TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

door
TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vat de bekerfinale zaterdagavond aan met al zijn sterkhouders van vorig seizoen nog aan boord. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Zo zou er steeds meer concrete beweging heersen rond Emmanuel Dennis. Volgens Eurosport zouden Leeds United en Internazionale de gesprekken al hebben opgestart. Volgens Sky Sports zou Atalanta dan weer behoorlijk concreet zijn. De revelatie van het voorbije seizoen in de Champions League, zou zo'n 25 miljoen euro veil hebben voor de Nigeriaan.

RSC Anderlecht zou nog twee aanvallende versterkingen willen aantrekken. Volgens Het Laatste Nieuws komt de huurbeurt van Percy Tau normaal gezien in orde zodra hij weer naar Europa kan afreizen. Daarnaast zoekt men ook nog een spits. La Dernière Heure laat alvast opnieuw de naam van Paul Mukairu (Antalyaspor) vallen. Daarnaast werd vrijdag ook Mustapha Bundu samen met zijn makelaar gesignaleerd op Neerpede. Zijn huidige club Aarhus zou echter 3 miljoen euro verlangen. Ook Mark McKenzie van Philadelphia Union zou in beeld zijn. De 21-jarige Amerikaanse centrale verdediger geniet ook interesse van Union Berlijn, Freiburg en Celtic.

Er lijkt dan toch een doorbraak in de maak in het transferdossier rond Jonathan David. Volgens La Voix du Nord gaat Lille een bod van 30 miljoen euro - zonder eventuele bonussen - neerleggen bij AA Gent. Daarmee voldoet het in principe aan de vraagprijs, die 30 à 35 miljoen bedraagt. Indien de deal rond geraakt zouden de Buffalo's volgens Het Laatste Nieuws met een groot deel van de inkomsten opnieuw de transfermarkt optrekken. Verdediger Reuben Yem keerde dan weer terug naar AS Trencin.

STVV, KV Oostende en Waasland-Beveren zoeken allen nog naar aanvallende versterking en de drie ploegen worden via buitenlandse media in verband gebracht met Vinny Bongonga. De 24-jarige Congolese aanvaller van Motema Pembe, waar hij 12 keer scoorde in 17 wedstrijden, is een snelle centrale aanvaller.

Nadat Moeskroen opnieuw in handen gevallen is van Lille OSC tekenden ondertussen al tien spelers van de Franse club in Henegouwen. Zaterdag maakten Les Hurlus de komst van nog vijf nieuwkomers bekend. Hervé Koffi (23), Saad Agouzoul (22), Eric Bocat (21), Charles-Andreas Brym (21) en Agim Zeka (21) worden voor één seizoen gehuurd van Lille.

Lommel SK blijft zich maar versterken. Zo haalde de 1B-club verdediger Laurent Lemoine en doelman Yari De Busser weg bij respectievelijk KV Mechelen en AA Gent. Daarnaast werd met Jordan Attah Kadira een spits aangetrokken die ook op de verlanglijst van Club Brugge stond. Kevin Kis kwam dan weer over van Union.

BUITENLAND
De transfervrij Jan Vertonghen heeft heel wat opties om uit te kiezen. Zo zou ex-club Ajax dan toch weer interesse tonen, nochtans werd een terugkeer naar Amsterdam in eerste instantie uitgesloten door de club. Maar ook een nieuwe ploeg in de Premier League is niet uitgesloten. Zo melden Engelse bronnen dat Wolverhampton wel wat ziet in de komst van de Rode Duivel.

Real Madrid heeft naar verluidt interesse in Benoit Badiashile, die momenteel onder contract staat bij AS Monaco. Naar verwachting moet De Koninklijke dan wél diep in de buidel tasten, want door de interesse van andere clubs hoopt Monaco zo'n 35 tot 40 miljoen euro te ontvangen.

De transfer van Victor Osimhen van Lille naar Napoli is eindelijk in kannen en kruiken. De verhuis van de ex-Carolo naar Zuid-Italië stond al langer zo goed als vast, maar nu sluit de werkgever van Dries Mertens hem ook officieel in de armen. Volgens het Agence France-Press gaat het om een deal van 70 miljoen plus mogelijk nog eens tien miljoen aan bonussen.

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

25 miljoen voor Dennis is een correcte prijs ...

Meest recent

Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

14
14
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

20
20
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

52
52
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

96
96
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

45
45
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

130
130
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

123
123
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

197
197
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

77
77
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

91
91
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

44
44
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

303
303
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

215
215
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

270
270
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

372
372
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

157
157
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

305
305
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1227
1227
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

115
115
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

55
55
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

120
120
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

691
691
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

263
263
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

741
741
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

191
191

Meer sportnieuws