"Hoedt, Bolat en Defour hadden nog tegen Club Brugge kunnen spelen"

454 stemmen

Club Brugge en Royal Antwerp FC kunnen geschiedenis schrijven. Club won in 1996 de dubbel, Antwerp in 1992 voor het laatst de beker. Franky Van der Elst (Club Brugge) en Cisse Severeyns (Antwerp) waren er toen bij. Onze redactie had een gesprek met hen.


Club Brugge start als grote favoriet. "Een bekerfinale is altijd moeilijk te voorspellen, want daarin kan werkelijk alles gebeuren. Het is wel duidelijk dat Club Brugge favoriet is, zeker aangezien Antwerp toch heel anders voor de dag zal komen. Er vertrokken een aantal spelers en de aanwinsten mogen niet spelen. In maart was het toch een ander gegeven met het elftal dat Antwerp toen had", aldus Van der Elst.


Severeyns is het eens met Van der Elst. “Club Brugge is uiteraard de grote favoriet, aangezien het nog over zijn volledige ploeg kan beschikken. Had Antwerp in maart nog pakweg 30 of 40% kans om te winnen, dan is dat met de huidige ploeg die mag aantreden nog ongeveer 10%. Toch had Antwerp het anders kunnen aanpakken. Spelers als Sinan Bolat, Wesley Hoedt en Steven Defour hebben nog geen nieuwe club en hadden misschien wel langer vastgelegd kunnen worden en deze wedstrijd nog afgewerkt hebben."

Badji en Lamkel Zé

Bij Club en Antwerp hebben ze twee aparte gevallen: Youssouph Badji die een sterke voorbereiding kende bij Club, bij Antwerp is Didier Lamkel Zé weer van de partij. "Het is goed dat een talent als Badji aan de oppervlakte komt en hij laat toch zien dat hij potentieel heeft én een neus voor goals. Toch is het voor Club Brugge noodzakelijk dat ze over een spits beschikken zoals een Wesley. Ze hebben ook Europese ambities en dan is een sterke spits toch nodig. Ze hadden dat plan met Krmencik, maar dat lijkt toch stilaan te gaan mislukken”, zegt Van der Elst.

Severeyns ziet dat Lamkel Zé wéér een nieuwe kans krijgt. "Ja, Lamkel Zé… Mogelijke transfergelden bepalen veel en ik denk dat dit toch zijn allerlaatste stuiptrekking gaat zijn. Ik verwacht dat hij toch minuten gaat maken. Dat ze hem misschien nog een keer in de picture willen zetten in de bekerfinale? Dat denk ik ook. In de voetballer Lamkel Zé zullen héél veel ploegen geïnteresseerd zijn, maar al die negatieve kwaliteiten die erbij komen maken een transfer niet makkelijk."


Bij Club hunkeren ze naar een eerste dubbel in 24 jaar. Van der Elst was er in 1996 bij toen Club dat voor het laatste wist klaar te spelen. Het won de titel en pakte tegen Cercle Brugge de beker.

"Het is al lang geleden, dus zoveel herinner ik mij daar niet meer van (lacht). Het zegt wel genoeg dat het al zo lang is geleden dat Club Brugge nog een dubbel won, wat dus wil zeggen dat het zeker niet zo makkelijk is. Voor de huidige ploeg kan dat toch een extra motivatie zijn. Ik herinner mij wel nog dat het geen makkelijke match was tegen Cercle. We waren al een aantal weken daarvoor kampioen geworden en het was toen niet eenvoudig om die focus te behouden. Gelukkig konden we rekenen op de klasse van Mario Stanic, die toen twee keer scoorde. Die ploeg van toen kan je nu wel wat vergelijken met die van vandaag. We hadden ook heel wat spelers die konden scoren en dat is nu ook zo met Vanaken, Vormer, Dennis op zijn manier en Diatta."

LEES OOK: Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Had Antwerp hen tot 2 augustus moeten proberen vastleggen?

Meest recent

Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

30
30
'Vuurwerk bij Club Brugge: transferplannen onthuld'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

127
127
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

154
154
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

329
329
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

95
95
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

359
359
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

192
192
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

46
46
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

318
318
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

347
347
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

232
232
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

91
91
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

225
225
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

218
218
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

178
178
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

77
77
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

291
291
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

55
55
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

218
218
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

110
110
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

560
560
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

108
108
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

246
246
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

101
101

Meer sportnieuws