'Pro League plooit toch: Waasland-Beveren speelt volgend seizoen in 1A'

door
'Pro League plooit toch: Waasland-Beveren speelt volgend seizoen in 1A'

Vrijdag wordt alweer een cruciale dag voor het Belgische voetbal, Vandaag vindt immers de Algemene Vergadering plaats van de Pro League, waarop een beslissing moet vallen over het competitieformat voor volgend seizoen. Aanvankelijk was beslist om met zestien clubs in 1A te voetballen en Waasland-Beveren te laten degraderen, maar die beslissing werd vernietigd door het BAS en donderdag oordeelde de rechtbank nog eens dat Waasland-Beveren in 1A moet spelen.

Daarbij werd de Pro League een flinke dwangsom opgelegd als het de competitie toch zou beginnen zonder Waasland-Beveren in 1A. Dat zou hen 30 miljoen euro per speeldag in 1A en 1B kunnen gaan kosten. Desondanks is de Pro League toch gewoon van plan om weer te blijven bij het plan om met zestien clubs en zonder Waasland-Beveren in 1A te spelen.

UPDATE 12u25
Alweer een verrassende wending in het dossier rond het competitieformat, want Sporza en Het Nieuwsblad melden dat de Pro League het idee om volgend seizoen met zestien clubs in 1A te spelen alsnog van tafel geveegd heeft. Het plooit dus dan toch onder de druk van de rechtbank en neemt Waasland-Beveren toch op in 1A. Dat betekent dat we volgend seizoen een competitie met zeventien of achttien clubs zullen krijgen, daarover moet straks door de Algemene Vergadering een beslissing genomen worden. De promotiefinale tussen Beerschot en OH Leuven wordt zondag wel sowieso gewoon gespeeld, om juridisch zeker te zijn. 

LEES OOK: DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De beste optie is...

Meest recent

Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

15
15
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

29
29
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

111
111
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

83
83
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

126
126
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

246
246
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

27
27
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

106
106
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

84
84
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

118
118
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

486
486
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

252
252
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

146
146
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

299
299
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

365
365
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

118
118
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

344
344
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

72
72
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

218
218
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

486
486
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

179
179
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

311
311
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

156
156
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

234
234
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

118
118

Meer sportnieuws