'Pro League plooit toch: Waasland-Beveren speelt volgend seizoen in 1A'

2500 stemmen
'Pro League plooit toch: Waasland-Beveren speelt volgend seizoen in 1A'

Vrijdag wordt alweer een cruciale dag voor het Belgische voetbal, Vandaag vindt immers de Algemene Vergadering plaats van de Pro League, waarop een beslissing moet vallen over het competitieformat voor volgend seizoen. Aanvankelijk was beslist om met zestien clubs in 1A te voetballen en Waasland-Beveren te laten degraderen, maar die beslissing werd vernietigd door het BAS en donderdag oordeelde de rechtbank nog eens dat Waasland-Beveren in 1A moet spelen.

Daarbij werd de Pro League een flinke dwangsom opgelegd als het de competitie toch zou beginnen zonder Waasland-Beveren in 1A. Dat zou hen 30 miljoen euro per speeldag in 1A en 1B kunnen gaan kosten. Desondanks is de Pro League toch gewoon van plan om weer te blijven bij het plan om met zestien clubs en zonder Waasland-Beveren in 1A te spelen.

UPDATE 12u25
Alweer een verrassende wending in het dossier rond het competitieformat, want Sporza en Het Nieuwsblad melden dat de Pro League het idee om volgend seizoen met zestien clubs in 1A te spelen alsnog van tafel geveegd heeft. Het plooit dus dan toch onder de druk van de rechtbank en neemt Waasland-Beveren toch op in 1A. Dat betekent dat we volgend seizoen een competitie met zeventien of achttien clubs zullen krijgen, daarover moet straks door de Algemene Vergadering een beslissing genomen worden. De promotiefinale tussen Beerschot en OH Leuven wordt zondag wel sowieso gewoon gespeeld, om juridisch zeker te zijn. 

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
148

De beste optie is...

Meest recent

Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

4
4
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

464
464
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

43
43
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

24
24
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

32
32
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

19
19
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

148
148
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

74
74
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

49
49
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

161
161
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

268
268
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

80
80
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

151
151
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

38
38
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

235
235
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

71
71
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

39
39
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

589
589
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

580
580
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

70
70
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

284
284
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

154
154
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

304
304
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

164
164

Meer sportnieuws