Zulte Waregem verrast met nieuwe kapitein

554 stemmen
Zulte Waregem verrast met nieuwe kapitein

De aanvoerdersband van Zulte Waregem hing de afgelopen jaren stevig rond de arm van Davy De fauw, maar hij treedt nu als assistent toe tot de staf van Francky Dury. Die moest dus op zoek naar een nieuwe kapitein en liet zijn oog daarbij vallen op een ietwat verrassende keuze.


Aan de Gaverbeek werd zopas immers bekend gemaakt dat Ewoud Pletinckx de verantwoordelijkheid voortaan op zich mag nemen. Een stevige motie van vertrouwen in de amper 19-jarige verdediger, die nochtans nog maar 42 wedstrijden op het hoogste niveau achter de kiezen heeft. "Het feit dat de ploeg mij aanduidt als kapitein is een heel grote eer en opnieuw een mooie stap in mijn ontwikkeling. Ik hoop dat ik nu nog verder stappen kan zetten en hier misschien wel kan uitgroeien tot één van de boegbeelden van Essevee", aldus de fiere kersverse aanvoerder op de clubwebsite.

Dury gelooft dan ook volop in diens capaciteiten."Ewoud is, niettegenstaande zijn jonge leeftijd, een jongen met persoonlijkheid en leiderschap. Hij is een winnaar, een harde werker en een jongen waar je organisatorisch en structureel mee aan de slag kan. Het is belangrijk om Ewoud deze kans te geven aangezien Essevee staat voor grensverleggend ontwikkelen. Na anderhalf seizoen in de A-ploeg betekent dit een volgende belangrijke stap in zijn ontwikkeling", liet hij namelijk weten. Ervaren rotten als Olivier Deschacht en vooral clubmonument Sammy Bossut werden zo dus gepasseerd.

LEES OOK: Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

🚀

Goede keuze van Zulte Waregem?

Meest recent

Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

4
4
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

74
74
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1156
1156
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

80
80
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

301
301
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

699
699
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

103
103
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

390
390
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

12
12
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

365
365
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

269
269
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

103
103
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

198
198
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

427
427
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

114
114
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

84
84
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

195
195
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

107
107
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

117
117
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

430
430
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

156
156
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1572
1572
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

86
86
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

64
64
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

112
112

Meer sportnieuws