"Hoedt, Bolat en Defour hadden nog tegen Club Brugge kunnen spelen"

454 stemmen

Club Brugge en Royal Antwerp FC kunnen geschiedenis schrijven. Club won in 1996 de dubbel, Antwerp in 1992 voor het laatst de beker. Franky Van der Elst (Club Brugge) en Cisse Severeyns (Antwerp) waren er toen bij. Onze redactie had een gesprek met hen.


Club Brugge start als grote favoriet. "Een bekerfinale is altijd moeilijk te voorspellen, want daarin kan werkelijk alles gebeuren. Het is wel duidelijk dat Club Brugge favoriet is, zeker aangezien Antwerp toch heel anders voor de dag zal komen. Er vertrokken een aantal spelers en de aanwinsten mogen niet spelen. In maart was het toch een ander gegeven met het elftal dat Antwerp toen had", aldus Van der Elst.


Severeyns is het eens met Van der Elst. “Club Brugge is uiteraard de grote favoriet, aangezien het nog over zijn volledige ploeg kan beschikken. Had Antwerp in maart nog pakweg 30 of 40% kans om te winnen, dan is dat met de huidige ploeg die mag aantreden nog ongeveer 10%. Toch had Antwerp het anders kunnen aanpakken. Spelers als Sinan Bolat, Wesley Hoedt en Steven Defour hebben nog geen nieuwe club en hadden misschien wel langer vastgelegd kunnen worden en deze wedstrijd nog afgewerkt hebben."

Badji en Lamkel Zé

Bij Club en Antwerp hebben ze twee aparte gevallen: Youssouph Badji die een sterke voorbereiding kende bij Club, bij Antwerp is Didier Lamkel Zé weer van de partij. "Het is goed dat een talent als Badji aan de oppervlakte komt en hij laat toch zien dat hij potentieel heeft én een neus voor goals. Toch is het voor Club Brugge noodzakelijk dat ze over een spits beschikken zoals een Wesley. Ze hebben ook Europese ambities en dan is een sterke spits toch nodig. Ze hadden dat plan met Krmencik, maar dat lijkt toch stilaan te gaan mislukken”, zegt Van der Elst.

Severeyns ziet dat Lamkel Zé wéér een nieuwe kans krijgt. "Ja, Lamkel Zé… Mogelijke transfergelden bepalen veel en ik denk dat dit toch zijn allerlaatste stuiptrekking gaat zijn. Ik verwacht dat hij toch minuten gaat maken. Dat ze hem misschien nog een keer in de picture willen zetten in de bekerfinale? Dat denk ik ook. In de voetballer Lamkel Zé zullen héél veel ploegen geïnteresseerd zijn, maar al die negatieve kwaliteiten die erbij komen maken een transfer niet makkelijk."


Bij Club hunkeren ze naar een eerste dubbel in 24 jaar. Van der Elst was er in 1996 bij toen Club dat voor het laatste wist klaar te spelen. Het won de titel en pakte tegen Cercle Brugge de beker.

"Het is al lang geleden, dus zoveel herinner ik mij daar niet meer van (lacht). Het zegt wel genoeg dat het al zo lang is geleden dat Club Brugge nog een dubbel won, wat dus wil zeggen dat het zeker niet zo makkelijk is. Voor de huidige ploeg kan dat toch een extra motivatie zijn. Ik herinner mij wel nog dat het geen makkelijke match was tegen Cercle. We waren al een aantal weken daarvoor kampioen geworden en het was toen niet eenvoudig om die focus te behouden. Gelukkig konden we rekenen op de klasse van Mario Stanic, die toen twee keer scoorde. Die ploeg van toen kan je nu wel wat vergelijken met die van vandaag. We hadden ook heel wat spelers die konden scoren en dat is nu ook zo met Vanaken, Vormer, Dennis op zijn manier en Diatta."

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Had Antwerp hen tot 2 augustus moeten proberen vastleggen?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

101
101
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

86
86
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

78
78
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

64
64
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

113
113
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

46
46
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

146
146
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

120
120
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

164
164
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

243
243
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

780
780
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

495
495
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

526
526
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

694
694
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

343
343
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2198
2198
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

190
190

Meer sportnieuws