Arsenal vecht zich naar Europees voetbal met vierde FA Cup zege in zeven jaar

door
Arsenal vecht zich naar Europees voetbal met vierde FA Cup zege in zeven jaar

Voor de vierde keer in zeven jaar (!) heeft Arsenal de FA Cup gewonnen. In de finale toonde het veerkracht door een vroege achterstand nog om te zetten in een zege. De grote held van The Gunners was andermaal Aubameyang, die zijn ploeg liet zegevieren.

Arsenal en Chelsea speelden dit seizoen een bijrol in de Premier League, beide ploegen kenden tot nu toe wel een vlekkeloos parcours in de FA Cup. In de finale op Wembley kon één van de twee zijn seizoen nog opfleuren met een prestigieuze trofee.
Heerlijk doelpunt Pulisic, Aubameyang stelt gelijk
The Blues deden het met een verjongd elftal zeker niet slecht dit seizoen maar kwamen nooit in de buurt van het oppermachtige Liverpool en achtervolger Manchester City. Nieuwbakken coach Lampard kon wel meteen een eerste trofee pakken. Bij Arsenal was het weer wisselvalligheid troef, toch pakten The Gunners in de halve finale de scalp van het City van Guardiola. In deze finale opende Chelsea het beste, na amper vijf minuten spelen kwam Pulisic na een knappe aanval plots oog in oog met Martinez en de vroege 0-1 was een feit. Arsenal kwam nadien beter in de wedstrijd en halfweg de eerste helft kreeg het een strafschop na een fout op de doorgebroken Aubameyang. De spits zette zich zelf achter de bal en liet Caballero kansloos: 1-1. The Gunners waren ook nadien de betere ploeg maar halfweg was nog alles mogelijk op Wembley.

Aubameyang benut na een klein halfuur een strafschop voor Arsenal.
Aubameyang zorgt met klasseflits voor beslissing
Na de rust had Chelsea pech, nadat het in de eerste helft Azpilicueta kwijtspeelde met een hamstringblessure, onderging doelpuntenmaker Pulisic na de pauze hetzelfde lot. Halfweg de tweede helft kwam Arsenal op voorsprong toen Aubameyang werd aangespeeld in de zestien meter, zich knap vrij kapte en vervolgens doelman Caballero stifte: 2-1 voor de ploeg van Arteta.De opdracht werd nadien nog wat zwaarder voor Chelsea toen Kovacic tien minuten later een tweede gele kaart kreeg. Met een man minder moest de ploeg van Lampard op zoek naar de gelijkmaker. Verder dan wat halve kansen kwam Chelsea echter niet meer en zo pakt Arsenal verdiend de zege en het laatste Europees ticket.
Scoreverloop:
0-1 (5') Pulisic, 1-1 (29') Aubameyang (p), 2-1 (68') Aubameyang

LEES OOK: 'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Verdiende zege?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

64
64
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

99
99
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

140
140
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

250
250
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

451
451
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

182
182
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

235
235
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

290
290
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

139
139
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

356
356
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

229
229
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

326
326
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

601
601
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

418
418
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

142
142
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

307
307
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

862
862
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

360
360
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

613
613
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

143
143
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws