Blik op de beker: 5 tips voor Antwerp om Club te kloppen

648
Blik op de beker: 5 tips voor Antwerp om Club te kloppen

Het gekibbel in de Pro League zit er eindelijk op, tijd om het weer over voetbal te hebben. De bekerfinale kon wat dat betreft op geen beter moment komen, want uitgerekend vanavond kijken Club Brugge en Antwerp elkaar in de ogen. Door de vele vertrekkers aan Antwerpse zijde begint de Great Old duidelijk als underdog tegen de landskampioen, een rol waar ze zich op de Bosuil ook graag in wentelen. Toch helpen wij Ivan Leko graag aan enkele nuttige tips om zijn ex-werkgever te verslaan.


Al dienen we de Kroaat de sterktes en zwaktes van Blauw-Zwart eigenlijk niet uit te leggen. Van 2017 tot 2019 zwaaide Leko er immers zelf de plak en installeerde hij de 3-5-2-formatie waarmee opvolger Philippe Clement het voorbije seizoen nog altijd succes boekte. Hoewel de Bruggelingen tijdens de voorbereiding leerden omschakelen naar diens geliefkoosde 4-3-3, mogen we ons straks in het Koning Boudewijnstadion dus toch aan een clash der systemen verwachten. Club beschikt daarbij op het merendeel van de posities over het meeste kwaliteit, wat daarom echter niet betekent dat Antwerp nergens een voordeel kan halen.

1. BEWAAK VANAKEN
De eerste stap richting bekerglorie hoeven we Leko alvast niet te vertellen, want hij weet maar al te goed dat Hans Vanaken de draaischijf is achter de Brugse machine. De tweevoudige Gouden Schoen verdiende die eer namelijk grotendeels met de Kroaat aan het roer en kent dus weinig geheimen voor de coach van de tegenstander. Leko beseft dus beter dan wie ook dat Vanaken het best op te vangen valt met een pure en klassieke mandekker, al leerde hij de afgelopen jaren steeds beter omgaan met die intussen vertrouwde aanpak. Toch bestaat er weinig twijfel over dat Faris Haroun vanavond weer stevig op zijn huid zal plakken.



Gelukkig lijkt hij net op tijd fit, want niemand is beter geschikt voor de taak dan de Antwerpse aanvoerder. Die hield Vanaken in acht ontmoetingen tot amper twee doelpunten, waaronder de controversiële treffer in februari, al was de dirigent van Blauw-Zwart daarin ook wel goed voor drie assists en trok Haroun slechts één keer aan het langste eind. Bovendien beschikt Club tevens over andere wapens zoals Ruud Vormer, die dit keer moet worden opgevangen door Martin Hongla in plaats van de gekwetste Alexis De Sart. Indien het lukt om Vanaken lam te leggen, wordt een groot deel van het gevaar desalniettemin al geneutraliseerd.

2. WIN FYSIEKE SLAG
Een van de voornaamste doelstellingen van Leko in Antwerpen is om het stamnummer één beter te laten voetballen, iets waar zijn voorganger Laszlo Bölöni niet genoeg in slaagde. Hoewel de fundamenten van zijn visie stilaan reeds op punt staan, valt daar tot dusver evenwel weinig van te zien. Logisch ook, want met het oog op de bekerfinale moest de nieuwe coach vooral leren roeien met de riemen die hij in Brussel voorhanden heeft. Zonde, want een aanwinst zoals Frank Boya zou maar al te goed van pas komen in de fysieke slag die de Great Old er wellicht weer van zal maken. Of dat lijkt toch de kortste weg naar succes.



Zich voetballend de evenknie tonen van het geroutineerd elftal aan de overkant, belooft alleszins een pak lastiger te worden. Voorlopig valt dus meer te zeggen voor Bölöni zijn recept, met de focus op het fysieke aspect. Zeker nu Club het mogelijk zonder krachtpatsers als Brandon Mechele en Éder Balanta moet doen, en ook Clinton Mata en Simon Deli niet topfit zijn, liggen daar toch kansen. Olympique Lyon-trainer Rudi Garcia deed recent alvast zijn beklag over het potige spel in een oefenpartij en stelde dat Antwerp louter stoelt op agressiviteit en power. Geen haan die ernaar zal kraaien als de beker mee naar de Bosuil gaat.

