TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

door
TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vat de bekerfinale zaterdagavond aan met al zijn sterkhouders van vorig seizoen nog aan boord. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Zo zou er steeds meer concrete beweging heersen rond Emmanuel Dennis. Volgens Eurosport zouden Leeds United en Internazionale de gesprekken al hebben opgestart. Volgens Sky Sports zou Atalanta dan weer behoorlijk concreet zijn. De revelatie van het voorbije seizoen in de Champions League, zou zo'n 25 miljoen euro veil hebben voor de Nigeriaan.

RSC Anderlecht zou nog twee aanvallende versterkingen willen aantrekken. Volgens Het Laatste Nieuws komt de huurbeurt van Percy Tau normaal gezien in orde zodra hij weer naar Europa kan afreizen. Daarnaast zoekt men ook nog een spits. La Dernière Heure laat alvast opnieuw de naam van Paul Mukairu (Antalyaspor) vallen. Daarnaast werd vrijdag ook Mustapha Bundu samen met zijn makelaar gesignaleerd op Neerpede. Zijn huidige club Aarhus zou echter 3 miljoen euro verlangen. Ook Mark McKenzie van Philadelphia Union zou in beeld zijn. De 21-jarige Amerikaanse centrale verdediger geniet ook interesse van Union Berlijn, Freiburg en Celtic.

Er lijkt dan toch een doorbraak in de maak in het transferdossier rond Jonathan David. Volgens La Voix du Nord gaat Lille een bod van 30 miljoen euro - zonder eventuele bonussen - neerleggen bij AA Gent. Daarmee voldoet het in principe aan de vraagprijs, die 30 à 35 miljoen bedraagt. Indien de deal rond geraakt zouden de Buffalo's volgens Het Laatste Nieuws met een groot deel van de inkomsten opnieuw de transfermarkt optrekken. Verdediger Reuben Yem keerde dan weer terug naar AS Trencin.

STVV, KV Oostende en Waasland-Beveren zoeken allen nog naar aanvallende versterking en de drie ploegen worden via buitenlandse media in verband gebracht met Vinny Bongonga. De 24-jarige Congolese aanvaller van Motema Pembe, waar hij 12 keer scoorde in 17 wedstrijden, is een snelle centrale aanvaller.

Nadat Moeskroen opnieuw in handen gevallen is van Lille OSC tekenden ondertussen al tien spelers van de Franse club in Henegouwen. Zaterdag maakten Les Hurlus de komst van nog vijf nieuwkomers bekend. Hervé Koffi (23), Saad Agouzoul (22), Eric Bocat (21), Charles-Andreas Brym (21) en Agim Zeka (21) worden voor één seizoen gehuurd van Lille.

Lommel SK blijft zich maar versterken. Zo haalde de 1B-club verdediger Laurent Lemoine en doelman Yari De Busser weg bij respectievelijk KV Mechelen en AA Gent. Daarnaast werd met Jordan Attah Kadira een spits aangetrokken die ook op de verlanglijst van Club Brugge stond. Kevin Kis kwam dan weer over van Union.

BUITENLAND
De transfervrij Jan Vertonghen heeft heel wat opties om uit te kiezen. Zo zou ex-club Ajax dan toch weer interesse tonen, nochtans werd een terugkeer naar Amsterdam in eerste instantie uitgesloten door de club. Maar ook een nieuwe ploeg in de Premier League is niet uitgesloten. Zo melden Engelse bronnen dat Wolverhampton wel wat ziet in de komst van de Rode Duivel.

Real Madrid heeft naar verluidt interesse in Benoit Badiashile, die momenteel onder contract staat bij AS Monaco. Naar verwachting moet De Koninklijke dan wél diep in de buidel tasten, want door de interesse van andere clubs hoopt Monaco zo'n 35 tot 40 miljoen euro te ontvangen.

De transfer van Victor Osimhen van Lille naar Napoli is eindelijk in kannen en kruiken. De verhuis van de ex-Carolo naar Zuid-Italië stond al langer zo goed als vast, maar nu sluit de werkgever van Dries Mertens hem ook officieel in de armen. Volgens het Agence France-Press gaat het om een deal van 70 miljoen plus mogelijk nog eens tien miljoen aan bonussen.

LEES OOK: 'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

25 miljoen voor Dennis is een correcte prijs ...

Meest recent

'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

28
28
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

33
33
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

97
97
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

59
59
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

42
42
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

16
16
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

62
62
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

130
130
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

310
310
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

200
200
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

212
212
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

337
337
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

50
50
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

462
462
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

324
324
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

647
647
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

451
451
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

351
351
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

75
75
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

131
131
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

786
786
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

615
615
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

297
297
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

355
355
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

903
903

Meer sportnieuws