Arsenal vecht zich naar Europees voetbal met vierde FA Cup zege in zeven jaar

door
Arsenal vecht zich naar Europees voetbal met vierde FA Cup zege in zeven jaar

Voor de vierde keer in zeven jaar (!) heeft Arsenal de FA Cup gewonnen. In de finale toonde het veerkracht door een vroege achterstand nog om te zetten in een zege. De grote held van The Gunners was andermaal Aubameyang, die zijn ploeg liet zegevieren.

Arsenal en Chelsea speelden dit seizoen een bijrol in de Premier League, beide ploegen kenden tot nu toe wel een vlekkeloos parcours in de FA Cup. In de finale op Wembley kon één van de twee zijn seizoen nog opfleuren met een prestigieuze trofee.
Heerlijk doelpunt Pulisic, Aubameyang stelt gelijk
The Blues deden het met een verjongd elftal zeker niet slecht dit seizoen maar kwamen nooit in de buurt van het oppermachtige Liverpool en achtervolger Manchester City. Nieuwbakken coach Lampard kon wel meteen een eerste trofee pakken. Bij Arsenal was het weer wisselvalligheid troef, toch pakten The Gunners in de halve finale de scalp van het City van Guardiola. In deze finale opende Chelsea het beste, na amper vijf minuten spelen kwam Pulisic na een knappe aanval plots oog in oog met Martinez en de vroege 0-1 was een feit. Arsenal kwam nadien beter in de wedstrijd en halfweg de eerste helft kreeg het een strafschop na een fout op de doorgebroken Aubameyang. De spits zette zich zelf achter de bal en liet Caballero kansloos: 1-1. The Gunners waren ook nadien de betere ploeg maar halfweg was nog alles mogelijk op Wembley.

Aubameyang benut na een klein halfuur een strafschop voor Arsenal.
Aubameyang zorgt met klasseflits voor beslissing
Na de rust had Chelsea pech, nadat het in de eerste helft Azpilicueta kwijtspeelde met een hamstringblessure, onderging doelpuntenmaker Pulisic na de pauze hetzelfde lot. Halfweg de tweede helft kwam Arsenal op voorsprong toen Aubameyang werd aangespeeld in de zestien meter, zich knap vrij kapte en vervolgens doelman Caballero stifte: 2-1 voor de ploeg van Arteta.De opdracht werd nadien nog wat zwaarder voor Chelsea toen Kovacic tien minuten later een tweede gele kaart kreeg. Met een man minder moest de ploeg van Lampard op zoek naar de gelijkmaker. Verder dan wat halve kansen kwam Chelsea echter niet meer en zo pakt Arsenal verdiend de zege en het laatste Europees ticket.
Scoreverloop:
0-1 (5') Pulisic, 1-1 (29') Aubameyang (p), 2-1 (68') Aubameyang

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Verdiende zege?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

58
58
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

22
22
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

58
58
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

21
21
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

127
127
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

109
109
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

130
130
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

43
43
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

584
584
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

315
315
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

553
553
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

430
430
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

306
306
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

131
131
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

117
117
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

370
370
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

189
189
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

295
295
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

362
362
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

52
52
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

212
212
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

657
657
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

184
184

Meer sportnieuws