Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

door
Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

RSC Anderlecht speelde vanmorgen een oefenpartij tegen RWDM. Op Neerpede werd het 2-1 voor de Belgische recordkampioen. Wie waren de tegen- en meevallers bij Anderlecht?

Over de partij het volgende: Anderlecht kreeg heel wat kansen, maar RWDM kreeg er drie grote. De Brusselse derby leverde in de eerste helft geen doelpunten op, in de tweede helft kreeg Anderlecht ook nog tal van kansen. Scoren leek maar niet te lukken voor Paars-Wit, maar op het uur scoorde Adrien Trebel prachtig de1-0. Vijf minuten later scoorde Clement Fabre op vrije trap de 1-1, maar twee minuten later was het Pieter Gerkens die RSCA weer op voorsprong bracht. Anderlecht won uiteindelijk oververdiend met 2-1 en had nog meer kunnen scoren.


Het was uitkijken naar de prestatie van Anthony Vanden Borre, die één helft speelde. Zijn eerste kwartier was best dramatisch. VDB werd er vaak afgelopen (zijn explosiviteit is toch een probleem), hij verloor te makkelijk de bal, aanvallend was hij schuchter… Zijn laatste dertig minuten van die eerste helft waren een heel stuk beter, met ook wat drang naar voren. Technisch is het nog altijd uitstekend bij de ex-Rode Duivel, maar voorlopig moeten spelers als Michael Murillo en Killian Sardella nog niet vrezen voor Vanden Borre. Hij heeft nog nood aan heel wat meer wedstrijdritme.

Adrien Trebel kreeg een kans om te tonen dat hij een ‘mindere’ ploeg bij de hand kon nemen, maar dat lukte niet helemaal. De dure Fransman speelde een sobere partij, maar kon zeker niet uitblinken. Al scoorde hij wél een zéér mooi doelpunt. Yari Verschaeren was heel bedrijvig in de eerste helft. Hij haalde duidelijk al een beter niveau dan tegen Saint-Etienne en dat als centrale aanvallende middenvelder. De Rode Duivel bracht snelheid in het spel en was ook een aantal keren dreigend. Zijn tweede helft was minder goed.


Edo Kayembe was één van de spelers die zich ook toonde. Als centrale middenvelder is hij technisch wat te beperkt, maar als linksachter beschikt hij wel over genoeg functionele techniek. Snelheid, kracht en verdedigend sterk. Hij speelde zeker zijn wedstrijd en dat was ook het geval voor Hannes Delcroix. De centrale verdediger liet zich opmerken. Uitvoetballend deed hij het zeer goed, hij legt in tegenstelling tot Ognjen Vranjes ook risico in zijn spel en dat loont. Verdedigend – Delcroix moet wel nog sterker worden in het duel - deed hij zijn job en aanvallend was hij dreigend op hoekschoppen. Hij kan overtuigen.


Aanwinst Timon Wellenreuther bewees dat hij een goede transfer is van Peter Verbeke. Goede voeten en voorlopig ook sterk in zijn corebusiness: ballen stoppen. Voor enkele spelers was het wellicht nog een laatste kans om Vincent Kompany en Frank Vercauteren te overtuigen om meer kansen te krijgen bij de ‘A-ploeg’. Luka Adzic (betere tweede helft) en Anouar El Hadj wisten daar niet echt in te slagen. Pieter Gerkens speelde als diepe spits. Niet zijn beste positie, al was hij af en toe dreigend en bewees hij nogmaals dat hij een neus voor goals heeft. Hij scoorde één keer. Ilias Takidine deed het niet onaardig, met één knappe assist. Ognjen Vranjes speelde zijn partij, maar meer ook niet. Invaller Antonio Milic en Theo Leoni speelden onopvallend. Om 15u neemt de ‘type ploeg’ het op tegen Lille OSC.

CR

LEES OOK: Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Zal Vanden Borre dit seizoen zijn comeback maken in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

61
61
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

23
23
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

36
36
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

151
151
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

202
202
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

173
173
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

271
271
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

79
79
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

173
173
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

178
178
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

973
973
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

82
82
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

117
117
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

346
346
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

147
147
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

492
492
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

240
240
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

272
272
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

210
210
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

436
436
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

720
720

Meer sportnieuws