Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

door
Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

RSC Anderlecht speelde vanmorgen een oefenpartij tegen RWDM. Op Neerpede werd het 2-1 voor de Belgische recordkampioen. Wie waren de tegen- en meevallers bij Anderlecht?

Over de partij het volgende: Anderlecht kreeg heel wat kansen, maar RWDM kreeg er drie grote. De Brusselse derby leverde in de eerste helft geen doelpunten op, in de tweede helft kreeg Anderlecht ook nog tal van kansen. Scoren leek maar niet te lukken voor Paars-Wit, maar op het uur scoorde Adrien Trebel prachtig de1-0. Vijf minuten later scoorde Clement Fabre op vrije trap de 1-1, maar twee minuten later was het Pieter Gerkens die RSCA weer op voorsprong bracht. Anderlecht won uiteindelijk oververdiend met 2-1 en had nog meer kunnen scoren.


Het was uitkijken naar de prestatie van Anthony Vanden Borre, die één helft speelde. Zijn eerste kwartier was best dramatisch. VDB werd er vaak afgelopen (zijn explosiviteit is toch een probleem), hij verloor te makkelijk de bal, aanvallend was hij schuchter… Zijn laatste dertig minuten van die eerste helft waren een heel stuk beter, met ook wat drang naar voren. Technisch is het nog altijd uitstekend bij de ex-Rode Duivel, maar voorlopig moeten spelers als Michael Murillo en Killian Sardella nog niet vrezen voor Vanden Borre. Hij heeft nog nood aan heel wat meer wedstrijdritme.

Adrien Trebel kreeg een kans om te tonen dat hij een ‘mindere’ ploeg bij de hand kon nemen, maar dat lukte niet helemaal. De dure Fransman speelde een sobere partij, maar kon zeker niet uitblinken. Al scoorde hij wél een zéér mooi doelpunt. Yari Verschaeren was heel bedrijvig in de eerste helft. Hij haalde duidelijk al een beter niveau dan tegen Saint-Etienne en dat als centrale aanvallende middenvelder. De Rode Duivel bracht snelheid in het spel en was ook een aantal keren dreigend. Zijn tweede helft was minder goed.


Edo Kayembe was één van de spelers die zich ook toonde. Als centrale middenvelder is hij technisch wat te beperkt, maar als linksachter beschikt hij wel over genoeg functionele techniek. Snelheid, kracht en verdedigend sterk. Hij speelde zeker zijn wedstrijd en dat was ook het geval voor Hannes Delcroix. De centrale verdediger liet zich opmerken. Uitvoetballend deed hij het zeer goed, hij legt in tegenstelling tot Ognjen Vranjes ook risico in zijn spel en dat loont. Verdedigend – Delcroix moet wel nog sterker worden in het duel - deed hij zijn job en aanvallend was hij dreigend op hoekschoppen. Hij kan overtuigen.


Aanwinst Timon Wellenreuther bewees dat hij een goede transfer is van Peter Verbeke. Goede voeten en voorlopig ook sterk in zijn corebusiness: ballen stoppen. Voor enkele spelers was het wellicht nog een laatste kans om Vincent Kompany en Frank Vercauteren te overtuigen om meer kansen te krijgen bij de ‘A-ploeg’. Luka Adzic (betere tweede helft) en Anouar El Hadj wisten daar niet echt in te slagen. Pieter Gerkens speelde als diepe spits. Niet zijn beste positie, al was hij af en toe dreigend en bewees hij nogmaals dat hij een neus voor goals heeft. Hij scoorde één keer. Ilias Takidine deed het niet onaardig, met één knappe assist. Ognjen Vranjes speelde zijn partij, maar meer ook niet. Invaller Antonio Milic en Theo Leoni speelden onopvallend. Om 15u neemt de ‘type ploeg’ het op tegen Lille OSC.

CR

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

Zal Vanden Borre dit seizoen zijn comeback maken in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

5
5
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

3
3
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

53
53
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

106
106
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

20
20
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

64
64
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

207
207
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

77
77
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

62
62
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

599
599
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

131
131
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

158
158
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

160
160
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

170
170
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

383
383
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

37
37
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

52
52
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

155
155
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

234
234
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

381
381
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

158
158
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

138
138
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

103
103
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

122
122

Meer sportnieuws