TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

door
TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vat de bekerfinale zaterdagavond aan met al zijn sterkhouders van vorig seizoen nog aan boord. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Zo zou er steeds meer concrete beweging heersen rond Emmanuel Dennis. Volgens Eurosport zouden Leeds United en Internazionale de gesprekken al hebben opgestart. Volgens Sky Sports zou Atalanta dan weer behoorlijk concreet zijn. De revelatie van het voorbije seizoen in de Champions League, zou zo'n 25 miljoen euro veil hebben voor de Nigeriaan.

RSC Anderlecht zou nog twee aanvallende versterkingen willen aantrekken. Volgens Het Laatste Nieuws komt de huurbeurt van Percy Tau normaal gezien in orde zodra hij weer naar Europa kan afreizen. Daarnaast zoekt men ook nog een spits. La Dernière Heure laat alvast opnieuw de naam van Paul Mukairu (Antalyaspor) vallen. Daarnaast werd vrijdag ook Mustapha Bundu samen met zijn makelaar gesignaleerd op Neerpede. Zijn huidige club Aarhus zou echter 3 miljoen euro verlangen. Ook Mark McKenzie van Philadelphia Union zou in beeld zijn. De 21-jarige Amerikaanse centrale verdediger geniet ook interesse van Union Berlijn, Freiburg en Celtic.

Er lijkt dan toch een doorbraak in de maak in het transferdossier rond Jonathan David. Volgens La Voix du Nord gaat Lille een bod van 30 miljoen euro - zonder eventuele bonussen - neerleggen bij AA Gent. Daarmee voldoet het in principe aan de vraagprijs, die 30 à 35 miljoen bedraagt. Indien de deal rond geraakt zouden de Buffalo's volgens Het Laatste Nieuws met een groot deel van de inkomsten opnieuw de transfermarkt optrekken. Verdediger Reuben Yem keerde dan weer terug naar AS Trencin.

STVV, KV Oostende en Waasland-Beveren zoeken allen nog naar aanvallende versterking en de drie ploegen worden via buitenlandse media in verband gebracht met Vinny Bongonga. De 24-jarige Congolese aanvaller van Motema Pembe, waar hij 12 keer scoorde in 17 wedstrijden, is een snelle centrale aanvaller.

Nadat Moeskroen opnieuw in handen gevallen is van Lille OSC tekenden ondertussen al tien spelers van de Franse club in Henegouwen. Zaterdag maakten Les Hurlus de komst van nog vijf nieuwkomers bekend. Hervé Koffi (23), Saad Agouzoul (22), Eric Bocat (21), Charles-Andreas Brym (21) en Agim Zeka (21) worden voor één seizoen gehuurd van Lille.

Lommel SK blijft zich maar versterken. Zo haalde de 1B-club verdediger Laurent Lemoine en doelman Yari De Busser weg bij respectievelijk KV Mechelen en AA Gent. Daarnaast werd met Jordan Attah Kadira een spits aangetrokken die ook op de verlanglijst van Club Brugge stond. Kevin Kis kwam dan weer over van Union.

BUITENLAND
De transfervrij Jan Vertonghen heeft heel wat opties om uit te kiezen. Zo zou ex-club Ajax dan toch weer interesse tonen, nochtans werd een terugkeer naar Amsterdam in eerste instantie uitgesloten door de club. Maar ook een nieuwe ploeg in de Premier League is niet uitgesloten. Zo melden Engelse bronnen dat Wolverhampton wel wat ziet in de komst van de Rode Duivel.

Real Madrid heeft naar verluidt interesse in Benoit Badiashile, die momenteel onder contract staat bij AS Monaco. Naar verwachting moet De Koninklijke dan wél diep in de buidel tasten, want door de interesse van andere clubs hoopt Monaco zo'n 35 tot 40 miljoen euro te ontvangen.

De transfer van Victor Osimhen van Lille naar Napoli is eindelijk in kannen en kruiken. De verhuis van de ex-Carolo naar Zuid-Italië stond al langer zo goed als vast, maar nu sluit de werkgever van Dries Mertens hem ook officieel in de armen. Volgens het Agence France-Press gaat het om een deal van 70 miljoen plus mogelijk nog eens tien miljoen aan bonussen.

LEES OOK: 'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

25 miljoen voor Dennis is een correcte prijs ...

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

46
46
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

256
256
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

36
36
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

504
504
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

134
134
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

818
818
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

83
83
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

34
34
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

567
567
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1225
1225
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

206
206
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

502
502
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

882
882
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

649
649
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

629
629
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws