Sterk Antwerp ontneemt Club de dubbel en pakt Croky Cup

door
Sterk Antwerp ontneemt Club de dubbel en pakt Croky Cup

Na een knappe prestatie heeft Antwerp verdiend de Croky Cup gepakt. The Great Old speelde één helft de landskampioen van de mat en overleefde na de rust. Club Brugge kon slechts tien minuten overtuigen maar slaagde er niet in om de jonge doelman Matijas te kloppen en grijpt zo naast de dubbel.

Met de finale tussen Club Brugge en Antwerp kwam er eindelijk een einde aan het voetbalseizoen 2019-2020 in de Jupiler Pro League (de overbodige promotiefinale even buiten beschouwing gelaten). Bij Blauw-Zwart stonden de jonge De Ketelaere, Diatta en Okereke voorin, bij The Great Old kreeg Lamkel Ze gewoon een basisplaats.
Antwerp verrast en staat halfweg verdiend op voorsprong
Club begon dominant maar na dik vijf minuten spelen kreeg Antwerp wel een dot van een kans. Lamkel Ze speelde de vrijstaande Mbokani aan en die schoot op de benen van Mignolet. Een paar minuten later was er opnieuw een vlijmscherpe counter van Antwerp, deze keer stelde Hongla de Brugse doelman op de proef. The Great Old bleef verrassend de beste kansen bij elkaar voetballen en kwam halfweg de eerste helft verdiend op voorsprong toen Juklerod ontsnapte op de linkerflank en Refaelov centraal de 0-1 aanbood. Ook nadien bleef Rood-Wit de betere ploeg, Club Brugge slaagde er niet één keer in om echt gevaarlijk te zijn. Halfweg leken Leko en co op weg naar de verrassende bekerwinst.

Een verrassend sterk Antwerp staat halfweg op voorsprong.
Club schiet veel te laat wakker en grijpt naast dubbel
Club kwam iets beter uit de kleedkamer en creëerde meteen al gevaar met een kopbal van Sobol, die net geen ploegmaat vond voor de neus van Matijas. Aan de overzijde bleef het steeds opletten voor de gevaarlijke counters van Antwerp maar voorlopig moest ook Mignolet niet meer ingrijpen. In het eerste uur slaagde de landskampioen er niet één keer in om de Antwerpse doelman te bedreigen. Halfweg de tweede helft kreeg Club Brugge plots toch een goede kans, Matijas moest alles uit de kast halen om een kopbal van invaller Badji uit de winkelhaak te zweven. Een paar minuten later deed de Kroaat het opnieuw prima op een lage schuiver van diezelfde Badji. Eindelijk leek de landskampioen het goede ritme te vinden met een nieuwe kans voor Diatta die op tien minuten van het einde over kopte en een stevige schuiver van Schrijvers die maar nipt naast de verkeerde kant van de paal vloog. Het was het laatste wapenfeit van de wedstrijd en zo pakt Antwerp zijn eerste beker van België sinds 1992.
Scoreverloop:
0-1 (25') Refaelov

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Verdiende beker voor Antwerp?

Meest recent

Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

1
1
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

49
49
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

150
150
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

98
98
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

196
196
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

306
306
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

288
288
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

274
274
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

353
353
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

466
466
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

310
310
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

640
640
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

230
230
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

35
35
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

641
641
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

309
309
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1395
1395
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

472
472
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

453
453
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

430
430
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

313
313
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

545
545
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

212
212
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

389
389
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

246
246

Meer sportnieuws