Overbodige promotiefinale alsnog gespeeld om 2 redenen

door
Overbodige promotiefinale alsnog gespeeld om 2 redenen

Na veel heisa heeft het gezond verstand eindelijk geprimeerd. Op de zoveelste Algemene Vergadering besliste de Pro League dan toch te opteren voor een tijdelijk format met 18 clubs op het hoogste niveau. Zowel Waasland-Beveren, Beerschot als OH Leuven treden volgend seizoen dus aan in 1A.


Dat betekent meteen ook dat het tweede luik van de promotiefinale tussen die twee laatsten van aanstaande zondag eigenlijk overbodig is geworden. Hoewel er de afgelopen dagen in aanloop naar de partij bovendien heel wat te doen was om de mogelijke impact van het coronavirus en de verstrengde maatregelen in Antwerpen, zou de terugwedstrijd op Den Dreef ook na het nieuwste besluit desalniettemin toch gewoon doorgaan zoals gepland. Dat bevestigen diverse Belgische media.

Aan de grondslag liggen twee redenen, te beginnen met de vraag wie zich tot kampioen in 1B mag kronen. Behalve die eer staat er echter ook op juridisch vlak nog wat op het spel. De Pro League zorgde een tijdje terug namelijk zelf voor een heikele situatie door te stellen dat Westerlo mocht promoveren indien OH Leuven en Beerschot hun match niet konden spelen, een manier om toen druk op de ketel te zetten. Door het duel te laten plaatsvinden, hoopt men de wind uit de Westelse zeilen te halen.

LEES OOK: Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

Logisch dat deze match nog plaatsvindt?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

22
22
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

151
151
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

58
58
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

19
19
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

24
24
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

101
101
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

103
103
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

355
355
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

83
83
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

175
175
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

37
37
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

128
128
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

135
135
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

307
307
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

119
119
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

88
88
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

367
367
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

146
146
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

158
158
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

331
331
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

440
440
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

143
143
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

146
146

Meer sportnieuws