"Aanwezigheid van Brys geeft extra dimensie aan OHL-Beerschot"

201 stemmen

Welkom in België. Oud-Heverlee Leuven en Beerschot V.A. maakten zich al weken klaar voor een echte finalematch om promotie. Twee dagen voor die match kregen de twee het nieuws dat ze beiden promoveren. De partij is vooral voor de eer om zich ‘Kampioen van Eerste Klasse B 2019-2020’ te noemen. Voetbalnieuws blikte vooruit met Franky Van der Elst en Wim Raymaekers.


Van der Elst was vier jaar trainer bij Germinal Beerschot en volgt de club nog steeds, net als het voetbal in 1B. Hij kijkt uit naar de heenwedstrijd. In Antwerpen werd het 1-0. "Ik ben benieuwd, want het is een beetje zoals de bekerfinale. OHL zal er toch een stuk anders uitzien en je kan wel zeggen dat zij in het nadeel zijn. Ze kunnen niet rekenen op het thuisvoordeel doordat ze in een leeg stadion moeten spelen en ze moeten een 1-0 ophalen. Dat is in die omstandigheden niet makkelijk. Met Marc Brys hebben ze ondertussen wel een trainer die ervaring heeft met dergelijke wedstrijden, dus dat is dan weer een pluspunt. Ik kijk wel uit naar de wedstrijd en ik ga zeker kijken. De vorige partij was een heel aangenaam kijkstuk."


Raymaekers was jarenlang een vaste waarde centraal in de defensie van OHL. Hij is er nog altijd graag gezien en draagt zijn ex-club nog steeds een warm hart toe. "In voetbal is alles mogelijk. Destijds zat Beerschot in een bepaalde flow waardoor ze er toen goed voor stonden, maar gezien de bizarre tijd die er voor beide ploegen is geweest, geef ik OHL nog een prima kans om te winnen. Zeker als ze op voorsprong kunnen komen. Jammer wel dat er geen supporters aanwezig mogen/kunnen zijn, want daar doe je het toch altijd voor."

Een extra pigment: Marc Brys die sinds enkele weken coach is van OHL. "Marc Brys zijn reputatie kennende zal hij de spelers wel optimaal kunnen voorbereiden en motiveren. Zeker met zijn verleden bij Beerschot geeft dat deze wedstrijd nog een extra dimensie. De kern en kwaliteit is groot genoeg bij OHL om het verlies van enkele spelers op te vangen voor één beslissende wedstrijd. Het zal vooral doorslaggevend zijn hoe de spelers reageren na zo een lange inactiviteit."


Raymaekers, die komend seizoen als assistent-trainer werkzaam is bij de Limburgse eersteprovincialer Zonhoven United en na het behalen van het UEFA B-diploma ook een UEFA A-diploma wil halen, kende een geweldige tijd bij OHL. Hij promoveerde in 2011 met de club naar de hoogste afdeling.

"Het is en blijft de mooiste periode uit mijn leven. Met een hechte spelersgroep en staf hebben we geschiedenis geschreven en in die jaren een unieke connectie met de supporters en regio Leuven opgebouwd. Persoonlijk was het voor mij altijd een kinderdroom en doel om op het hoogste niveau actief te zijn. Spijtig genoeg heb ik destijds tegen KV Mechelen een zware knieblessure opgelopen die de rest van mijn carrière heeft gehypothekeerd en waardoor mijn afscheid wel wrang blijft smaken na al die tijd. Maar als er één club en regio is waar ik nog graag blijf komen, is het wel Leuven en OHL!"

Het slotwoord is voor Van der Elst, voor wie het logisch is dat ze in 1A met 18 ploegen zullen aantreden. "Het was altijd het beste geweest om met 18 ploegen te starten. Maar dan heb je ook Westerlo dat zal aangeven dat zij die extra ploeg in 1A moeten zijn omdat ze over heel het seizoen de meeste punten hebben gehaald..."

Claudio Reulens

LEES OOK: ‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon
36

Wie gaat het halen?

Meest recent

Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

32
32
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

6
6
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

175
175
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

36
36
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

123
123
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

244
244
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

35
35
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

150
150
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

288
288
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

426
426
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

376
376
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

143
143
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

83
83
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

389
389
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

204
204
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

487
487
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

134
134
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

333
333
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

572
572
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

319
319
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

1012
1012
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

471
471
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

358
358

Meer sportnieuws