"Aanwezigheid van Brys geeft extra dimensie aan OHL-Beerschot"

door

Welkom in België. Oud-Heverlee Leuven en Beerschot V.A. maakten zich al weken klaar voor een echte finalematch om promotie. Twee dagen voor die match kregen de twee het nieuws dat ze beiden promoveren. De partij is vooral voor de eer om zich ‘Kampioen van Eerste Klasse B 2019-2020’ te noemen. Voetbalnieuws blikte vooruit met Franky Van der Elst en Wim Raymaekers.


Van der Elst was vier jaar trainer bij Germinal Beerschot en volgt de club nog steeds, net als het voetbal in 1B. Hij kijkt uit naar de heenwedstrijd. In Antwerpen werd het 1-0. "Ik ben benieuwd, want het is een beetje zoals de bekerfinale. OHL zal er toch een stuk anders uitzien en je kan wel zeggen dat zij in het nadeel zijn. Ze kunnen niet rekenen op het thuisvoordeel doordat ze in een leeg stadion moeten spelen en ze moeten een 1-0 ophalen. Dat is in die omstandigheden niet makkelijk. Met Marc Brys hebben ze ondertussen wel een trainer die ervaring heeft met dergelijke wedstrijden, dus dat is dan weer een pluspunt. Ik kijk wel uit naar de wedstrijd en ik ga zeker kijken. De vorige partij was een heel aangenaam kijkstuk."


Raymaekers was jarenlang een vaste waarde centraal in de defensie van OHL. Hij is er nog altijd graag gezien en draagt zijn ex-club nog steeds een warm hart toe. "In voetbal is alles mogelijk. Destijds zat Beerschot in een bepaalde flow waardoor ze er toen goed voor stonden, maar gezien de bizarre tijd die er voor beide ploegen is geweest, geef ik OHL nog een prima kans om te winnen. Zeker als ze op voorsprong kunnen komen. Jammer wel dat er geen supporters aanwezig mogen/kunnen zijn, want daar doe je het toch altijd voor."

Een extra pigment: Marc Brys die sinds enkele weken coach is van OHL. "Marc Brys zijn reputatie kennende zal hij de spelers wel optimaal kunnen voorbereiden en motiveren. Zeker met zijn verleden bij Beerschot geeft dat deze wedstrijd nog een extra dimensie. De kern en kwaliteit is groot genoeg bij OHL om het verlies van enkele spelers op te vangen voor één beslissende wedstrijd. Het zal vooral doorslaggevend zijn hoe de spelers reageren na zo een lange inactiviteit."


Raymaekers, die komend seizoen als assistent-trainer werkzaam is bij de Limburgse eersteprovincialer Zonhoven United en na het behalen van het UEFA B-diploma ook een UEFA A-diploma wil halen, kende een geweldige tijd bij OHL. Hij promoveerde in 2011 met de club naar de hoogste afdeling.

"Het is en blijft de mooiste periode uit mijn leven. Met een hechte spelersgroep en staf hebben we geschiedenis geschreven en in die jaren een unieke connectie met de supporters en regio Leuven opgebouwd. Persoonlijk was het voor mij altijd een kinderdroom en doel om op het hoogste niveau actief te zijn. Spijtig genoeg heb ik destijds tegen KV Mechelen een zware knieblessure opgelopen die de rest van mijn carrière heeft gehypothekeerd en waardoor mijn afscheid wel wrang blijft smaken na al die tijd. Maar als er één club en regio is waar ik nog graag blijf komen, is het wel Leuven en OHL!"

Het slotwoord is voor Van der Elst, voor wie het logisch is dat ze in 1A met 18 ploegen zullen aantreden. "Het was altijd het beste geweest om met 18 ploegen te starten. Maar dan heb je ook Westerlo dat zal aangeven dat zij die extra ploeg in 1A moeten zijn omdat ze over heel het seizoen de meeste punten hebben gehaald..."

Claudio Reulens

LEES OOK: Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Wie gaat het halen?

Meest recent

Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

20
20
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

17
17
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

43
43
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

56
56
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

49
49
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

132
132
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

104
104
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

258
258
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

155
155
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

86
86
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

105
105
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

247
247
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

266
266
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

175
175
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

192
192
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

249
249
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

880
880
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

471
471
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

211
211
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

506
506
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

208
208
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

407
407
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

297
297
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

68
68
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

155
155

Meer sportnieuws