"Hoedt, Bolat en Defour hadden nog tegen Club Brugge kunnen spelen"

454

Club Brugge en Royal Antwerp FC kunnen geschiedenis schrijven. Club won in 1996 de dubbel, Antwerp in 1992 voor het laatst de beker. Franky Van der Elst (Club Brugge) en Cisse Severeyns (Antwerp) waren er toen bij. Onze redactie had een gesprek met hen.


Club Brugge start als grote favoriet. "Een bekerfinale is altijd moeilijk te voorspellen, want daarin kan werkelijk alles gebeuren. Het is wel duidelijk dat Club Brugge favoriet is, zeker aangezien Antwerp toch heel anders voor de dag zal komen. Er vertrokken een aantal spelers en de aanwinsten mogen niet spelen. In maart was het toch een ander gegeven met het elftal dat Antwerp toen had", aldus Van der Elst.


Severeyns is het eens met Van der Elst. “Club Brugge is uiteraard de grote favoriet, aangezien het nog over zijn volledige ploeg kan beschikken. Had Antwerp in maart nog pakweg 30 of 40% kans om te winnen, dan is dat met de huidige ploeg die mag aantreden nog ongeveer 10%. Toch had Antwerp het anders kunnen aanpakken. Spelers als Sinan Bolat, Wesley Hoedt en Steven Defour hebben nog geen nieuwe club en hadden misschien wel langer vastgelegd kunnen worden en deze wedstrijd nog afgewerkt hebben."

Badji en Lamkel Zé

Bij Club en Antwerp hebben ze twee aparte gevallen: Youssouph Badji die een sterke voorbereiding kende bij Club, bij Antwerp is Didier Lamkel Zé weer van de partij. "Het is goed dat een talent als Badji aan de oppervlakte komt en hij laat toch zien dat hij potentieel heeft én een neus voor goals. Toch is het voor Club Brugge noodzakelijk dat ze over een spits beschikken zoals een Wesley. Ze hebben ook Europese ambities en dan is een sterke spits toch nodig. Ze hadden dat plan met Krmencik, maar dat lijkt toch stilaan te gaan mislukken”, zegt Van der Elst.

Severeyns ziet dat Lamkel Zé wéér een nieuwe kans krijgt. "Ja, Lamkel Zé… Mogelijke transfergelden bepalen veel en ik denk dat dit toch zijn allerlaatste stuiptrekking gaat zijn. Ik verwacht dat hij toch minuten gaat maken. Dat ze hem misschien nog een keer in de picture willen zetten in de bekerfinale? Dat denk ik ook. In de voetballer Lamkel Zé zullen héél veel ploegen geïnteresseerd zijn, maar al die negatieve kwaliteiten die erbij komen maken een transfer niet makkelijk."


Bij Club hunkeren ze naar een eerste dubbel in 24 jaar. Van der Elst was er in 1996 bij toen Club dat voor het laatste wist klaar te spelen. Het won de titel en pakte tegen Cercle Brugge de beker.

"Het is al lang geleden, dus zoveel herinner ik mij daar niet meer van (lacht). Het zegt wel genoeg dat het al zo lang is geleden dat Club Brugge nog een dubbel won, wat dus wil zeggen dat het zeker niet zo makkelijk is. Voor de huidige ploeg kan dat toch een extra motivatie zijn. Ik herinner mij wel nog dat het geen makkelijke match was tegen Cercle. We waren al een aantal weken daarvoor kampioen geworden en het was toen niet eenvoudig om die focus te behouden. Gelukkig konden we rekenen op de klasse van Mario Stanic, die toen twee keer scoorde. Die ploeg van toen kan je nu wel wat vergelijken met die van vandaag. We hadden ook heel wat spelers die konden scoren en dat is nu ook zo met Vanaken, Vormer, Dennis op zijn manier en Diatta."

LEES OOK: 'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Had Antwerp hen tot 2 augustus moeten proberen vastleggen?

Meest recent

Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

57
57
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

55
55
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

25
25
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

80
80
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

336
336
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

440
440
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

481
481
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

589
589
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

686
686
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

389
389
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

85
85
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

219
219
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

27
27
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

120
120
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

479
479
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

399
399
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

161
161
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

362
362
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

53
53
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

365
365
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

345
345
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

462
462
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

253
253
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

43
43
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

108
108

Meer sportnieuws