"Hoedt, Bolat en Defour hadden nog tegen Club Brugge kunnen spelen"

454

Club Brugge en Royal Antwerp FC kunnen geschiedenis schrijven. Club won in 1996 de dubbel, Antwerp in 1992 voor het laatst de beker. Franky Van der Elst (Club Brugge) en Cisse Severeyns (Antwerp) waren er toen bij. Onze redactie had een gesprek met hen.


Club Brugge start als grote favoriet. "Een bekerfinale is altijd moeilijk te voorspellen, want daarin kan werkelijk alles gebeuren. Het is wel duidelijk dat Club Brugge favoriet is, zeker aangezien Antwerp toch heel anders voor de dag zal komen. Er vertrokken een aantal spelers en de aanwinsten mogen niet spelen. In maart was het toch een ander gegeven met het elftal dat Antwerp toen had", aldus Van der Elst.


Severeyns is het eens met Van der Elst. “Club Brugge is uiteraard de grote favoriet, aangezien het nog over zijn volledige ploeg kan beschikken. Had Antwerp in maart nog pakweg 30 of 40% kans om te winnen, dan is dat met de huidige ploeg die mag aantreden nog ongeveer 10%. Toch had Antwerp het anders kunnen aanpakken. Spelers als Sinan Bolat, Wesley Hoedt en Steven Defour hebben nog geen nieuwe club en hadden misschien wel langer vastgelegd kunnen worden en deze wedstrijd nog afgewerkt hebben."

Badji en Lamkel Zé

Bij Club en Antwerp hebben ze twee aparte gevallen: Youssouph Badji die een sterke voorbereiding kende bij Club, bij Antwerp is Didier Lamkel Zé weer van de partij. "Het is goed dat een talent als Badji aan de oppervlakte komt en hij laat toch zien dat hij potentieel heeft én een neus voor goals. Toch is het voor Club Brugge noodzakelijk dat ze over een spits beschikken zoals een Wesley. Ze hebben ook Europese ambities en dan is een sterke spits toch nodig. Ze hadden dat plan met Krmencik, maar dat lijkt toch stilaan te gaan mislukken”, zegt Van der Elst.

Severeyns ziet dat Lamkel Zé wéér een nieuwe kans krijgt. "Ja, Lamkel Zé… Mogelijke transfergelden bepalen veel en ik denk dat dit toch zijn allerlaatste stuiptrekking gaat zijn. Ik verwacht dat hij toch minuten gaat maken. Dat ze hem misschien nog een keer in de picture willen zetten in de bekerfinale? Dat denk ik ook. In de voetballer Lamkel Zé zullen héél veel ploegen geïnteresseerd zijn, maar al die negatieve kwaliteiten die erbij komen maken een transfer niet makkelijk."


Bij Club hunkeren ze naar een eerste dubbel in 24 jaar. Van der Elst was er in 1996 bij toen Club dat voor het laatste wist klaar te spelen. Het won de titel en pakte tegen Cercle Brugge de beker.

"Het is al lang geleden, dus zoveel herinner ik mij daar niet meer van (lacht). Het zegt wel genoeg dat het al zo lang is geleden dat Club Brugge nog een dubbel won, wat dus wil zeggen dat het zeker niet zo makkelijk is. Voor de huidige ploeg kan dat toch een extra motivatie zijn. Ik herinner mij wel nog dat het geen makkelijke match was tegen Cercle. We waren al een aantal weken daarvoor kampioen geworden en het was toen niet eenvoudig om die focus te behouden. Gelukkig konden we rekenen op de klasse van Mario Stanic, die toen twee keer scoorde. Die ploeg van toen kan je nu wel wat vergelijken met die van vandaag. We hadden ook heel wat spelers die konden scoren en dat is nu ook zo met Vanaken, Vormer, Dennis op zijn manier en Diatta."

LEES OOK: Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Had Antwerp hen tot 2 augustus moeten proberen vastleggen?

Meest recent

Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

9
9
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

83
83
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

51
51
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

39
39
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

91
91
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

55
55
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

33
33
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

134
134
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

26
26
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

110
110
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

129
129
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

18
18
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

86
86
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

27
27
Portugal onderneemt stappen: straf dreigt voor Ronaldo

De saga rondom Cristiano Ronaldo en de Portugese nationale ploeg blijft duren. Na alle commotie van ...

46
46
Bruno verrast met debutant in de basis bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kunnen mits een zege uiteraard ...

117
117
Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

68
68
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

70
70
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

138
138
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

147
147
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

165
165
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

504
504
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

43
43
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

117
117

Meer sportnieuws