blijft smaken na al die tijd. Maar als er één club en regio is waar ik nog graag blijf komen, is het wel Leuven en OHL!"

Het slotwoord is voor Van der Elst, voor wie het logisch is dat ze in 1A met 18 ploegen zullen aantreden. "Het was altijd het beste geweest om met 18 ploegen te starten. Maar dan heb je ook Westerlo dat zal aangeven dat zij die extra ploeg in 1A moeten zijn omdat ze over heel het seizoen de meeste punten hebben gehaald..."

Claudio Reulens

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Wie gaat het halen?

Meest recent

Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

2
2
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

30
30
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

15
15
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

22
22
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

89
89
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

82
82
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

156
156
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

169
169
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

387
387
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

331
331
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

320
320
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

45
45
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

323
323
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

87
87
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

40
40
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

162
162
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

143
143
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

87
87
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

64
64
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

65
65
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

382
382

Meer sportnieuws