3. FOCUS OP FLANKEN
Na de 3-2 nederlaag tegen de Franse topclub zocht Leko vooral naar positieve zaken, waarbij hij toegaf dat zijn troepen tegen een tegenstander van dat kaliber vanuit de organisatie moest spelen. Vermits de Kroaat vervolgens in één adem Club noemde, veronderstellen we dat die aanpak straks dezelfde blijft. Hoewel hij zijn ploeg liever zélf het spel ziet maken, zal Antwerp dus voornamelijk proberen prikken op de counter. Daarvoor rekent het op de flitsen van Lior Refaelov, Ivo Rodrigues, Manuel Benson, Koji Miyoshi en/of wie weet wel Didier Lamkel Zé. Vooral hij en Benson kunnen de Brugse verdedigers pijn doen met hun snelheid.



Dat geldt ook voor eenzame wingbacks Aurélio Buta en Simen Jukleröd, twee andere opstekers in de match tegen Lyon. Beide lijken dan ook gemaakt voor hun nieuwe positie, waar ze in de gespiegelde opstellingen van vanavond een sleutelrol vervullen. Niet alleen moeten ze aan de ene kant Krépin Diatta en Eduard Sobol zien af te stoppen, terwijl worden van hen ook de nodige offensieve impulsen verwacht. In de rug van de Blauw-Zwarte flanken ligt alleszins het meeste ruimte, al wachten dan wel nog Mata en Deli op hun weg. Net zoals bij de aansluitingstreffer tegen Lyon moeten snelle oversteken tóch voor dreiging zorgen.

4. GELOOF IN DIEU
Zeker indien er nadien een goede voorzet volgt, liefst op het hoofd van Dieumerci Mbokani. Dat de Great Old straks rekent op haar Gouden Stier om het verschil te maken is uiteraard geen verrassing, want vorig seizoen was hij met zijn goals en assists op zijn eentje verantwoordelijk voor zowat de helft van de Antwerpse productie. Ook nu zijn de ogen dus weer vol op de ervaren Congolees gericht, die er nochtans net zo goed niet bij had kunnen zijn. In afwachting van een nieuw contract liet Dieu zelfs een overstap naar Jan Breydel vallen, nadat hij eerder in de Michel Preud'homme-periode al eens flirtte met de landskampioen.



Of er ook sprake was van concrete interesse langs Brugse zijde valt te betwijfelen, maar aan de overkant zien ze hem alvast niet graag verschijnen. In 19 ontmoetingen met Club was Mbokani tenslotte goed voor negen doelpunten en vijf assists, waarbij zijn treffers netjes gespreid werden over evenveel duels. Zes keer leverde dat een zege op, slechts tweemaal ging zijn team onderuit. Een schril contrast met de overige 10 wedstrijden, waarin amper drie zeges werden geboekt. Hopen dat Dieu zijn duivels ontbindt dus, zeker als Mechele ontbreekt en Deli niet helemaal zichzelf is. Al zoekt Mbokani ook nog altijd naar zijn beste benen.

5. VERMIJD PENALTY'S
Het is dus nog maar de vraag of de topschutter al 90 minuten aan hoge intensiteit aankan, laat staan 120. Hoewel we er dus van uitgaan dat Antwerp een ietwat afwachtende houding aanneemt, doen de troepen van Leko er dan ook best aan het niet tot strafschoppen te laten komen. Die andere koele kikker Refaelov, toch een man met de nodige ervaring in bekerfinales, is per slot van rekening eveneens al een dagje ouder. Dan lijkt Club met onder andere Vanaken, Vormer, Siebe Schrijvers en Mats Rits over iets betere papieren te beschikken. Die eerste drie troffen overigens allen raak in de eerdere penaltyreeks tegen KV Oostende.



Hét voordeel voor de Bruggelingen staat echter tussen de palen, waar Simon Mignolet met twee saves aan de kust zijn status als penaltystopper reeds alle eer aandeed. Vooral sinds zijn passage bij Liverpool staat Big Si immers niet voor niks gekend als een specialist ter zake, met in totaal 12 reddingen op 47 pogingen tegen kleppers als Luis Suarez, Wayne Rooney, Sadio Mané en Jamie Vardy – shootouts niet meegerekend. Goed voor een straf percentage van 25 procent, wat betekent dat hij in theorie al zeker één strafschop uit zijn netten zou ranselen. De onervaren Davor Matijas lijkt wat dat betreft net iets minder betrouwbaar.

LEES OOK: Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Wat is volgens u het meest cruciaal voor de Antwerpse bekerkansen?

Meest recent

Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

8
8
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!" Luc Nilis diep ger

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

43
43
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

23
23
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

21
21
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

6
6
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

133
133
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

476
476
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

245
245
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

151
151
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

75
75
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

89
89
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

157
157
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

57
57
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

126
126
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

85
85
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

81
81
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

255
255
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

242
242
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

81
81
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

119
119
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

54
54
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

184
184
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

217
217
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

187
187
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

26
26

Meer sportnieuws