Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

door
Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

RSC Anderlecht speelde vanmorgen een oefenpartij tegen RWDM. Op Neerpede werd het 2-1 voor de Belgische recordkampioen. Wie waren de tegen- en meevallers bij Anderlecht?

Over de partij het volgende: Anderlecht kreeg heel wat kansen, maar RWDM kreeg er drie grote. De Brusselse derby leverde in de eerste helft geen doelpunten op, in de tweede helft kreeg Anderlecht ook nog tal van kansen. Scoren leek maar niet te lukken voor Paars-Wit, maar op het uur scoorde Adrien Trebel prachtig de1-0. Vijf minuten later scoorde Clement Fabre op vrije trap de 1-1, maar twee minuten later was het Pieter Gerkens die RSCA weer op voorsprong bracht. Anderlecht won uiteindelijk oververdiend met 2-1 en had nog meer kunnen scoren.


Het was uitkijken naar de prestatie van Anthony Vanden Borre, die één helft speelde. Zijn eerste kwartier was best dramatisch. VDB werd er vaak afgelopen (zijn explosiviteit is toch een probleem), hij verloor te makkelijk de bal, aanvallend was hij schuchter… Zijn laatste dertig minuten van die eerste helft waren een heel stuk beter, met ook wat drang naar voren. Technisch is het nog altijd uitstekend bij de ex-Rode Duivel, maar voorlopig moeten spelers als Michael Murillo en Killian Sardella nog niet vrezen voor Vanden Borre. Hij heeft nog nood aan heel wat meer wedstrijdritme.

Adrien Trebel kreeg een kans om te tonen dat hij een ‘mindere’ ploeg bij de hand kon nemen, maar dat lukte niet helemaal. De dure Fransman speelde een sobere partij, maar kon zeker niet uitblinken. Al scoorde hij wél een zéér mooi doelpunt. Yari Verschaeren was heel bedrijvig in de eerste helft. Hij haalde duidelijk al een beter niveau dan tegen Saint-Etienne en dat als centrale aanvallende middenvelder. De Rode Duivel bracht snelheid in het spel en was ook een aantal keren dreigend. Zijn tweede helft was minder goed.


Edo Kayembe was één van de spelers die zich ook toonde. Als centrale middenvelder is hij technisch wat te beperkt, maar als linksachter beschikt hij wel over genoeg functionele techniek. Snelheid, kracht en verdedigend sterk. Hij speelde zeker zijn wedstrijd en dat was ook het geval voor Hannes Delcroix. De centrale verdediger liet zich opmerken. Uitvoetballend deed hij het zeer goed, hij legt in tegenstelling tot Ognjen Vranjes ook risico in zijn spel en dat loont. Verdedigend – Delcroix moet wel nog sterker worden in het duel - deed hij zijn job en aanvallend was hij dreigend op hoekschoppen. Hij kan overtuigen.


Aanwinst Timon Wellenreuther bewees dat hij een goede transfer is van Peter Verbeke. Goede voeten en voorlopig ook sterk in zijn corebusiness: ballen stoppen. Voor enkele spelers was het wellicht nog een laatste kans om Vincent Kompany en Frank Vercauteren te overtuigen om meer kansen te krijgen bij de ‘A-ploeg’. Luka Adzic (betere tweede helft) en Anouar El Hadj wisten daar niet echt in te slagen. Pieter Gerkens speelde als diepe spits. Niet zijn beste positie, al was hij af en toe dreigend en bewees hij nogmaals dat hij een neus voor goals heeft. Hij scoorde één keer. Ilias Takidine deed het niet onaardig, met één knappe assist. Ognjen Vranjes speelde zijn partij, maar meer ook niet. Invaller Antonio Milic en Theo Leoni speelden onopvallend. Om 15u neemt de ‘type ploeg’ het op tegen Lille OSC.

CR

LEES OOK: Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

Zal Vanden Borre dit seizoen zijn comeback maken in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

16
16
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

53
53
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

82
82
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

269
269
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

263
263
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

174
174
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

188
188
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

445
445
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

379
379
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

139
139
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

427
427
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

813
813
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

288
288
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

431
431
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

159
159

Meer sportnieuws