Blik op de beker: 5 tips voor Antwerp om Club te kloppen

stemmen
Blik op de beker: 5 tips voor Antwerp om Club te kloppen

Het gekibbel in de Pro League zit er eindelijk op, tijd om het weer over voetbal te hebben. De bekerfinale kon wat dat betreft op geen beter moment komen, want uitgerekend vanavond kijken Club Brugge en Antwerp elkaar in de ogen. Door de vele vertrekkers aan Antwerpse zijde begint de Great Old duidelijk als underdog tegen de landskampioen, een rol waar ze zich op de Bosuil ook graag in wentelen. Toch helpen wij Ivan Leko graag aan enkele nuttige tips om zijn ex-werkgever te verslaan.


Al dienen we de Kroaat de sterktes en zwaktes van Blauw-Zwart eigenlijk niet uit te leggen. Van 2017 tot 2019 zwaaide Leko er immers zelf de plak en installeerde hij de 3-5-2-formatie waarmee opvolger Philippe Clement het voorbije seizoen nog altijd succes boekte. Hoewel de Bruggelingen tijdens de voorbereiding leerden omschakelen naar diens geliefkoosde 4-3-3, mogen we ons straks in het Koning Boudewijnstadion dus toch aan een clash der systemen verwachten. Club beschikt daarbij op het merendeel van de posities over het meeste kwaliteit, wat daarom echter niet betekent dat Antwerp nergens een voordeel kan halen.

1. BEWAAK VANAKEN
De eerste stap richting bekerglorie hoeven we Leko alvast niet te vertellen, want hij weet maar al te goed dat Hans Vanaken de draaischijf is achter de Brugse machine. De tweevoudige Gouden Schoen verdiende die eer namelijk grotendeels met de Kroaat aan het roer en kent dus weinig geheimen voor de coach van de tegenstander. Leko beseft dus beter dan wie ook dat Vanaken het best op te vangen valt met een pure en klassieke mandekker, al leerde hij de afgelopen jaren steeds beter omgaan met die intussen vertrouwde aanpak. Toch bestaat er weinig twijfel over dat Faris Haroun vanavond weer stevig op zijn huid zal plakken.



Gelukkig lijkt hij net op tijd fit, want niemand is beter geschikt voor de taak dan de Antwerpse aanvoerder. Die hield Vanaken in acht ontmoetingen tot amper twee doelpunten, waaronder de controversiële treffer in februari, al was de dirigent van Blauw-Zwart daarin ook wel goed voor drie assists en trok Haroun slechts één keer aan het langste eind. Bovendien beschikt Club tevens over andere wapens zoals Ruud Vormer, die dit keer moet worden opgevangen door Martin Hongla in plaats van de gekwetste Alexis De Sart. Indien het lukt om Vanaken lam te leggen, wordt een groot deel van het gevaar desalniettemin al geneutraliseerd.

2. WIN FYSIEKE SLAG
Een van de voornaamste doelstellingen van Leko in Antwerpen is om het stamnummer één beter te laten voetballen, iets waar zijn voorganger Laszlo Bölöni niet genoeg in slaagde. Hoewel de fundamenten van zijn visie stilaan reeds op punt staan, valt daar tot dusver evenwel weinig van te zien. Logisch ook, want met het oog op de bekerfinale moest de nieuwe coach vooral leren roeien met de riemen die hij in Brussel voorhanden heeft. Zonde, want een aanwinst zoals Frank Boya zou maar al te goed van pas komen in de fysieke slag die de Great Old er wellicht weer van zal maken. Of dat lijkt toch de kortste weg naar succes.



Zich voetballend de evenknie tonen van het geroutineerd elftal aan de overkant, belooft alleszins een pak lastiger te worden. Voorlopig valt dus meer te zeggen voor Bölöni zijn recept, met de focus op het fysieke aspect. Zeker nu Club het mogelijk zonder krachtpatsers als Brandon Mechele en Éder Balanta moet doen, en ook Clinton Mata en Simon Deli niet topfit zijn, liggen daar toch kansen. Olympique Lyon-trainer Rudi Garcia deed recent alvast zijn beklag over het potige spel in een oefenpartij en stelde dat Antwerp louter stoelt op agressiviteit en power. Geen haan die ernaar zal kraaien als de beker mee naar de Bosuil gaat.

