Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

1904 stemmen
Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

De Belgische voetbalwereld haalt opgelucht adem. Even zag het ernaar uit dat de Pro League koppig voet bij stuk zou houden, maar uiteindelijk werd dan toch een consensus bereikt om 1A tijdelijk uit te breiden tot 18 ploegen. Een verstandige beslissing, die desondanks wel een nieuw probleem met zich meebrengt.


Zo is het ten zeerste de vraag of het volgende seizoen wel nog binnen een week van start gaan, wat ook bij elke andere uitkomst en met het coronavirus indachtig wel sowieso twijfelachtig was. Hoe dan ook mag kalendermaker Nils Van Branteghem alvast weer volop aan de slag om alle stukjes in elkaar te passen, want het totale aantal speeldagen – inclusief mini-playoffs – werd dankzij het resultaat van de Algemene Vergadering uitgebreid van 36 tot 40 stuks. Heel wat extra wedstrijdmomenten om in te plannen dus, om nog maar te zwijgen van de wekelijkse invloed op de tv-uitzendingen. Om rechtenhouder Eleven Sports te plezieren werd het weekendschema zopas namelijk nog in die mate aangepast dat er geen overlapping meer zou zijn tussen de aanvattingsuren van de verschillende duels.

Met één extra matchmoment per speeldag, dient ook daar nu dus nog een mouw aan te worden gepast. Tot slot stellen de bondsreglementen in principe dat de kalender twee weken vóór de competitiestart moet vastliggen, wat nu uiteraard niet het geval is met het oog op de voorziene aftrap op 8 augustus. Daar valt misschien wel nog een uitzondering uit te werken, al valt te betwijfelen of Waasland-Beveren, OH Leuven en Beerschot het zien zitten om daar hun medewerking aan te verlenen. Zij krijgen immers vast liever meer tijd om zich voor te bereiden op hun campagne op het hoogste niveau. Bovendien zou een uitgestelde competitiestart tot pakweg begin september de kans verhogen dat er zo weinig mogelijk wedstrijden zonder publiek in de tribunes moeten worden afgehaspeld.

LEES OOK: 'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

Wanneer zou het seizoen volgens u best van start gaan?

Meest recent

Garcia houdt adem in: Rode Duivels in de lappenmand?

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

0
0
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

105
105
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

281
281
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

86
86
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

175
175
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

286
286
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

263
263
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

521
521
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

316
316
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

124
124
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

160
160
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

384
384
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

513
513
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

335
335
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

151
151
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

43
43
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

401
401
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

57
57
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

484
484
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

670
670
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

132
132
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

113
113
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

333
333
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

135
135
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

50
50

Meer sportnieuws