TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

door
TU: 'Club broedt op deal 25 miljoen, twee aanvallers voor RSCA'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vat de bekerfinale zaterdagavond aan met al zijn sterkhouders van vorig seizoen nog aan boord. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Zo zou er steeds meer concrete beweging heersen rond Emmanuel Dennis. Volgens Eurosport zouden Leeds United en Internazionale de gesprekken al hebben opgestart. Volgens Sky Sports zou Atalanta dan weer behoorlijk concreet zijn. De revelatie van het voorbije seizoen in de Champions League, zou zo'n 25 miljoen euro veil hebben voor de Nigeriaan.

RSC Anderlecht zou nog twee aanvallende versterkingen willen aantrekken. Volgens Het Laatste Nieuws komt de huurbeurt van Percy Tau normaal gezien in orde zodra hij weer naar Europa kan afreizen. Daarnaast zoekt men ook nog een spits. La Dernière Heure laat alvast opnieuw de naam van Paul Mukairu (Antalyaspor) vallen. Daarnaast werd vrijdag ook Mustapha Bundu samen met zijn makelaar gesignaleerd op Neerpede. Zijn huidige club Aarhus zou echter 3 miljoen euro verlangen. Ook Mark McKenzie van Philadelphia Union zou in beeld zijn. De 21-jarige Amerikaanse centrale verdediger geniet ook interesse van Union Berlijn, Freiburg en Celtic.

Er lijkt dan toch een doorbraak in de maak in het transferdossier rond Jonathan David. Volgens La Voix du Nord gaat Lille een bod van 30 miljoen euro - zonder eventuele bonussen - neerleggen bij AA Gent. Daarmee voldoet het in principe aan de vraagprijs, die 30 à 35 miljoen bedraagt. Indien de deal rond geraakt zouden de Buffalo's volgens Het Laatste Nieuws met een groot deel van de inkomsten opnieuw de transfermarkt optrekken. Verdediger Reuben Yem keerde dan weer terug naar AS Trencin.

STVV, KV Oostende en Waasland-Beveren zoeken allen nog naar aanvallende versterking en de drie ploegen worden via buitenlandse media in verband gebracht met Vinny Bongonga. De 24-jarige Congolese aanvaller van Motema Pembe, waar hij 12 keer scoorde in 17 wedstrijden, is een snelle centrale aanvaller.

Nadat Moeskroen opnieuw in handen gevallen is van Lille OSC tekenden ondertussen al tien spelers van de Franse club in Henegouwen. Zaterdag maakten Les Hurlus de komst van nog vijf nieuwkomers bekend. Hervé Koffi (23), Saad Agouzoul (22), Eric Bocat (21), Charles-Andreas Brym (21) en Agim Zeka (21) worden voor één seizoen gehuurd van Lille.

Lommel SK blijft zich maar versterken. Zo haalde de 1B-club verdediger Laurent Lemoine en doelman Yari De Busser weg bij respectievelijk KV Mechelen en AA Gent. Daarnaast werd met Jordan Attah Kadira een spits aangetrokken die ook op de verlanglijst van Club Brugge stond. Kevin Kis kwam dan weer over van Union.

BUITENLAND
De transfervrij Jan Vertonghen heeft heel wat opties om uit te kiezen. Zo zou ex-club Ajax dan toch weer interesse tonen, nochtans werd een terugkeer naar Amsterdam in eerste instantie uitgesloten door de club. Maar ook een nieuwe ploeg in de Premier League is niet uitgesloten. Zo melden Engelse bronnen dat Wolverhampton wel wat ziet in de komst van de Rode Duivel.

Real Madrid heeft naar verluidt interesse in Benoit Badiashile, die momenteel onder contract staat bij AS Monaco. Naar verwachting moet De Koninklijke dan wél diep in de buidel tasten, want door de interesse van andere clubs hoopt Monaco zo'n 35 tot 40 miljoen euro te ontvangen.

De transfer van Victor Osimhen van Lille naar Napoli is eindelijk in kannen en kruiken. De verhuis van de ex-Carolo naar Zuid-Italië stond al langer zo goed als vast, maar nu sluit de werkgever van Dries Mertens hem ook officieel in de armen. Volgens het Agence France-Press gaat het om een deal van 70 miljoen plus mogelijk nog eens tien miljoen aan bonussen.

LEES OOK: Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

25 miljoen voor Dennis is een correcte prijs ...

Meest recent

‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

24
24
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

46
46
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

32
32
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

35
35
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

35
35
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

157
157
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

67
67
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

117
117
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

52
52
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

229
229
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

218
218
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

213
213
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

353
353
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

286
286
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

133
133
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

164
164
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

190
190
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

413
413
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

234
234
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

141
141
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

163
163
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

121
121
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

207
207
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

68
68
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

141
141

Meer sportnieuws