Sterk Antwerp ontneemt Club de dubbel en pakt Croky Cup

830 stemmen
Sterk Antwerp ontneemt Club de dubbel en pakt Croky Cup

Na een knappe prestatie heeft Antwerp verdiend de Croky Cup gepakt. The Great Old speelde één helft de landskampioen van de mat en overleefde na de rust. Club Brugge kon slechts tien minuten overtuigen maar slaagde er niet in om de jonge doelman Matijas te kloppen en grijpt zo naast de dubbel.

Met de finale tussen Club Brugge en Antwerp kwam er eindelijk een einde aan het voetbalseizoen 2019-2020 in de Jupiler Pro League (de overbodige promotiefinale even buiten beschouwing gelaten). Bij Blauw-Zwart stonden de jonge De Ketelaere, Diatta en Okereke voorin, bij The Great Old kreeg Lamkel Ze gewoon een basisplaats.
Antwerp verrast en staat halfweg verdiend op voorsprong
Club begon dominant maar na dik vijf minuten spelen kreeg Antwerp wel een dot van een kans. Lamkel Ze speelde de vrijstaande Mbokani aan en die schoot op de benen van Mignolet. Een paar minuten later was er opnieuw een vlijmscherpe counter van Antwerp, deze keer stelde Hongla de Brugse doelman op de proef. The Great Old bleef verrassend de beste kansen bij elkaar voetballen en kwam halfweg de eerste helft verdiend op voorsprong toen Juklerod ontsnapte op de linkerflank en Refaelov centraal de 0-1 aanbood. Ook nadien bleef Rood-Wit de betere ploeg, Club Brugge slaagde er niet één keer in om echt gevaarlijk te zijn. Halfweg leken Leko en co op weg naar de verrassende bekerwinst.

Een verrassend sterk Antwerp staat halfweg op voorsprong.
Club schiet veel te laat wakker en grijpt naast dubbel
Club kwam iets beter uit de kleedkamer en creëerde meteen al gevaar met een kopbal van Sobol, die net geen ploegmaat vond voor de neus van Matijas. Aan de overzijde bleef het steeds opletten voor de gevaarlijke counters van Antwerp maar voorlopig moest ook Mignolet niet meer ingrijpen. In het eerste uur slaagde de landskampioen er niet één keer in om de Antwerpse doelman te bedreigen. Halfweg de tweede helft kreeg Club Brugge plots toch een goede kans, Matijas moest alles uit de kast halen om een kopbal van invaller Badji uit de winkelhaak te zweven. Een paar minuten later deed de Kroaat het opnieuw prima op een lage schuiver van diezelfde Badji. Eindelijk leek de landskampioen het goede ritme te vinden met een nieuwe kans voor Diatta die op tien minuten van het einde over kopte en een stevige schuiver van Schrijvers die maar nipt naast de verkeerde kant van de paal vloog. Het was het laatste wapenfeit van de wedstrijd en zo pakt Antwerp zijn eerste beker van België sinds 1992.
Scoreverloop:
0-1 (25') Refaelov

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Verdiende beker voor Antwerp?

Meest recent

'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

14
14
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

31
31
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

78
78
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

85
85
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

262
262
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

264
264
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

115
115
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

103
103
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

89
89
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

13
13
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

109
109
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

466
466
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

286
286
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

188
188
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

186
186
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

52
52
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

102
102
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1022
1022
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

527
527
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

225
225
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

80
80
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

326
326
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

102
102
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

118
118
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

122
122

Meer sportnieuws