Kogel door de kerk: JPL met 18 ploegen én (mini)Play-Offs

door
Kogel door de kerk: JPL met 18 ploegen én (mini)Play-Offs

Een week voor de competitie normaal gezien van start ging gaan, verzamelde de Algemene Vergadering van de Pro League om het competitieformat opnieuw te bespreken. Inmiddels is een competitie met 16 ploegen van tafel geveegd en zal Waasland-Beveren in 1A blijven. Na lang debatteren werd uiteindelijk voor een format met 18 clubs in 1A (met mini-Play-Offs) en 7 clubs in 1B gekozen.


Na een korte lunchpauze werd de Algemene Vergadering om iets voor 14u weer hervat. Er werd meteen gestemd over een competitie met 17 ofwel met 18 clubs. Maar die eerste stemronde heeft niets opgeleverd. Volgens Sporza waren er 19 stemmen voor het format met 17 ploegen, 27 stemmen gingen naar het voorstel voor 18 ploegen. Vermits een tweederdemeerderheid nodig is, moest er dus verder gedebatteerd worden.

Na een nieuwe discussieronde kwamen de leden van de Algemene Vergaderingen uiteindelijk wel bijna tot een akkoord. Zo is er volgens diverse bronnen een consensus over een competitie met 18 ploegen in 1A. Zowel OHL als Beerschot VA zouden dus promoveren naar de Jupiler Pro League. In 1B houdt men het dan weer op 7 clubs, waardoor wekelijks één ploeg niet in actie zal komen. Enkel de Play-Offs zouden nog een struikelblok vormen.

UPDATE 15u24
De teerling is geworpen! Volgend seizoen krijgen we 18 ploegen in de Jupiler Pro League en 7 ploegen in de Proximus League. Dat betekent echter niet het einde van de Play-Offs. Zo zal er ingekorte versie van de nacompetitie worden afgewerkt. Deze formule zal minimum twee seizoenen gelden. Na die twee seizoenen zouden er drie degradanten zijn en gaan we opnieuw naar 16 ploegen. De laatste details van het voorstel moeten nog uitgewerkt worden, maar inmiddels kwam al een bevestiging van mediarechtenhouder Eleven Sports.

LEES OOK: ‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

De PO's hadden gewoon afgeschaft moeten worden ...

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

28
28
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

38
38
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

35
35
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

52
52
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

51
51
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

217
217
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

53
53
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

225
225
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

96
96
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

41
41
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

335
335
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

138
138
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

375
375
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

475
475
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

310
310
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

122
122
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

134
134
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

194
194
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

333
333
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

322
322
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

282
282
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

904
904
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

474
474

Meer sportnieuws