3. FOCUS OP FLANKEN
Na de 3-2 nederlaag tegen de Franse topclub zocht Leko vooral naar positieve zaken, waarbij hij toegaf dat zijn troepen tegen een tegenstander van dat kaliber vanuit de organisatie moest spelen. Vermits de Kroaat vervolgens in één adem Club noemde, veronderstellen we dat die aanpak straks dezelfde blijft. Hoewel hij zijn ploeg liever zélf het spel ziet maken, zal Antwerp dus voornamelijk proberen prikken op de counter. Daarvoor rekent het op de flitsen van Lior Refaelov, Ivo Rodrigues, Manuel Benson, Koji Miyoshi en/of wie weet wel Didier Lamkel Zé. Vooral hij en Benson kunnen de Brugse verdedigers pijn doen met hun snelheid.



Dat geldt ook voor eenzame wingbacks Aurélio Buta en Simen Jukleröd, twee andere opstekers in de match tegen Lyon. Beide lijken dan ook gemaakt voor hun nieuwe positie, waar ze in de gespiegelde opstellingen van vanavond een sleutelrol vervullen. Niet alleen moeten ze aan de ene kant Krépin Diatta en Eduard Sobol zien af te stoppen, terwijl worden van hen ook de nodige offensieve impulsen verwacht. In de rug van de Blauw-Zwarte flanken ligt alleszins het meeste ruimte, al wachten dan wel nog Mata en Deli op hun weg. Net zoals bij de aansluitingstreffer tegen Lyon moeten snelle oversteken tóch voor dreiging zorgen.

4. GELOOF IN DIEU
Zeker indien er nadien een goede voorzet volgt, liefst op het hoofd van Dieumerci Mbokani. Dat de Great Old straks rekent op haar Gouden Stier om het verschil te maken is uiteraard geen verrassing, want vorig seizoen was hij met zijn goals en assists op zijn eentje verantwoordelijk voor zowat de helft van de Antwerpse productie. Ook nu zijn de ogen dus weer vol op de ervaren Congolees gericht, die er nochtans net zo goed niet bij had kunnen zijn. In afwachting van een nieuw contract liet Dieu zelfs een overstap naar Jan Breydel vallen, nadat hij eerder in de Michel Preud'homme-periode al eens flirtte met de landskampioen.



Of er ook sprake was van concrete interesse langs Brugse zijde valt te betwijfelen, maar aan de overkant zien ze hem alvast niet graag verschijnen. In 19 ontmoetingen met Club was Mbokani tenslotte goed voor negen doelpunten en vijf assists, waarbij zijn treffers netjes gespreid werden over evenveel duels. Zes keer leverde dat een zege op, slechts tweemaal ging zijn team onderuit. Een schril contrast met de overige 10 wedstrijden, waarin amper drie zeges werden geboekt. Hopen dat Dieu zijn duivels ontbindt dus, zeker als Mechele ontbreekt en Deli niet helemaal zichzelf is. Al zoekt Mbokani ook nog altijd naar zijn beste benen.

5. VERMIJD PENALTY'S
Het is dus nog maar de vraag of de topschutter al 90 minuten aan hoge intensiteit aankan, laat staan 120. Hoewel we er dus van uitgaan dat Antwerp een ietwat afwachtende houding aanneemt, doen de troepen van Leko er dan ook best aan het niet tot strafschoppen te laten komen. Die andere koele kikker Refaelov, toch een man met de nodige ervaring in bekerfinales, is per slot van rekening eveneens al een dagje ouder. Dan lijkt Club met onder andere Vanaken, Vormer, Siebe Schrijvers en Mats Rits over iets betere papieren te beschikken. Die eerste drie troffen overigens allen raak in de eerdere penaltyreeks tegen KV Oostende.



Hét voordeel voor de Bruggelingen staat echter tussen de palen, waar Simon Mignolet met twee saves aan de kust zijn status als penaltystopper reeds alle eer aandeed. Vooral sinds zijn passage bij Liverpool staat Big Si immers niet voor niks gekend als een specialist ter zake, met in totaal 12 reddingen op 47 pogingen tegen kleppers als Luis Suarez, Wayne Rooney, Sadio Mané en Jamie Vardy – shootouts niet meegerekend. Goed voor een straf percentage van 25 procent, wat betekent dat hij in theorie al zeker één strafschop uit zijn netten zou ranselen. De onervaren Davor Matijas lijkt wat dat betreft net iets minder betrouwbaar.

LEES OOK: Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Wat is volgens u het meest cruciaal voor de Antwerpse bekerkansen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

110
110
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

4
4
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

37
37
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

51
51
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

128
128
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

109
109
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

216
216
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

72
72
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

205
205
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

175
175
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

146
146
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

271
271
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1103
1103
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

240
240
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

105
105
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

321
321
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

76
76
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

318
318
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

278
278
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

298
298
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

307
307
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

202
202
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

146
146
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

615
615
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

873
873
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

468
468

Meer sportnieuws