Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

door
Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

De Belgische voetbalwereld haalt opgelucht adem. Even zag het ernaar uit dat de Pro League koppig voet bij stuk zou houden, maar uiteindelijk werd dan toch een consensus bereikt om 1A tijdelijk uit te breiden tot 18 ploegen. Een verstandige beslissing, die desondanks wel een nieuw probleem met zich meebrengt.


Zo is het ten zeerste de vraag of het volgende seizoen wel nog binnen een week van start gaan, wat ook bij elke andere uitkomst en met het coronavirus indachtig wel sowieso twijfelachtig was. Hoe dan ook mag kalendermaker Nils Van Branteghem alvast weer volop aan de slag om alle stukjes in elkaar te passen, want het totale aantal speeldagen – inclusief mini-playoffs – werd dankzij het resultaat van de Algemene Vergadering uitgebreid van 36 tot 40 stuks. Heel wat extra wedstrijdmomenten om in te plannen dus, om nog maar te zwijgen van de wekelijkse invloed op de tv-uitzendingen. Om rechtenhouder Eleven Sports te plezieren werd het weekendschema zopas namelijk nog in die mate aangepast dat er geen overlapping meer zou zijn tussen de aanvattingsuren van de verschillende duels.

Met één extra matchmoment per speeldag, dient ook daar nu dus nog een mouw aan te worden gepast. Tot slot stellen de bondsreglementen in principe dat de kalender twee weken vóór de competitiestart moet vastliggen, wat nu uiteraard niet het geval is met het oog op de voorziene aftrap op 8 augustus. Daar valt misschien wel nog een uitzondering uit te werken, al valt te betwijfelen of Waasland-Beveren, OH Leuven en Beerschot het zien zitten om daar hun medewerking aan te verlenen. Zij krijgen immers vast liever meer tijd om zich voor te bereiden op hun campagne op het hoogste niveau. Bovendien zou een uitgestelde competitiestart tot pakweg begin september de kans verhogen dat er zo weinig mogelijk wedstrijden zonder publiek in de tribunes moeten worden afgehaspeld.

LEES OOK: Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Wanneer zou het seizoen volgens u best van start gaan?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

8
8
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

30
30
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

99
99
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

184
184
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

91
91
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

87
87
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

91
91
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

97
97
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

320
320
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

237
237
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

809
809
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

532
532
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

53
53
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

470
470
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

137
137
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

146
146
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

284
284
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

130
130
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

75
75
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

260
260
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

136
136
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

190
190
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

270
270
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

368
368
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

22
22

Meer sportnieuws